Skocz do zawartości

Zdjęcie

Orrrany... Kolejne Pytania Kolejnego Lajkonika...

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mercurossaurus

Mercurossaurus

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 13 czerwiec 2012 - 12:06

Witam.

Zatem zabieram się za muchę icon_mrgreen.gif Zainspirowany pasjonującym zajęciem jakim z pewnością jest smużenie "brombą" w oczekiwaniu na kolejne uderzenie klenia pomyślałem, "... gdybym ja ci miał jakąś muchę...." i stąd ten post. Muchę co prawda już jakąś mam. Sprzęt jakiś również zakupiłem. Być może okażę się ignorantem rozpoczynając ową przygodę w tej kolejności, znaczy zakup sprzętu a potem pytania... Wybaczcie. Niecierpliwość z młodej ( icon_redface.gif ) piersi się wyrywa... Do rzeczy.

Mam taki oto sprzęt. Wędka Shakespeare sigma graphite 2,7 AFTM 6/7 kupiony używany, Kołowrotek jeden z tych tanich co to pod różnymi markami tak samo wyglądają, mój niby Shakespeare ale.... podkład Jaxona, linka cormoran fly cor DT7F (to mój pierwszy błąd, pomyliłem dt z wf i zakupiłem 7 eeeeh) ale może coś z tego będzie... mam 5 much (wiem, że to śmieszne icon_mrgreen.gif ) i tyle z tych najważniejszych.

Miejsca łowów to na początku małe kleniowo-jaziowo-jelcowe rzeczki, dopływy Odry we Wrocławiu i okolicach. Z powodu owej "małości" tych rzeczek zakładam, że linka dt7f nie połamie mi kija przy dość pewnie któtkich wyrzutach, stąd nie prostuję błedu, tylko zakręcam ją na kołowrotek. ... No chyba, że się zaraz czegoś dowiem... icon_neutral.gif

Pytania. Trochę naiwne może.....

1. Czy łowicie jeszcze na zasiadówkach na spławik, czy pochłonęło Was całkowicie muszkarstwo? Szkoda by było spławikowego lenistwa....
2. Jeśli mam na lince DT7F naklejkę "reel end" to nie znaczy chyba, że zaszła pomyłka gdzieś w fabryce icon_mrgreen.gif i mam linkę WF7F, bo niby po co w lince DT zaznaczać jej koniec skoro są jednakowe?
3. Mam jeszcze drugą muchówkę, niestety ze złamaną szczytówką, naprawioną ale niestety krótszą z 2,7 zostało ok 2,5 m. Marka Mitchell AFTM 4/5. Co o tym sądzicie? Nada się jeszcze? Czy to raczej kwestia sprawdzenia nad wodą?
4. Może jakieś ciekawe muchowe miejsca we Wrocławiu, czy też w okolicach.... albo może gdzie można kogoś popodpatrywać... może czegoś się nauczyć...
5. Chętnie poznam opinie o takim zestawieniu sprzętu na małe rzeczki, głównie niepokoi mnie ta linka...

Nad wodą z muchą jeszcze nie byłem, zatem po pierwszym razie pewnie pytań będzie więcej... Wybór sprzętu cokolwiek przypadkowy. Po prostu taka wędka była szybko dostępna więc taką mam. Teoretycznie powinno się zaczynać od 5/6 szczególnie na małej rzeczce łowiąc małe klenie (ostatni 30cm) ale..... cóż.

Pzdr

Mercurossaurus

#2 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 13 czerwiec 2012 - 14:08

Jest tu nas paru "łowiących inaczej" jednak to pewnie za słaba grupa wsparcia szczególnie dla początkującego.
Postaram się jednak udzielić kilku porad.
1. Jest doskonała książka - Adam Sikora Wędkarstwo Muchowe, pewnie nawet do znalezienia w sieci jako pdf albo do kupienia na aledrogo. Gorąco polecam wiele podstawowych pojęć i pytań będzie od razu jasne.
2. forum muszkarskie z pewnością udzieli więcej odpowiedzi na twoje pytania. For jest kilka ja polecam www.flytiers.pl bardzo przyjazna atmosfera, rzeczowe odpowiedzi.
3. jeśli jest koniec reel end to tak dowiąż do kołowrotka
4. na małe rzeczki 6/7 trochę ciężko 4/5 dużo lepiej, to że wędka po złamaniu krótsza to nic nie znaczy, pewnie zrobiła się sztywniejsza i będzie do niej pasować linka 5/6 ale to trzeba sprawdzić nad wodą.
5. tu w nawiązaniu do poprzedniego punktu warto poszukać we Wrocławiu klubu czy sekcji muchowej i się zapisać, chłopaki na pewno mają różny sprzęt i będziesz mógł od kogoś pożyczyć kołowrotek i linkę w odpowiednich klasach do wykonania prób nawet na trawniku niekoniecznie nad wodą.
6 Ludzie z klubu na pewno zabiorą cię na ryby pokażą co i jak, nauczą, wytkną błędy, będzie dużo łatwiej zaczynać.

Małe rzeczki zarośniete, zakrzaczone, z wysoką burtą brzegową to nie najlepsze miejsce do nauki łowienia na muchę, te twoje 5 much wystarczy na jakieś pół godziny icon_biggrin.gif
Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

#3 Mercurossaurus

Mercurossaurus

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 14 czerwiec 2012 - 09:25

Pewnie się na jakimś muchowym zaloguję jeśli mnie mucha wciągnie. Póki co jestem wędkarz uniwersalny, poszukujący. Cenię sobie lekki spławik na przepływankę, lekki spining, wszystko wskazuje na to że muchę ale również i morze. Dlatego tu icon_mrgreen.gif

#4 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 14 styczeń 2013 - 08:05

Witam

Ja korzystałem z tej strony:D

http://www.old.muski...=...onid=1&id=5

Pozdrawiam

#5 czaplasiwa

czaplasiwa

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 14 styczeń 2013 - 08:12

Dużą wiedzę oraz sympatycznych ludzi których możesz pytać o wszystko znajdziesz tutaj:
http://www.szczurek....047409bca82937d
Mucha wciąga straszliwie i zastępuje metody dotychczas stosowane. Można nią łowić praktycznie wszystkie gatunki rybek. Zobaczysz że przyjemnie jest złowić "coś" na własnoręcznie zrobioną muszkę.
POWODZENIA icon_lol.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych