Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łowienie W Zielsku, Małych Trzcinkach.

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 L1f

L1f

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 12 lipiec 2013 - 11:54

Cześć, mam pewne jezioro gdzie no jest troche zaczepów, półtora metra wody, karpie są i to w miare spore (jak dla mnie) do 10 kg. Na karpiówce mam plecionke 0,16, przypony robie z 0,12 (nie wiem czy nie za cienka) o wytrzymałości do 10 kg. Zestawy przeważnie są takie : rurka na niej ciężarek, niżej krętlik i przypon 15 cm. Za haczyk zaczepiam rekaw pva wypchany peletem, kulami. Udało mi się złapać karpia 5,5 kg, 2,5 i pare takich kilowych, a i zerwał mi się jeden wiekszy niż 5 kg (wszedł w trzcine).
Dno jest lekko muliste, chodziłem tam i jest wiele glonów. Zawsze przy wyciąganiu zestawu czuć ciężarek zapadnięty w muł, i nagle z niego wychodzi i zaczepia się o glony. Karpie w takim czymś się trzymają, lecz czasem się zarzuci a brania nie ma wogóle, bo haczyk się wplącze gdzieś w glony czy coś :/. Co możecie mi w takim razie poradzić ? Jakiś zestaw czy coś? Kulki przeważnie 20 mm, ale niestety nawet na te kulki biorą leszcze (kulka obok pyska a haczyk w pysku). Raz też założyłem dwie 20mm i też wziął leszcz (zawsze są to leszcze do 30 cm). Ryby tam lubią raczej słodkie zapachy, lecz ludzie lapią też na pellet rybny i są też efekty. Co możecie mi w takim razie poradzić ?

Z gory dzięki za pomoc icon_smile.gif

#2 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 12 lipiec 2013 - 12:02

Albo wyczyszczenie wygrabienie łowiska, lub lżejsze ciężarki i pływające kulki

#3 L1f

L1f

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 12 lipiec 2013 - 14:17

CYTAT(Zbynek @ pią, 12 lip 2013 - 15:02) Wyświetl post
Albo wyczyszczenie wygrabienie łowiska, lub lżejsze ciężarki i pływające kulki

Co do czyszczenia to nie wiem, bo karp podobno moze takie miejsce omijać szerokim łukiem. A co do pływaków... chyba zastosuje jakiegoś słodkiego pływaka icon_smile.gif

#4 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 12 lipiec 2013 - 14:20

Właśnie wiem że mogło by im to nie codziennie wyglądać taki łysy teren ale z czasem mogły by się przyzwyczaić.
Nie cytuj poprzedzających postów wiadomo komu na co odpisujesz.

#5 NibyNikt

NibyNikt

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 22:16

Pierwszą zasadą kładzenia zestawów w zielsku jest nie ruszanie ich po zarzuceniu , z kolei żeby hak nie zaczepiał się o rośliny polecam schować przypon z hakiem do woreczka PVA z kilkoma kulkami czy pelletem

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych