Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kołowrotek Do Spinningu

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Roost

Roost

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 07 maj 2013 - 11:54

Szukam jakiegoś kołowrotka do ciężkiego spinningu do 150 zł. Polecicie jakiś?

#2 KapitanBomba

KapitanBomba

Wędkarz

• Members
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Głównie feeder i klasyczny grunt.

Napisano 09 maj 2013 - 13:30

Ja sobie kupiłem dosłownie przedwczoraj Shimano HYPERLOOP 4000FB za równe 70 zlociszy (napisałem o nim kilka słów), ale jeśli masz na ten cel 150 zł to polecam zainteresować się Shimano CATANA (rozmiar wedle Twojego uznania) oglądałem w sklepie i są naprawdę zajefajne, ale nie chciałem tyle wydawać dlatego wybrałem HYPERLOOP'a bo żadny ze mnie spiningista icon_biggrin.gif Jeszcze popatrz coś z Okumy - na tej firmie też na pewno się nie zawiedziesz icon_smile.gif
Dziennik wędkarski - taki sobie blog o tym pięknym hobby, opisy łowisk, sprzętu, metod i wiele wiele innych.

#3 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 10 maj 2013 - 10:16

Za 150zł trzeba szukać czegoś mocniejszego i trwalszego jak Catana..
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#4 emil.

emil.

Wędkarz

• Members
  • 33 postów

Napisano 10 maj 2013 - 10:28

http://allegro.pl/ko...3218481674.html osobiście zamierzam kupić ten, tylko w wersji 720, dużo pozytywnych opinii na jego temat czytałem

#5 Roost

Roost

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 10 maj 2013 - 11:05

Zaciekawił mnie ten Spro. Da radę z przynętami 30g+?

#6 tomek21

tomek21

Weteran

• Members
  • 286 postów

Napisano 10 maj 2013 - 11:54

http://allegro.pl/ko...3220144619.html koledzy polecam od siebie . potrzebuje kasy dlatego sprzedaje . w paczce można liczyć dodatkowo na jakiś mały gratis icon_smile.gif

#7 BART22

BART22

Weteran

• Members
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo oczywiście :)

Napisano 10 maj 2013 - 12:30

CYTAT(Roost @ pią, 10 maj 2013 - 12:05) Wyświetl post
Zaciekawił mnie ten Spro. Da radę z przynętami 30g+?

Kołowrotek ma dużo pozytywnych opinii ale czy da radę z przynętami 30+ to nie wiem. Ja posiadam 710 pod okonie jestem zadowolony jak na razie icon_smile.gif 150 zł to nie jest dużo więc chyba nic lepszego nie kupisz

#8 KapitanBomba

KapitanBomba

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 10 maj 2013 - 15:09

CYTAT(Kamil Z. @ pią, 10 maj 2013 - 13:16) Wyświetl post
Za 150zł trzeba szukać czegoś mocniejszego i trwalszego jak Catana..

Kolego, Catana kosztuje 120 / 130 - to tak ku woli ścisłości, a więc na sześciopak dobrego zlotego trunku jeszcze by zostało icon_smile.gif
Skoro twierdzisz że za 150 zł można kupić coś dużo lepszego to podaj co? Ja bym polecił jakąś konkretną Okumę, ale tego nie zrobię bo te Okumy, które mam mają po kilka ładnych lat i już takich nie ma. Wtedy były to jedne z najlepszych młynków, a teraz nie mam pojęcia, który model był by dobry.
Uważam że przy dzisiejszych cenach Catana daje adekwatną jakość do ceny.
Dziennik wędkarski - taki sobie blog o tym pięknym hobby, opisy łowisk, sprzętu, metod i wiele wiele innych.

#9 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 10 maj 2013 - 15:32

Padła już wyżej propozycja. Chociażby Spro Passion. Do ciężkiego spina trzeba naprawdę solidniejszej maszyny, niż Catana, którą ona akurat nie jest.....

Kolega zaproponował też Spro Blue Arc'a 730 za 2stówki- a to bardzo dobra cena za super kołowrotek.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#10 KapitanBomba

KapitanBomba

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 10 maj 2013 - 15:55

No jak tam uważasz, ja tańszymi rzucałem przynętami 30g+ i się nie rozleciały. Wszytsko kwestia jak dużo używasz i czy umiejętnie:)
Chodzi o to że napisał do 150 zł więc propozycja za 2 stówki jest nie na miejscu, a prawda jest taka że przy takiej kwocie i wymaganiach nie da się znaleźć zlotego środka, albo trzeba zainwestować więcej, albo iść na kompromis icon_smile.gif
PS. Ja bym do takiego kołka kupił multiplikator - są modele mocowane od dołu icon_wink.gif

#11 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 10 maj 2013 - 16:03

CYTAT(KapitanBomba @ pią, 10 maj 2013 - 16:55) Wyświetl post
No jak tam uważasz, ja tańszymi rzucałem przynętami 30g+ i się nie rozleciały. Wszytsko kwestia jak dużo używasz i czy umiejętnie:)
Chodzi o to że napisał do 150 zł więc propozycja za 2 stówki jest nie na miejscu, a prawda jest taka że przy takiej kwocie i wymaganiach nie da się znaleźć zlotego środka, albo trzeba zainwestować więcej, albo iść na kompromis icon_smile.gif
PS. Ja bym do takiego kołka kupił multiplikator - są modele mocowane od dołu icon_wink.gif

Ja nie napisałem, że się nie da rzucić. Ale zarzucenie to pikuś z prowadzeniem wabika stawiającego spory opór w wodzie. Jeszcze np. płynącej do tego.

Umiejętnie tzn. jak? Bo nie rozumiem? Rzucać raz na 15min? icon_biggrin.gif

Napisałeś, że nie ma złotego środka, a kawałek dalej, że trzeba zainwestować więcej, albo iść na kompromis. To on w końcu jest, czy go nie ma, bo sam sobie zaprzeczyłeś...

A czemu multik mocowany od dołu? I jaki np?

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#12 KapitanBomba

KapitanBomba

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 10 maj 2013 - 16:32

CYTAT(Kamil Z. @ pią, 10 maj 2013 - 19:03) Wyświetl post
Ja nie napisałem, że się nie da rzucić. Ale zarzucenie to pikuś z prowadzeniem wabika stawiającego spory opór w wodzie. Jeszcze np. płynącej do tego.

To logiczne chyba że nie mialem na myśli samej czynności zarzucania icon_biggrin.gif

Umiejętnie tzn. jak? Bo nie rozumiem? Rzucać raz na 15min? icon_biggrin.gif

Co Ty można nawet trochę częściej icon_biggrin.gif Na okrągło widzę nad wodą magików wyszarpujących zestaw z zaczepu kołowrotkiem z hamulcem zakręconym na fest, zamiast za linkę ciągną całą wędką - wiec chodziło mi o takie i podobne zachowania, w których bezmyślnie niszczy się młynek.

Napisałeś, że nie ma złotego środka, a kawałek dalej, że trzeba zainwestować więcej, albo iść na kompromis. To on w końcu jest, czy go nie ma, bo sam sobie zaprzeczyłeś...

Jedno z drugiego wynika... tutaj to już czepiasz się bezpodstawnie, albo źle przeczytałeś.

A czemu multik mocowany od dołu? I jaki np?
Pozdrawiam
Kamil

Bo założyłem że skoro autor temtu szuka kolowrotka to ma kij przystosowany właśnie do kołowrotka, a nie multiplikatora, aczkolwiek są modele przystosowane do zwykłych wędzisk - pogooglaj icon_smile.gif

#13 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 10 maj 2013 - 16:52

Zajechać kołowrotek np. szarpiąc się z zaczepem, to nie sztuka. I to młynek za 500pln, czy wielokrotność tej kwoty nie pomoże. I uwierz, że wcale cyrków takich odstawiać nie trzeba, by Catankę zajechać bardzo szybko.

A co do multików mocowanych od dołu. Są to generalnie maszynki do łowienia w morzu. A więc wertykalnego. Nijak się mają do spiningu, o jakim rozmawiamy.
Jak widzisz zarzucanie multiplikatorem zamocowanym pod wędką? Jak kontrolować obroty szpulki i wysnuwającą się linkę?

Pozdrówka
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#14 KapitanBomba

KapitanBomba

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 10 maj 2013 - 19:52

Ja nie podam gotowego rozwiązania, konkretnego modelu, bo nigdy nie potrzebowałem ciężkiego spina. U mnie spinning jest jeden do wszytkiego bo spin traktuję tylko jako odskocznię do gruntu - kupuje do tej metody tańsze kołowrotki i liczę się z tym że co 3/4 lata się posypią icon_biggrin.gif Napisałem tylko że bym kupił multiplikator gdybym potrzebował rzucać tak ciężkimi przynętami bo wiem że takie rozwiązania ludzie wymyślili - czytałem już jakiś czas temu w jakiejś gazecie: WW lub WP (najprawdopodobniej bo tylko te dwie czasem kupuję), że takie rozwiązania istnieją. Gdybym potrzebowal to bym poszperał w necie i popytał znawców tematu, a tak to tylko wspomniałem icon_smile.gif Kto wie czy ten nie był by dobry http://www.ocenwszys...0.html#comments
Skoro mlynek jest wieszany od dołu to musi mieć dzwignie do hamulca skonstruowaną tak żeby w tej pozycji dało sie jej używać icon_smile.gif

#15 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 11 maj 2013 - 02:48

Tak sądziłem, że jako propozycja multika padnie ta opcja. Tyle, że jak wspomniałem, służy on do łowienia wertykalnego, a więc wabik opuszcza sję pionowo pod łódź na żądaną głębokość. Nadal nie wiem, w jaki sposób chciałbyś tym rzucać...Jak utrzymać kontrolę nad obrotami szpulki podczas dynamicznego wymachu, skoro młynek mamy pod kijem i nie mamy do niego bezpośredniego dostępu kciukiem...Tu żadna dźwignia hamulca(czegokolwiek byś nie miał na myśli) nie pomoże...

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#16 suhhar

suhhar

Weteran

• Members
  • 563 postów
  • Zainteresowania:woda i ryby

Napisano 12 maj 2013 - 20:51

mam catane 2500 lezy nie uzywana moge sprzedac jakby co, mam tez spro passion 730 moze byc dobry na okonie do ciezszej orki uzywam mistrall amundson i jak narazie jest ok. Jednak jesli bedziesz rzucał przynetami 30+ to za 150 zł nic nie kupisz w tej cenie chyba ze kreciol na 1 sezon.

Użytkownik suhhar edytował ten post 12 maj 2013 - 20:52

#17 emil.

emil.

Wędkarz

• Members
  • 33 postów

Napisano 12 maj 2013 - 22:15

na forum sumowym kilka osób, w tym admin tego forum, który wydaje mi się dość obyty w ciężkim spinnie, polecali jako kolowrotek sumowy na spinning do 250zł, Shimano Nexave 4000, ale to już wydatek ok 200zł

#18 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 12 maj 2013 - 22:32

CYTAT(emil. @ nie, 12 maj 2013 - 23:15) Wyświetl post
na forum sumowym kilka osób, w tym admin tego forum, który wydaje mi się dość obyty w ciężkim spinnie, polecali jako kolowrotek sumowy na spinning do 250zł, Shimano Nexave 4000, ale to już wydatek ok 200zł

A za tą kasę kolega wyżej sprzedawał Blue Arc'a.... icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#19 emil.

emil.

Wędkarz

• Members
  • 33 postów

Napisano 13 maj 2013 - 07:12

umknęło mi to icon_redface.gif

#20 Roost

Roost

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 14 maj 2013 - 14:44

W Decathlonie 4 lata temu kupiłem kołowrotek klasy 4000 za 80 zł i do tego czasu wytrzymał ale zaczą ciężko chodzić i trzeć. Więc ten Spro za słaby. hmm a kołowrotek morski? Ceny niektorych wachaja sie w granicach tych 150 zł

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych