Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lód, Sztuki, Sezon 2012/13(przygotowania)

110 odpowiedzi w tym temacie

#21 dziubas123

dziubas123

Wędkarz

• Members
  • 86 postów

Napisano 24 listopad 2012 - 14:44

skoro badziew to odpada ta kamizelka icon_razz.gif ale niestety w tym roku raczej nie znajdę kasy na kombinezon icon_sad.gif pozostaje modlitwa i zdrowy rozsądek :/ ) a o butach ktos coś słyszał ?

#22 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 04 grudzień 2012 - 12:09

Jak tam panowie u was zbiorniki już krzepną? U mnie na stawie przy brzegu już 4-5m lód. jak taka pogoda dopisze jaką zapowiadają to do końca tygodnia zetnie cały zbiornik a w przyszły weekend już może się będzie dało wejść na lód.

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#23 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 04 grudzień 2012 - 13:06

No właśnie! Jak tam u Was? Pojawiają się pierwsze oznaki lodowej pokrywy?

Pozdrówka
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#24 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 13:44

CYTAT(Kamil Z. @ wto, 04 gru 2012 - 16:06) Wyświetl post
No właśnie! Jak tam u Was? Pojawiają się pierwsze oznaki lodowej pokrywy?
Pozdrówka
Kamil

TAK ! Kałuże już zamarzły icon_razz.gif

Trzy - cztery stopnie na minusie to ciągle mało... Na przyszły tydzień zapowiadają nieco konkretniejszy mrozik... icon_lol.gif

Również Pozdrawiam wszystkich którym "trzęsą" się ręce na widok mormyszki. icon_cool.gif

Użytkownik esox2b edytował ten post 04 grudzień 2012 - 13:46

#25 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 04 grudzień 2012 - 14:11

To, że na taflę pozwalającą się po niej "powiercić" jeszcze za słaby mróz, to sobie zdaję sprawę icon_wink.gif Ale jak już zaczyna pojawiać się "pajęczynka" na wodzie, to znak, że woda ma już "odpowiednią" temperaturę i teraz mocniejsze mrozy powinny zrobić swoje icon_smile.gif U mnie praktycznie przez całą dobę temperatura utrzymuje się poniżej 0. Od przyszłego tygodnia nocą ma spaść poniżej -10stopni(odczuwalną pokazują -25) icon_biggrin.gif Ciekawe, na ile się sprawdzą te prognozy...

Ale nie ukrywam, że siedzę jak na szpilkach icon_mrgreen.gif

Pozdrówka
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#26 szydlos

szydlos

Weteran

• Members
  • 177 postów
  • Zainteresowania:rybki

Napisano 05 grudzień 2012 - 09:57

Podlasie/mazury niektóre akweny z taflą 2-3 cm jesli dalej tak pójdzie to max za tydzień powinno sie cos ruszyc na mniejszych zbiornikach,bo kilka dni ma być 6-12 stopni na ( - )

#27 galant

galant

Weteran

• Members
  • 864 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 05 grudzień 2012 - 20:06

U nas z wyjątkiem kałuż, lodu nie widziałem icon_wink.gif Zbyt duże i głębokie zbiorniki później zamarzają, ale od przyszłego tygodnia mają dotrzeć ostrzejsze mrozy i nie wykluczone że w niedziele łajba wyląduje na brzegu icon_neutral.gif ale dzisiaj w piwnicy zerknąłem na wiszący świderek i humor się poprawił. A pierwszego lodu każdy czeka icon_wink.gif

#28 szydlos

szydlos

Weteran

• Members
  • 177 postów

Napisano 07 grudzień 2012 - 13:36

wczoraj od wieczoru -10 w nocy było -14 dziś nadal trzyma do -10.Byłem nad jeziorem zcieło całe ,nie leży na lodzie śnieg więc 3-4 takie dni i bedzie myśle bezpieczne 6-10cm lodu.

#29 rogalk

rogalk

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 07 grudzień 2012 - 17:00

CYTAT(szydlos @ pią, 07 gru 2012 - 16:36) Wyświetl post
wczoraj od wieczoru -10 w nocy było -14 dziś nadal trzyma do -10.Byłem nad jeziorem zcieło całe ,nie leży na lodzie śnieg więc 3-4 takie dni i bedzie myśle bezpieczne 6-10cm lodu.

Witaj szydlos. Byłeś na Toczyłowie? Stoi już całe czy środek jeszscze faluje? Ja przegapiłem czas kiedy zaczyna zamarzać bo chciałem zobaczyć gdzie zaczyna pierwsze zamarzać. Może byłeś w takim okresie i wiesz które zatoki zamarzły pierwsze ? Pozdrawiam.
ps. pytanie było o wędki pod lód. Zrobić można sobie jaką się chce i to jest świetna zabawa. Kupujesz szczytówkę , przelotki, mocowanie kołowrotka. Papier ścierny, jakiś lakier (można kupić małe opakowania ).Kawałek klocka . jednego gwożdzia wkręcamy w imadło(wystaje około 1cm) a do wiertarki wkładamy kilka bez łepków(w uchwyt wiertarki nie bezpośrednio do niej icon_wink.gif ) klocek na gwożdzia wiertarką go dociskamy papier w drógą łapę i robimy rękojeść. Wszystko składamy do kupy (wszyscy wiedzą jak wygląda wędka) i mamy wędkę może nie najpiękniejszą ale o takiej twardości i długości jaką chcemy. Pierwsze tak robiłem a teraz kupiłem sobie dwie w sklepie u Adasia w Ełku. Można go znaleźć na allegro i na you tub jako pablo chyba czy coś podobnego.
na tej stronie pozycja 4 jest e mail i można zamówić wędeczkę. http://www.naryby.el...aopatrzenie.php

#30 szydlos

szydlos

Weteran

• Members
  • 177 postów

Napisano 08 grudzień 2012 - 15:08

CYTAT(rogalk @ pią, 07 gru 2012 - 18:00) Wyświetl post
Witaj szydlos. Byłeś na Toczyłowie? Stoi już całe czy środek jeszscze faluje? Ja przegapiłem czas kiedy zaczyna zamarzać bo chciałem zobaczyć gdzie zaczyna pierwsze zamarzać. Może byłeś w takim okresie i wiesz które zatoki zamarzły pierwsze ? Pozdrawiam.
ps. pytanie było o wędki pod lód. Zrobić można sobie jaką się chce i to jest świetna zabawa. Kupujesz szczytówkę , przelotki, mocowanie kołowrotka. Papier ścierny, jakiś lakier (można kupić małe opakowania ).Kawałek klocka . jednego gwożdzia wkręcamy w imadło(wystaje około 1cm) a do wiertarki wkładamy kilka bez łepków(w uchwyt wiertarki nie bezpośrednio do niej icon_wink.gif ) klocek na gwożdzia wiertarką go dociskamy papier w drógą łapę i robimy rękojeść. Wszystko składamy do kupy (wszyscy wiedzą jak wygląda wędka) i mamy wędkę może nie najpiękniejszą ale o takiej twardości i długości jaką chcemy. Pierwsze tak robiłem a teraz kupiłem sobie dwie w sklepie u Adasia w Ełku. Można go znaleźć na allegro i na you tub jako pablo chyba czy coś podobnego.
na tej stronie pozycja 4 jest e mail i można zamówić wędeczkę. http://www.naryby.el...aopatrzenie.php

byłem wczoraj na mieruciach całe ścieło 2cm.Co do toczyłowa to zawsze pierwsze stają zatoki od strony lasu(altana),jeszcze środek nie zamarzł a na altanie było 6-7 cm lodu(pamietam tak było)

#31 rogalk

rogalk

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 08 grudzień 2012 - 18:58

CYTAT(szydlos @ sob, 08 gru 2012 - 18:08) Wyświetl post
byłem wczoraj na mieruciach całe ścieło 2cm.Co do toczyłowa to zawsze pierwsze stają zatoki od strony lasu(altana),jeszcze środek nie zamarzł a na altanie było 6-7 cm lodu(pamietam tak było)

Byłem dziś na Toczyłowskim jeziorze.Na dzikiej plaży(północna zatoka). Jezioro zamarznięte całe. Wędkaże łowili już dość daleko od brzegu (około 50m) ale "na boisku" to południowy brzeg. Wierciłem otwory jakieś 10 metrów od brzegu.Lodu jakieś 4 -5 cm. Dalej nie wchodziłem bo nie lubię tego dreszczyku emocji jak lód pęka pod nogami a spod buta strzela z trzaskiem pajęczyna rys. Nadają jeszcze mrozy tak więc myślę że wtorek -środa będzie już 10 cm lodu i można będzie łowić.Narazie nie pada śnieg tak więc lód szklisty i mocny i szybko bez śniegu narasta. Pytałem w Ełku o ochotki to być może będą mieli pod koniec przyszłego tygodnia.Pozdrawiam.

#32 szydlos

szydlos

Weteran

• Members
  • 177 postów

Napisano 08 grudzień 2012 - 21:18

CYTAT(rogalk @ sob, 08 gru 2012 - 19:58) Wyświetl post
Byłem dziś na Toczyłowskim jeziorze.Na dzikiej plaży(północna zatoka). Jezioro zamarznięte całe. Wędkaże łowili już dość daleko od brzegu (około 50m) ale "na boisku" to południowy brzeg. Wierciłem otwory jakieś 10 metrów od brzegu.Lodu jakieś 4 -5 cm. Dalej nie wchodziłem bo nie lubię tego dreszczyku emocji jak lód pęka pod nogami a spod buta strzela z trzaskiem pajęczyna rys. Nadają jeszcze mrozy tak więc myślę że wtorek -środa będzie już 10 cm lodu i można będzie łowić.Narazie nie pada śnieg tak więc lód szklisty i mocny i szybko bez śniegu narasta. Pytałem w Ełku o ochotki to być może będą mieli pod koniec przyszłego tygodnia.Pozdrawiam.

fajnie wiedzieć jutro spróbuję zobaczyć co słychac na tafli ,może jakies rybki jeśli bedzie lód ok.pozdrawiam

#33 rogalk

rogalk

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 09 grudzień 2012 - 11:55

CYTAT(szydlos @ nie, 09 gru 2012 - 00:18) Wyświetl post
fajnie wiedzieć jutro spróbuję zobaczyć co słychac na tafli ,może jakies rybki jeśli bedzie lód ok.pozdrawiam

Rekonesans na lodzie dzisiaj był. Tafla na "boisku o wiele grubsza od wczorajszego pomiaru na tońce. Spokojnie wszedłem na lód nic nie trzaskało jak wczoraj. Wędkaży 6 ale bez większych wyników. Lodu jakieś 5 może 6 centymetrów. Mocna szklana tafla. Jak tak dalej potrzyma to wtorek na pierwszy wypad ruszam. Wędkarzy pytałem to od strony Toczyłowa tafla lodu cienka pewnie z powodu prądu jaki wytważa struga wpadająca przed toczyłowem i potem wypływająca za toczyłowem do rzeki Ełk.

#34 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 09 grudzień 2012 - 21:58

CYTAT(rogalk @ nie, 09 gru 2012 - 12:55) Wyświetl post
Rekonesans na lodzie dzisiaj był. Tafla na "boisku o wiele grubsza od wczorajszego pomiaru na tońce. Spokojnie wszedłem na lód nic nie trzaskało jak wczoraj. Wędkaży 6 ale bez większych wyników. Lodu jakieś 5 może 6 centymetrów. Mocna szklana tafla. Jak tak dalej potrzyma to wtorek na pierwszy wypad ruszam. Wędkarzy pytałem to od strony Toczyłowa tafla lodu cienka pewnie z powodu prądu jaki wytważa struga wpadająca przed toczyłowem i potem wypływająca za toczyłowem do rzeki Ełk.

Widzę że desperatów którym życie nie miłe nie brakuje ...

... akweny już ścięte, ale grubość lodu nie powala, po dzisiejszej kontroli ma zaledwie 3-3,5 cm (sporo brakuje do grubości karty bankomatowej) i to na dość malym i płytkim zbiorniku, tafla jest jeszcze nierówna i łatwo o niespodzianki. Proponuję się jeszcze nieco wstrzymać i poczekać aż osiągnie 8-10 cm.

Ku rozwadze i pokrzepieniu serc kilka fotek.

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#35 rogalk

rogalk

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 08:45

CYTAT(Darczez @ pon, 10 gru 2012 - 00:58) Wyświetl post
Widzę że desperatów którym życie nie miłe nie brakuje ...

... akweny już ścięte, ale grubość lodu nie powala, po dzisiejszej kontroli ma zaledwie 3-3,5 cm (sporo brakuje do grubości karty bankomatowej) i to na dość malym i płytkim zbiorniku, tafla jest jeszcze nierówna i łatwo o niespodzianki. Proponuję się jeszcze nieco wstrzymać i poczekać aż osiągnie 8-10 cm.

Ku rozwadze i pokrzepieniu serc kilka fotek.

Witaj .Kałuża kałuży nie równa. Nie porównywał bym Mazowsza do Mazur. Np. podam takie coś. Gdy na wszystkich zbiornikach można już łowić z lodu to na Hańczy faluje jeszcze.Jak wszystkie zbiorniki już puściły to jeszcze w kwietniu na Hańczy połowisz.Jak w sobotę po pierwszym mrozie już łowili z lodu to to są ryzykanci. Lód ma teraz jakieś 7cm.Jest szklisty. I najważniejsze zbiornik znam. Pozdrawiam.

#36 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 09:08

CYTAT(rogalk @ pon, 10 gru 2012 - 11:45) Wyświetl post
... I najważniejsze zbiornik znam. Pozdrawiam.

Co Ci z tej wiedzy jak lód się załamie a pod nim 3-4m wody?
Przyznaję, że zbiorniki zamarzają nierówno i na dwóch nawet w pobliżu położonych grubość lodu może być różna...
Ten z pozoru mocny lód może okazać się zdradziecki, bo pokrywa wodę nierówną taflą i łatwo o ten jeden krok za daleko...
Najczęściej wypadkom na pierwszym lodzie ulegają tzw. miejscowi, których zgubiła zbytnia pewność siebie. Przed nami jeszcze długa zima i nie warto pierwszego dnia pozbawiać się przyjemności łowienia na lodzie.
Pozdrawiam i Rozwagi!

#37 rusek

rusek

Weteran

• Members
  • 106 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 12:55

Witam.
Mam nadzieje, że w tym roku padnie rekord co do postów i odwiedziń w tym temacie hehe. Fajnie, że ktoś wrzucił zdj grubości lodu icon_smile.gif. Mam pytanko czy może filmujecie swoje wypady? Ponieważ na yt widziałem fajne amatorskie wyprawy osobiście nie mam do tego ręki... Za szybko by mi odpadła od mrozu. Teraz takie dwa pytanka pierwsze to firma świdra do lodu polecacie TONAR? Z tego co wyczytałem odniosłem takie właśnie wrażenie. Teraz drugie pytanko wiecie może jak nazywa się takie urządzenie które przykładamy w przeręblu do wody przyciskamy jakiś guzik i (pewnie za pomocą fal) pokazuje mam głębokość? Właśnie widziałem niedawno na filmiku na yt. Jeżeli to pomoże postaram się znależć ten filmik aczkolwiek sporo ich naoglądałem więc będzie trudno hehe. Zapomniałem napisać: urządzenie wygląda jak latarka.
Dzięki, pozdrawiam!

#38 szydlos

szydlos

Weteran

• Members
  • 177 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 13:26

CYTAT(rusek @ pon, 10 gru 2012 - 13:55) Wyświetl post
Sorka za doubla : /

Tonar śmiało mogę Ci polecić ,ja jestem zadowolony.

#39 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 13:29

Jeśli chodzi o świder, to Tonar jest ok, świetne opinie zbiera też Mikado.

Co do urządzenia, o którym wspomniałeś. To VEXILAR, dokładnie model LPS-1 dostępny np. tutaj:
http://www.best-sona...ilar-lps-1.html

Z tego co wiem, urządzenie działa również przez powłokę lodową(pewnie do pewnej grubości) o ile na niej jest nieco wody...

Pozdrówka
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#40 rusek

rusek

Weteran

• Members
  • 106 postów

Napisano 10 grudzień 2012 - 21:06

Siema to znowu ja hehe. Dzięki za odp i tu mam pytanko znalazłem świder fajny Tonar 15cm ale coś tani od innych jakie znalazłem i tuu moje pytanie czy oby oryginalny?
http://kiwok.pl/swid...yginal-p-8.html

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych