Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka Wędka Dla 10-cio Latka?

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cathy

Cathy

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 18:54

Witam.
Nie zlinczujcie mnie za założenie tego tematu, jeśli się powtarza.
Potrzebuje waszej pomocy! Potrzebuje kupić wędkę na prezent dla 10-cio latka. Jestem wolontariuszką i jestem tylko pośrednikiem pomiędzy darczyńcą a chłopcem. Jako, że nie znam się na wędkarstwie nic a nic, ani nawet nie znam nikogo kto by się tym pasjonował postanowiłam poprosić was o poradę. Nie zrozumcie mnie źle, że idę na łatwiznę, ale muszę zamówić na necie bądź kupić w sklepie stacjonarnym coś jak najszybciej, a boje się że ktoś mi wciśnie byle szmelc i nawet nie będę wiedziała o tym.
Macie jakieś rady, coś godnego polecenia? Może jakieś linki?
Zapomniałam wspomnieć o bardzo istotnej kwestii a mianowicie, że środki jakimi dysponuje to 100zł. Dam rade kupić coś sensownego za te pieniądze? Może jakąś tańszą wędkę + jakieś akcesoria wędkarskie? Na co zwracać uwagę?

#2 kux

kux

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 00:06

ale to ma byc sama wędka, czy kompletna w sensie kołowrotek, żyłka, haczyki itd?

#3 RYB@

RYB@

Wędkarz

• Members
  • 30 postów
  • Zainteresowania:WĘDKARSTWO I MOTOCYKL

Napisano 11 grudzień 2012 - 10:38

Jeżeli to ma być pierwsza wędka dla tego chłopca to moim zdaniem nie ma co pchać się w drogi sprzęt niech połowi trochę i będzie wiadomo czy warto wydać pieniążki na coś lepszego za 100 zł. można kupić kompletny sprzęt NO NAME jak dla nowicjusza.

Pozdrawiam

#4 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 11:35

Wiataj!
Jeżeli ma to być pierwsza wędka dla dziesięciolatka, który za jej pomocą ma sprawdzić, czy wędkarstwo mu odpowiada i nauczyć się wędkować, to nie może to być sprzęt, który już przy pierwszym kontakcie go zniechęci. Świetnym rozwiązaniem dla chętnych do nauki dzieci są wędki bezprzelotkowe - tzw. baty. Nie posiadają one kołowrotka, żyłkę mocuje się bezpośrednio do szczytówki wędki (na jej "cieńszym końcu" icon_wink.gif ). Dzieciak może skupić się na tym, co dla niego najważniejsze, a więc na obserwacji spławika i łowieniu ryb.
Taka wędka musi być na tyle długa, żeby można nią łowić z brzegu na większości wód stojących (stawy, jeziora, starorzecza etc.), ale z uwagi na wiek dziecka, nie może ona być ciężka. Moim zdaniem odpowiedni tu będzie lekki bat 5 metrów długości.
Na szybko znalazłem takie propozycje:
Lineaeffe EPX CARBON
Mikado Fish Hunter
Mikado Gryphon Pole

Jeśli ma to być kompletny zestaw, to wystarczy dokupić żyłkę, haczyki, spławik i ciężarki.

Użytkownik mikeus edytował ten post 11 grudzień 2012 - 11:39

Michał, 79', Okręg Konin

#5 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 11 grudzień 2012 - 11:49

Witam

Moja propozycja to zakup u jednego sprzedawcy (jeden koszt za wysyłkę) i następujący wybór :

1. Wędka
Konger Carbomaxx Tele Spin, długość wędki 2,10m , ciężar wyrzutu do 35g, waga wędki 160g,
długość transportowa (po złożeniu) 47cm , cena 41zł
http://allegro.pl/we...2857360969.html
2857360969.jpg

2 Kołowrotek
Jaxon Mangan RT 200 : metalowa szpula, szeroka rolka nawijająca żyłkę, 4 łożyska, waga kołowrotka 232g , cena 46zł
http://allegro.pl/ko...2861680823.html
2861680823.jpg

w sumie 87zł - po dodaniu kosztu wysyłki będzie łącznie ok. 100zł.

Jako prezent lepiej będzie się prezentować jak w paczce wędka będzie już z przymocowanym kołowrotkiem a nie osobno (kołowrotek w pudełku a wędka w pokrowcu). Trzeba pamiętać przy tym żeby nie wyrzucać opakowań i ich zawartości, bo w pudełku z kołowrotkiem jest także zapasowa szpula do kołowrotka, może być opis techniczny i ważne są do zachowania gwarancji wszelkie kwity typu paragony.

Pozdrawiam
Wojtek

Edit.: Gdyby wybór padł jednak na wędkę i kołowrotek polecam moją propozycję. Warto zapytać kogoś, kto będzie z chłopcem wędkować jaki typ wędki wybrać (z przelotkami i kołowrotkiem czy typu bat), ponieważ propozycja z batem opisana wcześniej jest także bardzo atrakcyjna (batem łowi się o wiele łatwiej). Przy zakupie bata trzeba zwracać uwagę na wagę wędziska (im lżejsze tym lepiej - z zaproponowanych wcześniej najlżejsze jest Mikado Gryphon).

Użytkownik Wojtek@ edytował ten post 11 grudzień 2012 - 12:10

#6 RYB@

RYB@

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 12:15

[quote name='mikeus' date='wto, 11 gru 2012 - 12:35' post='340796']
Wiataj!
Jeżeli ma to być pierwsza wędka dla dziesięciolatka, który za jej pomocą ma sprawdzić, czy wędkarstwo mu odpowiada i nauczyć się wędkować, to nie może to być sprzęt, który już przy pierwszym kontakcie go zniechęci.

No to powiem tak moja pierwsza wędka była z leszczyny a kolejną zrobiłem sam ze sztytówki bambusowej które byłe dostępne w sprzedaży na tamte czasy i nie zniechęciło mnie to do wędkarstwa a wręcz zainspirowało do tego aby przyjść na ryby kolejny raz już wtedy z dziadkiem który wędek miał sporo i nie dał mi łowić na jedną z nich tylko dlatego właśnie by mnie podpalić do wędkarstwa.Czasy mamy takie ,że ludzie mają pieniądze a towaru na półkach mnóstwo ale to właśnie ta mnogość i łatwość dostępu do sprzętu może właśnie zniechęcać.
Wiem powiesz ,że teraz inne czasy i świat z postępem idzie ale uważam Twoje argumentowanie za bezpodstawne i rozumiem jeżeli się z tym nie zgodzisz.

Połamania

#7 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 11 grudzień 2012 - 13:41

Kolego RYB@ napisałeś ogólnie o sprzęcie "no name" ale bez żadnych konkretnych propozycji. Cathy pośredniczy w zakupie wędki i jestem pewien, że nic jej to nie mówi. Może napisałbyś konkretnie co z tego "no name" proponujesz kupić na prezent do kwoty 100zł ?

#8 Szymon Wędkom@ni@k

Szymon Wędkom@ni@k

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 13:55

Wędka http://allegro.pl/ja...2787270591.html
Kołowrotek http://allegro.pl/ko...2785302777.html

Polecam za tą cenę. Wędka nie jest zbyt długa, ale swoje zadanie spełni, kołowrotek kiedyś trzymałem w ręku i jak za tą cenę nie można narzekać;)

#9 RYB@

RYB@

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 14:05

CYTAT(Wojtek@ @ wto, 11 gru 2012 - 14:41) Wyświetl post
Kolego RYB@ napisałeś ogólnie o sprzęcie "no name" ale bez żadnych konkretnych propozycji. Cathy pośredniczy w zakupie wędki i jestem pewien, że nic jej to nie mówi. Może napisałbyś konkretnie co z tego "no name" proponujesz kupić na prezent do kwoty 100zł ?

Osoba prosząca o poradę i owszem poprosiła o konkrety i ewentualne linki ale ja myślałem o sprzęcie ,który można kupić [przynajmniej w mojej okolicy] na targu czy giełdzie samochodowej ostatecznie w sklepie wędkarskim choć i na aledrogo widziałem komplety, wędki z kołowrotkiem i spławikiem http://allegro.pl/sp...-123482?order=p to co teraz napisałem traktuję jako uzupełnienie poprzedniego posta. Na pierwszą wędkę proponuję wydać jak najmniejsze pieniążki bo nie będzie szkoda kiedy po pierwszym zauroczeniu wylądują w kącie ,na strychu lub piwnicy. Piszę tylko to co znam z autopsji lub z przekazów kolegów ,którzy dali parę złotych więcej na sprzęt nie tylko wędkarski [mam na myśli np. nie trafione prezenty] swoim dzieciom lub wnukom. Mam nadzieję ,że nikomu krzywdy nie zrobiłem tym co napisałem?

Pozdrawiam

#10 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 20:39

CYTAT(RYB@ @ wto, 11 gru 2012 - 17:05) Wyświetl post
"... myślałem o sprzęcie ,który można kupić [przynajmniej w mojej okolicy] na targu czy giełdzie samochodowej ostatecznie w sklepie wędkarskim choć i na aledrogo widziałem komplety, wędki z kołowrotkiem i spławikiem http://allegro.pl/sp...-123482?order=p

Na pierwszą wędkę proponuję wydać jak najmniejsze pieniążki bo nie będzie szkoda kiedy po pierwszym zauroczeniu wylądują w kącie ,na strychu lub piwnicy. "

Patrzyłem na te zestawy i powiedziałbym , że to bardziej zabawki niż coś z czym dzieciaka można brać na ryby (kołowrotki bez rolek nawijających żyłkę itp., itd.). Idąc tym tokiem myślenia jaki opisałeś (lepiej kupić coś taniego, bo może pójdzie w kąt jak się dzieciak zniechęci) to jeszcze lepiej w ogóle nie kupować takiego prezentu tylko dawać dziecku nad wodą do łowienia którąś ze swoich wędek, a jak się zniechęci do wędkowania, to nie ma obawy że się wyrzuciło pieniądze (nawet te małe).
Skoro jednak to ma być prezent a ten kto zleca daje 100zł, to ja na miejscu pośrednika w tym zakupie starałbym się wybrać najlepsze co jest możliwe do kupienia w tej kwocie - żeby sprawić większą frajdę chłopakowi i nie zawieść rodzica (czy tego kto poprosił nas o przysługę). Takie jest moje zdanie icon_smile.gif

#11 RYB@

RYB@

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 22:16

CYTAT(Wojtek@ @ wto, 11 gru 2012 - 21:39) Wyświetl post
Patrzyłem na te zestawy i powiedziałbym , że to bardziej zabawki niż coś z czym dzieciaka można brać na ryby (kołowrotki bez rolek nawijających żyłkę itp., itd.). Idąc tym tokiem myślenia jaki opisałeś (lepiej kupić coś taniego, bo może pójdzie w kąt jak się dzieciak zniechęci) to jeszcze lepiej w ogóle nie kupować takiego prezentu tylko dawać dziecku nad wodą do łowienia którąś ze swoich wędek, a jak się zniechęci do wędkowania, to nie ma obawy że się wyrzuciło pieniądze (nawet te małe).
Skoro jednak to ma być prezent a ten kto zleca daje 100zł, to ja na miejscu pośrednika w tym zakupie starałbym się wybrać najlepsze co jest możliwe do kupienia w tej kwocie - żeby sprawić większą frajdę chłopakowi i nie zawieść rodzica (czy tego kto poprosił nas o przysługę). Takie jest moje zdanie icon_smile.gif

Nie no pewnie lepiej dać dziesięcioletniemu dzieciakowi np. Merca na dzień dobry niech się rozbija bo ma sponsora którego na to stać i który lepiej wie co dla dziecka jest dobre!!! Dla mnie pieniądze przedstawiają jakąś wartość i tu nie chodzi o nominał banknotu. Kołowrotek bez rolki ? to przecież tylko Ty o tym wiesz bo masz pojęcie o tym od „roku” my też z sezonu na sezon kupujemy lepszy sprzęt. Ważne ,że ktoś daje pieniądze więc trzeba je wyciągnąć za wszelką ceną nieważne ,że mogą pójść w kąt. I To właśnie jest prawidłowy tok myślenia. Tak jak wcześniej napisałem teraz ludzie mają pieniądze i wydaje im się ,że to one wychowają dzieci bo rodzice nie mają na to czasu. Jesteś prawie w wieku mojej młodszej siostry [bez urazy i podtekstów] i pewnie masz już dzieci więc masz pojęcie ,iż w życiu nic nie przychodzi łatwo a chciałbyś cudzemu dzieciakowi za nie swoje pieniądze kupić przysłowiowe złote góry , JA TEŻ [nawet swojemu] ale moim zdaniem jak dzieciak spróbuje i zachęci go to coś ….. i stwierdzi ,że to jest pasja na całe życie to na drugi rok sponsor wyłoży większą gotówkę z jeszcze większym poczuciem spełnienia się jako Św. Mikołaj lub ktokolwiek by to nie był bo będzie miał satysfakcję ,że pchnął chłopaka w kierunku innym niż np. ulica. Dlatego pozostawmy decyzję dla pośrednika/wolontariusza niech to właśnie on zdecyduje co kupi a my ograniczmy się tylko do naszych mniej lub bardziej trafnych propozycji.

P.S.
Myślałem ,że nie robię krzywdy nikomu tym co piszę ale widzę ,że są tacy ,którym nie leż na sercu PRAWIDŁOWE wychowanie MŁODEGO człowieka [czyt. Wędkarza].

I TO WŁAŚNIE JEST MOJE ZDANIE!

#12 kux

kux

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 11 grudzień 2012 - 23:05

takie coś:
http://allegro.pl/we...2850849894.html

w ręku nie miałem, ale od tego sprzedawcy kupiłem kiedyś dla kogoś zestaw spiningowy i jakośc była naprawdę ok
to było ze dwa lata temu, a służy dobrze do dziś

#13 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów

Napisano 12 grudzień 2012 - 02:02

RYB@ przypomnę Ci o czym jest mowa w tym temacie i o co prosi autorka tego tematu:

"...muszę zamówić na necie bądź kupić w sklepie stacjonarnym coś jak najszybciej, a boje się że ktoś mi wciśnie byle szmelc i nawet nie będę wiedziała o tym.
Macie jakieś rady, coś godnego polecenia? Może jakieś linki?
Zapomniałam wspomnieć o bardzo istotnej kwestii a mianowicie, że środki jakimi dysponuje to 100zł. Dam rade kupić coś sensownego za te pieniądze? "

Zaznaczone fragmenty odnoszą się do Twoich i moich propozycji. Czy to się Tobie podoba czy nie, proponowane przez Ciebie zakupy to szmelc a to co ja zaproponowałem jest godne polecenia w ramach dysponowanych przez Cathy środków.
Można argumentować, że kupienie szmelcu jest sensowne ze względów wychowawczych ale jak pisałem wcześniej, lepiej w takim przypadku nic nie kupować i zabierać na ryby ze swoim sprzętem i wtedy bez żadnych wydatków można się przekonać czy komuś się podoba wędkowanie czy nie.
Te teksty o wyciąganiu pieniędzy, kupowaniu mercedesów czy kupowaniu cudzemu dzieciakowi za nie swoje pieniądze przysłowiowych złotych gór zostawiam bez komentarza.

Użytkownik Wojtek@ edytował ten post 12 grudzień 2012 - 02:23

#14 RYB@

RYB@

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 12 grudzień 2012 - 08:07

Masz Pan rację panie kolego wychowanie... bez komentarza !
Twoje na wierzchu bo nie mam sił i zrazem ochoty na tłumaczenia.
Na koniec napisałem "Dlatego pozostawmy decyzję dla pośrednika/wolontariusza niech to właśnie on zdecyduje co kupi a my ograniczmy się tylko do naszych mniej lub bardziej trafnych propozycji."!!!!!!!!!!!
A Ty dalej swoje.

Pozdrawiam i życzę połamania RYB@

#15 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów

Napisano 12 grudzień 2012 - 10:31

CYTAT(RYB@ @ śro, 12 gru 2012 - 11:07) Wyświetl post
Masz Pan rację panie kolego wychowanie... bez komentarza !
Twoje na wierzchu bo nie mam sił i zrazem ochoty na tłumaczenia.
Na koniec napisałem "Dlatego pozostawmy decyzję dla pośrednika/wolontariusza niech to właśnie on zdecyduje co kupi a my ograniczmy się tylko do naszych mniej lub bardziej trafnych propozycji."!!!!!!!!!!!
A Ty dalej swoje.

Pozdrawiam i życzę połamania RYB@

Załóż panie kolego RYB@ temat w Hyde Park o złym wpływie drogich prezentów na wychowanie młodzieży to porozmawiamy o Twoich wizjach i doświadczeniach w tej dziedzinie i o tym dla kogo jakie zakupy są "złotymi górami" itp., itd.
O tym, że decyzję o zakupie podejmie Cathy było wiadomo od samego początku, bo chyba w tym celu zakładała ten temat? Więc niestety nic nowego tym stwierdzeniem nie wniosłeś ani poprzednio ani obecnie.

#16 RYB@

RYB@

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 12 grudzień 2012 - 12:15

CYTAT(Wojtek@ @ śro, 12 gru 2012 - 11:31) Wyświetl post
Załóż panie kolego RYB@ temat w Hyde Park o złym wpływie drogich prezentów na wychowanie młodzieży to porozmawiamy o Twoich wizjach i doświadczeniach w tej dziedzinie i o tym dla kogo jakie zakupy są "złotymi górami" itp., itd.
O tym, że decyzję o zakupie podejmie Cathy było wiadomo od samego początku, bo chyba w tym celu zakładała ten temat? Więc niestety nic nowego tym stwierdzeniem nie wniosłeś ani poprzednio ani obecnie.

CZY TY MAŁO ROZGARNIĘTY JESTEŚ ???
PRZECIEŻ NAPISAŁEM CI ,ŻE MASZ RACJĘ. A TY CIĄGNIESZ TEN TEMAT JAK NIE UMIEJĄCY CZYTAĆ MIĘDZY WIERSZAMI. DAJ MI CHŁOPIE SPOKÓJ I NIE NĘKAJ MNIE JUŻ SWYMI POSTAMI. NIE MUSISZ MI NA SIŁĘ UDOWADNIAĆ ,ŻE TO TYLKO TY MASZ RACJĘ. CO I KOMU CHCESZ UDOWODNIĆ ?!?! WYRAZIŁEM SWOJĄ OPINIĘ NA ZADANIE PYTANIA UZUPEŁNIŁEM JĄ SPECJALNIE DLA CIEBIE PODPIERAJĄC JĄ MOIMI ARGUMENTAMI A TY PISZESZ ,ŻE SZMELC KOMUŚ WCISKAM. CO TY ZA SZOPKĘ PRZED WIGILIĄ ODSTAWIASZ?

NIE SIL SIĘ NA ODPOWIEDŹ BO JEJ NIE OCZEKUJĘ. ROZWAŻ TYLKO CO NAPISAŁEM A PRZEMYŚLENIA ZOSTAW DLA SIEBIE I CZYTAJĄCYM.

#17 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów

Napisano 12 grudzień 2012 - 13:33

CYTAT(RYB@ @ śro, 12 gru 2012 - 15:15) Wyświetl post
CZY TY MAŁO ROZGARNIĘTY JESTEŚ ???
PRZECIEŻ NAPISAŁEM CI ,ŻE MASZ RACJĘ. A TY CIĄGNIESZ TEN TEMAT JAK NIE UMIEJĄCY CZYTAĆ MIĘDZY WIERSZAMI. DAJ MI CHŁOPIE SPOKÓJ I NIE NĘKAJ MNIE JUŻ SWYMI POSTAMI. NIE MUSISZ MI NA SIŁĘ UDOWADNIAĆ ,ŻE TO TYLKO TY MASZ RACJĘ. CO I KOMU CHCESZ UDOWODNIĆ ?!?! WYRAZIŁEM SWOJĄ OPINIĘ NA ZADANIE PYTANIA UZUPEŁNIŁEM JĄ SPECJALNIE DLA CIEBIE PODPIERAJĄC JĄ MOIMI ARGUMENTAMI A TY PISZESZ ,ŻE SZMELC KOMUŚ WCISKAM. CO TY ZA SZOPKĘ PRZED WIGILIĄ ODSTAWIASZ?

NIE SIL SIĘ NA ODPOWIEDŹ BO JEJ NIE OCZEKUJĘ. ROZWAŻ TYLKO CO NAPISAŁEM A PRZEMYŚLENIA ZOSTAW DLA SIEBIE I CZYTAJĄCYM.

W tym temacie tylko Ciebie nosi , ja tylko konsekwentnie odpowiadam na te Twoje posty i staram się trzymać tematu. Jedyną osobą która odstawia szopkę jesteś Ty sam. Ochłoń trochę.

Użytkownik Wojtek@ edytował ten post 12 grudzień 2012 - 13:34

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych