Skocz do zawartości

Zdjęcie

haczyki

37 odpowiedzi w tym temacie

#21 gruntowiec

gruntowiec

Weteran

• Members
  • 105 postów

Napisano 10 sierpień 2006 - 09:04

Nie ma to jak Gamakatsu na gruncik oczywiscie:p 25 szt. 10 zł jak na te haczyki to cena bardzo przystepna

#22 Uran0s

Uran0s

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 10 sierpień 2006 - 10:02

Mam pytanie stosowal juz ktos te kretliki http://allegro.pl/it...tuk_od_ss_.html

czy warto je kupowac?

#23 krajek

krajek

Weteran

• Members
  • 315 postów

Napisano 30 sierpień 2006 - 15:36

mustad i jeszcze raz mustad- jest w czym przbierać, są niezawodne. Jeszcze w zeszłym sezonie używałem gamachatsu ale teraz nie zamienie ich na mustady.
krajek

#24 psia_lapa

psia_lapa

Weteran

• Members
  • 411 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, narciarstwo, pływanie.

Napisano 14 wrzesień 2006 - 15:15

Zazwyczaj używam haczyków owner 18 naprzyponie 0.09 jednak teraz nazawody kupiłem haczyki hayabusa ponieważ 0.09 to za gruba zyłka.zA HAYABUSA PŁACIŁEM 4.5zł za 10sztuk.Kiedyś uzywałem kamastu i cobra ale są za giętkie. Ciekaweczy hayabusa się sprawdzą, będę ich używał 1 raz.

#25 sunbeam

sunbeam

Weteran

• Members
  • 475 postów
  • Zainteresowania:logistyka, wędkarstwo,

Napisano 14 wrzesień 2006 - 16:21

Powiem teraz coś w co nie uwierzycie. Ostatnio jechaliśmy z kolegą na jedno z łowisk specjalnych. Kolega powiązał przypony ale trochę mało ich było więc trzeba było dokupić haczyków. Jako że był piatek około 18 a wyjazd miał odbyć się rankiem nie mieliśmy wyboru i udalismy się do sklepu na pobliskim osiedlu. A tam co? Haczyków zatrzęsienie, ale takie jak chcieliśmy były tylko Jaxona. Cóż...lepsze takie niż żadne. Kolega powiązał i umieścił w pokrowcu na przypony. Po jednej stronie Mustady po drugiej Jaxony. Może zabrzmi to śmiesznie, ale rano przy montowaniu zestawu przez pomyłkę uwiązałem Jaxona. Złowiłem na niego mojego najwiekszego prosiaka 13 kg a haczyk nawet się nie odgiał. Kolega na 3 najlżejszą wędkę założył też haczyk Jaxona i wyjął na niego karpia 7,90. Jak widać i na tanie haczyki można wyjąć niezłe sztuki.

#26 Pi

Pi

Weteran

• Members
  • 492 postów

Napisano 14 wrzesień 2006 - 17:51

Można, można, tylko o klasie firmy świadczy powtarzalnośc wyrobów. icon_wink.gif

#27 Mike Joke

Mike Joke

Weteran

• Members
  • 117 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 20:54

Odświeżę nieco temat icon_wink.gif
Kupiłem dziś 2 paczki haczyków Hayabusa. Kupiłem z ciekawości bo nigdy nie miałem haków tej firmy, ale może ktoś używał i mógłby coś powiedzieć - Co to za firma i czy dobra icon_smile.gif

#28 karoc26

karoc26

Wędkarz

• Members
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo i rośliny owadożerne

Napisano 21 lipiec 2010 - 21:18

Ja stosuję haczyki Gamakatsu oraz najczęściej Maver Katana. U mnie sprawdzają się znakomicie. Czasami też użyje Kamatsu.

#29 Mike Joke

Mike Joke

Weteran

• Members
  • 117 postów

Napisano 22 lipiec 2010 - 11:21

To są dokładnie te haczyki, tylko inne rozmiary, ktoś coś wie o firmie/jakości?
pzdr

#30 Adii3333

Adii3333

Weteran

• Members
  • 165 postów

Napisano 24 lipiec 2010 - 19:16

Ja nie mogę nigdzie dostać 20 icon_sad.gif

#31 DynkaKokos

DynkaKokos

Weteran

• Members
  • 804 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ,poszukiwanie skarbów,boks.

Napisano 14 wrzesień 2013 - 23:43

Witam , ostatnio mam problemy z hakami marki owner numer 8 złote pod kuku, w zeszłym roku na takie właśnie haki holowałem karpie do 8 kg a teraz odkształcają się pod 2 kg rybą :/ mało tego zdarzają się haki tepę jak strzała , bez łopatki ... Następny problem jaki mnie nęka to ownery druciaki , są strasznie słabe, łopatka pęka jak lekko zaciśnie się węzeł . Z przykrością muszę stwierdzieć , że owner pogorszył się w jakości. Macie też takie problemy ?
C&R

#32 ŁYSY

ŁYSY

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 15 wrzesień 2013 - 17:06

Nie tylko Owner ma takie problemy. Kupa firm poszła na oszczędność i haki nie nadają się do łowienia - mam ten sam problem z hakami firmy Milo i Colmic. To zupełnie inne haki niż 2 lata czy nawet rok temu.

Kuba, rocznik 1974, Pruszków/Skierniewice/Łomża

#33 DynkaKokos

DynkaKokos

Weteran

• Members
  • 804 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ,poszukiwanie skarbów,boks.

Napisano 20 wrzesień 2013 - 17:09

Dzięki za odpowiedź, mam jeszcze pytanko , do metody odległościowej jaki kształt haczyka stosować ? Łowie dość blisko 15-20m .
C&R

#34 ŁYSY

ŁYSY

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 20 wrzesień 2013 - 19:57

Poniżej link do sklepu leszcz z hakami Drennana o typowym kształcie do matchówki:
http://leszcz.eu/pl/...RBON-MATCH/2862
Używam ich, a przy drobnych i srednich rybach stosuję haki fiume.

Kuba, rocznik 1974, Pruszków/Skierniewice/Łomża

#35 daskis

daskis

Wędkarz

• Members
  • 98 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo, fotografika, technika

Napisano 02 grudzień 2014 - 17:27

CYTAT(ŁYSY0312 @ pią, 20 wrz 2013 - 21:57) Wyświetl post
Poniżej link do sklepu leszcz z hakami Drennana o typowym kształcie do matchówki:
http://leszcz.eu/pl/...RBON-MATCH/2862
Używam ich, a przy drobnych i srednich rybach stosuję haki fiume.

Nie chce otwierac nowego tematu o haczykach, mam pytanie.

Czy wie ktos z Was jaka nazwe ma ten haczyk i w jakich zestawach uzywamy go.

Pozdrawiam

Załączone miniatury

• dzh.JPG

#36 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 02 grudzień 2014 - 18:35

To mi wygląda na jakąś modyfikację podwójnej kotwiczki. Z kolei kotwiczki (w tym te z dwoma ramionami) można wykorzystać przy zbrojeniu przynęt naturalnych do łowienia drapieżników czyli np.martwych rybek, filetów a także dozbrajaniu sztucznych przynęt np. gum, woblerów ale nie wiem co ma na celu akurat takie ukształtowanie ramion tej kotwiczki.

#37 daskis

daskis

Wędkarz

• Members
  • 98 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo, fotografika, technika

Napisano 02 grudzień 2014 - 20:48

CYTAT(Wojtek@ @ wto, 02 gru 2014 - 19:35) Wyświetl post
To mi wygląda na jakąś modyfikację podwójnej kotwiczki. Z kolei kotwiczki (w tym te z dwoma ramionami) można wykorzystać przy zbrojeniu przynęt naturalnych do łowienia drapieżników czyli np.martwych rybek, filetów a także dozbrajaniu sztucznych przynęt np. gum, woblerów ale nie wiem co ma na celu akurat takie ukształtowanie ramion tej kotwiczki.

Prawdopodobnie tego typu haki, sprawdzaja sie dobrze w lowieniu sandacza, nalezy tylko umiejetnie zamocowac je pod skore "trupka".

#38 Arrow

Arrow

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 12 styczeń 2015 - 12:31

Tylko i wyłącznie haczyki titanium. Są niezwykle mocne i ostre i kosztują zaledwie kilka złotych. Polecam model MASU 120 BN.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych