Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spinningowe 2013!

• Zamknięty Temat jest zamknięty
789 odpowiedzi w tym temacie

#21 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 20:11

ajjjjjj - komentarz zbędny. icon_mrgreen.gif
I co Forumowicze sobie znów pomyślą o tej naszej Prośnie...? icon_twisted.gif

#22 Lois Lane

Lois Lane

Wędkarz

• Members
  • 28 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 20:18

Jeszcze bardziej mnie trzęsie ....

#23 BartasL2

BartasL2

Weteran

• Members
  • 152 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 20:18

CYTAT(Drabek @ czw, 10 sty 2013 - 21:03) Wyświetl post
Witam wszystkich!!!

Na swój debiut przesyłam zdjęcia z pierwszego spinningowania w 2013 roku na rzece Prośnie w Wieruszowie, który miał miejsce 6 stycznia. Na 5 cm kopytko Relaxa ciemna perła na główce 5 gram połakomiły się okoń 36 cm i kleń 45 cm, padły też dwa mniejsze okonie ok. 23-25 cm.

Pozdrawiam serdecznie i życzę taaakiej ryby w tym roku!!!

pięknie rozpoczynasz sezon aż serce krwawi z zazdrości;) icon_wink.gif icon_twisted.gif życzę jeszcze więcej wędkarskich sukcesów!! pzdr

#24 RaDeK_89

RaDeK_89

Weteran

• Members
  • 117 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 21:32

CYTAT(Haczyk_Dawido @ czw, 10 sty 2013 - 23:11) Wyświetl post
I co Forumowicze sobie znów pomyślą o tej naszej Prośnie...? icon_twisted.gif

cholera jasna, chyba trzeba będzie się przejechać nad tą Waszą strasznie bogatą wodę icon_biggrin.gif icon_twisted.gif

Drabek graty wspaniałego rozpoczęcia sezonu icon_smile.gif

Użytkownik RaDeK_89 edytował ten post 10 styczeń 2013 - 21:33

#25 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 11 styczeń 2013 - 12:48

Sezon 2012/2013 rozpocząłem ...z muchówką w dłoni. Okoliczności i regulamin łowiska mnie do tego zmusił. Wypad krótki, bardziej jako rekonesans, zwieńczony jedynie dwoma zepsutymi braniami na mokrą muszkę.

Dopiero we wtorek wybrałem się na pierwsze poważne w tym roku łowy.
Warunki niezbyt sprzyjające- po weekendowych opadach woda podniesiona, "trącona", dodatkowo niosła dużo "śmieci"- trawy, liście, patyki, które starały się jak mogły, żeby uprzykrzyć łowienie.

Ryby stały w typowych, jak na tą porę roku i temperaturę, miejscach i nawet chciały momentami współpracować icon_wink.gif
Na "Championa 4cm" skusiło się 7-8 pstrążków, rybki w granicach 34-39cm. Fotka jednej rybek:

Pozdrówka
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#26 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 11 styczeń 2013 - 16:18

graty za kropka ! ja wczoraj tez złowiłem pierwze rybki w tym sezonie icon_smile.gif było kilkanascie srednich okonii niby nic ale zawsze to cieszy icon_wink.gif
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...

#27 suhhar

suhhar

Weteran

• Members
  • 563 postów
  • Zainteresowania:woda i ryby

Napisano 11 styczeń 2013 - 21:43

Graty Kamil ! ślicznie wybarwiony !

#28 Martinesss85

Martinesss85

Weteran

• Members
  • 155 postów

Napisano 12 styczeń 2013 - 15:29

CYTAT(Kamil Z. @ pią, 11 sty 2013 - 15:48) Wyświetl post
Sezon 2012/2013 rozpocząłem ...z muchówką w dłoni. Okoliczności i regulamin łowiska mnie do tego zmusił. Wypad krótki, bardziej jako rekonesans, zwieńczony jedynie dwoma zepsutymi braniami na mokrą muszkę.

Dopiero we wtorek wybrałem się na pierwsze poważne w tym roku łowy.
Warunki niezbyt sprzyjające- po weekendowych opadach woda podniesiona, "trącona", dodatkowo niosła dużo "śmieci"- trawy, liście, patyki, które starały się jak mogły, żeby uprzykrzyć łowienie.

Ryby stały w typowych, jak na tą porę roku i temperaturę, miejscach i nawet chciały momentami współpracować icon_wink.gif
Na "Championa 4cm" skusiło się 7-8 pstrążków, rybki w granicach 34-39cm. Fotka jednej rybek:

Pozdrówka
Kamil

Kamil gdzieś koło nas ta rzeczka?

#29 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 12 styczeń 2013 - 20:36

CYTAT(Martinesss85 @ sob, 12 sty 2013 - 16:29) Wyświetl post
Kamil gdzieś koło nas ta rzeczka?

Całkiem niedaleko icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#30 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 13 styczeń 2013 - 16:32

@czaplak1983, Kamil, GRATY za rozpoczęcie sezonu "kropkowego".
Darek, niezłe wejście i dałeś czadu z tą kluchą i pasiakiem.

#31 Gugcio

Gugcio

Weteran

• Members
  • 852 postów

Napisano 14 styczeń 2013 - 19:55

Gratuluje wszystkim udanego rozpoczecia sezonu 2013! Ja niestety nie bylem jeszcze nad woda icon_sad.gif Musze wogole sie zebrac i oplacic karte najpierw icon_biggrin.gif Jako ze Sandacze moge lapac do 15.03 to moze cos jeszcze poprubuje icon_smile.gif

zdr
Homemade pracownia G-rod madafaka killa ;D

#32 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 15 styczeń 2013 - 15:35

U nas tez kiedys tak mozna było łapac do marca bodajze potem zmienili na czerwiec

Ale co z tego jak pseudo wedkarze wyszarpą wszystko na tarle i zaraz po nim a potem to w czerwcu mozna tylko obserwowac w trawach przy brzegu juz podschnięte łuski nawet niewielkich sandaczyków icon_sad.gif

#33 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:53

Poszedłem nad rzekę z bolącym gardłem i zakatarzony, a wróciłem zdrów jak... Ryba. Po pomyślnym wejściu w sezon zaplanowałem wbrew regułom wielu nie ponawiać ataku na miejscówkę, która dała mi przed tygodniem przyzwoitą dawkę emocji, ale poszukać sobie kolejnych. Zacząłem przy ujściu małej rzeczki Pokrzywnicy do Prosny (Fota #1), o dziwo bez reakcji. Sądziłem, że chociaż leszcze – a mają to w zwyczaju – będą ustawiały się u jej wylotu – w cieplejszej wodzie. Figa. Wobec czego udałem się w stronę zbiornika zaporowego wzdłuż powyższego strumyczka. Stawiałem na fragment niezamarzniętego starorzecza – nic z tego. Potem, idąc w kierunku tamy, wypatrywałem najmniejszej płotki albo uklejki, by chociaż tego dnia zobaczyć rybę. Na okonia już nie liczyłem, byłem pewien, że „wszystkie wyszły” do Prosny. Pod koniec (30 minut do autobusu i jakieś 400 metrów przed zaporówką) założyłem mormyszkę z dwiema sztucznymi ochotkami i tak sobie w co ciekawszych dziurkach przystawałem na dwa kontrolne „przeciągnięcia”. Wreszcie doszedłem do miejsca, które od samego początku przywodziło skojarzenia z… Jak gdyby w mikroskali (foto #2) I rzeczywiście. Podczas ściągania obserwuję mormyszkę (bez polaroidów można zapomnieć o takim łowieniu), a za mormyszką trzy pręgowane podlotki – nie były w stanie trafić, położyłem przynętę na dnie, podniosłem, ale te nadal przez kilka sekund chybiały, póki im się – jak to okoniom – nie znudziło. Postałem z 10 minut, pomęczyłem mikropaprochem na jigu i na BT, lecz bez odzewu. Odjazd odłożyłem o godzinę, wróciłem do mormyszki i obszedłem kanał do samego początku z obu stron (w lecie od groma jest tam drobnych okonków, więc uprawomocnione było łudzenie się), lecz nic. Zero wyjść i do mormychy, do jigów i do sprawdzonych – niemniej letnich – woblerów. Wróciłem nad „zasobny” icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif odcinek wody, założyłem subtelnie pracującego 3-cm Sieka Stynkę (chrzest). Prowadzę pod nurt i wreszcie w nogach garbik, nie wiadomo skąd (one w tym przodują), sypnął ratując mnie przez zerem. Pokombinowałem z wobkami i powiem Wam, że na te drobno pracujące ryby spozierały łaskawiej, jednak już żadna przed aparat nie trafiła. Dobra, rewidująca nieco przekonania, eskapada.

Potem jeszcze wiejskiego dachowca karmiłem na przystanku „Lionami”, ale to materiał na zupełnie inną opowieść…

Załączone miniatury

• 1.JPG
  • 2.jpg

C&R

#34 msciwypisklak

msciwypisklak

Weteran

• Members
  • 409 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo i sporty motorowe

Napisano 16 styczeń 2013 - 21:02

OOOrzeszzzzzzku:)

#35 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 21:05

Zero treści, to formą nadrobiłem. icon_wink.gif No co?

C&R

#36 RaDeK_89

RaDeK_89

Weteran

• Members
  • 117 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 21:14

Bardzo interesujące wyjście i ciekawa relacja Dawido. Może efektów w postaci wielkich brań i zaciętej walki z wodną bestią nie miałeś ale...
widać sporo rzeczy zauważyłeś i zaobserwowałeś a to jest czasem ważniejsze niż wynik w danym momencie icon_smile.gif
Ta wiedza może przełożyć się na wynik w późniejszym czasie icon_wink.gif
Podziwiam Twoje samozaparcie icon_razz.gif Postanowiłeś w środę iść i choć gardło boli i katar się z nosa leje to z wędką nad wodę się wybrałeś icon_smile.gif

P.S
CYTAT
Potem jeszcze wiejskiego dachowca karmiłem na przystanku „Lionami”, ale to materiał na zupełnie inną opowieść…

Postawa godna pochwały icon_smile.gif icon_twisted.gif

#37 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 21:32

Wielki Dank. icon_wink.gif Powiem Wam, że te zimowe próby łowów do pewnego stopnia przypominają mi moje pre-początki ze spinningiem, w tym sensie, że każdy odzew ze strony okonków jest bardzo budujący. icon_smile.gif Doszedłem już do przekonania, że da radę je łowić i to regularnie nawet, gdy woda nie przekracza jednego stopnia Celsjusza. Znaleźć, dobrać przynętę i odpowiednio zaprezentować - czyli wszystko po staremu. :>

C&R

#38 risek2206

risek2206

Weteran

• Members
  • 164 postów

Napisano 17 styczeń 2013 - 14:32

Piekne rybki, gratulacje icon_wink.gif u mnie niestety jeszcze sporo sniegu i trzeba karte wykupic icon_biggrin.gif

#39 BartekWędkarz232

BartekWędkarz232

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 15:16

Witam!

W czwartek znalazło się trochę czasu a że temperatura w moich okolicach wzrosła wybrałem się na okonki na jeden z niezamarzniętych odcinków nad rzeką. Miały być okonki a trafił się szczupak. Na początku myślałem, że to duży okoń ale kiedy zobaczyłem szczupłego byłem zdziwiony i od razu chwyciłem aparat leżący obok mnie. Jedno szybkie zdjęcie i szybkie uwolnienie rybki (przecież jest teraz okres ochronny!) icon_wink.gif

Użytkownik BartekWędkarz232 edytował ten post 20 styczeń 2013 - 09:14

#40 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 16:10

Ja dzis wybrałem sie bardziej w celu sprawdzenia czy poziom Odry sie obnizył bo zwykle ma to miejsce własnie na poczatku roku ale widac narazie słuzby hydrotechniczne tego nie maja w planie...z jednej strony to dobrze bo w tamtym roku przegieli na całego spuszczjac wode prawie do totalnego minimum w porcie woda zostawała tylko w dołkach icon_eek.gif ale gdy jednak wczesniej do tego dochodziło mozna zobaczec sporo miejscowek bez wody jak co wyglada gdzie sa zaczepy gdzie opaski itp..

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych