Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyprawy Na Litewskie Dorsze

565 odpowiedzi w tym temacie

#1 JG39

JG39

Weteran

• Members
  • 720 postów

Napisano 19 kwiecień 2013 - 19:06

Siemka.
Skrobnijcie jak poszło na Torasie w niedzielę.Jakie głębokości teraz zwiedzacie.Pogoda OK-szkoda że sobota wiaterkowa.

#2 szerszen3

szerszen3

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 20 kwiecień 2013 - 02:37

Tak jak przewidziałeś sobotni wyjazd spadł i z dwudniówki zrobił się wyjazd jednodniowy. Po powrocie dam znać jakie wyniki.

#3 jabol

jabol

Wędkarz

• Members
  • 85 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 10:00

CYTAT(shandor @ pon, 22 kwi 2013 - 16:08)  
Witam...niedzielny rejs był OK..w przeciwieństwie do wód władkowych lub łebskich tu ryba była

Rykoszetem i Łebie się dostało. icon_biggrin.gif

#4 Blyskawica

Blyskawica

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 18:39

CYTAT(jabol @ wto, 23 kwi 2013 - 13:00)  
Rykoszetem i Łebie się dostało. icon_biggrin.gif

Z calym szacunkiem Panowie,bylem w Łebie na ostatnim rejsie sobotnio-niedzielnym/dwa dni połowów/nic szczególnego,zeby nikogo nie obrażac,jednostka byla jedna z leprzych,ale cóż z tego, w tym samym czasie gdzies indziej łowili.

#5 szerszen3

szerszen3

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 20:09

CYTAT(zbyflo @ wto, 23 kwi 2013 - 23:45)  
No tylko pozazdrościć takich łownych wód Litewskich i umiejętności szukania dorsza szkoda tylko ,że opisami zajmuje się organizator a nie uczestnicy wyprawy którzy jak sądzę byliby bardziej wiarygodni i rzeczowi jak w przypadku naszych łowisk.

Byłem z Jarkiem w niedziele i słowa potwierdzam w szczególności co do ilości złowionych ryb, pogody i wspaniałej atmosfery na kutrze. Dopisze tylko, może to ze względu na odległość (w szczególności jakości dróg, na 350 km. 250 to autostrada) i ilość łowionych ryb na polskich wodach nie byłem już rok i nie żałuję tego.

#6 JG39

JG39

Weteran

• Members
  • 720 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 20:19

CYTAT(szerszen3 @ wto, 23 kwi 2013 - 23:09)  
Byłem z Jarkiem w niedziele i słowa potwierdzam w szczególności co do ilości złowionych ryb, pogody i wspaniałej atmosfery na kutrze. Dopisze tylko, może to ze względu na odległość (w szczególności jakości dróg, na 350 km. 250 to autostrada) i ilość łowionych ryb na polskich wodach nie byłem już rok i nie żałuję tego.

Trfiliście jakiś eldorado czy raczej po kilka szt.przez cały dzień.Przynęty konkretnie jakie?I jak z zaczepami duże ilości były?

Użytkownik JG39 edytował ten post 23 kwiecień 2013 - 22:55

#7 Ogif

Ogif

Wędkarz

• Members
  • 42 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 20:28

CYTAT(zbyflo @ wto, 23 kwi 2013 - 22:45)  
... a nie uczestnicy wyprawy którzy jak sądzę byliby bardziej wiarygodni i rzeczowi jak w przypadku naszych łowisk.

Ok. To może i ja coś od siebie. Nie jestem organizatorem a tylko uczestnikiem rejsu Torasem i to nie do końca bardzo doświadczonym. W sumie na morzu byłem ok. 7 razy z tego 3 na polskich łowiskach i raczej się tam więcej nie pojawię, a szkoda. Szyper z ostatniego "polskiego" resju (poprzedni rok) głównie zajmował się opowieściami na temat "zabytków" znajdujących się w zasięgu wzroku na półwyspie helskim, a jak już znalazł jakąś rybę, wychodził, siadał na daszku swojej sterówki i czekał na decyzję wędkarzy o kolejnym napłynięciu icon_eek.gif . Nie wspomnę o, delikatnie mówiąc, niemiłym rozstaniu po zakonczeniu rejsu.
Długo by pisać o "super" wrażeniach z tego rejsu.
W sumie polskie łowiska dla mnie kończyły się ilościami - max. 5 sztuk "drobnicy" bo dorszami tych rybek raczej nazwać nie można było. Wiem - zaraz ktos napisze że nie mam doświadczenia - prawda.
Jednak po wypłynięciach z Torasem zauważyłem przede wszytskim różnicę w pracy szypra - gość naprawdę się stara. Oczywiście nie ujmuję tutaj żadnemu z rzetelnych polskich szyprów - chwała im za dobrze wykonywaną robotę. Może po prostu ja źle trafiałem.
Nawet po moim pierwszym rejsie, nadal bez większego doświadczenia morskiego, Torasem, ilości wszystkich uczestników oscylowały w okolicach kilku L.
Fakt, warunki sanitarne 2 lata temu jak byłem tam pierwszy raz były kiepskie, natomiast zeszły rok już znacznie lepiej. W tym roku jeszcze nie byłem ale słyszę że znowu poprawa w tym temacie. Oczywiście oprócz incydentu o którym pisali koledzy w poprzednim, zamkniętym temacie.

Reasumując, nikogo ani niczego nie rekalmuję, nikogo na żadną jednostkę nie namawiam, a jedynie, jak czytam to forum gdzie nawzajem się "przekrzykujemy", postanowiłem napisać własną opinię na temat wrażeń z początków mojego wędkowania morskiego.

Pozdrawiam

#8 szerszen3

szerszen3

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 04:21

CYTAT(JG39 @ śro, 24 kwi 2013 - 00:19)  
Trfiliście jakiś eldorado czy raczej po kilka szt.przez cały dzień.Przynęty konkretnie jakie?I jak z zaczepami duże ilości były?

Na eldorado raczej nie. Zaczepy- ja straciłem sześc pilkerów inni podobnie lub mniej. Na pokładzie królowała mrożona krewetka (cała nie obierana- zakupiona w Rosji) zakładana na przywieszki i pilker jako dodatek.

Użytkownik szerszen3 edytował ten post 24 kwiecień 2013 - 04:24

#9 zbyflo

zbyflo

Weteran

• Members
  • 166 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 12:48

CYTAT(szerszen3 @ wto, 23 kwi 2013 - 23:09)  

Faktycznie coś w tym musi być ,że opisy z Litewskich wód a szczególnie ilości złowionych ryb zawsze są na plus czego niestety nie można stwierdzić na naszych Władkowych wodach (tylko tam pływałem i pływam) u nas to toto lotek albo coś łowimy albo nie a na Torasie nie spotkałem się z opisem ,że było źle z rybą i co o tym sądzić?czyżby u nas nie było ryb?a może inna przyczyna?
Opisy czytałem z tych samych dni, u nas(Władkowo) po kilka szt. a tam(Toras) kilkadziesiąt więc dzień ten sam,woda ta sama tylko pytanie co nie tak?zapraszam do dyskusji bez emocji i złośliwości skupiając się jedynie na temacie ryb nie warunków czy kaprysów Litewskiego szypra.
Kiedyś ktoś mi fajnie policzył nasze połowy;
zakładając że, wypływa 200 kutrów(wybrzeże) ze średnio 16 wędkarzami na pokładzie którzy łowią wszyscy limit (7 szt.) jedna szt średnio wazy 1,2 kg to mamy obraz ile łowimy w ciągu dnia icon_eek.gif
To przy jednym Torasie widocznie tego nie odławiają i dla tego mają więcej ryb icon_lol.gif (tak na wesoło )

#10 Blyskawica

Blyskawica

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 15:27

CYTAT(Ogif @ wto, 23 kwi 2013 - 23:28)  
Ok. To może i ja coś od siebie. Nie jestem organizatorem a tylko uczestnikiem rejsu Torasem i to nie do końca bardzo doświadczonym. W sumie na morzu byłem ok. 7 razy z tego 3 na polskich łowiskach i raczej się tam więcej nie pojawię, a szkoda. ...

Pozdrawiam

Tu masz racje kolego,tez plywalem na Torasie,a w miniony weckent/dwa dni/postanowilem sprobowac naszych lowisk,i co?pierwszy dzień 14 szt.z czego pomocnik szypra 9szt/chyba mu ustawial,tak myslimy/na dwadziescia osob lowiacych,nastepnego dnia mielismy nie plynac,ale po dyskusjach poplynelo kilka osob,wynik,srednia5 rybek na glowe/bez limitow/Potwierdzam osobiscie ze wyniki z Torasa nie sa przesadzone i tylko tam juz bede plywal.ZBYFLO ZADAL TEMAT,czemu tak jest??mam swoja teorie,ale pewnie modelowi by sie to nie spodobalo i znowu by zamknal watek.Proponuje pomyslec i wyciagnac wnioski samemu.Co do afery na Torasie to powiem tylko tyle,na naszej liczacej sie jednostce,kibelek byl o polowe mniejszy niz na Torasie,cuchnelo z niego na 3 metry,a kajuty/byly chyba w zenzach,czytaj wogle ich nie bylo.Reszte do waszego rozkminienia,tylko bez obrazania.

#11 JG39

JG39

Weteran

• Members
  • 720 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 20:55

CYTAT(Blyskawica @ śro, 24 kwi 2013 - 18:27)  
Tu masz racje kolego,tez plywalem na Torasie,a w miniony weckent/dwa dni/postanowilem sprobowac naszych lowisk,i co?pierwszy dzień 14 szt.z czego pomocnik szypra 9szt/chyba mu ustawial,tak myslimy/na dwadziescia osob lowiacych,nastepnego dnia mielismy nie plynac,ale po dyskusjach poplynelo kilka osob,wynik,srednia5 rybek na glowe/bez limitow/Potwierdzam osobiscie ze wyniki z Torasa nie sa przesadzone i tylko tam juz bede plywal.ZBYFLO ZADAL TEMAT,czemu tak jest??mam swoja teorie,ale pewnie modelowi by sie to nie spodobalo i znowu by zamknal watek.Proponuje pomyslec i wyciagnac wnioski samemu.Co do afery na Torasie to powiem tylko tyle,na naszej liczacej sie jednostce,kibelek byl o polowe mniejszy niz na Torasie,cuchnelo z niego na 3 metry,a kajuty/byly chyba w zenzach,czytaj wogle ich nie bylo.Reszte do waszego rozkminienia,tylko bez obrazania.

Nasze wody są praktycznie takie same(dno).Litewskie sądząc z ilości zrywanych pilkerów bardziej przypominają wędkowanie pomiędzy wrakami.Tam z Kłajpedy wypływa tylko Toras i jeszcze jedna jednostka+jakieś motorówki.Z samego Władka na okolice na wędki wypływa już... icon_eek.gif-ciężko policzyć.Jak trafi się na rybę zaczyna się dworzec PKS w szczycie.I zaraz jest wszystko rozproszone.Rybaków też mniej na Litwie.To pewnie ma wpływ na wyniki wędkarzy w PL i Litwie.Pamiętacie jakie kiedyś były wyniki na Zatoce i Władku i ile pływało jednostek z wędkarzami?

#12 Blyskawica

Blyskawica

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 25 kwiecień 2013 - 16:11

CYTAT(JG39 @ śro, 24 kwi 2013 - 23:55)  
Nasze wody są praktycznie takie same(dno).Litewskie sądząc z ilości zrywanych pilkerów bardziej przypominają wędkowanie pomiędzy wrakami.Tam z Kłajpedy wypływa tylko Toras i jeszcze jedna jednostka+jakieś motorówki.Z samego Władka na okolice na wędki wypływa już... icon_eek.gif-ciężko policzyć.Jak trafi się na rybę zaczyna się dworzec PKS w szczycie.I zaraz jest wszystko rozproszone.Rybaków też mniej na Litwie.To pewnie ma wpływ na wyniki wędkarzy w PL i Litwie.Pamiętacie jakie kiedyś były wyniki na Zatoce i Władku i ile pływało jednostek z wędkarzami?

Brawo,jeden znak zapytania mamy rozwiazany,nastepny to szprot-co sie z nim stalo?jak na to znajdziemy odpowiedz i co sie z nim stalo to bedziemy w domu.Mysle ze juz nie bedzie wiecej bezsensownej wojny,gdzie jest lepiej i dlaczego??Polamania kijow gdziekolwiek byscie nie łowili.

#13 chmielu.1

chmielu.1

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 28 kwiecień 2013 - 18:42

Witam.
Nie wiem kto się wybierał w niedzielę, ale jak wypłynęliście, to skrobnijcie jak tam.
Ja z kolegami byłem piątek-sobota i poza pogodą było jak dla nas super, choć brakło wyciągniętego na pokład jakiegoś kabanka, zostały w wodzie.

#14 tomy77

tomy77

Wędkarz

• Members
  • 99 postów

Napisano 30 kwiecień 2013 - 11:55

Witam ,
Może ktoś się wybiera w najbliższym czasie na rejs dwudniowy i ma wolne miejsce?

Pozdr
Tomek

#15 JG39

JG39

Weteran

• Members
  • 720 postów

Napisano 01 maj 2013 - 20:28

CYTAT(tomy77 @ wto, 30 kwi 2013 - 14:55)  
Witam ,
Może ktoś się wybiera w najbliższym czasie na rejs dwudniowy i ma wolne miejsce?

Pozdr
Tomek

18-19 jeśli masz chęci.

#16 partyzant1

partyzant1

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 02 maj 2013 - 19:52

[quote name='Ogif' date='wto, 23 kwi 2013 - 23:28' post='348204']
Ok. To może i ja coś od siebie. Nie jestem organizatorem a tylko uczestnikiem rejsu Torasem i to nie do końca bardzo doświadczonym. W sumie na morzu byłem ok. 7 razy z tego 3 na polskich łowiskach i raczej się tam więcej nie pojawię, a szkoda. Szyper z ostatniego "polskiego" resju (poprzedni rok) głównie zajmował się opowieściami na temat "zabytków" znajdujących się w zasięgu wzroku na półwyspie helskim, a jak już znalazł jakąś rybę, wychodził, siadał na daszku swojej sterówki i czekał na decyzję wędkarzy o kolejnym napłynięciu icon_eek.gif . Nie wspomnę o, delikatnie mówiąc, niemiłym rozstaniu po zakonczeniu rejsu.
Długo by pisać o "super" wrażeniach z tego rejsu.
.....

Pozdrawiam brać wędkarską. Ja też miałem przyjemność z takim jegomościem co nam zafundował rejs wycieczkowy z Jastarni zamiast wędkarskiego. Schodziliśmy z pokładu przy asyście Policji i Straży Granicznej, bo nie chcieliśmy uiścić pełnej zapłaty. W końcu zapłaciliśmy tylko połowę i zrezygnowaliśmy z drugiego dnia.

#17 Ogif

Ogif

Wędkarz

• Members
  • 42 postów

Napisano 07 maj 2013 - 16:10

Witam,

Napiszcie jak tam ostatnie wyprawy na litewskie wody.

Pzdr.

#18 Michał Ełk

Michał Ełk

Wędkarz

• Members
  • 49 postów

Napisano 07 maj 2013 - 22:33

CYTAT(JG39 @ śro, 01 maj 2013 - 23:28)  
18-19 jeśli masz chęci.

Masz 2 wolne miejsca jesteśmy , z skąd wyjazd ile to kosztuje itd ... czy mamy jechać własnym transportem czy też masz to jakoś zorganizowane proszę o więcej szczegółów ...

#19 shandor

shandor

Weteran

• Members
  • 371 postów

Napisano 09 maj 2013 - 10:08

Witam. 18-19.05-nieaktualne, jest już pełna grupa.
odp.Ogif.Najświeższe relacje z rejsu t.j.8.05-wczorajszy rejs (będę posądzony o stronniczość) icon_twisted.gif .Pogoda super z porannym ciepłym majowym deszczykiem,jakość dorsza się poprawiła,wchodziły 3-4kg sztuki,piątka była ale nie weszła-wróciła do wody,średnia ilość na osobę to 10-16L. icon_eek.gif Pozdrawiam Jarek

#20 chmielu.1

chmielu.1

Wędkarz

• Members
  • 60 postów

Napisano 09 maj 2013 - 14:51

CYTAT(shandor @ czw, 09 maj 2013 - 14:08)  
Witam. 18-19.05-nieaktualne, jest już pełna grupa.
odp.Ogif.Najświeższe relacje z rejsu t.j.8.05-wczorajszy rejs (będę posądzony o stronniczość) icon_twisted.gif .Pogoda super z porannym ciepłym majowym deszczykiem,jakość dorsza się poprawiła,wchodziły 3-4kg sztuki,piątka była ale nie weszła-wróciła do wody,średnia ilość na osobę to 10-16L. icon_eek.gif Pozdrawiam Jarek

No to brawo Panie Jarku, tylko nie wyłapcie wszystkiego, zostawcie coś na koniec wakacji, pozdrowienia z lubelszczyzny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych