Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak Się Nastawiać Na Karpiki I Amury W Stawie?

8 odpowiedzi w tym temacie

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 12:16

Witam !
Otóż mam troszkę problem z wybrednymi rybami ,próbuje łowić amury i karpie w stawie ,który jest pół "dziki"
A w czym tkwi problem ,a w tym ,że każdego dnia jest zanęcane granulatem pelletowym i suszoną kukurydzą ,a ryb jak nie ma tak nie ma ,największy problem jest w tym ,że jest ich tam naprawdę wiele bo jednego tam "wytachałem" amura .
Staw ma głębokość do 1.5 maks 2 m ...z wysepką złożoną z trzczin i generalnie równomiernym podłożem w postaci delikatnego mułu i piasku ...wygląda naprawdę ciekawie ! Lecz brania są marne ,łowię na na koszyczek wypełniony zmiksowanym granulatem i na haczyk nr.4 z przyponem z plecionki,wędkę stawiam na dwie podpórki z elektronicznym sygnalizatorem brań i babkę ,więc powinno generalnie wyłapywać brania.Nie długo nastawiam się na metodę włosową i dochodząc do sedna sprawy mam parę pytań:
Czy metoda na włos z ciężarkiem na klips będzie dobrym rozwiązaniem ?
Czy kulka ma być mniej więcej podobna w zapachu co granulat czy może inna?
Czy na lekko muliste dno mam założyć jakiś płaski ciężarek?
Czy brak brań może powodować drobnica lub nie odpowiednia pora?
Czy mam nadal tym samym nęcić czy kulkami + ew.kukurydza?
Gdzie mniej więcej nęcić w pobliże wysepki czy punktowe jedno miejsce na środku?
Czy główna żyłka 0,25 wystarczy na amury i karpie do 10 kg ?
Wędka karpiowa czy prosta gruntówka?
A i staw ogólnie jest karmiony i pół hodowlany co do granulatu jest on firmy Aller i chyba jest to classic lub jakiś editon .
Z góry dzięki.
(Gdyby było to gdzieś pokazane ,to na piszczcie link ,bo nie mogłem podobnego tematu znaleźć ,dzięki za wyrozumiałość)

#2 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 12:33

Nęcisz suszoną kukurydza tzn jaką i w jaki sposób nia nęcisz ?
www.carpholic.pl

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 12:37

CYTAT(Czarnyy @ pon, 22 lip 2013 - 15:33) Wyświetl post
Nęcisz suszoną kukurydza tzn jaką i w jaki sposób nia nęcisz ?

Taką suzoną jakby do popcornu...suchą ,twardą
Nęcę ją albo mieszając z tą "maźią z peletu" rzuczając łyżką zanętową lub całkowicie suchą

#4 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 12:39

Gratuluje podejścia i może ktoś inny Ci pomoże bo ja niestety nie pomagam ludziom którzy robią krzywde rybom.
www.carpholic.pl

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 12:44

CYTAT(Czarnyy @ pon, 22 lip 2013 - 15:39) Wyświetl post
Gratuluje podejścia i może ktoś inny Ci pomoże bo ja niestety nie pomagam ludziom którzy robią krzywde rybom.

Nie zrozumiałeś mnie jest on taki....hmm..no wysuszony ,ale w środku miękki np.nie można go nabić na haczyk ...sorrki ,że źle zrozumiałeś on powoli miękknie w stawie i ryby do tego podchodzą nie popieram zasad kłusownickich i łowię z czystej przjemnośći przestrzegając zasad przystosowania pokarmu do ryb
(Nie wiem jak jest przygotowywany szczegółowo ,ale jest zbierany na polach i gotowany chyba później w wielkiej hali suzony delikatnie tak aby tylko warstewka była sucha ,aby umożliwić wrzucenie do wody jej dosyć daleko cały miąsz i ogólna całość jest miękka)

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 13:03

Jeszcze raz ,jeśli mnie źle zrozumiałeś to przepraszam

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 13:57

To co mówiłem całkowicie twardą chodzi o samą osłonę jest specjalnie przygotowana i spreparowana więc nie zagraża rybom określenia "suchą" tyczy skurki sama kukurydza jest w pełni "rozpuszczalna"

#8 wiselka

wiselka

Weteran

• Members
  • 791 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 15:28

Moja rada jest taka. Zacznij od badania dna. Nie wiem jak ten zbiornik wygląda ale jeżeli blisko brzegu jest w miarę głęboko ( min. 1metr) i będzie tam twardo to możesz tam postawić zestaw. Ja zawsze polecam kulki własnej roboty i do nęcenia i na hak. Dla mnie to tyle w temacie. Mi zawsze się sprawdza więc tobie też powinno. Co do zestawu to kliknij link pod moim postem tam znajdziesz wszystko o zestawie karpiowym.

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 16:39

CYTAT(wiselka @ pon, 22 lip 2013 - 18:28) Wyświetl post
Moja rada jest taka. Zacznij od badania dna. Nie wiem jak ten zbiornik wygląda ale jeżeli blisko brzegu jest w miarę głęboko ( min. 1metr) i będzie tam twardo to możesz tam postawić zestaw. Ja zawsze polecam kulki własnej roboty i do nęcenia i na hak. Dla mnie to tyle w temacie. Mi zawsze się sprawdza więc tobie też powinno. Co do zestawu to kliknij link pod moim postem tam znajdziesz wszystko o zestawie karpiowym.

Dzięki dosyć się przyda.
Co do dna schodzi przez metr powoli i spadek do kolejnego metra

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych