Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dostęp Do Broni

27 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Dostęp do broni (20 użytkowników oddało głos)

Co sądzisz o dostępie do broni w Polsce?

1. Należy zaostrzyć obecne przepisy (4 głosów [20.00%])

Procent z głosów: 20.00%

2. Obecne przepisy są odpowiednie (11 głosów [55.00%])

Procent z głosów: 55.00%

3. Należy ułatwić dostęp do broni, jednak z pewnymi ograniczeniami (4 głosów [20.00%])

Procent z głosów: 20.00%

4. Należy całkowicie ułatwić dostęp do broni, zachowując minimalne ograniczenia (1 głosów [5.00%])

Procent z głosów: 5.00%

5. Broń oraz jej używanie nie powinno być w ogóle regulowane prawnie (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Damiano_gt

Damiano_gt

Weteran

• Members
  • 247 postów
  • Zainteresowania:Przemoc, seks i pogoda.

Napisano 06 grudzień 2012 - 14:17

Zastanawia mnie, co forumowicze sądzą o dostępie do broni palnej. Jesteście bardziej za liberalizacją przepisów, czy ich zaostrzaniem?

Dla mnie sytuacją idealną byłoby, gdyby obywatelskie wolności pod tym względem stanęły na najwyższym poziomie i przeciętny Kowalski miał możliwość bezproblemowego zakupu dowolnej ilości jednostek dowolnego typu. Ale jak wiadomo - to tylko pragnienie.

Za to w zupełności satysfakcjonowałoby mnie przeniesienie kwestii broni palnej na ograny samorządu terytorialnego, skończenie z uznaniowością oraz bezproblemowe zezwolenia na zakup karabinów maszynowych, tłumików i kusz.

Na początek polecam ten oto artykuł.

#2 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 14:35

Odpowiadając na pytanie :
NIE !
Uzasadnienie: Twoja wypowiedź (z innego tematu) dlaczego rząd nie chce by dostęp do broni był powszechny.

#3 Damiano_gt

Damiano_gt

Weteran

• Members
  • 247 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 14:39

Ale co "nie"? icon_biggrin.gif

Użytkownik Damiano_gt edytował ten post 06 grudzień 2012 - 14:39

#4 Adam Ka

Adam Ka

Wędkarz

• Members
  • 81 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 15:13

Człowieku wyobrażasz sobie co by sie działo gdzyby przeciętny Kowalski mial bezproblemowy dostęp do broni

Wyobraż sobie idziesz do sklepu stoisz w kolejce a u nagle facet z bronią wpycha ci sie do kolejki i grozi ci ze masz go przepuścić.
lub siedzisz sobie na rybkach a tu kolesie podchodza z gnatem i kazą ustąpic im miejsca. Niewiem może troche wyolbrzymiam ale takie jest moje zdanie na ten temat

#5 Damiano_gt

Damiano_gt

Weteran

• Members
  • 247 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 15:31

U przeciętnego Kowalskiego włączyłoby się myślenie "a co, jeśli ktoś tutaj też ma broń?". Więcej wiary w ludzi. icon_wink.gif

Ponadto po uwolnieniu rynku broni ceny poszłyby w dół - owszem. Ale ustabilizowany przeciętny Kowalski po kupnie broni używałby jej z rozwagą, a mniej ustabilizowany przeciętny Kowalski, spod budki z piwem, wolałby kupić kolejną flaszkę.

CYTAT(esox2b @ czw, 06 gru 2012 - 15:52) Wyświetl post
Być może moje obawy są nieuzasadnione, ale kiedy źle ocenisz zagrożenie to już samo wyjęcie broni może zostać odebrane jako grożenie i zamiast do samoobrony może posłużyć do dostarczenia kłopotów... Z drugiej strony co będzie gdy ktoś to odbierze jako napaść i w samoobronie (przy powszechnym dostępie do broni) zechce jej użyć?

Ale zrozum, że posiadanie środka do obrony to nie jest bezmyślne wymachiwanie gnatem. Napiszę Ci kolejny raz - ja nie zakładam odgórnie, że ktoś może mnie zaatakować. Gdy ktoś - już zostańmy przy tych rybach - zaczyna wędkowanie od monopolowego, a potem przychodzi nad staw i wita mnie bluzgami, że on tu zanęcił i to jego miejsce, to takich spraw nie załatwia się pokazywaniem broni. Ale jeśli ktoś robi to samo, tylko na powitanie wyciąga półmetrowe ostrze i mówi wprost, że zrobi mi krzywdę, to sytuacja się zmienia.

#6 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 15:34

CYTAT(Damiano_gt @ czw, 06 gru 2012 - 17:39) Wyświetl post
Ale co "nie"? icon_biggrin.gif

Przepraszam! Ograniczyłem się do zauważenia tylko jednej części pytania. W uzupełnieniu do drugiej części dodam TAK.
Czyli dla jasności dostęp do broni powinien być obłożony ograniczeniami...
Dlaczego? Abstrahując do Twojej wypowiedzi to przy obecnych możliwościach stwierdzenia niepoczytalności, lub przy możliwości pomyłek w tych ocenach nie chcę by broń trafiła w ręce szaleńców.
Co do cytowanego artykułu to być może autor w swoich wnioskach ma racje. Gdybyśmy wszyscy byli poczytalni, nie mieli jakiś swoich chwilowych słabości... Wątpię czy wobec faktu, że jakiś szaleniec zostaje posiadaczem broni sam fakt posiadania jej z mojej strony podnosi moje bezpieczeństwo. Jeżeli to tylko jako samouspokojenie nie mające nic wspólnego ze stanem faktycznym.

#7 Adam Ka

Adam Ka

Wędkarz

• Members
  • 81 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 15:38

Popieram w 100%

#8 Damiano_gt

Damiano_gt

Weteran

• Members
  • 247 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 16:04

Aktualne testy są nic nie warte. Bodajże w Łodzi był przypadek, że facet przeszedł procedurę, a mimo to strzelił z błachego powodu do człowieka.

Teraz nasuwa się pytanie - o ile ograniczyłaby się liczba ludzi jego pokroju, jeśli zdawaliby sobie sprawę, że po nieuzasadnionym wyjęciu broni na środku ulicy, w ich stronę skierowane by było dziesięć innych luf?

Piszesz o chwilowych słabościach - broń uczy dyscypliny, zachowania zdrowego rozsądku. Zobacz na USA lub Szwajcarię, jaka tam jest kultura posiadania broni. Ale kiedy my w Polsce mielibyśmy się nauczyć tej ogłady, skoro z niechęcią nas dopuszczają nawet do broni do celów sportowych?

Na ten temat również mam artykuł w zanadrzu.

Jestem zdania, że wprowadzenie broni do Polski należy przeprowadzić przez ewolucję, a nie rewolucję. Pierwszy krok mamy za sobą - swoboda w dysponowaniu wiatrówkami i czarnoprochówkami. Mimo to nie mamy strzelanin z ich udziałem. Teraz najwyższy czas na broń długą gładkolufową - do obrony miru domowego i strzelectwa rekreacyjnego.

#9 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 16:28

Dzieci zabijające inne dzieci i nauczycieli w szkołach w USA - powód? Mnie nie on nie obchodzi. Sposób - btata miał w domu arsenał, więc dzieciak sobie pożyczył. I poszedł wyrównać szkolne rachunki... Powszechny dostęp do broni - całe watahy półgłówków, którzy mogą mieć dostęp do broni, bo są obywatelami i mają taką możliwość. Dzięki temu miliony sztuk tego gówna wala się wszędzie. Każdy ma dostęp - jak nie legalny, to przecież spokojnie można kupić "w bramie".
Nie chcę tego w Europie, nie chcę tego w Polsce. Nie chcę iść ulicą i ze strachem patrzeć, czy barany przepychające się po chodniku zaraz wyciągną broń i zaczną strzelać. Czy nawalony gówniarz, traktujący wszystkich facetów jak rywali w swym dążeniu do męskości, zaopatrzył się już w spluwę, czy może o tym na razie nie pomyślał. A może debile z szalikami podczas zadym piłkarskich? Noże, pałki, maczety? Po co, przecież można M16 czy inny Desert Eagle? To dopiero kozak by się stał! A jaki prestiż u chłopaków...
Nie wierzę w inteligencję ludzi! Jednostka owszem, może być inteligentna, mądra etc. Ludzie jako masa są głupi. Nie ma testów, które pozwoliłyby na 100% wyeliminować kretynów, psycholi czy po prostu desperatów. Więc niech będą nie do przejścia! Chcesz broń? Spoko. Przejdź testy. Trwają 6 lat, później oczekiwanie na decyzję następne 6 lat i na końcu zapisanie się w kolejce w jednym jedynym sklepie państwowym w Polsce, gdzie trzeba odstać codziennie przez miesiąc 8 godzin w kolejce. Wytrzymałeś? A to znaczy, że za bardzo ci zależy więc na początek ponosisz przez 6 lat starter icon_wink.gif
Ulic bez broni życzę!

Użytkownik mikeus edytował ten post 06 grudzień 2012 - 17:07

Michał, 79', Okręg Konin

#10 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 06 grudzień 2012 - 16:36

CYTAT(mikeus @ czw, 06 gru 2012 - 17:28) Wyświetl post
Dzieci zabijające inne dzieci i nauczycieli w szkołach w USA - powód? Mnie nie on nie obchodzi. Sposób - btata miał w domu arsenał, więc dzieciak sobie pożyczył. I poszedł wyrównać szkolne rachunki... Powszechny dostęp do broni - całe watahy półgłówków, którzy mogą mieć dostęp do broni, bo są obywatelami i mają taką możliwość. Dzięki temu miliony sztuk tego gówna wala się wszędzie. Każdy ma dostęp - jak nie legalny, to przecież spokojnie można kupić "w bramie".
Nie chcę tego w Europie, nie chcę tego w Polsce. Nie chcę iść ulicą i ze strachem patrzeć, czy barany przepychające się po chodniku zaraz wyciągną broń i zaczną strzelać. Czy nawalony gówniarz, traktujący wszystkich facetów jak rywali w swym dążeniu do męskości, zaopatrzył się już w splówę, czy może o tym na razie nie pomyślał. A może debile z szalikami podczas zadym piłkarskich? Noże, pałki, maczety? Po co, przecież można M16 czy inny Desert Eagle? To dopiero kozak by się stał! A jaki prestiż u chłopaków...
Nie wierzę w inteligencję ludzi! Jednostka owszem, może być inteligentna, mądra etc. Ludzie jako masa są głupi. Nie ma testów, które pozwoliłyby na 100% wyeliminować kretynów, psycholi czy po prostu desperatów. Więc niech będą nie do przejścia! Chcesz broń? Spoko. Przejdź testy. Trwają 6 lat, później oczekiwanie na decyzję następne 6 lat i na końcu zapisanie się w kolejce w jednym jedynym sklepie państwowym w Polsce, gdzie trzeba odstać codziennie przez miesiąc 8 godzin w kolejce. Wytrzymałeś? A to znaczy, że za bardzo ci zależy więc na początek ponosisz przez 6 lat starter icon_wink.gif
Ulic bez broni życzę!

Poza błędami ortograficznymi icon_wink.gif, podpisuję się pod tym, co napisałeś i popieram icon_smile.gif

Niestety, ale jako "ogół" nie jesteśmy na łatwy dostęp do broni gotowi...można zaryzykować stwierdzenie, że niewiele jest społeczeństw, które by było gotowe..O ile w ogóle jakiekolwiek...
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#11 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 17:08

Dzięki Kamil, poprawiłem icon_smile.gif A bo się człowiek zagotuje...
Michał, 79', Okręg Konin

#12 Damiano_gt

Damiano_gt

Weteran

• Members
  • 247 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 17:38

Dzieci zabijające inne dzieci i nauczycieli w szkołach w USA - powód? Mnie nie on nie obchodzi. Sposób - btata miał w domu arsenał, więc dzieciak sobie pożyczył. I poszedł wyrównać szkolne rachunki...

W szkołach w USA obowiązuje tzw. "gun free zone" - strefa, gdzie nie wolno wnosić broni. W ten sposób nie można szybko odstrzelić kogoś, kto zaczyna strzelaninę.

Nie chcę tego w Europie

Za późno. Akurat nasz kraj jest niestety w czołówce najbardziej restrykcyjnych pod tym względem. Szwajcaria jest krajem, gdzie jest największa ilość broni na świecie w przeliczeniu na mieszkańca kraju. Z kolei w Szwecji broń w domu posiada co trzeci mężczyzna. W Czechach można kupić kuszę bez żadnych zezwoleń.

Chcesz broń? Spoko. Przejdź testy. Trwają 6 lat, później oczekiwanie na decyzję następne 6 lat i na końcu zapisanie się w kolejce w jednym jedynym sklepie państwowym w Polsce, gdzie trzeba odstać codziennie przez miesiąc 8 godzin w kolejce. Wytrzymałeś? A to znaczy, że za bardzo ci zależy więc na początek ponosisz przez 6 lat starter

Ty chyba nie rozumiesz idei posiadania broni. To nie jest "chcę bo tak", albo "chcę bo fajna zabawka".

Ulic bez broni życzę!

A ja życzę więcej wiary w ludzi oraz spokoju dla Ciebie i Twojej rodziny. Żebyś nigdy nie znalazł się w sytuacji, w której pomyślisz "szkoda, że nie mam teraz przy sobie broni".

Nie rozumiem tego koncentrowania się wokół strzelania do wszystkich naokoło. Czy nie pomyśleliście o łatwiejszym dostępie do broni pod kątem obrony miru domowego? Czy nie chcielibyście sami zadbać o życie Wasze i Waszych bliskich? Bo spójrzmy prawdzie w oczy - na policję nie ma co liczyć w tym przypadku.

#13 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 18:15

CYTAT(Damiano_gt @ czw, 06 gru 2012 - 19:04) Wyświetl post
........
Piszesz o chwilowych słabościach - broń uczy dyscypliny, zachowania zdrowego rozsądku. Zobacz na USA lub Szwajcarię, jaka tam jest kultura posiadania broni...

... Teraz najwyższy czas na broń długą gładkolufową - do obrony miru domowego i strzelectwa rekreacyjnego.

Uczy? Może rzeczywiście uczy ale kogoś kto te cechy już posiada bo za pomocą broni to niby jak to się odbywa? Przez sam fakt, że ktoś ją będzie posiadał nie stanie się z dnia na dzień kimś innym, bardziej odpowiedzialnym.
Przykłady społeczeństw na które się powołujesz też nie są trafne. O amerykańskim wypowiadał się już mikeus ... Ja się z tym zgadzam. Natomiast szwajcarzy posiadają broń z zupełnie innych powodów. Szwajcaria nie posiada armii i swoją obronę (kraju nie przed złodziejem) opierają na gwardii narodowej, w której każdy obywatel ma obowiązek brać czynny udział. Z tego powodu całe wyposażenie to znaczy broń, umundurowanie posiadają w domu...
Każda broń palna stanowi potencjalne zagrożenie, czasem dla jej posiadacza i zamiast chronić tenże mir jest przyczyną jego naruszenia. Znane są przypadki postrzelenia się przez właściciela, pomimo wydawałoby się wcześniejszego przeszkolenia w obchodzeniu się z nią, a co dopiero gdyby broń ta znalazła się powszechnie w naszych rękach. Ile by było takich przypadków.
Nie ma czegoś takiego jak bezpieczna broń, a już o łatwym użyciu ... Tak można napisać w folderze reklamowym a nie w poważnym artykule, na który się powołujesz. Jakie miałoby to być "strzelectwo rekreacyjne" i gdzie je uprawiać?
Na otwartej przestrzeni ze względów bezpieczeństwa odpada a na strzelnicy to podpowiem. Jeżeli nie każdy to prawie każdy okręgowy związek łowiecki posiada taką strzelnicę i przy odrobinie determinacji możesz się na nią dostać by samemu pod okiem instruktora przekonać się jak "łatwo" się z takiej broni strzela...
W tego typu broni jest jednak coś co karze mi być jej fanem. Podziwiałem, podziwiam i będę podziwiał samo wykonanie, misterny grawerunek... Tyle tylko, że ja mówię o jednostkowych, prawie kolekcjonerskich egzemplarzach do "podziwiania" a nie o tych z plastikowymi kolbami jak z przywołanego przez Ciebie artykułu.

P.S. Napisałeś też o szwedach. To spieszę Ci wyjaśnić. Ich "powszechny"dostęp jest wynikiem pasji łowieckich a nie potrzebą samoobrony. Szwedzi posiadają największy procentowy udział myśliwych w stosunku do liczby mieszkańców.

Użytkownik esox2b edytował ten post 06 grudzień 2012 - 18:25

#14 Damiano_gt

Damiano_gt

Weteran

• Members
  • 247 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 18:36

CYTAT(esox2b @ czw, 06 gru 2012 - 19:15) Wyświetl post
Uczy? Może rzeczywiście uczy ale kogoś kto te cechy już posiada bo za pomocą broni to niby jak to się odbywa? Przez sam fakt, że ktoś ja będzie posiadał nie stanie się z dnia na dzień kimś innym, bardziej odpowiedzialnym.

Przecież nigdzie nie napisałem o odpowiedzialności z dnia na dzień. Jeśli ktoś się jej nauczy to przekaże ją swojemu potomkowi i tak dalej. Po trzech pokoleniach kultura będzie wysoka.

Przykłady społeczeństw na które się powołujesz też nie są trafne. O amerykańskim wypowiadał się już mikeus ... Ja się z tym zgadzam. Natomiast szwajcarzy posiadają broń z zupełnie innych powodów. Szwajcaria nie posiada armii i swoją obronę (kraju nie przed złodziejem) opierają na gwardii narodowej, w której każdy obywatel ma obowiązek brać czynny udział. Z tego powodu całe wyposażenie to znaczy broń, umundurowanie posiadają w domu...

Wiem, jak to wygląda w Szwajcarii, jednak czy tam odbywają się regularne strzelaniny? Nie. W Stanach podobnie - kilka masakr w strefach wolnych od broni to nic w porównaniu do kilku milionów obywateli, którzy posiadają w swoich domach całe arsenały.

Ponadto w USA nie zawiadamia się o niedoszłych przestępstwach, które powstrzymano za pomocą broni palnej. Szacuje się, że takich przypadków rocznie jest ok. dwóch milionów. Za to pojedyncze strzelaniny rozgłasza się na cały świat.

Każda broń palna stanowi potencjalne zagrożenie, czasem dla jej posiadacza i zamiast chronić tenże mir jest przyczyną jego naruszenia. Znane są przypadki postrzelenia się przez właściciela, pomimo wydawałoby się wcześniejszego przeszkolenia w obchodzeniu się z nią, a co dopiero gdyby broń ta znalazła się powszechnie w naszych rękach. Ile by było takich przypadków.
Nie ma czegoś takiego jak bezpieczna broń, a już o łatwym użyciu ... Tak można napisać w folderze reklamowym a nie w poważnym artykule, na który się powołujesz.

Powiedz no mi - jak to się ma do ogółu? To, że ktoś nie umie czegoś obsługiwać to znaczy, że ja mam mieć z tego powodu ograniczaną wolność?

Jakie miałoby to być "strzelectwo rekreacyjne" i gdzie je uprawiać?
Na otwartej przestrzeni ze względów bezpieczeństwa odpada a na strzelnicy to podpowiem. Jeżeli nie każdy to prawie każdy okręgowy związek łowiecki posiada taką strzelnicę i przy odrobinie determinacji możesz się na nią dostać by samemu pod okiem instruktora przekonać się jak "łatwo" się z takiej broni strzela...

Uwolnienie rynku broni spowodowałoby wzrost ilości strzelnic, gdzie nie byłoby się ograniczanym do śrutówki czy sztucera, ale byłaby pełna paleta broni do wyboru. No i ceny byłyby mniej odstraszające.

W tego typu broni jest jednak coś co karze mi być jej fanem. Podziwiałem, podziwiam i będę podziwiał samo wykonanie, misterny grawerunek... Tyle tylko, że ja mówię o jednostkowych, prawie kolekcjonerskich egzemplarzach do "podziwiania" a nie o tych z plastikowymi kolbami jak z przywołanego przez Ciebie artykułu.

A kolby syntetyczne to coś gorszego, czy jak?

O Szwecji również wiem. Nie zakładałbym tego tematu, gdyby moja wiedza na ten temat ograniczała się do: "chcę pistolet bo w USA mogą mieć". Ale w końcu broń to broń, co nie? Półautomatycznym Browningiem Bar też można zrobić strzelaninę, jeśli ktoś wyraża taką chęć. A słyszysz, żeby Szwedzi strzelali do siebie na ulicy?

Jak idziesz na zakupy do sklepu z AGD nie boisz się, że ktoś weźmie nóż z półki i zacznie zabijać ludzi? icon_smile.gif

Użytkownik Damiano_gt edytował ten post 06 grudzień 2012 - 18:42

#15 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 19:13

Dla mnie to trochę nie tak, jeśli ktoś nosi sobie w kaburze moje życie, bo ma taki kaprys. Ilu już wariatów spotkałem na ulicy, o których zbzikowaniu nie miałem bladego pojęcia? I nie chcę się przekonywać ilu mogę spotkać, acz pierwszy po zliberalizowaniu prawa w tej sferze może być dla mnie tym ostatnim. Wariaci zresztą są coraz zuchwalsi, starczy "otworzyć" telewizor na byle jakim kanale informacyjnym lub wziąć do ręki nieomal cokolwiek z kolportera.

C&R

#16 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 19:17

Odpowiem w punktach. To do których fragmentów Twojego tekstu się odnosi sam ocenisz.
1. W naturalnym procesie wychowania przekazywane są wartości. Jaki jest do nich stosunek tych którym są one przekazywane?
Ile jeszcze musi minąć pokoleń by osiągnąć jako taki poziom kultury?

2. Mamy różne pojęcie wolności. Ty w spluwie za pasem a ja w tym, że na ten temat mogę spokojnie rozmawiać, nie narażając się jakiemuś frustratowi. W całości jednak ten fragment odnosił się do cytowanego artykułu i opisu o łatwym i bezpiecznym używaniu broni i nie jest na temat czyichś możliwości.

3. Z punktu posiadacza kolekcjonerskiego okazu broni tak. Jak miałby wyglądać egzemplarz z bogatym grawerunkiem wykonanym na zamówienie i osadzony w kolbie zrobionej z plastiku zamiast z wyselekcjonowanego drewna?
Możesz tego nie dostrzegać lub rozumieć... Ale to jest moja fascynacja bronią a nie potrzeba jej posiadania "na co dzień".

By zakończyć tę polemikę i dać szansę innym to dopiszę do moich wcześniejszych wypowiedzi.
Parę osób myśli tak samo, lub podobnie jak ja a Tobie wolno mieć inne zdanie, dzisiaj w mniejszości
Ja wysłuchałem Twoich racji i zapewniam Cię, że swojego zdania nie zmienię (podobnie jak i Ty) więc nie ma potrzeby dalszego wyciągania cytatów z moich wypowiedzi i zadawania kolejnych pytań. Jeżeli chodzi o broń palną to właśnie taki mam do niej stosunek i do tego by czuć się bezpiecznie jest mi ona nie potrzebna. Choć zabrzmi trochę przewrotnie to wynika to z wiary w ludzi. Uważam, że opisywanie wszechobecnych zagrożeń, czyhających na nas i naszych najbliższych to przesada.
Pozdrawiam! icon_cool.gif

Użytkownik esox2b edytował ten post 06 grudzień 2012 - 19:26

#17 Damiano_gt

Damiano_gt

Weteran

• Members
  • 247 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 19:32

CYTAT(Haczyk_Dawido @ czw, 06 gru 2012 - 20:13) Wyświetl post
Dla mnie to trochę nie tak, jeśli ktoś nosi sobie w kaburze moje życie, bo ma taki kaprys.

A nie pomyślałeś, że Twoje życie może spoczywać w Twojej kaburze?

CYTAT(esox2b @ czw, 06 gru 2012 - 20:17) Wyświetl post
zapewniam Cię, że swojego zdania nie zmienię (podobnie jak i Ty)

W takim razie pozwól, że daruję sobie dalsze odpowiedzi. Może przy pomyślnym zbiegu okoliczności łatwiej mi to będzie wyrazić nad wodą. icon_wink.gif

CYTAT(esox2b @ czw, 06 gru 2012 - 20:17) Wyświetl post
Z punktu posiadacza kolekcjonerskiego okazu broni tak. Jak miałby wyglądać egzemplarz z bogatym grawerunkiem wykonanym na zamówienie i osadzony w kolbie zrobionej z plastiku zamiast z wyselekcjonowanego drewna?

Możesz się zdziwić, ale bardzo ładny efekt wyszedł! Podeślę Ci zdjęcia.

#18 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 21:23

CYTAT(Damiano_gt @ czw, 06 gru 2012 - 20:32) Wyświetl post
A nie pomyślałeś, że Twoje życie może spoczywać w Twojej kaburze?

Nie pomyślałem, nie jestem paranoikiem. icon_smile.gif

Gdybym jednak był paranoikiem, poszedłbym w równie skuteczne rozwiązania paralizator/broń gazowa i takie tam różne fajerwerki.

C&R

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 06 grudzień 2012 - 21:52

Napiszę tak , kiedyś po tym jak ojciec znajomej pochwalił sie ,ze ma broń . ( nie pamiętam ale chyba był prokuratorem ew. biznesmenem ale chyba pierwsza opcja) .Zacząłem wałkować temat pozwolenia. I przepisy , które zezwalają na jej wydanie mnie rozśmieszyły w niektórych aspektach. Np. wystarczyło udowodnić ,ze posiada się przy sobie zwykle większe sumy pieniędzy. Czyli ile? 3 tys. 30tys. 300tys. 3 mln ??? Ja się pytam ile to są większe sumy pieniędzy ? Było tam jeszcze kilka kwiatków , które wprawiły mnie w osłupienie. Ktoś tutaj napisał o badaniach psychologicznych , wizji lokalnej policji. To w 90% przypadków nic nie da. Bo uwierzcie mnie taki ,,świr „ chcą posiadać bron przejdzie je prędzej czasem niż normalny człowiek . Oglądacie telewizje?
To oglądając zwróćcie uwagę ,ze większość tych ludzi mordujących innych jest cichych spokojnych nie robiących nic głupiego.

Ktoś kiedyś podał za przykład ,że przestępcy będą mieli szerszy dostęp do broni. Nie tak dawno podano ile zajmuje zdobycie nielegalnej broni w Polsce podobno nie był to aż tak strasznie długi czas. Dlatego ten argument do mnie nie przemawia.

Ale fakt jest faktem na świecie ( szczególnie widzę to teraz po Polsce) jest coraz więcej osób psychicznie chorych .Tak całkowicie nawiasem mówiąc to cały naród USA nie uważam , za normalnym, naród .Mam znajomych którzy mieszkali tam kilak lat i niestety maja bardzo wyprane mózgi. Ale wracając do Polski społeczeństwo nam głupieje .Co do psychologicznego aspektu posiadania broni to są dwie ( nie znam innych) :
1.Albo ludzie boja się jej i taka postawa jest chyba najniebezpieczniejsza
2.Ludzia to dodaje takiej pewności siebie ,że jest ona zbyt duża. Krótko ujmując wydaje im się ,że są Panami Świata. I tez to jest niebezpieczna postawa.
Najśmieszniejsze jest w tym ,że obydwie postawy wywodzą się od tego samego .Świadomości co trzymają w ręce. A trzymają w ręce potencjalna śmierć.
Trzeci argument to jest to ,że wbrew pozorom jest to bardzo kosztowne bezpieczeństwo. Dlaczego? Nie chodzi o zakup samej broni bo jest to koszt ,,tylko” kilku tysięcy. Ale o koszt doszkalania się w jej obsłudze i doskonaleniu w strzelaniu z niej. Bo nie wyobrażam sobie ,że ktoś ma broń a nie umie się ja posługiwać. Czyli trzeba regularnie i dosyć często ćwiczyć .A to kosztuje i to nie mało. Bo jeżeli przyjdzie jej nam w razie w użyć to możemy sobie i naszym bliskim zrobić więcej krzywdy niż pożytku ( zapewnienie bezpieczeństwa) . A skoro tak to po co nam taka broń?
Reasumując jestem za ewentualnym poprawieniem ( tak aby było to czyste i klarowne i dostępne tylko dla jednej wybranej grupy ludzi). Albo uproszczeniem dostępu do broni.

Wkurza mnie jedno ,że policjantowi wydaje się pozwolenie na posiadanie broni w swoim domu .Czy to jest drogówka czy prewencja oni wszyscy je dostają. Tylko ja się pytam po co?? Malo tego zostają oni z nimi po przejściu na emeryturę dla mnie jest to chore. Albo robimy tak ,że broń może posiadać tylko wyznaczone służby mundurowe i ochrona a nie że jak polityk , znany biznesmen , sędzia itp. to bron taki ma prawie z urzędu. Tylko ja się pytam po co?

#20 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 06 grudzień 2012 - 22:55

CYTAT(Łukasz789 @ czw, 06 gru 2012 - 22:52) Wyświetl post
Wkurza mnie jedno ,że policjantowi wydaje się pozwolenie na posiadanie broni w swoim domu .Czy to jest drogówka czy prewencja oni wszyscy je dostają. Tylko ja się pytam po co?? Malo tego zostają oni z nimi po przejściu na emeryturę dla mnie jest to chore. Albo robimy tak ,że broń może posiadać tylko wyznaczone służby mundurowe i ochrona a nie że jak polityk , znany biznesmen , sędzia itp. to bron taki ma prawie z urzędu. Tylko ja się pytam po co?

A gdzie takie rewelacje wyczytałeś? Albo kto Ci to powiedział? Pierwsze słyszę...

Poza tym. Policjant nie posiada pozwolenia na broń. Tylko pozwolenie(i przydział) na broń służbową indywidualną, a więc de facto nie jego osobiście. Jak chce mieć broń w domu, musi również przejść proces pozwolenia na broń, jak każdy inny obywatel, a później kupić sobie jakiś egzemplarz, a nie korzystać z służbowej(to samo tyczy się amunicji).

P.S. Dla zainteresowanych, to powyższe kwestie reguluje Zarządzenie nr 852 KGP z dn. 20.07.2011 w sprawie zasad przyznawania i użytkowania broni palnej przez policjantów.

Pozdrówka
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych