Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozważne Dodawanie Linków

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 10:49

Problem dotyczy przede wszystkim tematów "sprzętowych".

Zdarza się często, że w trakcie przeglądania forum napotykam na interesujący mnie temat wyposażony w linki. Bardzo często linki te nie działają, są nieaktualne tzn pod wskazanym adresem jest pusto - bo strona (najczęściej oferta) już wygasła.

Problem dotyczy zwłaszcza ofert na portalach aukcyjnych, ale w sklepach internetowych też czasami tak się zdarza. Bez sensu jest umieszczanie odnośników do aukcji allegro, bo tam jest bardzo krótka "Historia", o ile oczywiście pytanie nie dotyczy konkretnego egzemplarza. Jeśli natomiast rozmawiamy o jakimś modelu to lepiej byłoby zrobić link do strony producenta, tam zapewne przedmiot będzie dużo dłużej. A brak ceny? No cóż. Jeśli ktoś będzie zainteresowany to cenę znajdzie...

Pół biedy, gdy w opisie została podana nazwa produktu, o którym dyskutujemy, gorzej gdy jest tylko link, bo wtedy zupełnie nie wiadomo o co chodziło twórcy postu

Czy jeszcze komuś to przeszkadza?

#2 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania:ryby woda i przygoda

Napisano 13 kwiecień 2012 - 13:01

CYTAT(rekmar @ pią, 13 kwi 2012 - 13:49) Wyświetl post
Czy jeszcze komuś to przeszkadza?

Witam .
Masz rację ... czy przeszkadza ?.... na pewno trochę człowieka " wkurza " . icon_twisted.gif

#3 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 13 kwiecień 2012 - 15:58

Rekmar apel godzien pochwały ale .... właśnie ale nie sądzę że coś to zdziała. Po prostu większości się nie chce pisać bo łatwiej wkleić link niż wpisać nazwę. W sumie mogą skopiować nazwę i wkleić obok linka ale to dodatkowa robota i marnowanie czasu icon_rolleyes.gif
Mnie osobiście to bardziej wku***a niż przeszkadza icon_mrgreen.gif

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#4 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 13 kwiecień 2012 - 16:19

Staram się zwracać na to uwagę, gdzie tylko mogę, niestety jak jest- każdy widzi. Leniuszków nie brakuje, a wystarczy nieco chęci.

A jak ktoś chce żeby było ładnie i estetycznie, to ma ku temu również możliwość:

1. Pod napisem "czcionki" w oknie pisania posta klikamy "wstaw link".
2. Wklejamy link do strony, gdzie znajduje się przez nas opisywany sprzęt, a następnie klikamy "ok".
3. Wpisujemy nazwę sprzętu i ponownie klikamy "ok".

Dzięki temu umieszczamy w poście nazwę sprzętu razem z "hiperłączem"- nawet jak link wygaśnie, pozostanie chociaż po nim nazwa i kolejni zainteresowani będą wiedzieli o czym mowa.

No, ale do tego trzeba choć odrobinę chęci i dobrej woli...A przecież wygodniej zadać pytanie w nowym temacie nie używając nawet wcześniej wyszukiwarki, wkleić 15linków do "alledrogo", pisać co 15min. posta, że nikt jeszcze nie pomógł, a na koniec tupając nóżkami zabrać z fochem swoje zabawki z naszej forumowej piaskownicy, bo "zły moderator" przeniósł temat do śmietnika...Eh...

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#5 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 16:33

CYTAT(Kamil Z. @ pią, 13 kwi 2012 - 17:19) Wyświetl post
Staram się zwracać na to uwagę, gdzie tylko mogę, niestety jak jest- każdy widzi. Leniuszków nie brakuje, a wystarczy nieco chęci.
A jak ktoś chce żeby było ładnie i estetycznie, to ma ku temu również możliwość:

1. Pod napisem "czcionki" w oknie pisania posta klikamy "wstaw link".
2. Wklejamy link do strony, gdzie znajduje się przez nas opisywany sprzęt, a następnie klikamy "ok".
3. Wpisujemy nazwę sprzętu i ponownie klikamy "ok".

Dzięki temu umieszczamy w poście nazwę sprzętu razem z "hiperłączem"- nawet jak link wygaśnie, pozostanie chociaż po nim nazwa i kolejni zainteresowani będą wiedzieli o czym mowa.

No, ale do tego trzeba choć odrobinę chęci i dobrej woli...A przecież wygodniej zadać pytanie w nowym temacie nie używając nawet wcześniej wyszukiwarki, wkleić 15linków do "alledrogo", pisać co 15min. posta, że nikt jeszcze nie pomógł, a na koniec tupając nóżkami zabrać z fochem swoje zabawki z naszej forumowej piaskownicy, bo "zły moderator" przeniósł temat do śmietnika...Eh...
Pozdrawiam
Kamil

Wdech, wydech, wdech, wydech, wdech, wydech.... sopoko Kamilu wiemy ile to wymaga "roboty" od ciebie i innych modów. icon_mrgreen.gif
Jeszcze czasem taki jeden z drugim ( ja też czasem icon_redface.gif icon_mrgreen.gif ) narozrabiają. Staram się nad sobą panować ale czas pokaże czy wyrosłem z pieniactwa.
Z tym hiperłączem to fajna sprawa chyba że nie umie się poprawnie napisać nazwy produktu.

A właściwie czy nie można by było dodać opcji hiperłącza w skrótach zaraz pod "wstaw: youtube"? -To pytanie właściwie do Huberta.

Użytkownik jaguar56 edytował ten post 13 kwiecień 2012 - 16:33

Umieraliście tak młodo,

#6 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 16:43

CYTAT(jaguar56 @ pią, 13 kwi 2012 - 17:33) Wyświetl post
Z tym hiperłączem to fajna sprawa chyba że nie umie się poprawnie napisać nazwy produktu.

Zaznacz->Kopiuj->Wklej
icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#7 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 17:01

CYTAT(Kamil Z. @ pią, 13 kwi 2012 - 17:43) Wyświetl post
Zaznacz->Kopiuj->Wklej
icon_mrgreen.gif

Ale wcześniej to przynajmniej ja nie mogłem tak zrobić. Owszem wkleić lik dało radę ale już opis musiałem wpisać.
Ale to było na starym systemie więc może coś było na rzeczy.

Umieraliście tak młodo,

#8 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 17:40

Normalnie można wklejać, ewentualnie Ctrl+V icon_wink.gif

Do tematu- jakoś wiele głosów nie ma...Czyżby nikomu więcej to, co opisał rekmar nie przeszkadzało? Każdy chcąc cokolwiek napisać z wielką chęcią otwiera ileś tam linków, albo szukając czegoś widzi tylko wygasłe linki...
No, chyba że dlatego jest milczenie, bo przeszkadza to wszystkim...Ale jeśli tak, to czemu nikt się nie pilnuje i nie postępuje tak, żeby wygodnie było i jemu i innym ??
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#9 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 15 kwiecień 2012 - 16:23

Przyznaję, że jestem rozczarowany skalą odzewu na apel. Spodziewałem się, że proceder przeszkadza znacznie większej liczbie użytkowników. Nie chodzi o to, aby osoby, które go uprawiały nagle zaczęły kajać się, posypywać głowę popiołem, zakładać szaty pokutne.

Wskazanie problemu może okazać się pomocne dla tych którzy maja dobrą wolę, ale z jakiegoś powodu nie wychwycili tego problemu. Osoby niereformowalne, nieskażone refleksją i tak tego w swoim sposobie tworzenia postów nie zmienią.

Wiem, że ten komu uda się znaleźć szybko informacje na interesujący go temat zlewa co z jego postem będzię się dzało za czas jakiś. Posty zostają znacznie dłużej, a wiele poruszanych w nich zagadnień będzie aktualne podobnie długo.

Nie powiem, aby ten problem dotykał mnie w sposób aż tak "radykalny" icon_wink.gif jak kolegów, ale przy niewielkiej odrobinie dobrej woli ze strony forumowiczów możnaby jakość pisanych postów poprawić.

#10 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 18 kwiecień 2012 - 06:24

Po wielkości odzewu widać, jakie jest zaangażowanie userów i niestety mocno "roszczeniowe" podejście do forum...
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych