Skocz do zawartości

Zdjęcie

Monety Inwestycyjne

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotr33

piotr33

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 27 wrzesień 2012 - 11:08

Mam trochę wolnej gotówki i myślę aby zainwestować.
Pomyślałem o monetach inwestycyjnych takich jak np http://www.monety-in...niker-p-48.html Samo inwestowanie w złoto jest podobno dość bezpieczną formą lokowania kapitału.
Co o tym sądzicie może miał ktoś z Was do czynienia z tym tematem?

#2 12345

12345

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 29 wrzesień 2012 - 08:42

CYTAT(piotr33 @ czw, 27 wrz 2012 - 14:08) Wyświetl post
Mam trochę wolnej gotówki i myślę aby zainwestować.
Pomyślałem o monetach inwestycyjnych takich jak np http://www.monety-in...niker-p-48.html Samo inwestowanie w złoto jest podobno dość bezpieczną formą lokowania kapitału.
Co o tym sądzicie może miał ktoś z Was do czynienia z tym tematem?

Co do "79th Element" to dobry wybór, ale jeśli się nie znasz na monetach to radzę zainwestować w sztabki, będzie bezpieczniej.
Wybierz złoto, myślę że jest najbardziej stabilnym sposobem lokowania pieniędzy.

#3 ElArturo

ElArturo

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 06 luty 2013 - 14:28

Potwierdzam to co kolega wyżej napisał. Jeśli masz małą wiedzę numizmatyczną jeśli chodzi o monety, to lepiej w czyste złoto zainwestować typu sztabki icon_smile.gif

Ciekawe też są monety kolekcjonerskie srebrne 20zł i 10zł, ale trochę lat trzeba czekać na jakiś dodatkowy zarobek na tym

#4 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 05 marzec 2013 - 00:31

Pozwole sobie niezgodzic sie z kolegami- powiem wiecej wprowadzacie w blad Piotra.

Po pierwsze zloto i metale sa w tej chwili przeszacowane - wystarczy spojrzec na ostanie korekty na rynku metali ( od zlota po srebro na metalach przemyslowych skonczywszy). Skad to sie bierze, otoz po zalamaniu gospodarczym roku 2008 inwestorzy zaczeli lokowac kapital w bezpieczniejsza forme jaka w przypadku kryzysu sa metale czy inne dobra chociazby konsumpcyjne- zworcice uwage co sie stalo chociazby z rynkiem cukru. W taki oto sposob powstala banka na rynku nie-akcji.

Po drugie rynek monet inwestycyjnych ze wzgledu na cene kruszcu rowniez jest przesacowany, co wiecej chociazby w Polsce zostal zabity poprzez masowe bicie monet kolekcjonerskich. Otoz kilku panow z mennicy stwierdzilo, ze mozna na tym niezle zarobic i zaczelo wypuszczac na rynek tysiace kolekcjonatow. Kilka lat temu stopa zwrotu w przypadku takiej inwestycji wahala sie w przedziale 20-XXX %- miales tutaj dwojaki zysk: szarzujacy zysk na kruszcu i zysk kolekcjonerski, ale to juz historia.
Inwestowalem w kruszec do 2010 r- co wiecej azeby nie byc goloslownym powiem, ze o maly wlos Kamil Z (pasiasty) w ramach kolezenskiej przyslugi nie zostal przeze mnie wyslany po zakup powyzszych .
Co ryzykujesz w przypadku nabycia takich monet? Przy tapnieciu cen kruszcu wartosc monety poleci w dol i tenze dyskont zniweluje teoretyczny zysk wartosci kolekcjonerskiej.

Jezeli interesuje cie lokata srednio/dlugookresowa proponowalbym szeroko zdywersyfikowane portfolio kacji chociazby Wigu 20 ( wystrzegalbym sie jednak akcji spolek typowo handlowych- po modzie na nowe technologie na GPW nastala moda na spolki typowo handlowe, np. biedronki, etc).Jezeli mowimy o portfelu krotkoterminowym proponowalbym rynek win ( zwrot przy umiejetnym doborze jest wart zachodu).

Jezeli dysponujesz wieksza gotowka obstawalbym przy zakupie nieruchomosci, wszelkie znaki wskazuja ze ten rok jest ostatnim gdzie niedzwiedzie przewazaja na rynku krajowym.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych