Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pogoria 1, 2, 3, 4 (zalew Kuźnica Warężyńska)

479 odpowiedzi w tym temacie

#461 KINGU

KINGU

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 24 wrzesień 2011 - 08:20

CYTAT(toms2m @ pią, 23 wrz 2011 - 22:56) Wyświetl post
Panowie powiedzcie mi czy można na p1 łowić z łodzi i gdzie znajduje się stanica bo chyba w niedziele się wybiorę

Stanice masz tam gdzie jest plaża, ratownik... Jest taki spory biały budynek, wchodzisz na górę po schodach (tam gdzie bar) i masz pokoik w którym zapłacisz za łódeczkę. Reszta na stronce podanej niżej:
http://meteor.turyst...a-gornicza.html

pozdrawiam

#462 toms2m

toms2m

Weteran

• Members
  • 227 postów

Napisano 30 wrzesień 2011 - 19:10

Panowie byłem na Pogori ale nie na łodce. Wyniki marne tylko 2 okonki więc licho, Panowie powiedzcie mi czy trudno wynająć łodke na przystani w sobote bo mam zamiar sie wybrać jutro kolejne podejście ale nie wiem od której do której jest otwarta rybaczówka a na necie nie umie znaleść

#463 Kami1

Kami1

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 30 wrzesień 2011 - 21:59

Z tego co wiem nie ma z tym problemu w sobotę. Zresztą i tak łódki nie zarezerwujesz. Wiem, że czasem jest tak, że wszystkie łódki są na wodzie. Wtedy nic nie poradzisz. Trzeba być przed innymi. Ostatnio wypad na łódkę i 2 szczupaczki jeden poniżej wymiaru drugi 65 cm.

#464 DuDi555

DuDi555

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 11 listopad 2011 - 22:37

Dzisiejszy wypad ze spinningiem na P2: 13:00-16:30. Łowienie na wobki i gumki. Nic, nawet pobicia. Na ok. 10 wędkarzy, z którymi przeprowadzałem wywiad, dwóch miało efekty - po jednym miarowym szczupaku. Reszta bez pobicia.
"Bynajmniej" to nie "przynajmniej"!
Znaj znaczenie słów, których używasz.

#465 Kami1

Kami1

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 06 styczeń 2012 - 14:44

Hej. Co slychać teraz na pogorii? Myślę żeby pojechać na jakiś szybki wypad z gruntem ew spławik ale nie wiem czy jest sens... Jakieś dobre miejscówki znacie na taki wypad? Miło by było gdyby autko gdzieś blisko można postawić...

#466 kacper81

kacper81

Wędkarz

• Members
  • 46 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:00

Kami1 - i jak? byłeś na pogorii?

...a tak po za tym, wie ktoś czy pogorie są zamarznięte czy nie?

#467 Kami1

Kami1

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 19:33

Hej. Sory, że tak późno odppisuje ale studia wymagają trchę uwagi. Tak, byłem wtedy na 2 dni. pierwszego prawie nic. A drugiego dnia wziął przyzwoity okoń i dwa karpie. Nic nie brałem bo niech rosną rybki. Czekam teraz na jakieś ocieplenie. icon_smile.gif Jak zimowe efekty?

#468 Fault

Fault

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 10:26

Do wszystkich łowiących węgorze na Pogorii I : Dla własnego dobra sprawdzajcie przy patroszeniu węgorzy pęcherze pławne/podświetlanie od dołu latarką/. Ja właśnie dostałem dane dotyczące występowania Anguillicoloides carus we wszystkich pozyskanych w zeszłym roku wnętrzności z węgorzy z Pogorii I i opartą na tym diagnozę całej populacji węgorza w Pogorii I - jest tak bardzo źle, że gorzej być nie może.

#469 KINGU

KINGU

Wędkarz

• Members
  • 74 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 10:58

Można jaśniej ?? O co chodzi dokładnie z tymi węgorzami ?

#470 Fault

Fault

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 11:41

Sorry literówka, ma być oczywiście Anguillicoloides crassus -nicień/pasożyt/, kto ma ochotę poczytać o tym to odsyłam do netu.Dwa stadia rozwoju tego nicienia można wyłapać przy patroszeniu na podświetlonym od dołu latarką pęcherzu pławnym węgorza nawet nocą da się je zauważyć.Dla niepoprawnych optymistów informacja,że w pęcherzu pławnym nie znajdujemy resztek pokarmowych,pęcherz pławny zdrowej ryby jest czysty.

#471 Rimmon

Rimmon

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 12:36

Ruszyło się coś na pogoriach?
Byłem w zeszłym tygodniu ale bez brań.

#472 Kami1

Kami1

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 23:24

Nie wiem jak na Pogorii ale na Wiśle płocie brały ładnie. W niedzielę planuję pojechać na Przeczyce. icon_smile.gif

#473 PiotrekDG

PiotrekDG

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 20 kwiecień 2012 - 08:12

Witam.
Byłem w środe na P3 rozpocząć sezon spinningowy. Miejsce do brzeg pomiędzy P3 a P2. Nastawiłem się na okonia ale wyszło jak zwykle czyli rybki niechciały wpółpracować.Łowiłem od godz 17 do 19. Może zła miejscówka na okonia, bo jedyne co się trafiło to szczupak tak ok 45cm jako przyłów oczywiście, uderzył na twistera motoroil.

Pozdrawiam
PT

#474 Zygmek

Zygmek

Wędkarz

• Members
  • 24 postów

Napisano 01 maj 2012 - 08:19

Witam! W sobote byłem na czwórce. Zero brań, ale już na skuterach psują nerwy, jeżdżą przy samym brzegu nie zwracając uwagi na wędkarzy, (brak kultury), policja nie reaguje.

#475 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 01 maj 2012 - 14:13

Czołem, Koledzy.

Niefortunnie zmieniłem nazwę Waszego wątku i nie jestem w stanie przywrócić pierwotnej, może być taka, jaka jest teraz? Jeśli nie, dajcie propozycję, a ja ją kornie wykonam.

Sorry i pozdrawiam
Dawido

C&R

#476 DuDi555

DuDi555

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 01 maj 2012 - 19:12

CYTAT(Haczyk_Dawido @ wto, 01 maj 2012 - 17:13) Wyświetl post
Czołem, Koledzy.

Niefortunnie zmieniłem nazwę Waszego wątku i nie jestem w stanie przywrócić pierwotnej, może być taka, jaka jest teraz? Jeśli nie, dajcie propozycję, a ja ją kornie wykonam.

Sorry i pozdrawiam
Dawido

Mi odpowiada, chociaż wiem, że mogą znaleźć się radykałowie, pośród których narodzą się dwie grupy:
1/ Żeby numery pisać liczbami rzymskimi,
2/ Że nie ma czegoś takiego, jak "Pogoria IV" tylko "Zalew Kuźnica Warężyńska".
icon_biggrin.gif

Użytkownik DuDi555 edytował ten post 01 maj 2012 - 19:13

#477 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 01 maj 2012 - 21:28

Cyfry rzymskie niestety odpadają, bowiem możliwy byłby zapis następujący:
Pogoria I, Ii, Iii, Iv ... - mało estetycznie, natomiast rozszerzyłem Pogorię 4, więc myślę, że radykałów w jakimś stopniu usatysfakcjonowałem. icon_smile.gif Kończę Wam offować.

Połamania
Dawido

C&R

#478 kalinka32

kalinka32

Weteran

• Members
  • 131 postów

Napisano 05 sierpień 2012 - 11:41

Witam panowie po kiju co słychać na Pogorii I nie byłem tam jeszcze w tym roku inne zajęcia chętnie bym się tam wybrał w przyszłym tygodniu na nockę bo jestem spragniony wędkowania może podrzuci ktoś jak tam sytuacja pozdrawiam . PS Mam ponton jak ktoś jest chętny to możemy się zgadać

#479 DuDi555

DuDi555

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 13 październik 2012 - 20:11

W temacie "rajdów terenowych" po pogorii IV:
http://wiadomosci.on...-wiadomosc.html
Szkoda faceta, ale każdy zna ryzyko.

#480 DuDi555

DuDi555

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 03 maj 2013 - 23:49

Wątek umarł, czy wszyscy się przenieśli do:
http://www.splawik.c...c...&start=2120
icon_smile.gif
Nie powinno się pisać postu pod postem, ale tamten ma ponad pół roku.
Jeśli nikt już nie będzie tu pisał, to myślę, że też już moje newsy przeniosę na wyżej wymieniony wątek.

Wracając do tematu:Dziś Pogoria 2, 16:00-20:00
Grunt, spławik. Białe robaczki, czerwone robaczki.
Nęcenie mieszane - miejscami na słodko, miejscami na mięsno. Wyniki - na mięsnym nęceniu (psia karma jako wzbogacacz) brak. Na słodkim nęceniu - 3 płotki na 2 wędkujących (dziś zwyciężył mój tata icon_smile.gif ). Pewnie byłoby lepiej, ale przy takiej pogodzie jak dziś (na 4h łowienia może 0,5h z lekkim deszczem lub bez, reszta w ulewie) bardziej zwracałem uwagę na deszcz, niż na połowy.

Chłopak na stanowisku obok miał na haku coś, co przekroczyło jego możliwości. Ech... łatwo tak, patrząc z boku, wyliczyć błędy w holu....

Jeszcze jedno - ciekawi mnie, jak potoczy się sprawa poziomu wody w P2, bo dzisiaj o 20:00 była bliska przelania i nawet interwencja koła PZW nr 79 przy śluzie nie wystarczyła.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych