Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cytowanie Postów

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 11:59

Chciałbym zwrócić uwagę na cytowanie postów które w ostatnim czasie stało się bardzo "modne" i według mnie nadużywane szczególnie przez młodych/nowych użytkowników.
Nie wiem czy to tylko moje widzi mi się, czy faktycznie coś w tym jest i podzielacie moje zdanie.
Mam na myśli oczywiście nadużywanie cytowania np w przypadkach kiedy ktoś, zakłada temat (pisze post) a kolejna osoba w odpowiedzi cytuje wcześniejszy post. A ten zakładający odpowiadając cytuje post osoby odpowiadającej. Przecież wiadomo do jakiej odpowiedzi (posta) się to tyczy. Jest to na prawdę częste zjawisko i nie muszę chyba podawać przykładów. Oczywiście nie mam na myśli przypadków gdzie cytujemy post o kilka/kilkanaście pozycji wyżej bo wtedy to całkowicie naturalne i zrozumiałe bo do tego to właśnie służy.
Jeśli uważacie, że mam rację to dobrze i ewentualnie można przenieść post na ogólny i prosiłbym kolegów o nienadużywanie opcji "Cytuj"

Użytkownik Zbynek edytował ten post 24 marzec 2013 - 12:10

#2 Radek-c57

Radek-c57

Weteran

• Members
  • 288 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 12:09

Racja, pomijając cytowanie konkretnego zdania z długiej odpowiedzi tak żeby każdy wiedział do czego się ten post odnosi. Wtedy według mnie nie wręcz powinno się użyć cytuj, nawet jak odpowiadamy osobie wyżej.
Pozdrawiam
raDEK
Łowię, bo lubię;)
filmy online http://zalukaj.tv/polecony,668661/ filmy online
Nie bój się eksperymentów, amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Titanic'a

#3 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 24 marzec 2013 - 12:18

Dokładnie, masz rację o tym też myślałem ale już pominąłem

#4 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 24 marzec 2013 - 12:32

Do powyższego dodam jeszcze cytowanie postów wraz z zamieszczonymi tam zdjęciami. Dwa takie cytaty i cała strona zajęta. A wystarczy tylko usunąć zdjęcia z cytowanego fragmentu...

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#5 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania:ryby woda i przygoda

Napisano 24 marzec 2013 - 13:45

Witam .
Dodam i ja swoje trzy grosze .... cytowanie jest często potrzebne , aby było wiadomo do czyjego postu się odnosimy .
W tym celu wystarczy odrobina dobrej woli aby " wyciąć " część tekstu ( ze zdjęciami włącznie ) i maksymalnie go skrócić .... niestety często lenistwo bierze górę , czego mamy częste przykłady . icon_redface.gif
Pozdrawiam .
Takich leniuchów należy rozstrzelać . icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

#6 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 28 marzec 2013 - 18:02

Z tym lenistwem i brakiem dobrych chęci to po części jest też tak, że jak się klika w "odpowiedz" to z automatu wpada jako cytat cały post, przy którym to się kliknęło - łącznie ze zdjęciami itd. W związku z tym moja propozycja żeby z automatu wpadało czyste okno a jak ktoś będzie potrzebował coś zacytować , to niech szuka po guzikach czym to wstawić lub sobie przekopiuje i doda cudzysłów icon_smile.gif
Proste rozwiązanie i nikogo o nic nie trzeba prosić i wkurzać się , że ma to gdzieś icon_mrgreen.gif hehe

Użytkownik Wojtek@ edytował ten post 28 marzec 2013 - 18:04

#7 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 19:00

Zamiast klikać "odpisz" klikaj jeszcze niżej w "odpowiedz", i problem znika.
Michał, 79', Okręg Konin

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych