Skocz do zawartości

Zdjęcie

Apel Do Moderatorów I Twórców Forum

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 marek/żagań

marek/żagań

Weteran

• Members
  • 109 postów

Napisano 29 maj 2012 - 21:26

CYTAT(andi1002 @ wto, 29 maj 2012 - 21:35) Wyświetl post
Kolego marek/żagań zamiast twoich próśb o rejestracje gości przeglądających to forum(brak efektu) lepszym pomysłem wydaje mi się petycja do administratora o wprowadzenie np takiego rozwiązania:
TEMAT POSTU widoczny dla wszystkich a treść zawarta w danym pości widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników
jestem przekonany że wzrośnie liczba zarejestrowanych użytkowników i to znacząco
Co pozostali koledzy o tym sądzą?

Koledzy wędkarze .

Pomijając pewne posty nt. " kto jet lepszy itd......" to forum tworzy kilkudziesięciu - , może - nastu ..wędkarzy .
Kilkuset ........ dziennie icon_wink.gif to forum tylko przegląda i nic nie wnosi ( sądząc po liczbie odsłon icon_wink.gif ).
Posłużyłem się postem kolegi , aby rozpętać III wojnę ( z tego 2-ie światowe icon_mrgreen.gif ) i mieć miejsce , gdzie będzie można zainicjować pewne zmiany na forum . Stan , gdy bez żadnego warunku można wszystko
poczytać nie będąc zarejestrowanym użytkownikiem , ba !!! od roku gość nie widziany , ale codziennie na forum " kuka " to jest zniechęcające do czynnego tu uczestnictwa . Buszując po necie wiele razy się trafiało na forum dostępne ( szczególnie to hobbystyczne !!) TYLKO po zarejstrowaniu . Tematy , daty ostatnich postów itp to ok , ale pełny dostęp do treści postów to już " NIE DLA PSA KIEŁBASA ".

Zgłaszam swoje stanowisko (NA ZANĘTĘ!!) , że jeśli ten stan rzeczy ma trwać nadal to ja się ze swojej aktywności w całości wycofuję , nic o rejsach nie wspomnę , kontakt tylko na PW z gośćmi mi pasującymi itd .
Jeśli większość do mnie dołączy to zostaną tylko "szpece od toczenia jadu" icon_evil.gif forum zacznie powoli się
kurczyć , a w to miejsce powstanie coś nowego i bardziej od rzeczy - oczywiście mowa o węd .morskim - dorsze itp .
Zanim ktoś cokolwiek tu wpisze = mam prośbę - w tym temacie piszmy " z głową " icon_wink.gif - kopanie po
kostkach i bicie piany nic nie wniesie . Lepiej , jak temat umrze naturalnie z braku postów , niż .......

#2 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 856 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie i śródlądowe

Napisano 30 maj 2012 - 06:36

CYTAT(marek/żagań @ śro, 30 maj 2012 - 00:26) Wyświetl post
Koledzy wędkarze .

Pomijając pewne posty nt. " kto jet lepszy itd......" to forum tworzy kilkudziesięciu - , może - nastu ..wędkarzy .
Kilkuset ........ dziennie icon_wink.gif to forum tylko przegląda i nic nie wnosi ( sądząc po liczbie odsłon icon_wink.gif ).
Posłużyłem się postem kolegi , aby rozpętać III wojnę ( z tego 2-ie światowe icon_mrgreen.gif ) i mieć miejsce , gdzie będzie można zainicjować pewne zmiany na forum . Stan , gdy bez żadnego warunku można wszystko
poczytać nie będąc zarejestrowanym użytkownikiem , ba !!! od roku gość nie widziany , ale codziennie na forum " kuka " to jest zniechęcające do czynnego tu uczestnictwa . Buszując po necie wiele razy się trafiało na forum dostępne ( szczególnie to hobbystyczne !!) TYLKO po zarejstrowaniu . Tematy , daty ostatnich postów itp to ok , ale pełny dostęp do treści postów to już " NIE DLA PSA KIEŁBASA ".

Zgłaszam swoje stanowisko (NA ZANĘTĘ!!) , że jeśli ten stan rzeczy ma trwać nadal to ja się ze swojej aktywności w całości wycofuję , nic o rejsach nie wspomnę , kontakt tylko na PW z gośćmi mi pasującymi itd .
Jeśli większość do mnie dołączy to zostaną tylko "szpece od toczenia jadu" icon_evil.gif forum zacznie powoli się
kurczyć , a w to miejsce powstanie coś nowego i bardziej od rzeczy - oczywiście mowa o węd .morskim - dorsze itp .
Zanim ktoś cokolwiek tu wpisze = mam prośbę - w tym temacie piszmy " z głową " icon_wink.gif - kopanie po
kostkach i bicie piany nic nie wniesie . Lepiej , jak temat umrze naturalnie z braku postów , niż .......

Marku, ja nie z tych co lubią pisać o d.... Maryny, ale...
Jeśli to forum w obecnej formie Ci nie pasuje to poszukaj lepszego. Mi odpowiada to co jest, a liczba zarejestrowanych użytkowników nie wpłynie na liczbę aktywnych. Tak już jest, że niektórzy są czynni, inni bierni.

Mój apel do moderatorów/administratorów- nie zmieniajcie możliwości przeglądania forum przez osoby niezarejestrowane/niezalogowane. Mi to w żadnym stopniu nie przeszkadza, a na pewno zmniejszy grono odwiedzających forum.

Weźmy się wreszcie za wędkarstwo, a nie za próby zmiany świata, to nie jest miejsce stworzone ku temu...

Pozdrawiam użytkowników, gości i moderatorów forum.

#3 Pit

Pit

Weteran

• Members
  • 124 postów

Napisano 30 maj 2012 - 06:48

Mi też to nie przeszkadza wcale,że czytają użytkownicy bez rejestracji.Sam wiele czasu czytałem to forum jako gość,dopiero później się zarejestrowałem.
Nie oglądaj się za siebie,może Coś właśnie Cię dogania.

#4 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 856 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie i śródlądowe

Napisano 30 maj 2012 - 07:02

CYTAT(Pit @ śro, 30 maj 2012 - 09:48) Wyświetl post
Mi też to nie przeszkadza wcale,że czytają użytkownicy bez rejestracji.Sam wiele czasu czytałem to forum jako gość,dopiero później się zarejestrowałem.

Wielu zrobiło tak jak Ty- zarejestrowało się w momencie, gdy chciało coś napisać. Dzięki temu mamy nowych kolegów po kiju i klawiaturze.

#5 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania:ryby woda i przygoda

Napisano 30 maj 2012 - 08:52

CYTAT(Pit @ śro, 30 maj 2012 - 09:48) Wyświetl post

Witam .
Też tak zrobiłem , aby się zarejestrować należy się wpierw z forum zapoznać .... trudno się rejestrować w " ciemno " . icon_wink.gif
Pozdrawiam .

#6 jabol

jabol

Wędkarz

• Members
  • 85 postów

Napisano 30 maj 2012 - 09:28

CYTAT(Stary52 @ śro, 30 maj 2012 - 09:52) Wyświetl post
Witam .
Też tak zrobiłem , aby się zarejestrować należy się wpierw z forum zapoznać .... trudno się rejestrować w " ciemno " . icon_wink.gif
Pozdrawiam .

W moim przypadku identyczna sytuacja , i popieram przytoczony post.

#7 Lego

Lego

Weteran

• Members
  • 175 postów

Napisano 30 maj 2012 - 13:59

CYTAT(Stary52 @ śro, 30 maj 2012 - 09:52) Wyświetl post
Witam .
Pozdrawiam .

Również jestem podobnego zdania.
Są też tu reklamy i ważna jest liczba wejść niestety, żeby one tu dalej wisiały icon_smile.gif

#8 Strzelec 1952

Strzelec 1952

Weteran

• Members
  • 185 postów

Napisano 30 maj 2012 - 14:39

CYTAT(korgan @ śro, 30 maj 2012 - 09:36) Wyświetl post
Jeśli to forum w obecnej formie Ci nie pasuje to poszukaj lepszego. Mi odpowiada to co jest, a liczba zarejestrowanych użytkowników nie wpłynie na liczbę aktywnych. Tak już jest, że niektórzy są czynni, inni bierni.

Mój apel do moderatorów/administratorów- nie zmieniajcie możliwości przeglądania forum przez osoby niezarejestrowane/niezalogowane. Mi to w żadnym stopniu nie przeszkadza, a na pewno zmniejszy grono odwiedzających forum.

Weźmy się wreszcie za wędkarstwo, a nie za próby zmiany świata, to nie jest miejsce stworzone ku temu...

Witam. Korgan całkowicie się z Tobą zgadza. Sam najpierw czytałem a następnie nastąpiła rejestracja.Pozdrawiam.

#9 ficnerk

ficnerk

Wędkarz

• Members
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo jeziorowe i morskie ,najlepsze moje łowiska to jez.Śniardwy i Roś , ulubiona metoda wędkarska spining.

Napisano 30 maj 2012 - 15:21

[quote name='korgan' date='śro, 30 maj 2012 - 09:36' post='329423']

witam nic dodać nic ująć popieram i jestem podobnego zdania
Pozdrawiam

#10 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 30 maj 2012 - 15:39

Ja podobnie jak Wy, przez kilka miesięcy czytałem interesujące mnie tematy luerebuildingowe, później się zarejestrowałem i znów jakiś czas cicho siedziałem, ale w końcu coś napisałem... icon_wink.gif
Teraz też tak czasem robię jak wspomnieliście, że tylko bez logowania, na szybko zaglądam co piszecie w interesujących mnie tematach icon_wink.gif
Często zwracałem uwagę na jakieś z moich, wstawionych zdjęć, w temacie udziela się kilku użytkowników a fotkę pobrało kilkadziesiąt, lub kilkaset osób icon_neutral.gif
I akurat, z tym żeby ograniczyć dostęp osobą z zewnątrz, lub nie zalogowanym to się zgodzę.
Tylko jaką miało by to mieć formę, to nie mam pojęcia, nie wiem jak wyglądało by to od strony technicznej, żeby reklamy pozostały, zmiany najmniej problematyczne dla administratorów... ale jednak coś tam tym "trutniom" ograniczyć icon_wink.gif

#11 Pit

Pit

Weteran

• Members
  • 124 postów

Napisano 30 maj 2012 - 16:35

"I akurat, z tym żeby ograniczyć dostęp osobą z zewnątrz, lub nie zalogowanym to się zgodzę."

A ja uważam,że to jest zły pomysł.Pomyśl co by było,gdyby na każdym forum internetowym trzeba było się rejestrować,aby zobaczyć co się w nim kryje.Przykładowo chcę zamontować jakąś część do samochodu,a nie wiem dokładnie jak,więc wklepuję w google,gdzie wyskakuje kilka odpowiedzi w różnego rodzaju forach,to na każdym musiałbym się rejestrować,aby zobaczyć odpowiedź.To tylko jeden przykład,a można podać całą masę.Dla mnie to nieporozumienie.
Nie oglądaj się za siebie,może Coś właśnie Cię dogania.

#12 marek/żagań

marek/żagań

Weteran

• Members
  • 109 postów

Napisano 30 maj 2012 - 18:03

CYTAT(Pit @ śro, 30 maj 2012 - 17:35) Wyświetl post
"I akurat, z tym żeby ograniczyć dostęp osobą z zewnątrz, lub nie zalogowanym to się zgodzę."

A ja uważam,że to jest zły pomysł.Pomyśl co by było,gdyby na każdym forum internetowym trzeba było się rejestrować,aby zobaczyć co się w nim kryje.Przykładowo chcę zamontować jakąś część do samochodu,a nie wiem dokładnie jak,więc wklepuję w google,gdzie wyskakuje kilka odpowiedzi w różnego rodzaju forach,to na każdym musiałbym się rejestrować,aby zobaczyć odpowiedź.To tylko jeden przykład,a można podać całą masę.Dla mnie to nieporozumienie.

Kolego 'Pit ' i inni , którzy się na pomysł nie zgadzają i mają niestety sporo racji icon_wink.gif .
"sąd sądem , a sprawiedliwość musi być po naszej stronie:" icon_mrgreen.gif - być może zdecydowana większość
woli , aby pozostało po staremu i nie ma problemu ( nie szukam wody na młyn i nie chcę jej tworzyć ) , ale mi
się wydaje , że jakaś forma "przymusu " icon_wink.gif winna zaistnieć dla dobra samego forum i nas .
To co mi chodziło po głowie tworząc temat to = piszący post mógłby mieć do dyspozycji opcje dla tego postu :
" ogólny " lub " dla zalogowanych " icon_razz.gif icon_mrgreen.gif i nic by na tym całe forum nie straciło , a jakiś bodziec
dla postronnych icon_biggrin.gif by już był .
Koledzy , jeśli takie przykładowe rozwiązanie też nie jest do przyjęcia i będzie to wynikać z kolejnych Waszych
postów to ten temat zamknę , aby uniknąć miejsca do zbytecznych polemik . icon_wink.gif
NIE PYTAJ NA CO ŁOWIĘ - BO JA ZAWSZE NA KOLACJĘ .

#13 mrowa

mrowa

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 30 maj 2012 - 21:52

CYTAT(marek/żagań @ śro, 30 maj 2012 - 21:03) Wyświetl post
Kolego 'Pit ' i inni , którzy się na pomysł nie zgadzają i mają niestety sporo racji icon_wink.gif .
"sąd sądem , a sprawiedliwość musi być po naszej stronie:" icon_mrgreen.gif - być może zdecydowana większość
woli , aby pozostało po staremu i nie ma problemu ( nie szukam wody na młyn i nie chcę jej tworzyć ) , ale mi
się wydaje , że jakaś forma "przymusu " icon_wink.gif winna zaistnieć dla dobra samego forum i nas .
To co mi chodziło po głowie tworząc temat to = piszący post mógłby mieć do dyspozycji opcje dla tego postu :
" ogólny " lub " dla zalogowanych " icon_razz.gif icon_mrgreen.gif i nic by na tym całe forum nie straciło , a jakiś bodziec
dla postronnych icon_biggrin.gif by już był .
Koledzy , jeśli takie przykładowe rozwiązanie też nie jest do przyjęcia i będzie to wynikać z kolejnych Waszych
postów to ten temat zamknę , aby uniknąć miejsca do zbytecznych polemik . icon_wink.gif

Przypuszczam, że tego typu portal utrzymuje się z reklam. A w tej kwestii nie ma znaczenia czy zalogowany user czy nie.
Zresztą jak poprzednicy, ja również długo nie miałem konta, a tylko biernie czytałem posty. Od jakiegoś czasu, jesli mam coś do powiedzenia, to piszę - czyt. założyłem konto icon_smile.gif

#14 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 30 maj 2012 - 22:07

CYTAT(Pit @ śro, 30 maj 2012 - 17:35) Wyświetl post

Chyba słabo to wyjaśniłem o co mi chodziło icon_wink.gif
Ja sam długo byłem w "czytelni" i nie chcę całkowicie zniechęcać ogółu do zaglądania na "SPŁAWIK", tylko zmotywować do większej aktywności...
Żeby cały czas większość była ogólnie dostępna, każdy "z zewnątrz" może zaczerpnąć informacji, ale zagłębienie się w temat jakoś ograniczyć; jeśli ktoś stwierdzi, ze to jest to czego szukał, to się wtedy zaloguje żeby pozyskać więcej informacji, coś interesującego doczytać na pozostałych stronach...
Nie wiem jak to wygląda ze strony technicznej, czy na przykład można zablokować wszelkie linki, fotki i odnośniki osobom niezalogowanym icon_eek.gif czy np. jest możliwe, żeby wyświetlał się tytułowy post i 3 ostatnie? To w zupełności by wystarczyło, zęby dany użytkownik/czytelnik stwierdził czy warto się zalogować/zarejestrować.

#15 bobas_demolka

bobas_demolka

Weteran

• Members
  • 427 postów

Napisano 31 maj 2012 - 19:08

CYTAT(marek/żagań @ śro, 30 maj 2012 - 00:26) Wyświetl post
Koledzy wędkarze .

Zostawić forum jakim jest:)
b_d

#16 wolfik

wolfik

Szajbus

• Moderator
  • 1160 postów

Napisano 31 maj 2012 - 22:15

Z pewnością takiego rozwiązania nie wprowadzimy. Dlatego to się nazywa forum.

Sam czytam kilka for, na których nie jestem zarejestrowany, część stale, część tylko wtedy kiedy szukam odpowiedzi na konkretne pytania.
Cieszy to, że nadal istnieją w sieci użytkownicy, którzy najpierw poszukają i poczytają, a nie od razu rejestracja i pytanie icon_smile.gif

#17 pietruch

pietruch

Weteran

• Members
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, geografia, historia, no i piłka nożna

Napisano 04 czerwiec 2012 - 13:15

Wolfik - ty żyjesz icon_smile.gif.

#18 wolfik

wolfik

Szajbus

• Moderator