Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spinki Amurów Zaraz Po Zacięciu

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 msciwypisklak

msciwypisklak

Weteran

• Members
  • 409 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo i sporty motorowe

Napisano 22 sierpień 2013 - 18:28

Witam chłopaki karpiarze:) NIe będę się za bardzo rozpisywał... Krótko i na temat.
Problem tego typu, że nie umiem łowić skutecznie amurów. Wygląda to tak, że jest odjazd, zacięcie i przez pare sekund rybe czuć a później następuje spinka. Rozumiem, że się źle zacinają. Kombinowałem już z dużymi hakami, mniejszymi, fluorocarbon ( 0 brań przy tym materiale) Nie tylko ja mam ten problem bo mają go jeszcze dwaj moi kumple. Znacie jakies skuteczne sposoby to bardzo bym prosił, podzielcie się:) Dodam, że łowię na ok 5ha dzikiej wody, płytkie do metra 30, zamulonej i tylko popupy wchodzą w gre.

dzięki z góry

Jeszcze na szybko napiszę, że informacje nagromadzone w internecie i wyszukane przeze mnie nie satysfakjonują mnie do końca!!

Użytkownik msciwypisklak edytował ten post 22 sierpień 2013 - 18:30

#2 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 18:55

Jakich ciężarków i jakich haków używasz ? NBapisz też z jakiej plecionki robisz przypon.
www.carpholic.pl

#3 msciwypisklak

msciwypisklak

Weteran

• Members
  • 409 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 19:01

Korda kaptory kurv shank takie klasyczne 4 size i fox arma point 2 i 4. Plecionki mam z kordy i z sufixa nie pamietam nazw a i ciezarki 100g takei wywozkowe z dziora i kolcami ale teraz bede lowil na kamienie

Użytkownik msciwypisklak edytował ten post 22 sierpień 2013 - 19:03

#4 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 19:04

Kurv shanki znam i używam zarówno ja jak i koledzy z teamu i nie było problemem z zapinaniem amurów. Arma pointy jeśli podobne używasz do kurv shankow to pewno SSC od nich w sumie zaczynałem zabawę z karpiami i na haki nr 2 amurki po 4kg zapinały się idealnie. A jak u Ciebie z ciężarkami ? jakiej gramatury używasz ?

Szybciej edytujesz niż ja odpowiedź wpisuje. Ciężarki też ok się wydają - to pozostaje tak - łowisz na samozacinki czy przelotowe/helikoptery ?

Użytkownik Czarnyy edytował ten post 22 sierpień 2013 - 19:05

www.carpholic.pl

#5 msciwypisklak

msciwypisklak

Weteran

• Members
  • 409 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 19:06

edycja poszla wczesniejszego postu...100g ale teraz bede lowil na kamienie. Kumpel lowi na elastic rig ...3 brania 3 ryby po 8 kg. Ja nie jestem przekonany do tego przyponu niestety...

Wywożę na 80 m zestaw z bezpiecznym klipsem samozacinajacy

#6 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 19:10

pisałeś, że brania to odjazdy - mocno docinasz rybe przy odjeździe ? I co jeszcze mi przychodezi do głowy - zarówno arma pointy jak i kurv shanki sa pokryte teflonem a co za tym idzie tępią się niesamowicie szybko - zmień haki na nowe i sprawdzaj po każdej rybie/odjeździe czy się nie potępiły bo być może i tutaj leży problem.
www.carpholic.pl

#7 msciwypisklak

msciwypisklak

Weteran

• Members
  • 409 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 19:11

20130822151.jpg slaba jakos bo mam ciemno w pokoju icon_smile.gif

Ale te haki są kute akurat chyba. Nie nie są jednak....myslalem ze te foxy sa kute. A kuleczka blisko kolanka oczywiscie nie?? Sproboje jeden zestaw zrobic na centrycznym odrazu pod 10cm fluorocarbonu z popkiem bez ciezarka. Tak mi doradzil jeden karpiarz

Załączone miniatury

• 20130822150.jpg

Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 23 sierpień 2013 - 12:34

#8 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 19:18

arma pointów używałem kilka ładnych lat, teraz od ładnych kilku lece na kurv shankach więc wiem co pisze. Sprawdzaj haki bo pokryte teflonem naprawdę tępią się błyskawicznie. Po jednym karpiu w tym roku zmieniałem przypon bo hak był tępy. pozostaje nam jeszcze kwestia długości włosa - może jest za krótki/za długi ?
www.carpholic.pl

#9 msciwypisklak

msciwypisklak

Weteran

• Members
  • 409 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 19:23

Ja daje właśnie bardzo blisko . Kula dotyka kolanka. Włos wychodzi ze srodka kolanka bo jest chycony termokurczkiem takim na 2mm. Spadam, będę za godzinke, Dzieki i pozdrawiam (moze sie temat rozwinie)

#10 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 19:36

Zapodaj fotką z bliska przyponu a dokładniej odcinka z hakiem i drugą fotką z założoną kulką.

Użytkownik Czarnyy edytował ten post 22 sierpień 2013 - 19:36

www.carpholic.pl

#11 msciwypisklak

msciwypisklak

Weteran

• Members
  • 409 postów

Napisano 22 sierpień 2013 - 21:54

Ten akurat zrobiony na foxie do tego kula pop 18mm i wykonczona sztucznym ziorkiem:) Przypon ok 20cm

wŁAnie skonczylem parowac pierwsze swoje kulasy w zyciu:) wyglądem moze nie przypominaja kulek ale sa dobre:)

Jutro siadam na nocke i załoze na 2 wedki zestawy przelotowe..moze to bedzie ten patent

Załączone miniatury

• 20130823152.jpg
  • 20130823153.jpg

Użytkownik msciwypisklak edytował ten post 23 sierpień 2013 - 20:15

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych