Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ponton Z Allegro

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sabo

Sabo

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 22:12

Witam kolegów po kiju
znalazłem oto taki pontonik:
http://allegro.pl/pr...3088143470.html

z wymiarów, wagi i parametrów, oraz z wyglądu jest identyczny do pontonów np z odplyniesz.pl, zresztą każdy dystrybutor pontonów w polsce sprzedaje identyczny ponton z nadrukowanym swoim logiem.

Co o nim myślicie? warto?

#2 John_Deere

John_Deere

Weteran

• Members
  • 379 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 20:36

Dla pewności zawsze lepiej sprawdzić w realu jak wygląda... Na odplyniesz masz przynajmniej gwarancję i pewność że to co kupujesz jest warte swojej ceny. icon_smile.gif

Użytkownik John_Deere edytował ten post 29 marzec 2013 - 20:36

Catch and Release "C&R"

#3 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 22:03

CYTAT(Sabo @ pią, 22 mar 2013 - 23:12) Wyświetl post
Witam kolegów po kiju

z wymiarów, wagi i parametrów, oraz z wyglądu jest identyczny do pontonów np z odplyniesz.pl, zresztą każdy dystrybutor pontonów w polsce sprzedaje identyczny ponton z nadrukowanym swoim logiem.

Zdjęcia nie przedstawiają prawdziwego produktu !

W życiu bym nie łyknął takiej ściemy. Wejdź sobie na stronę firmy np. tokarex (jeden z większych dystrybutorów pontonów) i zobacz jak naprawdę wygląda i ile kosztuje ponton.

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#4 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 31 marzec 2013 - 19:14

To faktycznie wygląda na lipę. Sprzedający z dziesięcioma komentarzami, ponton marki NO-NAME, wysyłka kurierska z Berlina za 40 zł, no i faktycznie sama cena pontonu jakoś o połowę za mała.... Do tego opcja odbioru osobistego tylko po przrdpłacie.
Вода это колыбель разумной жизни.

#5 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 31 marzec 2013 - 19:22

A który z Panów miał do czynienia z tym pontonem że takie bzdury wypisujecie ?

#6 Banita

Banita

Weteran

• Members
  • 132 postów
  • Zainteresowania:http://www.dargocice.pl

https://www.olx.pl/oferta/lodka-lodki-dla-wedkarzy-na-jeziorze-kamienica-kamica-w-dargocicach-CID767-IDm2nLc.html

Napisano 31 marzec 2013 - 21:19

CYTAT(Sabo @ sob, 23 mar 2013 - 00:12) Wyświetl post
Witam kolegów po kiju

W tej cenie i o bardzo zbliżonej długości i szerokości kupisz dobrą łódkę.

#7 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 02 kwiecień 2013 - 16:49

CYTAT(SławomirJ @ nie, 31 mar 2013 - 22:22) Wyświetl post
A który z Panów miał do czynienia z tym pontonem że takie bzdury wypisujecie ?

A czemu uważasz, że bzdury?

Miałem do czynienia z innymi pontonami tego typu, a wręcz identycznymi. Wiele pontonów różni się tylko logiem firmy, a są identyczne, bo robione w tej samej fabryce. Nigdy natomiast nie widziałem takiego pontonu w wersji NO-NAME. To jest pierwsza podejrzana rzecz. Po drugie wysyłka kurierska takiej paczki kosztuje około 150 zł przy dobrych zniżkach, a nie 40. A po trzecie i najważniejsze, sama cena tego pontonu jest o połowę za niska. Tak się składa, że orientuję się mniej więcej ile trzeba zapłacić u źródła, i powiem Ci że jest to więcej niż życzy sobie ten sprzedawca icon_wink.gif Dla mnie jest jasne, że to jakiś bubel albo pochodzi z nieprawego źródła.

#8 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 02 kwiecień 2013 - 18:59

No widzisz tak się składa że kolega użytkuje ten ponton od 2 lat tylko model 270cm, kupiony właśnie od tego sprzedawcy, który kiedyś sprzedawał pod innym nickiem na Allegro.
Po dwóch latach użytkowania, ( od 1 maja do końca października, praktycznie każda sobota i niedziela), nie zauważyłem jakichkolwiek oznak zużycia na jego pontonie, nic się nie odkleja, nic nie pęka.

Na dzień dzisiejszy nie mam lepszej fotki.

Załączone miniatury

• LGIM0112_1.jpg

Użytkownik SławomirJ edytował ten post 02 kwiecień 2013 - 19:08

#9 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 02 kwiecień 2013 - 19:26

Nawet na tej fotce przy tak mizernej jakości, widać że to nie jest ten sam model pontonu. Mają tylko podobny kształt, ale różnią się praktycznie każdym detalem. icon_wink.gif Z takim jak Twój nie miałem do czynienia, natomiast bardzo dobrze kojarzę ten z Allegro.

#10 wiselka

wiselka

Weteran

• Members
  • 791 postów

Napisano 02 kwiecień 2013 - 21:57

Też jestem zdania że lepiej nie być testerem tylko kupić coś sprawdzonego. Sam jestem szczęśliwym posiadaczem Kolibri i moge spokojnie polecić.

#11 Lenovo

Lenovo

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 14:16

Już raz na allegroo kupiłem ponton i nie popływałem sobie bo schodziło powietrze;/ A właśnie może ma ktoś namiary na jakiś dobry sklep mikado? będę wdzięczny za info na ten temat.

Użytkownik Lenovo edytował ten post 03 kwiecień 2013 - 15:28

#12 Kamil_92

Kamil_92

Weteran

• Members
  • 147 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 14:27

odradzam wedkarski.com - tam lenovo nie kupuj bo sprzedają dziurawe :/

#13 SławomirJ

SławomirJ

Szajbus

• Members
  • 1855 postów

Napisano 03 kwiecień 2013 - 17:30

CYTAT(wahlul @ wto, 02 kwi 2013 - 20:26) Wyświetl post
Nawet na tej fotce przy tak mizernej jakości, widać że to nie jest ten sam model pontonu. Mają tylko podobny kształt, ale różnią się praktycznie każdym detalem. icon_wink.gif Z takim jak Twój nie miałem do czynienia, natomiast bardzo dobrze kojarzę ten z Allegro.

To jest dokładnie ten sam z Allegro od tego samego sprzedawcy bo cały czas te same sprzedaje.
Też koledze odradzałem dwa lata temu, ale mnie nie posłuchał i kupił ten ponton ale w długości 270cm za 1270zł + 40zł za PP.
Tak jak pisałem wcześniej po dwóch latach użytkowania nie widać jakichkolwiek oznak zużycia, więc po co przepłacać za samą nazwę na pontonie np; Kolibri KM-330 D kosztuje 3350 PLN, w to miejsce mamy ponton za 1799 PLN i do tego masz zestaw silnik + aku i ładowarkę http://allegro.pl/si...3137130811.html za 1410 PLN.

Oczywiście nikogo nie namawiam, każdy ma swój rozum i dysponuje jakimiś tam funduszami. Jak kogoś stać na Busha czy Kolibri to jak najbardziej niech kupuje, ale w ich cenie można już mieć dobry ponton z silnikiem i aku. Ja od roku pływam na Ruskim Orionie-10 kupionym w Tokarexie jako nawy za kwotę 1500zł i też nie narzekam.

#14 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 04 kwiecień 2013 - 14:31

CYTAT(SławomirJ @ śro, 03 kwi 2013 - 20:30) Wyświetl post
To jest dokładnie ten sam z Allegro od tego samego sprzedawcy bo cały czas te same sprzedaje.

Wybacz Sławomir, ale będę się upierał, że to nie są te same pontony.
Jeśli jedna i ta sama fabryka robi pontony nawet dla różnych firm, to mogą się różnić kolorem, logo lub ilością osprzętu. Poszczególne elementy są jednak identyczne i mocowane w dokładnie tych samych miejscach.
W przypadku pontonu z Twojego zdjęcia i tego z aukcji, różnice widać gołym okiem, więc po mojemu nie pochodzą z tej samej fabryki.

1. Inne uchwyty do mocowania ławki.
2. Brak twardych dzióbków na końcu balonów.
3. Guma odbojowa nie dochodzi do dzióbków.
4. Uchwyty do noszenia umocowane przed pawężą a nie za nią.

Gdybym mógł je obejrzeć na żywo, to jestem pewien, że znalazłbym więcej różnic, łącznie z materiałem, z którego są zrobione.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych