Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spory Zbiornik , Pytania O Leszcze

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paluch164

Paluch164

Wędkarz

• Members
  • 64 postów

Napisano 18 luty 2012 - 16:23

Spory zbiornik glebkosc max okolo 8m raczej nie muliste , piaskowe.Sporo Karpi i leszczy i własnie te mnie interesuja
Necic daleko od brzegu ? Na jakiej glebokosci . Jak necic , ile dni wczesniej i czym . Na co lowic i jaki zestaw.
Gdyby jakis doswiadoczny wedkarz mogłby mi odp na te pytania to bylo by super!
z Gory dziekuje

#2 qazq22

qazq22

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 20 sierpień 2012 - 21:28

ja na zbiorniku o nieco innej charakterystyce szukałem leszczy zawsze na łąkach 2-4 m glebokosci z poszyciem niską roslinnoscia nęce ogolnie ochotką w glinie z piachem a na haczyk zakladam makaron gotowany z czosnkiem....z tym ze jak mowilem to jezioro rynnowe 17m glebokosci....

#3 wiselka

wiselka

Weteran

• Members
  • 791 postów

Napisano 20 sierpień 2012 - 21:57

Rozumie że masz echo i znajdziesz miejsce które opisze.

Ja bym szukał leszcze na głębokości między 2 a 4 metry i raczej na jakiejś górce czy stoku, dobrze by było aby dno w tym rejonie nie było płaskie jak blat a raczej zróżnicowane. W upalne dni raczej na 4 metrach,

odległość od brzegu nie ma tu większego znaczenia.

Moim zdaniem najlepszą zanętą jest gotowana kukurydza a o długości nęcenia można napisać tylko jedno- czym dłużej tym lepiej.

Ja łowiłem większe leszcze na zestaw karpiowy z przyponem z miękkiej plecionki o długości 15-20cm, hak nr6, na włos zakładam 3-4 ziarna kuku z tego 2-3 sztuki ze słoiczka może być smakowa albo zwykła konserwowa, a na koniec jedna troche niedogotowana co zapobiega spadaniu.

Mam nadzieje że troche pomogłem.

#4 qazq22

qazq22

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 21 sierpień 2012 - 09:42

CYTAT(wiselka @ wto, 21 sie 2012 - 00:57) Wyświetl post
Rozumie że masz echo i znajdziesz miejsce które opisze.

Ja bym szukał leszcze na głębokości między 2 a 4 metry i raczej na jakiejś górce czy stoku, dobrze by było aby dno w tym rejonie nie było płaskie jak blat a raczej zróżnicowane. W upalne dni raczej na 4 metrach,

odległość od brzegu nie ma tu większego znaczenia.

Moim zdaniem najlepszą zanętą jest gotowana kukurydza a o długości nęcenia można napisać tylko jedno- czym dłużej tym lepiej.

Ja łowiłem większe leszcze na zestaw karpiowy z przyponem z miękkiej plecionki o długości 15-20cm, hak nr6, na włos zakładam 3-4 ziarna kuku z tego 2-3 sztuki ze słoiczka może być smakowa albo zwykła konserwowa, a na koniec jedna troche niedogotowana co zapobiega spadaniu.

Mam nadzieje że troche pomogłem.

mowa jest o wędkowaniu pod lodem....ja akurat znam to miejsce bez echa....da się je łatwo znaleźć latem np. spinningiem a sprawdzenie głębokośći zimą to nie duży problem icon_biggrin.gif i osobiście zimą odradzam kukurydzę a jeśli chodzi o nęcenie nie wyobrażam sobie łowienia leszczy bez ochotki...i to tyczy się każdej pory roku...tylko zależy co mamy na myśli pisząc leszcze...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych