Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co Z Tymi Karpiami?

3 odpowiedzi w tym temacie

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 19:22

Osoby ,które widziałym mój temat/post wiedzą ,że łowię na stawie icon_smile.gif
Więc jest problem jak zanęcić karpia ,aby przyszedł do mnie od 3 tyg. nęce granulatem peletowym ,kukurydzą,słonecznikiem,naturalnymi czyli własnymi kulkami jak i sztuczne i nic ,a wiem ,że jest ich tam mnóstwo tylko nie chcą przywędrować, woda szybko czasami się nagrzewa więc chodzę rano jak troszkę chłodniejsza jest,dno generalnie płaskie z powolnym spadaniem, jedna wysepka z trzczinek i tak to wygląda ,widzę jak karpia się spławia ,ale nie wiem dlaczego nie bierze próbuje na białego,dendro.,kukurydzę ,a także na włos z kulkami pływającymi ,bo troszkę mułu jest .
Zmiana miejscówki raczej nie wchodzi w grę ,więc co mam zrobić ,aby złowić ?

#2 Fifi

Fifi

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 20:02

witam, na poczatek banalne pytanie, z kad pewnosc ze sa tam karpie? icon_razz.gif
moze jest tam malo karpi i poprostu sa one przekarmiane i dlatego nie biora przynet podanych przez ciebie. spotkalem sie ze stawem gdzie takze mialem podobny problem i braniami bo wiedzialem/widzialem ze tam ryby plywaja a bran mialem zero, pomoglo dostosowanie przynety. Postaraj sie opisac lowisko, jaki pokarm ryby maja tam dostepny naturalnie albo porozmawiaj z kims kto tam lowi. Czy wystepuja tam inne gatunki i jesli tak czy normalnie biora?

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 20:21

CYTAT(Fifi @ czw, 25 lip 2013 - 23:02) Wyświetl post
witam, na poczatek banalne pytanie, z kad pewnosc ze sa tam karpie? icon_razz.gif
moze jest tam malo karpi i poprostu sa one przekarmiane i dlatego nie biora przynet podanych przez ciebie. spotkalem sie ze stawem gdzie takze mialem podobny problem i braniami bo wiedzialem/widzialem ze tam ryby plywaja a bran mialem zero, pomoglo dostosowanie przynety. Postaraj sie opisac lowisko, jaki pokarm ryby maja tam dostepny naturalnie albo porozmawiaj z kims kto tam lowi. Czy wystepuja tam inne gatunki i jesli tak czy normalnie biora?

Staw jest regularnie zarybiany i ma dostosowane żywienie na każdym etapie ,jest to staw pół dziki wcześniej przed łowieniem ,był on tylko karmiony granulatem z uwagi ,że nie ma tam brań zacząłem nęcić i przyzwyczajać ryby do kulek i peletu i kukurydzy ,ryby przez jakiś czas w tym stawie wogóle nie były karmione ,więc myślę ,że są wygłodzone.
Łowisko prostokąt z większością z mułu na dole ,pewnie jakieś mięczaki i dżowniczki jedzą , dlatego kulki "śmierdziuchy".

#4 Fifi

Fifi

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 27 lipiec 2013 - 13:52

CYTAT(ŁowiecOkoni @ czw, 25 lip 2013 - 22:21) Wyświetl post
Staw jest regularnie zarybiany i ma dostosowane żywienie na każdym etapie ,jest to staw pół dziki wcześniej przed łowieniem ,był on tylko karmiony granulatem z uwagi ,że nie ma tam brań zacząłem nęcić i przyzwyczajać ryby do kulek i peletu i kukurydzy ,ryby przez jakiś czas w tym stawie wogóle nie były karmione ,więc myślę ,że są wygłodzone.
Łowisko prostokąt z większością z mułu na dole ,pewnie jakieś mięczaki i dżowniczki jedzą , dlatego kulki "śmierdziuchy".

szczerze powiem ze nie wiem dokladnie co bym zrobil na twoim miejscu, napewno bym kombinowal z roznymi przynetami, moze jak zasiadasz sie z wedka podnec czys zmurzacym, albo tak jak ci odp w dziale splawikowym poprobuj lowic z opadu lub calkiem z powierzchni na kuku/pellet/kulke plywajaca
pozdrawiam Filip

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych