Skocz do zawartości

Zdjęcie

Owocny Domaniów

65 odpowiedzi w tym temacie

#1 druh Boruh

druh Boruh

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 10 wrzesień 2012 - 12:23

Witam

W związku z niedawnym zniknięciem portalu grono.net gdzie istniał wątek o tej samej nazwie wędkarze łowiący na zbiorniku zaporowym Domaniów (mazowieckie) stracili cenne żródło informacji. Wątek prowadzony był od kilku lat i liczył już prawie 100 stron. Udzielało się w nim czynnie (rzeczowo i kulturalnie) wielu użytkowników. Uzyskiwaliśmy tam wskazówki na temat połowu na tym zbiorniku a także świeże informacje z tego co aktualnie się na nim dzieje. Zawartości tamtego wątku już nie odzyskamy, ale na łamach splawik.com możemy ponownie się zebrać by dzielić się swoją wiedzą na temat tego zbiornika.

Wiem, że na tym forum pisało się już o Domaniowie w innych wątkach, ale chciałbym zapoczątkować wątek o nazwie identycznej jak na grono.net. Jest to o tyle istotne, że pozwoli ponownie odnaleźć się użytkownikom udzielającym się w tamtym wątku. Mam nadzieję, że administracja forum się do tego przychyli. Z pewnością wątek posłuży wielu obecnym i przyszłym użykownikom splawik.com. Z kolei starych bywalców wątku na gronie proszę, w miarę możliwości, o przekazywanie informacji o tym wątku innym użytkownikom, z którymi mają kontakt.

I tak na dobry początek moja relacja z ostatnich dni, choć może nie do końca optymistyczna icon_wink.gif W sobotnią noc łowiłem na "kortach" a niedzielną w trzcinach przy zaporze głównej. Za każdym razem nastawiałem się na sandacza z gruntu. Niestety nie było żadnego odjazdu. Ludzi sporo, ale też nie widziałem, żeby były jakieś sukcesy. Woda niska. Jak u Was?

Użytkownik druh Boruh edytował ten post 10 wrzesień 2012 - 12:25

#2 pustarro

pustarro

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 18 wrzesień 2012 - 18:40

Witam,
Super sprawa, że starasz sie odnowić temat z grona.
Mam nadzieję że sie uda, ponieważ korzystało z niego wielu wędkarzy Domaniowskich.
W takim razie i moja relacja z ostatniego wypadu.
Zaliczyłem nocke z piątku na sobote, bez rezultatu, ale u sąsiadów jakieś sandacze sie złapały. Mam nadzieje że o dobry znak bo ostatnio była straszna bryndza. W ten weekand pewnie też sie wybiore. Jak wróce zdam relacje.

#3 druh Boruh

druh Boruh

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 20 wrzesień 2012 - 06:32

Cześć, fajnie, że ktoś już odnalazł ten wątek icon_biggrin.gif

Też byłem na nocce z ostatniego piątku na sobotę więc duża szansa, że gdzieś się tam widzieliśmy icon_wink.gif Stałem na kortach na sandacza. Były dwa brania po pólnocy i jednego sandacza udało się przechytrzyć. Kolega obok też wyciągnął jednego w standardowym rozmiarze 52cm. Byłem też na nocy wtorek/środa. Miejsce to samo, ale już bez żadnego odjazdu. Dzisiaj około 01.00 w nocy przejeżdzałem obok zbiornika i rozmawiałem z wędkarzami, którzy zwijali się z lasku przy zaporze bocznej. Złowili sumka 9kg i sandacza. Z tego co mówili to obydwie ryby z wywózki na ponad 200m.

P.S. Jest sporo przeglądających wątek więc zapraszam wszystkich wędkujących na Domaniowie do czynnej dyskusji. Im więcej osób będzie się udzielać tym większa szansa, że uda się nam na nowo stworzyć solidną bazę informacji o zbiorniku.

Użytkownik druh Boruh edytował ten post 20 wrzesień 2012 - 06:39

#4 mazur2348

mazur2348

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 02 październik 2012 - 14:22

Witam był ktoś na Domaniowie ostatnio może wiecie jak z sandaczem i gdzie sie teraz ustawiac??

#5 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 02 październik 2012 - 20:01

Czołem, Koledzy.

Na jakiś czas (powiedzmy na miesiąc) przykleję Wasz wątek, byście w jakimś stopniu mogli go efektywniej odnowić.

Pozdrawiam
Dawido

C&R

#6 druh Boruh

druh Boruh

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 03 październik 2012 - 09:50

Haczyk Dawido, dzięki za inicjatywę, mam nadzieję, że się ruszy icon_wink.gif

mazur2348 ja jestem na Domaniowie dosyć często, byłem tez na dzisiejszej nocce. Przez ostatnie kilka wyjazdów wyciągnąłem kilka sandaczy, z czego 2 były wymiarowe. Ostatniej nocy stałem na kortach z kolegą. Stały tez dwie inne ekipy. Było kilka brań. Kolega wyciągnął jednego niewymiarka a ekipa obok dwa sandały tuż ponad wymiar. U mnie nie było odjazdu. Generalnie brania były dosyć wcześnie, do godz. 22. Później już nic się nie działo. Mimo środka tygodnia ludzi sporo praktycznie w każdym miejscu. Widocznie pogoda jeszcze nie odstrasza icon_wink.gif Kamienie przy zaporze tradycyjnie zawalone. Na plaży głównej również samochód przy samochodzie. Tam stoi zawsze najwięcej ludzi. Nie wiem jak z wynikami w tamtych miejscach bo zazwyczaj tam nie stoję, ale widocznie coś musi się tam dziać skoro zawsze jest zapchane. Podsumowując to sandaczowego szału póki co nie ma, ale za każdym razem ktoś coś upoluje.

Piszcie jak u Was...

#7 mazur2348

mazur2348

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 03 październik 2012 - 12:33

Dzięki za odpowiedź. Wybieram sie na weekendzie na Domaniów to jak wróce to dam znać co i jak.

#8 GUCIO2

GUCIO2

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 03 październik 2012 - 19:50

CYTAT(druh Boruh @ śro, 03 paź 2012 - 12:50) Wyświetl post
Haczyk Dawido, dzięki za inicjatywę, mam nadzieję, że się ruszy :wink:

mazur2348 ja jestem na Domaniowie dosyć często, byłem tez na dzisiejszej nocce. Przez ostatnie kilka wyjazdów wyciągnąłem kilka sandaczy, z czego 2 były wymiarowe. Ostatniej nocy stałem na kortach z kolegą. Stały tez dwie inne ekipy. Było kilka brań. Kolega wyciągnął jednego niewymiarka a ekipa obok dwa sandały tuż ponad wymiar. U mnie nie było odjazdu. Generalnie brania były dosyć wcześnie, do godz. 22. Później już nic się nie działo. Mimo środka tygodnia ludzi sporo praktycznie w każdym miejscu. Widocznie pogoda jeszcze nie odstrasza :wink: Kamienie przy zaporze tradycyjnie zawalone. Na plaży głównej również samochód przy samochodzie. Tam stoi zawsze najwięcej ludzi. Nie wiem jak z wynikami w tamtych miejscach bo zazwyczaj tam nie stoję, ale widocznie coś musi się tam dziać skoro zawsze jest zapchane. Podsumowując to sandaczowego szału póki co nie ma, ale za każdym razem ktoś coś upoluje.

Piszcie jak u Was...

#9 GUCIO2

GUCIO2

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 05 październik 2012 - 18:13

BYŁ MÓJ KUMPEL NA DOMANIOWIE W NOCY Z CZWARTKU NA PIĄTEK POŁAPALI SANDACZY W PRZEDZIALE 60-70 CM

#10 druh Boruh

druh Boruh

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 06 październik 2012 - 21:35

A gdzie stali? Ja byłem w nocy z piątku na sobotę. Wyjąłem 4 sandacze, ale nieco mniejsze niż kolega. Czterech sandaczy dawno nie złowiłem więc można powiedzieć, że drapieżnik trochę się ruszył. Żeby nie było niedomówień - 2 sandacze przed północą a dwa po północy icon_biggrin.gif

#11 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 07 październik 2012 - 08:36

CYTAT(druh Boruh @ nie, 07 paź 2012 - 00:35) Wyświetl post
... Wyjąłem 4 sandacze... Czterech sandaczy dawno nie złowiłem więc można powiedzieć, że drapieżnik trochę się ruszył. Żeby nie było niedomówień - 2 sandacze przed północą a dwa po północy icon_biggrin.gif

Trzeba pogratulować wyniku bo dobrego humoru przy interpretacji przepisów to nie koniecznie...
Ale temat zawsze można zmienić i pisać np. o braku zarybień, należytej ochrony czy diabli wiedzą o jakich innych zaniedbaniach.

#12 GUCIO2

GUCIO2

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 07 październik 2012 - 18:03

dokładnie ci nie powiem bo słabo znam ten zbiornik a z kumplem rozmawiałem przez telefon

#13 druh Boruh

druh Boruh

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 08 październik 2012 - 11:11

CYTAT(esox2b @ nie, 07 paź 2012 - 11:36) Wyświetl post
Trzeba pogratulować wyniku bo dobrego humoru przy interpretacji przepisów to nie koniecznie...
Ale temat zawsze można zmienić i pisać np. o braku zarybień, należytej ochrony czy diabli wiedzą o jakich innych zaniedbaniach.

Tu nie ma co interpretować bo przepisy są jasne. Doba wędkarska trwa od 00.00 do 24.00 i limit obowiązuje w tych godzinach. Kontynuując wędkowanie po 24.00 uzupełniamy następny wpis w rejestrze. Wędkarz ma wtedy prawo zabrać z łowiska 2 komplety np. sandaczy. Z tego czy je zabrałem nie zamierzam tłumaczyć się przed nikim za wyjątkiem ewentualnej kontroli. Nie jestem zawziętym propagatorem C@R, ale życzyłbym sobie, żeby większość wędkarzy wypuszczała tyle ryb w sezonie co ja (praktycznie cały białoryb). Sandacza jeśli jest w wymiarze i w limicie to o ile mam ochotę zabieram i się z tym nie kryguję.

#14 mazur2348

mazur2348

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 09 październik 2012 - 13:53

Witam byłem na Domaniowie na nocy z piątku na sobote i padły trzy sandacze jeden 51 a te dwa kolejne w okolicach 45 nawet nie mierzyłem tylko wypiąłem haczyk i spowrotem do wody.

#15 druh Boruh

druh Boruh

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 09 październik 2012 - 15:17

No to fajnie, że coś się dzieje. Ja byłem dzisiejszej nocy. Dały się przechytrzyć dwa, trochę ponad 50cm, sandacze.

#16 michslsan2

michslsan2

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 11 październik 2012 - 11:35

Witam wszystkich wędkarzy a szczególnie tych wedkujacych w Domaniowie.Jeżdżę dość często nad nasze,,morze"i mogę się podzielić swoją wiedzą na temat tego lowiska,postaram się zdawać relacje z moich wypadów na ten zbiornik.Wybieram się na nocke z soboty na niedzielę za sandaczem,i mam prośbę do użytkowników tego forum aby podsunęli jakąś ciekawą miejscowke przy obecnym stanie wody gdzie mogę liczyć na brania łowiąc z brzegu.Dodam że dwa tygodnie temu łowiłem na kamieniach bez efektów,i tym razem chcę wypróbować inną miejscowke.Przeważnie ustawiam się za sandaczem na szerokiej dzikiej plaży przy lesie przed Rogową,tylko żeby tam mieć efekty trzeba wychodzić w woderach i rzucić w pobliże koryta a przy teraźniejsztych nocnych temperaturach nie jest to zbyt przyjemne.Czekam na jakieś propozycje miejsca z góry dzięki.

#17 GUCIO2

GUCIO2

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 11 październik 2012 - 19:50

ponoć sandacz zaczoł lepiej żerować w ostatnich dniach ja wybieram się z piątku na sobote to ci napisze co się działo i gdzie byłem ja też będe wyrzucał z brzegu

#18 michslsan2

michslsan2

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 11 październik 2012 - 19:59

CYTAT(GUCIO2 @ czw, 11 paź 2012 - 22:50) Wyświetl post
ponoć sandacz zaczoł lepiej żerować w ostatnich dniach ja wybieram się z piątku na sobote to ci napisze co się działo i gdzie byłem ja też będe wyrzucał z brzegu

Dzięki z góry kolego będę wdzięczny.Ja w niedzielę zdam relację z mojego wypadu.Udanych połowów życzę.

#19 druh Boruh

druh Boruh

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 12 październik 2012 - 09:12

Byłem dzisiejszej nocki. Stało nas czterech i tylko u jednego branie. Sandacz miał 53cm. U reszty cisza. Ostatnie dni rzeczywiście były niezłe, ale ostatnia nocka już niestety nie. Jak to na rybach.... Jeśli chodzi o miejscówki to jest teraz tak niski stan wody, że można jeździć plażą praktycznie naokoło zalewu. Ludzi sporo, ale napewno coś znajdziesz. W sobotę może być trochę trudniej. Ja najczęściej łowię od kortów do przystai łodzi przy drodze na Brudnów. Rzucam z brzegu nie wchodząc do wody.

#20 GUCIO2

GUCIO2

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 13 październik 2012 - 18:51

sory kolego że tak pużno ale był problem u mnie z netem cała nocka nad wodą w trzy osoby i tylko u mnie trzy sandałki 52-57 cm staliśmy od strony kalenia

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych