Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dostęp Do Broni

27 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Dostęp do broni (20 użytkowników oddało głos)

Co sądzisz o dostępie do broni w Polsce?

1. Należy zaostrzyć obecne przepisy (4 głosów [20.00%])

Procent z głosów: 20.00%

2. Obecne przepisy są odpowiednie (11 głosów [55.00%])

Procent z głosów: 55.00%

3. Należy ułatwić dostęp do broni, jednak z pewnymi ograniczeniami (4 głosów [20.00%])

Procent z głosów: 20.00%

4. Należy całkowicie ułatwić dostęp do broni, zachowując minimalne ograniczenia (1 głosów [5.00%])

Procent z głosów: 5.00%

5. Broń oraz jej używanie nie powinno być w ogóle regulowane prawnie (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 23:25

CYTAT(Łukasz789 @ czw, 06 gru 2012 - 22:52) Wyświetl post
Ktoś kiedyś podał za przykład ,że przestępcy będą mieli szerszy dostęp do broni. Nie tak dawno podano ile zajmuje zdobycie nielegalnej broni w Polsce podobno nie był to aż tak strasznie długi czas. Dlatego ten argument do mnie nie przemawia.

Stary, co to za wrzuta? Podaj proszę źródło i dane! Ile w Polsce trwa załatwienie broni? Dłużej niż w rzeczywistości, w której miliony
obywateli ma prawo posiadać broń?
Really?

#22 Damiano_gt

Damiano_gt

Weteran

• Members
  • 247 postów
  • Zainteresowania:Przemoc, seks i pogoda.

Napisano 07 grudzień 2012 - 08:57

CYTAT(Haczyk_Dawido @ czw, 06 gru 2012 - 22:23) Wyświetl post
Nie pomyślałem, nie jestem paranoikiem.

Ale wiesz, że ten tekst można obrócić w drugą stronę? Ja nie jestem paranoikiem, więc nie pomyślałem, że człowiek z pistoletem przy sobie to potencjalny morderca.

CYTAT(Haczyk_Dawido @ czw, 06 gru 2012 - 22:23) Wyświetl post
Gdybym jednak był paranoikiem, poszedłbym w równie skuteczne rozwiązania paralizator/broń gazowa i takie tam różne fajerwerki.

Paralizatora nie przerabiałem. Gaz jest uzależniony od wiatru.

CYTAT(mikeus @ pią, 07 gru 2012 - 00:25) Wyświetl post
Stary, co to za wrzuta? Podaj proszę źródło i dane! Ile w Polsce trwa załatwienie broni? Dłużej niż w rzeczywistości, w której miliony obywateli ma prawo posiadać broń?
Really?

Tak. Po prostu przy swobodnym dostępie spełniasz warunki - dostajesz broń. Przy dzisiejszej reglamentacji musisz czekać aż zostanie wydana decyzja, a jeśli będzie negatywna to do tego należy doliczyć czas kolejnych prób.

#23 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 07 grudzień 2012 - 09:05

CYTAT(Damiano_gt @ pią, 07 gru 2012 - 09:57) Wyświetl post
Tak. Po prostu przy swobodnym dostępie spełniasz warunki - dostajesz broń. Przy dzisiejszej reglamentacji musisz czekać aż zostanie wydana decyzja, a jeśli będzie negatywna to do tego należy doliczyć czas kolejnych prób.

Ale przecież pisałeś o nielegalnym "załatwieniu" broni - że wcale nie tak trudno i nie tak długo trwa to obecnie w Polsce. Więc ponownie proszę o źródła tych rewelacji i ciąg myślowy, który pozwala Ci twierdzić, że łatwiejszy dostęp (legalny) do broni nie wpłynie na zwiększenie możliwości nabycia nielegalnie broni.
Oto cytat, do którego się odnoszę:
CYTAT
Ktoś kiedyś podał za przykład ,że przestępcy będą mieli szerszy dostęp do broni. Nie tak dawno podano ile zajmuje zdobycie nielegalnej broni w Polsce podobno nie był to aż tak strasznie długi czas. Dlatego ten argument do mnie nie przemawia.

Michał, 79', Okręg Konin

#24 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania:ryby woda i przygoda

Napisano 07 grudzień 2012 - 09:15

CYTAT(mikeus @ pią, 07 gru 2012 - 02:25) Wyświetl post
Stary, co to za wrzuta?

He he ... nic nie wrzucałem . icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
A tak na serio - jak większość kolegów jestem przeciwnikiem zmiany przepisów dot. uzyskania pozwolenia na broń , a zwłaszcza na broń krótką , uważam obecne przepisy za dosyć rozsądne . icon_neutral.gif
Przed bandytą i tak nie zdążę się obronić - działa z zaskoczenia ..... a nie wiem czy ( teoretycznie ) byłbym w stanie strzelić do człowieka ?.
Lubię sobie postrzelać , mam broń pneumatyczną która do celów sportowych jest w zupełności wystarczająca a jak mam kaprys na coś " grubszego " to idę na strzelnicę .... tyle w temacie . icon_wink.gif
Pozdrawiam .

#25 Damiano_gt

Damiano_gt

Weteran

• Members
  • 247 postów
  • Zainteresowania:Przemoc, seks i pogoda.

Napisano 07 grudzień 2012 - 09:52

CYTAT(mikeus @ pią, 07 gru 2012 - 10:05) Wyświetl post
Ale przecież pisałeś o nielegalnym "załatwieniu" broni - że wcale nie tak trudno i nie tak długo trwa to obecnie w Polsce.

Ja tego nie pisałem. icon_biggrin.gif

CYTAT(Stary52 @ pią, 07 gru 2012 - 10:15) Wyświetl post
uważam obecne przepisy za dosyć rozsądne .

Ale jak rozsądna może być uznaniowość w tej kwestii? Przecież to z "lekka" trąci... niewolnictwem.

CYTAT(Stary52 @ pią, 07 gru 2012 - 10:15) Wyświetl post
Przed bandytą i tak nie zdążę się obronić - działa z zaskoczenia ..... a nie wiem czy ( teoretycznie ) byłbym w stanie strzelić do człowieka ?.

Napiszę raz jeszcze - przestępczość spada, gdy broń jest w rękach obywateli. Przestępca nie decyduje się tak szybko na włam, jeśli zadaje sobie sprawę, że właściciel domu może go poczęstować ołowiem.

#26 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 07 grudzień 2012 - 10:43

CYTAT(Damiano_gt @ pią, 07 gru 2012 - 10:52) Wyświetl post
Ja tego nie pisałem. icon_biggrin.gif

A fakt, sorry, to ja się pomyliłem! icon_redface.gif
Michał, 79', Okręg Konin

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 07 grudzień 2012 - 11:39

Mam w rodzinie kilku policjantów i wiem jak w ich przypadku wyglądało załatwienie pozwolenia. A co do nielegalnego dostępu to podwali ,że zajmuje to max. 2-3 dni. A jeżeli wie do kogo uderzyć podobno kilka godzin. Tylko wy nadal nie rozumiecie jednego .Jeżeli bandyta chce dostępu do broni to ja dostanie bez problemu. Ale trzeba zrozumieć jeszcze jedno .Było kilka reportaży na temat działania grup przestępczych oni również rzadko używali broni. Wiecie dlaczego ? Bo po prostu za to jest zdecydowanie wyższa kara do odsiadki w przypadku wpadki. Załóżmy taka sytuacje wchodzi do Was do domu złodziej chce Was okraść .Jesteście w domu i co teraz wyjmuje bron i teraz momentalnie rośnie mu wysokość kary do odsiedzenia w momencie jego złapania. Bo zamiast włamania , napaści ew. rozboju .A tka jest już napad z użyciem niebezpiecznego przedmiotu , a nie daj Boże jakby mu ta bron wypaliła co w następnie może oznaczać kogoś zranienie lub zabicie.
,,Przestępstwo rozboju posiada surowiej karany typ kwalifikowany. Sprawca, który posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym, albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu (np. wystawienie za okno), a także osoby z takim sprawcą współdziałające, popełniają zbrodnię zagrożoną karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 3. Broń gazową na gruncie prawa karnego zalicza się do broni palnej. Innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem jest każda rzecz, której właściwości lub zwykłe wykorzystanie stwarzają podobne zagrożenie jak nóż czy broń palna. Równie niebezpieczne cechy musi posiadać środek obezwładniający, którym posługuje się sprawca.
Posługiwanie się bronią, nożem lub innym niebezpiecznym przedmiotem nie musi polegać na ich użyciu. Wystarcza, że sprawca demonstruje pokrzywdzonemu fakt ich posiadania, paraliżując tym samym jego wolę oporu.
W przypadkach mniejszej wagi przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności (typ uprzywilejowany
).”

#28 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 07 grudzień 2012 - 12:05

Ale nadal uważasz, że jak będzie w kraju więcej broni, to dostęp do niej nie będzie łatwiejszy? Dziś, mówisz, jak wiesz, gdzie uderzyć, to bez problemu załatwisz spluwę. Ale zdaje mi się, że "drobni" przestępcy nie mają takich dojść. Jeżeli jednak byłoby więcej źródeł...
Co do włamań i rozbojów - dziś włamywacz nie nosi broni, bo i kara wyższa, i ryzyko, i potrzeby nie ma. OK. A jak będzie broń w domach, to włamywacze też zaczną ją nosić - bo będą oczekiwać, że ktoś, kto ich zaskoczy, będzie miał pistolet. Mamy zaufać, że nie będą chcieli jej użyć? Jak zaskoczę włamywacza, to mam zacząć strzelać, bo jak nie, to on zacznie strzelać do mnie. No i muszę liczyć na to, że będę szybszy i dobrze będę celował, bo inaczej...
Normalnie rajskie wizje.
Michał, 79', Okręg Konin

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych