Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trochę Kaski Do Wydania.

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 klusek03

klusek03

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 15 wrzesień 2013 - 08:43

Witam wszystkich,
wróciłem do Polski, zarobiłem troszkę pieniędzy i chciałbym wreszcie spełnić swoje marzenie i zacząć profesjonalnie łowić karpie.
Do tej pory łowiłem głównie fererami a mój sprzęt typowo karpiowy to 0 icon_razz.gif
Mam do wydania 3 tys zł z tym, że chciałbym za tą kwotę kupić jak najwięcej rzeczy.
Zaczynajmy:
2 x wędka
2 x kręcioł
tripod? (nie wiem czy tak to się piszę)
sygnałki (jakieś proste, podstawowe)
mata
podbierak
hmmm może namiocik ( z tym, że na dobry karpiowy mnie nie stać może dobrym rozwiązaniem będzie namiot turystyczny za około 250zł powinnien już być w miarę wodoszczelny)
jakiś fotel w miarę wygodny

fajnie by było gdybym zmieścił się z kwotą i kupił jeszcze trochę akcesorii: żyłki, ledcory, trochę ołowiu itp.

I tu moje pytanie, możecie doradzić co kupować, jakie marki modele, co jest gonego polecenia tak abym zmieścił się w budżecie?

Pozdrawiam wszystkich icon_smile.gif

#2 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 15 wrzesień 2013 - 11:36

Po pierwsze kup sygnałki dobrej jakości co nie znaczy drogie, mają mieć następujące funkcje
- osobny wyłącznik a nie pokrętło potencjometru
- mozliwość regulacji głośności od zera
- sygnalizowane branie do brzegu i od brzegu różnym dźwiękiem (*
- wejście na jojstick od swingera
- pamięć brania na obu w innym kolorze
- dioda zmierzchowa (zapala się jak robi się ciemno) łatwo zlokalizować gdzie położyć wędkę.
swingery mają mieć kolor diody dopasowany do sygnalizatorów.

zawsze ustawiasz wędki tak samo np zielona dioda prawa czerwona lewa. obudzony w nocy z drzemki jednym rzutem oka wiesz co na której wędce się dzieje.

Nie kupuj fotela kup od razu łóżko karpiowe, naprawdę warte wydanej na nie każdej złotówki.

Namiot? Zastanów się jak długie będa twoje wyjazdy karpiowe? Parasol z pełną osłoną to jest idealne rozwiązanie od wiosny do jesieni częściej szukasz ochrony przed słońcem jak przed deszczem.

(* np dzwięki pii - do góry. buu - na dół
Leżysz na łóżku karpiowym, noc oko zamknięte ale ucho słucha i słyszysz
pii pii buu buu to znaczy że ryba przejechała po żyłce, swinger na chwilę się uniósł ale potem opadł, nie otworzyłeś ani jednego oka bo po co.
pii pii pii pii pii swinger stale pomału idzie do góry robisz się czujny otwierasz oko żeby zlokalizować o którą wędkę chodzi. Sygnalizator o jednym tonie w obu przypadkach wyda takie same dźwięki. Parę nocy z takimi sygnalizatorami i będziesz mi dziękował.

Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

#3 klusek03

klusek03

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 15 wrzesień 2013 - 11:55

Tak jak pisałem, mój sprzęt jest zerowy i nie mam zbytniego doświadczenia w jego wyborze. Tym bardziej, że to pierwszy raz w życiu kiedy chce taką kasę na ryby przeznaczyć.
Dlatego czytam dużo na temat sprzetu ale każdy zachwala coś innego (nie wspominając już o recenzjach "niezależnych" ekspertów) i nie wiem nawet ku czemu się zwrócić. Masz może jakieś sprawdzone przez siebie lub znajomych modele sygnalizatorów? Coś co mógłbyś ze spokojnym sumieniem polecić?
Co do wypadów to podejrzewam, że będą one na 1,2 czasami może 3 noce. Wszystko zalezy od czasu. No a wiosną i jesienią potrafi być chłodno i ostro padać, a nie chciałbym z tych powodów przerywać wędkowania.

#4 BART22

BART22

Weteran

• Members
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo oczywiście :)

Napisano 15 wrzesień 2013 - 17:03

Polecił bym ci sygnałki firmy Monster Fishing sam w tym roku kupiłem set MF 212 c 3+1 i jestem zadowolony icon_smile.gif

#5 Diplomat

Diplomat

Weteran

• Members
  • 245 postów

Napisano 15 wrzesień 2013 - 17:14

Sygnałki również polecam te co Bart22 lub inne tego producenta. Kołowrotki porządnej jakości Tica Scepter, nawet teraz są fajne do odkupienia TICA SCEPTER , kije dobrej jakości i w dobrej cenie, polecam Chub Outcast 12ft, 3lb nowe 800zł za 2 szt. Co do stojaka, to polecam solidny z nierdzewki, ale to koszt ok. 7-8 stówek, na lata, jeśli po za zasięgiem, to lepiej dobre wkręcane podpórki.

Użytkownik Diplomat edytował ten post 15 wrzesień 2013 - 17:15

#6 BART22

BART22

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 15 wrzesień 2013 - 17:25

Poleciłem Monstery bo chyba tylko ten producent daje 2 lata gwarancji i mają dobre opinie. Jakoś nie długo będzie dostępny nowy model z pokrętłami teraz kupił bym właśnie te MF-213Carp. Co do wędek to Daiwa Black Widow za te pieniądze nic lepszego nie dostaniesz lub shimano alivio ( Chub oczywiście też ciekawe kije tylko trochę droższe)

Użytkownik BART22 edytował ten post 15 wrzesień 2013 - 17:26

#7 klusek03

klusek03

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 15 wrzesień 2013 - 22:40

Pierwsze podejście do zrobienia listy:
2 x Anaconda Base 3,6m 3lbs około 520zł za 2 szt.
2 x Selektrostatpro Long Cast LCS 5000 około 520zł za 2 szt.
Sygnałki Monster Fishing MF 212c 3+1 około 330zł
Stojak około 500 zł z tym że tu nie mam pojęcia co...
Podbierak 100 zł
http://allegro.pl/du...3487733877.html

Mata 170zł
http://allegro.pl/ma...3524130750.html

Fotel elektrostatyk f5 + podnóżek 275-300 zł

Namiot: na pewno turystyczny, na inny mnie nie stać icon_razz.gif około 250 zł

I zostaje jakieś 300 zł na co je przeznaczyć? dołożyć do wędzisk lub kręciołków?
Wolałbym je przeznaczyć na zakup żyłek, ołowiu, haczyków itp

Cały czas zastanawiam się nad stojakiem, 4 podpórki dobre wynisły by mnie pewnie koło 100 a tu 500 trzeba liczyć

#8 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 15 wrzesień 2013 - 22:58

CYTAT(klusek03 @ nie, 15 wrz 2013 - 23:40) Wyświetl post
I zostaje jakieś 300 zł na co je przeznaczyć? dołożyć do wędzisk lub kręciołków?

Sam sobie odpowiedziałeś icon_wink.gif

Wolałbym je przeznaczyć na zakup żyłek, ołowiu, haczyków itp

Cały czas zastanawiam się nad stojakiem, 4 podpórki dobre wynisły by mnie pewnie koło 100 a tu 500 trzeba liczyć

Dobre podpórki są ok icon_wink.gif

P.S.
Odnośnie sygnałków zobacz jeszcze Askony Xtreme Kit 3+1. Bywają w dobrych cenach.

Pozdrówka
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#9 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Grunt, Spławik,Spinning

Napisano 16 wrzesień 2013 - 07:44

Jakby co, mogę odsprzedać Videotronicki 3 x Koneser KV 2 + Centralka. Info na pw.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#10 BART22

BART22

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 08:24

Nie zapomnij o swingerach lub hangerach , żyłce i reszcie drobiazgów które też trochę kosztują icon_wink.gif kulki , pellety itp itd ...

Użytkownik BART22 edytował ten post 16 wrzesień 2013 - 08:25

#11 Diplomat

Diplomat

Weteran

• Members
  • 245 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 08:34

klusek03, nie znam się, ale moja lista wyglądała by inaczej icon_razz.gif
Z całej listy tylko sygnałki i mata wg. mnie fajne.
Jeśli upierał byś sie przy Anacondzie, to BASE 3.25-3.5lb są bardziej uniwersalne i tu jeszcze z pokrowcem icon_smile.gif

Użytkownik Diplomat edytował ten post 16 wrzesień 2013 - 08:45

#12 klusek03

klusek03

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 08:57

A co byś mi polecił w takim razie, co według Ciebie jest nie tak w tym co wybrałem?

Co do wędek nie miałem z nimi do czynienia nigdy, opinie o nich są dość dobre. Czy te któe podałem 3 lbs dadzą radę jeśli chciałbym do zestawu dołożyć worek pva?

Co do wedek 3,25/3,5 nie zastanawiałem się nad nimi bo wolałbym delikatniejszą trochę wędkę żeby czuć lepiej rybę, myślę że taka wędka wybacza więcej błędów u początkujących no i daje większą frajdę z cholu ryby.

A gdybym wziął podpórki to miałbym około 400 zł do wydania co byście polecili za to kupić? Może dołożyć po 100 i kupić inne wędki i kręcioły?

Pozdrawiam

#13 Diplomat

Diplomat

Weteran

• Members
  • 245 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 09:23

klusek03 Base 3lb są za miękkie do PVA. Proponowałem Chuby, bo je mam i wiem że są uniwersalne i do PVA i do dalekich rzutów. Base, ogólnie są to miękkie kije i jeśli już, to do podanych zadań tylko 3,5lb. Dobre wkręcane podpórki Elektrostatyka + buzbary to ok. 200zł. Fotel i podnóżek są b. niewygodne do spania, są w podobnej cenie małe ok. dwu metrowe łóżka na 6 nogach, które można wykorzystać jako fotel również, radził bym poszukac właśnie takie łózko. Namiot również lepiej wiosną kupić "karpiowy" na alu stelażu, jak turystyka, jest po prostu wygodniejszy w używaniu do wędkowania. Podałem Ci również kołowrotki bez WB, nie do zajechania w b. dobrej cenie 240zł/szt w sklepie, Spro są też ok., ale bym się na nie nie zamienił icon_lol.gif
Podbierak musi mieć sztywną sztycę, taki teleskopowy na pewno jej nie ma, więc poszukaj czegoś ze sztycą składaną lub w całości. Jeśli będziesz mial jakieś wątpliwości, pytaj, nawet na PW icon_smile.gif

Użytkownik Diplomat edytował ten post 16 wrzesień 2013 - 09:26

#14 klusek03

klusek03

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 09:29

Kurde... namieszałeś mi trochę z tymi wędkami przede wszystkim. byłem już ostro na nie nastawiony. Powiedz mi czy idzie znaleźć jakiś kompromis. W miarę miękka konstrokcja dająca niezłe czucie ryby a możliwość używania woreczków pva?

#15 Diplomat

Diplomat

Weteran

• Members
  • 245 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 09:41

Napisałem, jeśli Anacondy Base, to 3.5lb., lub Outcast Chub nie jest taki sztywny, jak niektórzy piszą, bardzo fajnie pracuje pod rybą.
Jeszcze z tańszych to mogę zaproponowac Daiwę BW ale tez 13ft 3.5lb

Użytkownik Diplomat edytował ten post 16 wrzesień 2013 - 09:44

#16 BART22

BART22

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 16 wrzesień 2013 - 10:12

Używam Daiwy black widow 3lbs do pva i nie ma z nimi problemów bierz śmiało będziesz zadowolony.Mam jeszcze zamiar dokupić 3,5 lbs do metody

#17 Hiroszi

Hiroszi

Weteran

• Members
  • 762 postów

Napisano 24 wrzesień 2013 - 11:55

Moja rada. Pierwsze co kup dobry namiot, łóżko i śpiwór. Następnie weź się za wędki kołowrotki, sygnalizatory, torby, pokrowce, akcesoria itp. Unikaj tanich rzeczy słabej jakości. Lepiej jest poczekać trochę i dołożyć pieniędzy niż za jakiś czas wymieniać na lepsze. Odpuść sobie takie rzeczy jak tripody itp. jeśli masz gdzie wbić podpórki to na pewno będą one o wiele lepsze od jakiegoś tripoda. Na początku używaj najprostszych zestawów tzn. ciężarek centryczny, plecionka na przypony, krętliki i haczyk. W brew pozorom najwięcej kasy idzie właśnie na akcesoria. W ten sposób będziesz powoli gromadził potrzebny Ci sprzęt bo trzeba by być bardzo bogatym żeby kupić wszystko od razu, a w tym hobby i tak zawsze będzie nam czegoś brakować icon_wink.gif

PS: Staraj się kupować bagaże i pudełka z jednej firmy, w tedy będzie Ci wszystko fajnie pasować.

#18 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Grunt, Spławik,Spinning

Napisano 24 wrzesień 2013 - 17:29

NIestety, nie zgodzę się z przedmówcami. Prosta maksyma - tanio kupione = dwa razy kupione. Dziś wydasz 500 zł na coś, tylko po to, żeby za pół roku sprzxedać to za pół ceny i kupić sprzęt sprawdzony i niezawodny. Namiot, łózko i spiwór - NIE ŁOWI!!!! Co mi po braniu "zyciówki" na najtańszym kijku, której nie wyciągnę? Grunt że mam namiot Foxa, łózko 8 nóg i śpiwór najdroższy na rynku?

Cel nadrzędny - złapać i wyjąc z wody rybę.Walnąc jej fotę i wypuścić! A więc dobry sprzęt. Solidne kije, solidne kręciołki, porządne , mocne zestawy. Kilka nocek można się przemeczyć a namiocie z Decthlonu śpiąc pod trzema kocami, nawet na karimacie (choć niekoniecznie późną jesienią czy na wczesną wiosnę.

Bagaze i pudełka jednaj firmy to też bzdura - czesto nie pasują do siebie z tej prostej przyczyny, że wzór dyktują chińczyki, bo założenie jest jedno - ma być tanio!!! I ma się to nijak, aby jedno pasowało z drugim.
W jednym Hiroszi ma racje - pod i inne tego typu bajery są zbędne. Smiało mozna użyć podpórek, a proste zesatwy są najskuteczniejsze.
Kolega Diplomat zapewne ma Chuby i dlatego je tak reklamuje icon_wink.gif Zwykłymi Maverami (Genesis) rzucasz dalej i celniej, w dodatku za jedyne 350-400 zł / sztuka,ale nazwa nie brzmi tak dumnie jak Chub icon_wink.gif
Jak ktoś szuka "metki" to mam Greysy X-FLITE w dobrej cenie icon_wink.gif A i Shimano BBLC się znajdzie... Wyżej przeciez już tylko Basia..

Tak samo porównywanie Ancondy, Outcasta i Daiwy jest z punktu wyjścia błędne - to są BARDZO RÓŻNE wędziska pomimo tego, że długosc i TC są jednakowe !!! Pytanie tylko, chcemy łowić- czy błyszczeć na pomoscie?

Użytkownik arek2202 edytował ten post 24 wrzesień 2013 - 17:32

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#19 Diplomat

Diplomat

Weteran

• Members
  • 245 postów

Napisano 24 wrzesień 2013 - 19:37

arek2202 mam Outkasty, pisałem wyżej i dlatego je polecam, nie reklamuję icon_twisted.gif
"Kolega Diplomat zapewne ma Chuby i dlatego je tak reklamuje icon_wink.gif Zwykłymi Maverami (Genesis) rzucasz dalej i celniej, w dodatku za jedyne 350-400 zł / sztuka,ale nazwa nie brzmi tak dumnie jak Chub icon_wink.gif"
W przeciwieństwie do Ciebie wiem ile co kosztuje, a nie jak brzmi.... Proponuję sprawdzić cenę Otkastów icon_mrgreen.gif

#20 masqo

masqo

Weteran

• Members
  • 270 postów

Napisano 24 wrzesień 2013 - 21:30

CYTAT(arek2202 @ wto, 24 wrz 2013 - 20:29) Wyświetl post
NIestety, nie zgodzę się z przedmówcami. Prosta maksyma - tanio kupione = dwa razy kupione. Dziś wydasz 500 zł na coś, tylko po to, żeby za pół roku sprzxedać to za pół ceny i kupić sprzęt sprawdzony i niezawodny. Namiot, łózko i spiwór - NIE ŁOWI!!!! Co mi po braniu "zyciówki" na najtańszym kijku, której nie wyciągnę? Grunt że mam namiot Foxa, łózko 8 nóg i śpiwór najdroższy na rynku?

Cel nadrzędny - złapać i wyjąc z wody rybę.Walnąc jej fotę i wypuścić! A więc dobry sprzęt. Solidne kije, solidne kręciołki, porządne , mocne zestawy. Kilka nocek można się przemeczyć a namiocie z Decthlonu śpiąc pod trzema kocami, nawet na karimacie (choć niekoniecznie późną jesienią czy na wczesną wiosnę.

Bagaze i pudełka jednaj firmy to też bzdura - czesto nie pasują do siebie z tej prostej przyczyny, że wzór dyktują chińczyki, bo założenie jest jedno - ma być tanio!!! I ma się to nijak, aby jedno pasowało z drugim.
W jednym Hiroszi ma racje - pod i inne tego typu bajery są zbędne. Smiało mozna użyć podpórek, a proste zesatwy są najskuteczniejsze.
Kolega Diplomat zapewne ma Chuby i dlatego je tak reklamuje icon_wink.gif Zwykłymi Maverami (Genesis) rzucasz dalej i celniej, w dodatku za jedyne 350-400 zł / sztuka,ale nazwa nie brzmi tak dumnie jak Chub icon_wink.gif
Jak ktoś szuka "metki" to mam Greysy X-FLITE w dobrej cenie icon_wink.gif A i Shimano BBLC się znajdzie... Wyżej przeciez już tylko Basia..

Tak samo porównywanie Ancondy, Outcasta i Daiwy jest z punktu wyjścia błędne - to są BARDZO RÓŻNE wędziska pomimo tego, że długosc i TC są jednakowe !!! Pytanie tylko, chcemy łowić- czy błyszczeć na pomoscie?

Powiem więcej nie sprzęt łowi tylko wędkarz. Jednak co do solidnego sprzętu to masz 100% racji.

Do autora tematu
Kije, kręcioły, linka główna i przyponowa, haki to po pierwsze. Trafić w gusta rybek i miejsca ich ucztowania to po drugie. Posiadać umiejętności do jej wyholowania to po trzecie. A to Czym dokładnie będziesz ją podbierał. Czy podbierak będzie miał sztycę jedno- czy dwu-składową. Czy mata to będzie Tandem Baits za 50 zł czy kołyska z Nasha za kilkaset złotych. Czy foto zrobisz kompaktowym aparatem, aparatem w telefonie a może lustrzanką to już sprawa lansu. Czy będziesz miał podpórki z nierdzewki NGT za 35 zł/sztuke. Czy te z Cygneta za 120 zł/szt bądź z Elektrostatyka z gwintem za 20 zł/szt i butgripy Jaxona za 6 zł/szt. Czy może tripod Amiauda za 2000 zł. A na nim sygnałki nie tańsze jak Sireny Nasha czy Delkimy TX-1 i illiminator swingery Fox-a lub w opozycji może Videotronic KV2 i najtańsze swingery to też sprawa lansu.
Co do kręciołów to warto posłuchać chłopaków na forum. Ale co do kijków to Kolego ten element musi spasować tobie. Nie rób tego błędu, który robi wielu co za karpiwanie się bierze. Kupują sprzęt pod Lans i szpan a nie pod zastosowanie czy umiejętności. Do wszystkiego trzeba dorosnąć. Najważniejsza jest jednak cierpliwość i umiejętność przyjmowania surowych lekcji i wyciągania z nich wniosków.
Parę rad ode mnie
-kijami dobrze jakbyś miał możliwość pomachać przed zakupem (dobrze jak dolnik jest długości od ręki-mocowanie kołowrotka pod ramię-koniec dolnika)
-kołowrotki lepiej kupić bardzo dobre z przednim hamulcem niż liche z wolnym biegiem
-pokrowiec na kije kup sobie duży typu "holdall" (tj. 4 wędziska uzbrojone + podbierak + parasol + podpórki)
-torby kup sobie dwie dużę ( polecam JRC nie polecam Tandem Baits)
-akcesoria do zestawów Prologic ma przyzwoite a niedrogie
-kup sobie sztywne etui na przypony (Traper wpuścił podróbkę Kordy za 30 zł mam coś takiego-naprawdę ułatwia życie)
-podbierak byle był 42" ze składanymi ramionami(lepszy transport na matę)
-mata polecam te większe z pasami i suwakami (można w nich ważyć), dobrze jak jest pływająca
-Waga sprawa gustu może być Jaxon a może być Rueben Heaton
-haki tu nie ma co oszczędzać Fox Arma, GLT, Carp Rus, Drennam
-plecionki jedna brązowa druga zielona
-sygnalizatory spokojnie Videotronic KV2 wystarczy (hangery czy swingery-sprawa gustu)
-podpórki byle solidne (chyba że nie ma gdzie wbić to wtedy tripod -Anacodna robi przyzwoite)
-wózek lub tragasz do tachania tego wszystkiego icon_mrgreen.gif
O namiotach łóżkach i śpiworach nie piszę bo sam nadal szukam
Ale najważniejsze jest żebyś chciał to robić. Bo jak to ma być tylko sposób na wydanie dużej sumy pieniędzy, żeby zadowolić swoje "ego" na chwilę to daj sobie spokój. Ja karpiuje od 3 lat i pierwsze sukcesy przychodzą dopiero w tym roku. Sporo czasu i pieniędzy zostało nad wodą, zanim porażki zamieniły się w sukcesy.
Tyle ode mnie. Pozdrawiam icon_smile.gif

Użytkownik masqo edytował ten post 24 wrzesień 2013 - 23:40

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych