Skocz do zawartości

Zróbmy sami łódkę wiosłową

202 odpowiedzi w tym temacie

#201 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 16 maj 2015 - 12:01

1. Akurat na foto jest wiertarka z takimi krążkami icon_wink.gif tylko mocno sie muli ten papier...
Żółty papier z metra jak do ścian, na klocku dobrze się sprawuje.
Pożyczę jeszcze oscylacyjną i zobaczę jak tym idzie.
2. Oczywiście z 2-3warstwy laminatu na tą sklejkę i od spodu żywica icon_wink.gif
Konstrukcje z sklejki tylko poskręcać i za laminować, czy dodatkowo jeszcze jakiś klej zastosować?
3. Ilości maty obliczę (kadłub ma 430x175cm + zabudowy) dokładniej, ale myślę że 15m minimum; to wtedy żywicy wezmę 10kg.
Poliestrowa z portalu aukcyjnego 55zł za 5l powinna być ok. Chyba że masz jakieś dobre źródło, to podeślij namiary na PW?
4. Jesli zastosuję farbę (kumpel może nanieś mi natryskowo), to użyć jakiś podkład i zmatowić go delikatnie przed farbą? Tu różne opinie czytałem...
5. Zrobię tak jak piszesz, większe ubytki za laminuję, do mniejszych kupię specjalistyczną szpachlę.

Zanim wyciąłem cały tył bardziej pod ROMANĘ podchodziła icon_wink.gif ważne że spory kadłub i stabilny, choć burty niskie .
Od jesieni sporo czytam jak się zabrać do wszystkiego i w dużo miejscach Twoje wpisy icon_wink.gif
Chcę ją zrobić dobrze, estetycznie, a bez zbędnych wymysłów i kumulowania kosztów; czytając fora często trzeba miedzy wierszami czytać.

6. Z plastików chcę kupić:
-nowy korek spustowy (zniszczony i amatorsko uszczelniany...)
-płyty pawęży zewnętrzna i wewnętrzna (od wewnątrz może zrobię z kwaśnej blachy z wygiętym falcem)
-pod podłogą puszczę rurkę elektryczną "28" z 2 kolankami do kabli akumulatora
-dodatkowo myślę żeby w komorach powciskać bańki 5l...

#202 Banita

Banita

Weteran

• Members
  • 132 postów
  • Zainteresowania:http://www.dargocice.pl

https://www.olx.pl/oferta/lodka-lodki-dla-wedkarzy-na-jeziorze-kamienica-kamica-w-dargocicach-CID767-IDm2nLc.html

Napisano 16 maj 2015 - 16:00

Jeśli papier się zakleja to znaczy, że łódka była prawdo pobodniesz malowana farbmami chlorokauczukowymi,
może olejnymi lud jakimś innym g…

Wniosek z tego, że trzeba będzie zastosować podkład epoksydowy.

Kup Areosil, sprzedają gdzieś w małych opakowaniach i zrób szpachle na żywicy poliestrowej,
(mogą być opiłki ze szlifowania laminatu, ale czyste bez resztek farb).

Jeśli chodzi o butelki, można, na pewno lepsze jak byle, jaka pianka, starsi żeglarze zalecają żeby
przed zakręceniem chłodzić je w lodówce i dobrze zakręcić.

#203 dorota9

dorota9

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 11:16

A drogi jest taki podkład epoksydowy?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych