Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamieszczanie Fotek W Galerii

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tommy54

Tommy54

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 15 maj 2012 - 11:18

Witam.
Zamieściłem dzisiaj w dziale Galeria fotkę złowionego wczoraj dużego szczupaka i została odrzucona cyt.

"Ten obraz nie został zatwierdzony, możesz go zatwierdzić, albo odrzucić poniżej.: Mój wczorajszy rekord w szczupaku - 122 cm 11,8 kg z trollin"

Czy może dla tego, że mój opis pod fotką był zbyt długi i nie mieścił się ?
Proszę Moderatora o wytłumaczenie mi tej sprawy wklejania fotek do Galerii.

Pozdrawiam.

Załączone miniatury

• 14.05.2012_122_cm_11_8_kg.jpg

#2 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 15 maj 2012 - 11:30

Nie wiem, który mod odrzucił to zdjęcie, jednak zrobił to na pewno zgodnie z obowiązującym regulaminem forum.

Wystarczy się z nim zapoznać:
http://www.splawik.com/register.html
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#3 Tommy54

Tommy54

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 15 maj 2012 - 12:04

W regulaminie nie wyczytałem nic na temat wielkości zdjęcia i ilości KB .
Może moje foto jest za duże ? Ma 640 x 480 pixeli i 188 KB.

Chciałem umieścić je w Galerii - Prawdziwe okazy.

Proszę o pomoc, gdyż takich ryb naprawdę nie łowi się codziennie.

#4 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 15 maj 2012 - 12:29

CYTAT(Tommy54 @ wto, 15 maj 2012 - 13:04) Wyświetl post
W regulaminie nie wyczytałem nic na temat wielkości zdjęcia i ilości KB .
Może moje foto jest za duże ? Ma 640 x 480 pixeli i 188 KB.

Chciałem umieścić je w Galerii - Prawdziwe okazy.

Proszę o pomoc, gdyż takich ryb naprawdę nie łowi się codziennie.

Nie chodzi o rozmiar pliku, a o sposób prezentacji zdobyczy. Zakrwawiona ryba rzucona na dno łodzi..Nie taki model wędkarstwa promujemy na tym forum...
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#5 Tommy54

Tommy54

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 15 maj 2012 - 14:55

CYTAT(Kamil Z. @ wto, 15 maj 2012 - 15:29) Wyświetl post
Nie chodzi o rozmiar pliku, a o sposób prezentacji zdobyczy. Zakrwawiona ryba rzucona na dno łodzi..Nie taki model wędkarstwa promujemy na tym forum...

Kolega nie zna specyfiki wielkiego jeziora, gdy dostaję rybę 800 m od brzegu a do przystani mam 2 km.
Gdzie miałem ją położyć ??? Przecież płynięcie do przystani, gdzie faktycznie mógłbym położyć 12 kg rybę na trawie - nie chodzi w grę, gdyż na tym zbiorniku obowiązuje przepis o natychmiastowym wypuszczeniu do wody szczupaków powyżej 100 cm.
Czy Kolega kiedykolwiek próbował wyciągnąć sporą przynętę z dozbrojką z taaaakiej paszczy, gdzie za krótkie były moje dość długie szczypce Rapali ?
Proszę mi wierzyć - TO KOSZMAR ! Zajęło mi to 2 razy więcej czasu niż daleki hol ryby czyli ok. 15 minut.
Gumę wyciągałem od strony skrzeli bardzo delikatnie, aby ich nie uszkodzić.
Do głowy mi w tym momencie nie przyszło aby umyć i wyczyścić rybę (do fotki), która i tak już długo przebywała poza wodą. Ale dzięki mojemu działaniu szczupak po minucie leżenia bokiem na powierzchni - DAŁ NURA W GŁĘBINY. I TO BYŁO DLA MNIE NAJWAŻNIEJSZE ABY RYBA PRZEŻYŁA.
Nieważne jest moje "nieestetyczne" zdjęcie - ŻYCIE TAKIEGO OKAZU JEST NAJWAŻNIEJSZE.

#6 pluto19

pluto19

Weteran

• Members
  • 391 postów

Napisano 15 maj 2012 - 15:05

Ale co to za kłopot polać go woda wziąć w ręce i zdjęcie zrobić na tle wody icon_smile.gif To nie trwa długo icon_smile.gif
Stosuje zasadę Złów i Wypuść, ty też ją stosuj.

www.carphunterteam.pl

#7 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 15 maj 2012 - 15:05

CYTAT(Tommy54 @ wto, 15 maj 2012 - 15:55) Wyświetl post
Nieważne jest moje "nieestetyczne" zdjęcie - ŻYCIE TAKIEGO OKAZU JEST NAJWAŻNIEJSZE.

O i dobrze że napisałeś to zdanie.
Teraz zachowaj zdjęcie dla siebie i nie będzie problemu bo my nie chcemy na tym forum takich fotek.

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#8 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 15 maj 2012 - 15:08

CYTAT(Tommy54 @ wto, 15 maj 2012 - 15:55) Wyświetl post
Kolega nie zna specyfiki wielkiego jeziora, gdy dostaję rybę 800 m od brzegu a do przystani mam 2 km.
Gdzie miałem ją położyć ??? Przecież płynięcie do przystani, gdzie faktycznie mógłbym położyć 12 kg rybę na trawie - nie chodzi w grę, gdyż na tym zbiorniku obowiązuje przepis o natychmiastowym wypuszczeniu do wody szczupaków powyżej 100 cm.
Czy Kolega kiedykolwiek próbował wyciągnąć sporą przynętę z dozbrojką z taaaakiej paszczy, gdzie za krótkie były moje dość długie szczypce Rapali ?
Proszę mi wierzyć - TO KOSZMAR ! Zajęło mi to 2 razy więcej czasu niż daleki hol ryby czyli ok. 15 minut.
Gumę wyciągałem od strony skrzeli bardzo delikatnie, aby ich nie uszkodzić.
Do głowy mi w tym momencie nie przyszło aby umyć i wyczyścić rybę (do fotki), która i tak już długo przebywała poza wodą. Ale dzięki mojemu działaniu szczupak po minucie leżenia bokiem na powierzchni - DAŁ NURA W GŁĘBINY. I TO BYŁO DLA MNIE NAJWAŻNIEJSZE ABY RYBA PRZEŻYŁA.

Znam specyfikę wielkiej wody. Może niekoniecznie akurat konkretnie Żarnowca, bo niestety zeszłoroczny mój wyjazd tam nie wypalił...
Ale do meritum. Wyciągałem przynęty z paszczy naprawdę dużych szczupaków, więc wiem o czym mówisz. Odpowiednie przygotowanie sprzętowe jest nieodzowne- używałem szczypiec Rozemeijer Pike Piler. Przydałaby się też do tego np. mata karpiowa na dnie łodzi...
Co do robienia foty- jeśli pływamy z kimś- no problem. Sami- jeśli wcześniej nie mamy ustawionego aparatu- co można przecież zrobić na łódce, można rybę przytrzymać w wodzie np. w podbieraku.
Jeśli sytuacja jest ekstremalna, a jak sam twierdzisz ta taka była, a życie ryby było najważniejsze, wypadałoby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w takiej sytuacji warto w ogóle robić zdjęcie? Pamiątka żadna- bo ani takie zdjęcie ładne, ani estetyczne..A ryba bez łowcy też zbyt imponująco nie wygląda- na dnie łodzi równie podobnie wygląda 80cm i 105cm.....
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#9 Tommy54

Tommy54

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 15 maj 2012 - 15:31

CYTAT(Kamil Z. @ wto, 15 maj 2012 - 18:08) Wyświetl post
Sami- jeśli wcześniej nie mamy ustawionego aparatu- co można przecież zrobić na łódce, można rybę przytrzymać w wodzie np. w podbieraku.

Po prostu nie byłem zupełnie przygotowany na taki okaz. W ub. zezonie dostałem raptem 107,5 cm i kilka 95-100 cm.
Byłem sam na łodzi, nie miałem aparatu tylko 7 letni telefon z aparatem 1,3 Mpix , który musiałem podnieść bardzo wysoko aby objąć rybę.
Nie mam wielkiego podbieraka Cormorana , tylko średni 60x40 cm . Gdy za drugim podebraniem lewą ręką, udało mi się rybę ustawić centralnie nad tym podbierakiem, to gdy podniosłem podierak z rybą , to była wygięta w półkole. Czy taka fotka SZCZUPAKA WYGIĘTEGO W PÓŁKOLE - BYŁABY ESTETYCZNIEJSZA ? Myślę że nie.

Ja w życiu miałem sporo ryb różnych gatunków na brązowe lub srebrne medale - ale ŻADNEJ DOTĄD NIE ZGŁASZALEM. Nie przywiązuję do tego wagi, stąd takie są moje fotki, a nie inne .

#10 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 15 maj 2012 - 16:26

CYTAT(Tommy54 @ wto, 15 maj 2012 - 16:31) Wyświetl post
Ja w życiu miałem sporo ryb różnych gatunków na brązowe lub srebrne medale - ale ŻADNEJ DOTĄD NIE ZGŁASZALEM. Nie przywiązuję do tego wagi, stąd takie są moje fotki, a nie inne .

Nie chodzi o zgłaszanie. O wiele bardziej wolę w długie zimowe wieczory wspominać wyprawy nad wodę przeglądając ładne, kolorowe fotografie niż zdjęcie utytłanej ryby rzuconej gdzieś na glebę...
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#11 Tommy54

Tommy54

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 15 maj 2012 - 21:48

CYTAT(Kamil Z. @ wto, 15 maj 2012 - 19:26) Wyświetl post
Nie chodzi o zgłaszanie. O wiele bardziej wolę w długie zimowe wieczory wspominać wyprawy nad wodę przeglądając ładne, kolorowe fotografie niż zdjęcie utytłanej ryby rzuconej gdzieś na glebę...

Faktycznie, to jest piękne.
Ale ja, dość dobry fotografik cyfrowy, autor min. serii Pomniki Gdyńskie, Architektura Nowoczesna w Gdyni, Wycieczkowce w Porcie Gdynia - nie przykładam wagi do "estetycznego" fotografowania złowionych ryb (mam minimalną ich ilość sfotkowaną). Liczy się dla mnie AUTENTYZM ZDARZENIA, a nie KOLORYZOWANIE UJĘCIA typu : umycie zdychającej ryby itd.
Oczywiście można się z moimi poglądami na WĘDKARSTWO UPRAWIANE CZYNNIE OD 1967 r - NIE ZGADZAĆ.
Vox Populi Vox Dei !

Pozdrawiam.

Użytkownik Tommy54 edytował ten post 15 maj 2012 - 21:49

#12 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 15 maj 2012 - 21:52

CYTAT(Tommy54 @ wto, 15 maj 2012 - 22:48) Wyświetl post
Faktycznie, to jest piękne.
Ale ja, dość dobry fotografik cyfrowy, autor min. serii Pomniki Gdyńskie, Architektura Nowoczesna w Gdyni, Wycieczkowce w Porcie Gdynia - nie przykładam wagi do "estetycznego" fotografowania złowionych ryb (mam minimalną ich ilość sfotkowaną). Liczy się dla mnie AUTENTYZM ZDARZENIA, a nie KOLORYZOWANIE UJĘCIA typu : umycie zdychającej ryby itd.
Oczywiście można się z moimi poglądami na WĘDKARSTWO UPRAWIANE CZYNNIE OD 1967 r - NIE ZGADZAĆ.
Vox Populi Vox Dei !

Pozdrawiam.

Ok. Jeśli chodzi o sposób robienia przez Ciebie zdjęć- Twoje prawo i nic mi do tego. Jednak na forum zamieszczamy zdjęcia zawierające taką, a nie inną prezentację zdobyczy.

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#13 Tommy54

Tommy54

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 15 maj 2012 - 22:03

CYTAT(Kamil Z. @ śro, 16 maj 2012 - 00:52) Wyświetl post
Ok. Jeśli chodzi o sposób robienia przez Ciebie zdjęć- Twoje prawo i nic mi do tego. Jednak na forum zamieszczamy zdjęcia zawierające taką, a nie inną prezentację zdobyczy.

Pozdrawiam
Kamil

Na koniec - nie mam conajmniej 3 rąk i będąc sam na łodzi NIE ZAPREZENTUJĘ NIGDY ZDOBYCZY !
Widziałem w tym dziale Galeria ryby ( mikroskopijne w stosunku do mojej) BEZ PREZENTACJI, tzn. leżące gdzieś na ziemi.
Ale OK JEST - nie zgloszę już więcej w dziale Galeria żadnej ryby MEDALOWEJ .

#14 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 16 maj 2012 - 05:46

CYTAT(Tommy54 @ wto, 15 maj 2012 - 23:03) Wyświetl post
Na koniec - nie mam conajmniej 3 rąk i będąc sam na łodzi NIE ZAPREZENTUJĘ NIGDY ZDOBYCZY !
Widziałem w tym dziale Galeria ryby ( mikroskopijne w stosunku do mojej) BEZ PREZENTACJI, tzn. leżące gdzieś na ziemi.
Ale OK JEST - nie zgloszę już więcej w dziale Galeria żadnej ryby MEDALOWEJ .

Co do 3 rąk- wspominałem już o statywie, aparat można ustawić np. na pudełkach z przynętami itd...można troszkę pokombinować..dla chcącego nic trudnego..
Jeśli widziałeś gdzieś zdjęcie ryby, które łamie regulamin forum- wystarczy zgłosić raport do moderatora. Aczkolwiek galeria, jak i cale forum jest na bieżąco przeglądane przez modów i nie ma tam takowych zdjęć- możliwe, że znalazłeś jakieś sprzed wprowadzenia zmian w regulaminie odnośnie zamieszczania zdjęć na forum.

Pozdrawiam
Kamil Z.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#15 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 16 maj 2012 - 20:39

Kamilu,też mam problem z wstawianiem zdjęć do Galerii,ale nieco inny:

"Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, hwilczynski@gmail.com and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log."

No chyba,ze to ban icon_mrgreen.gif
Nieformalne forum krakowskiego koła "ZWIERZYNIEC"
http://www.forumkola...zyniec.fora.pl/

#16 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 17 maj 2012 - 05:39

Nieee. icon_mrgreen.gif
Ban nie, po ostatnich pracach serwerowych bywają takie kłopoty...Spróbuj zmniejszyć bardziej zdjęcie icon_smile.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych