Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak Nęcić Leszcza?

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ostry1997

ostry1997

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 18:05

spotkałem sie z wiloma dyskusjami na temat leszcza a dokładniej jego nęcenia . wyczytałem w gazecie że leszcza trzeba nęcić 2-3 dni w ok 10 dziórach kuku makaronem robakami wszelkiego rodzaju itp ale spotkałem się z tym że leszcza ani innych ryb pod lodem nie karmi sie okresowo czy to prawda a może są inne metody ?

#2 wojak557

wojak557

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 21:23

tak to prawda. ja w moim zbiorniku w zimie na leszcza nie poluje. w lecie zas nece przez tydzien przed lowieciem i po lowieniu jeszcze jakis tydzien to wtedy zawsze co przyjade tam leszcze siedza wiec w zimie mi sie nigdy nie udalo zlowic leszcza

#3 robisum1

robisum1

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 07:07

CYTAT(wojak557 @ pią, 25 sty 2013 - 00:23) Wyświetl post
tak to prawda. ja w moim zbiorniku w zimie na leszcza nie poluje. w lecie zas nece przez tydzien przed lowieciem i po lowieniu jeszcze jakis tydzien to wtedy zawsze co przyjade tam leszcze siedza wiec w zimie mi sie nigdy nie udalo zlowic leszcza

Przepraszam Cie kolego wojak557 ale co to jest za bełkot nic z tego nie kumam
wku...iaja mnie takie wpisy nie wnoszące nic do tematu ,
Kolo pyta konkretnie jak nęcić leszcza w połowach spod lodu, wchodzę na temat bo sam jestem bardzo ciekaw jak inni neca a Ty odpisujesz ze w zimie na leszcze nie polujesz i jeszcze nigdy nie udało Ci się złowić w zimę .
TO Ja sie pytam POCO ZABIERASZ GŁOS ,gdzie tu jest odpowiedz na zadane pytanie co wniosłeś do tematu .

Co do nęcenia leszcza zima to u mnie wygląda to tak .
Trzeba znać wodę a raczej wiedzieć ze takie ryby tam wogole są ,i nie myślę tu o leszczo-podobnych tylko o konkretnych sztukach.
Trzeba wysondować najgłębsze miejsce .
wywiercić kilka otworów i dobrze zanęcić ,pęczak ,zanęta leszczowa ,białe robaki , pół kg jokersa ,
tak ok 8 l zanety to spokojnie wystarczająca ilość na duże zbiorniki
Zanęcam min 3 dni w dwóch miejscach po 2 dziury obok siebie czyli około 2 l na dziurę

w mniejszych zbiornikach można nęcić jokersem , biały robak, oraz pinka
Lowie na mormyszkę ,spławik
Przynętę opuszczam na samo na dno.

Ostatnio znalazłem w necie (google ) fachmana od leszczy wpiszcie Bogdan Barton gość jest wielki jak i jego leszcze ciekawią mnie jego atraktory -dipy do zanęt

to tyle z mojej strony
Piszcie panowie na temat chętnie poznam innych sposoby na duże leszcze

Użytkownik robisum1 edytował ten post 25 styczeń 2013 - 07:11

#4 ostry1997

ostry1997

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 09:23

CYTAT(robisum1 @ pią, 25 sty 2013 - 10:07) Wyświetl post
Przepraszam Cie kolego wojak557 ale co to jest za bełkot nic z tego nie kumam
wku...iaja mnie takie wpisy nie wnoszące nic do tematu ,
Kolo pyta konkretnie jak nęcić leszcza w połowach spod lodu, wchodzę na temat bo sam jestem bardzo ciekaw jak inni neca a Ty odpisujesz ze w zimie na leszcze nie polujesz i jeszcze nigdy nie udało Ci się złowić w zimę .
TO Ja sie pytam POCO ZABIERASZ GŁOS ,gdzie tu jest odpowiedz na zadane pytanie co wniosłeś do tematu .
Co do nęcenia leszcza zima to u mnie wygląda to tak .
Trzeba znać wodę a raczej wiedzieć ze takie ryby tam wogole są ,i nie myślę tu o leszczo-podobnych tylko o konkretnych sztukach.
Trzeba wysondować najgłębsze miejsce .
wywiercić kilka otworów i dobrze zanęcić ,pęczak ,zanęta leszczowa ,białe robaki , pół kg jokersa ,
tak ok 8 l zanety to spokojnie wystarczająca ilość na duże zbiorniki
Zanęcam min 3 dni w dwóch miejscach po 2 dziury obok siebie czyli około 2 l na dziurę

w mniejszych zbiornikach można nęcić jokersem , biały robak, oraz pinka
Lowie na mormyszkę ,spławik
Przynętę opuszczam na samo na dno.

Ostatnio znalazłem w necie (google ) fachmana od leszczy wpiszcie Bogdan Barton gość jest wielki jak i jego leszcze ciekawią mnie jego atraktory -dipy do zanęt
to tyle z mojej strony
Piszcie panowie na temat chętnie poznam innych sposoby na duże leszcze

#5 ostry1997

ostry1997

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 09:25

ups sorki nie wiem co zrobiłem skopiowałem cały post sorki jestem tu nowy ale wracam do tego gościa od leszczy wczoraj wyczytałem że leszcze właśnie żęrują na balatach a nie w rowach i tu mn zaskoczył ale jeżeli w moim jeziorze jest max 8 m rów a blat nie wiem może 6-4m to lepiej nęcić w rowie czy blecie?

#6 robisum1

robisum1

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 09:48

im głębiej tym woda cieplejsza do tego stół suto zastawiony , to czegoż chcieć więcej ja się pytam panie lechu heh , według mnie nec w rowie , ale niech się inni wypowiedzą co łowią na blatach i maja efekty .
Jesli mozesz to zapodaj linka z łowieniem na blacie , chętnie się zaznajomie z tematem ,jak widzisz nie ma sztywnych reguł, każdy z nas ma te swoje inne upodobania ,wnioski ,reguły, zasady zdobywane latami ,ale trzeba być elastycznym i próbować wszystkiego nie trzymać sie sztywno - JA WIEM LEPIEJ .
Przez pierwsze lata łowienia na lodzie łowiłem tylko na mormyche ,blaszka byla bllllle i to trawo kilka lat ,a jak się przekonałem już do blaszki to teraz mormycha jest jako ta druga wędka ,pierwsza w przerebel leci blaszka mowa oczywiście o połowach okonia .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych