Skocz do zawartości

Zdjęcie

Telefon Z Dobrym Aparatem

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radek-c57

Radek-c57

Weteran

• Members
  • 288 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 18:22

Cześć wszystkim

Wpisujcie tutaj nazwy wszystkich telefonów które cenicie za aparat i opiszcie go (aparat) troszkę żeby to nie były gołe nazwy;)

Ja zdecydowanie polecam Sony Ericsson k800i ma aparat 3.2mpix ale robi świetne zdjęcia szczególnie odsadza konkurencje(mówię o starszych modelach bo tych nowych bajeranckich nie znam więc nie mam porównania) jeśli chodzi o zdjęcia robione w ruchu(dzięki stabilizatorowi obrazu). Zdarzają się jednak też nieudane zdjęcia
Jednak wideo jest słabej jakości, nawet bardzo słabej.

Jakie wy znacie telefony które robią zdjęcia dobrej jakości (również w ruchu)
Pozdrawiam
raDEK

Edit:

W załącznikach przykładowe zdjęcia, również jedno nieudane.

Załączone miniatury

• Juz_jest..JPG
  • DSC02196.JPG
  • DSC01920.JPG
  • DSC00801.JPG
  • DSC02155.JPG
  • DSC02021.JPG
  • DSC01726.JPG
  • DSC02147.JPG

Użytkownik Radek-c57 edytował ten post 08 styczeń 2013 - 20:27

#2 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 18:53

Temat nie jest zły - przeciwnie, jednak w poście każdy mógłby załączyć zdjęcia wykonane swoim aparatem, by Forumowicze mogli ocenić. Wszak to, co dla jednego jest wyraziste, dla drugiego będzie fotograficzną grafomanią. icon_wink.gif

Nokia C6 (5 Mpix) - sami widzicie po załącznikach, w dzień zdjęcia jeszcze od biedy ujdą, a po zmroku - szkoda słów. Tak więc nie ruszam się nad wodę bez mojego wysłużonego i dość ciężkiego Olympusa - towarzyszy mi nad wodą od pierwszego mojego spinningowego wyjścia w maju 2008.

Załączone miniatury

• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg

C&R

#3 adam1987

adam1987

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 18:56

Ja polecam iPhona 4S robi genialne zdjęcia 8 mega aparat robi swoje i zastosowanie całej tej technologii pozwala robić super fotki + kręcić filmy w jakość Full HD-1080p.
Falubaz Zielona Góra
Drużynowy Mistrz Polski 1981, 1982, 1985, 1991, 2009, 2011, 2013

#4 Radek-c57

Radek-c57

Weteran

• Members
  • 288 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 18:59

CYTAT(Haczyk_Dawido @ wto, 08 sty 2013 - 19:53) Wyświetl post
Temat nie jest zły - przeciwnie, jednak w poście każdy mógłby załączyć zdjęcia wykonane swoim aparatem, by Forumowicze mogli ocenić. Wszak to, co dla jednego jest wyraziste, dla drugiego będzie fotograficzną grafomanią. icon_wink.gif

Kurde, zapomniałem dodać a myślałem o tym jak zacząłem pisać temat (a pisałem go chyba w pięciu podejściach:P) Już dodaje;D

Łowię, bo lubię;)
filmy online http://zalukaj.tv/polecony,668661/ filmy online
Nie bój się eksperymentów, amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Titanic'a

#5 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 19:07

CYTAT(adam1987 @ wto, 08 sty 2013 - 19:56) Wyświetl post
Ja polecam iPhona 4S robi genialne zdjęcia 8 mega aparat robi swoje i zastosowanie całej tej technologii pozwala robić super fotki + kręcić filmy w jakość Full HD-1080p.

Mógłbyś zarzucić przykładem.

C&R

#6 adam1987

adam1987

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 19:43

CYTAT(Haczyk_Dawido @ wto, 08 sty 2013 - 22:07) Wyświetl post
Mógłbyś zarzucić przykładem.

Nie mam foto z żadnej wody ani rybki. Ale dla przykładu wrzuce takie coś.

Z pewnością można uzyskąć jeszcze lepszy efekt bawiąc się w ustawieniach, a zdjęcia wszystkie robione w trybie automatycznym. W internecie jest mnóstwo zdjęć jak i filmików jakie potrafi robić ten telefon.
Falubaz Zielona Góra
Drużynowy Mistrz Polski 1981, 1982, 1985, 1991, 2009, 2011, 2013

#7 Radek-c57

Radek-c57

Weteran

• Members
  • 288 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 20:59

Mogę jeszcze opisać (niestety tylko opisać, bo zdjęć już nie mam) telefon Sony Ericsson Hazel (J20). Zdecydowanie NIE polecam.
Nagrywa dobre filmy i robi dobre zdjęcie... tak dobre, ale co z tego że zrobi dobre zdjęcie ale tylko jak nic się nie poruszy-nawet najmniejszy ruch mógł powodować rozmazanie. Trudno było zrobić zdjęcie nie rozmazane, nawet pozującej, starającej się nie ruszać osobie. Ale tak jak napisałem jak już się udało zrobić zdjęcie nie rozmazane to było dobrej jakości.
Jeśli chodzi o wideo to robi dobrej jakości nagrania, ale nie wiem czy to tylko w moim egzemplarzu, czy w każdym- co kilkanaście sekund obraz przeskakiwał jak by była scena wycięta i szybkie ruchy są rozmazane.
Kuzyn ma Zylo i narzeka na to samo ( rozmazane zdjęcia i wideo).

Łowię, bo lubię;)
filmy online http://zalukaj.tv/polecony,668661/ filmy online
Nie bój się eksperymentów, amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Titanic'a

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 11:41

Mam k800i robil świetne zdjecia ale teraz po 5 latach uzytkowania ( kupilem nowego z sklepu wahałem sie pomiędzy nim a nokia 6300 i zrobiłem świetnie) , ale teraz zdjęcia coraz to gorsze , czyścilem ostanio obiektyw bo przez te lat amógl się zabrudzic. Teraz szukam czegoś nowego ale z nowszych telefonów ( chce znowu nówke bo do uzywek mam pecha) .
Przedtem zdjęcia były żyleta naprawdę nigdy nie miałem takich zdjęć na zwykłym aparacie. Ale takie zdjęcia robił rok max dwa potem to już tylko równia pochyła , nie ta ostrośc itp.

#9 wiselka

wiselka

Weteran

• Members
  • 791 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 15:45

Ja miałem kiedyś sony ericsona k850i i był naprawde świetny i miał lampe błyskową z prawdziwego zdarzenia.

Później zmieniłem na sony ericsona vivaz i też byłem zadowolony, zdjęcia bardzo ładne i nagrywał w full hd tylko mały minus za brak lampy (zamiast lampy słaba dioda).

Aktualniejestem szcześliwym posiadaczem nokji n8 i tel tel. wymiata. Aparat 12 mega robi super zdjęcia, lampa błyskowa do robienia zdjęć z bliska w zupełności wystarczy no i nagrywa w hd. Dużym plusem jest bateria która w trybie oszczędności energi potrafii wytrzymać 5 dni co przy dzisiejszych telefonach z dużym ekranem to już bardzo długo. Następny plus - metalowa obudowa, wiadomo na rybach można tel upuścić co mi się zdarzyło pare razy ale nic z nim się nie stało ( mały wyjątek upadek centralnie ekranem na beton- skutki to pęknięty dotyk który wymieniłem sam bo na allegro jest pełno orginalnych z demontażu, koszt naprawy 40zł). W zestawie ma przejściówke z mini hdmi na hdmi więc można do tv podłaczyć bezpośrednio i przeglądać zdjęcia i filmy.

Nie będę dodawał nowych zdjęć bo mam w moim albumie jakieś.

#10 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 21:01

Witam,

Ja fotki pstrykam aparatem w Nokii 6220 clasic:

Parametry:
optyka Carl Zeiss
f/2,8-5,6
kryty obiektyw,
auto focus,
makro,
ksenonowa lampa błyskowa !,
rozdzielczość 5 Mpix

Jak na aparacik telefoniczny wymiata lepiej jak nie jeden automat.

201103291500.jpg 201009111144_.jpg

Użytkownik Darczez edytował ten post 09 styczeń 2013 - 21:03

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#11 amwi

amwi

Weteran

• Members
  • 120 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 17:49

Ja osobiscie polecam Sony Ericsson Xperia Ray. Telefonik naprawdę robi super zdjęcia i dobrze radzi sobie również po zmierzchu po załączeniu programu. Oto kilka przykładowych fotek.

Uploaded with ImageShack.us

NO KILL - CATCH & RELEASE

#12 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 12 styczeń 2013 - 20:52

Jaka kochana psia mordka icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Niestety nie mam telefonu z aparatem. Miałem jakiś badziew w Nokii ale nie jest wart opisywania.
Zawsze myślałem, że lepiej postawić na firmowy obiektyw choćby w najtańszym kompakcie (aparacie cyfrowym) w nawet małym rozmiarze, bo matryca światłoczuła zawsze będzie w nich większa niż w mniejszych jeszcze telefonach. No bo im więcej mega pikseli na małej matrycy, tym więcej zakłóceń w obrazie i szumów. Ale widać że firmy telefoniarskie skorzystały albo z programów odszumiających albo zaczęły pakować jakieś konkretne elementy fotograficzne do telefoników. Bo pokazały się np. obiektywy Carl Zaiss. Mimo wszystko jeżeli mogę coś podpowiedzieć, to wydaje mi się, że 5Mpiks jest wystarczające do dobrego zdjęcia. Ale jak widać po załączanych zdjęciach nie zawsze teoria pokrywa się z praktyką icon_biggrin.gif
Osobiście mam osobno telefon z klapką i osobno mały kompaktowy cyfrowy aparacik fotograficzny z firmy SONY icon_smile.gif

Użytkownik Wojtek@ edytował ten post 12 styczeń 2013 - 20:54

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych