Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sygnalizatory Videotronic Xrc3 Z Centralką Cx3

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin73

Marcin73

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 12 sierpień 2013 - 21:13

Posiadam drugi sezon 4 sygnalizatory XRC2 z centralką CX3. Raz były w naprawie gwarancyjnej z powodu zasięgu centralki, który wynosił ok 2m. W Serwisie firmy dowiedziałem się, że mieli problemy z dostawą lipnych komponentów (chyba z Włoch), ale, że teraz będzie dobrze. Nie jest dobrze. Musiałem zapłacić za przesyłkę do serwisu firmy, ale niestety zasięg w otwartym terenie nie przekracza 20 - 30m a jeżeli są jakieś zarośla to do 5m. Wydaje mi się, że jak na komplet sygnałków za prawie 2 tyś. to trochę mało. Kuzyn ma Cormorany za jedną czwartą tej ceny i z zasięgiem nie ma problemów. Czekam z drugą naprawą gwarancyjną do końca sezonu, bo zostanę na długo bez sygnałków. Poprzednio czekałem około 2 miesiące. W serwisie usłyszałem, że dużo zależy od statywu, bo on działa jako antena. Trochę mnie to nie przekonuje, mam tripod kwasiak-alu, jednak nawet gdyby był z plastiku, to dla sygnałków tak renomowanej firmy nie powinno to stanowić problemu. Czy ktoś z was miał podobne przzygody z najnowszymi produktami Wideotronica? Jest szansa na poprawę osiągów czy po prostu te typy tak mają i trzeba się ich pozbyć?

Użytkownik Marcin73 edytował ten post 17 sierpień 2013 - 14:33

#2 kux

kux

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 13 sierpień 2013 - 14:05

modyfikowałem kiedys koledze sygnalizatory videotronic koneser i senior
(konkretniej to wbudowywałem w nie nadajniki do środka) i moge potwierdzić, że w oryginalnym wykonaniu faktycznie sztyca pełni rolę anteny.

nie uważam, by było to dobre rozwiązanie, bo przeciez taka antena jest jednoczęsnie z reguły świtnie uziemiona przez wbicie w ziemię.

#3 Marcin73

Marcin73

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 13 sierpień 2013 - 14:53

W moim poście wkradł mi się mały błąd, chodzi mi oczywiście o sygnalizatory XRC3 a nie XRC2. Teraz dopiero zauważyłem pomyłkę, to dlatego, że poprzednia wersja to były sygnałki XRC bez literówki. Nie zmienia to faktu, że jutro ruszam na karpiki i będę musiał wytężać słuch. Aby nie płoszyć ryb siedzę zwykle około 15 m od wędek, pomiędzy nami jest kilka krzaczków wielkości agrestu, to wystarczy aby centralkę można było wsadzić sobie do..... kieszeni oczywiście.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników najnowszego flagowego produktu Videotronica.

#4 wiselka

wiselka

Weteran

• Members
  • 791 postów

Napisano 14 sierpień 2013 - 20:50

Ciekawa sprawa. JA mam starszą wersję i zasięg jest XXXX. A Próbował kolega montować te sygnałki na innym podzie. Może naprawdę to ma tak wielkie znaczenie.

#5 Marcin73

Marcin73

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 16 sierpień 2013 - 14:43

Próbowałem na rodpodzie aluminiowym ojca i wyniki były identyczne jak na moim

#6 kux

kux

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 16 sierpień 2013 - 15:26

przyszło mi cos jeszcze do głowy.

połączenie elektroniki z gwintowaną końcówką służącą do wkręcenia sygnalizatora w sztycę jest jakby to powiedzieć "takie sobie" icon_smile.gif

rozkręć jednego i zobacz - może tam jest problem.

choć nie bardzo chce mi się wierzyć, że 4 na raz maja taki feler

zapewne problem będzie jednak po stronie centralki

#7 Marcin73

Marcin73

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 17 sierpień 2013 - 14:31

Ja także uważam, że problem jest z centralką. Dziwi mnie tylko zachowanie, opieszałość i nieudolność serwisu. Zadzwoniłem do Videotronica i pan z serwisu poradził mi, abym sam do nich przyjechał z sygnalizatorami. Ponadto powiedział mi, że zakupili jakąś partię trefnych podzespołów, chyba z Włoch, podejrzewam więc, że takich przypadków jak mój może być więcej. Może ktoś ma doświadczenia z pozytywnym rozwiązaniem problemu zasięgu zestawu XRC3 i CX3?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych