Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy Sama Kukurydza Starczy?

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jakob

Jakob

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 02 sierpień 2013 - 20:16

Witam. W niedziele wybieram się nad zalew, na rybki. ajłatwiej złowic tam podobno karpika, linka. Mam zamiar uszykować spławik i grunt, zanętę waniliową oraz wieloowocową, kukurydzę i makaron tzw. "kolanko", chciałem też kupić robaki, ale mieszkam na wsi, i nie mam zbytnio możliwości (nie mam jak dojechac :/). Czy złowię coś bez robaka? Czy lepiej poczekać, aż rodzice będą mieli wolne, bo jak na razie żniwa. Prosze o pomoc.
Pozdrawiam.

#2 DynkaKokos

DynkaKokos

Weteran

• Members
  • 803 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ,poszukiwanie skarbów,boks.

Napisano 02 sierpień 2013 - 21:37

Nie napisałeś o jakie mendy ci chodzi ale przepuszczam , że o larwy muchy plujki.Białe robaki jak i pinke można z łatwością samemu wyhodować icon_smile.gif Tym bardziej , że mieszkasz na wsi i za oknem sahara.
C&R

#3 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 03 sierpień 2013 - 09:16

Skoro mieszkasz na wsi to bez problemu znajdziesz inne robaki i owady
- rosówki wychodza w nocy na powierzchnię ziemi, na pewno je widziałeś, teraz jest sucho więc mało sie pokazują ale podlej wieczorem trawnik koło domu i zobacz w nocy czy wyszły.
- czerwone robaczki; kompościaki; gnojaczki - rózne nazwy na tego samego robaka, poszukaj starej pryzmy obornika i pogrzeb w niej a z pewnością znajdziesz niezbyt duże bardzo ruchliwe ciemnoczerwone robaki.
- szare ddżownice ziemne, jeśli kiedykolwiek kopałeś ogród to na pewno się z nimi spotkałeś mało ruchliwe dosyć spore robaki.
- koniki polne najlepiej łapać specjalnie zrobioną siatką, przy okazji trafiają się i inne owady które można założyć na haczyk.
do szybkiego użycia najlepsza jest kukurydza z puszki dowolnej firmy.
Bardzo dobra jest też kasza pęcak, makaron gwiazdki i płatki owsiane. Te przynęty wymagają jednak umiejętnego gotowania.
Powodzenia
Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

#4 SJ71

SJ71

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 12 październik 2013 - 12:13

dokładnie jaki problem wykopać robaczki, albo samemu sobie wyhodować? a na samą kukurydzę jak najbardziej można wędkować

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych