Skocz do zawartości

Zdjęcie

Doświadczeni Wędkarze !

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 nowak005

nowak005

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 04 luty 2012 - 21:20

Witam wszystkich i mam pytanie.
Wczoraj byłem z kolega pierwszy raz na lodzie, lod ma już ponad 20cm ale boimy sie o to że lod moze sie zalamac z takiego powodu ze co chwile bylo slychac jakby pekal pod nami i nie jestem pewny czy mamy sie denerwowac i bac, czy to normalne i mozna spokojnie wedkowac ;] ?

Użytkownik nowak005 edytował ten post 04 luty 2012 - 21:21

#2 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 04 luty 2012 - 21:44

Zdecydowanie trzeba się bać i przy najmniejszych podejżeniach zrezygnować z wędkowania. Życie jest długie ( oby ), jeszcze się nałowicie...

#3 Kartofel

Kartofel

Weteran

• Members
  • 470 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ;p, różne sporty, muzyka, komputer

Napisano 04 luty 2012 - 21:58

Zalezy gdzie łowicie ale jezeli macie jakies podejrzenia to tak jak OLO pisał ... jeszcze sie nałowicie a możesz też spytac wędkarzy, którzy tam łowią..

#4 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania:ryby woda i przygoda

Napisano 04 luty 2012 - 22:22

CYTAT(nowak005 @ nie, 05 lut 2012 - 00:20) Wyświetl post
Witam wszystkich i mam pytanie.
Wczoraj byłem z kolega pierwszy raz na lodzie, lod ma już ponad 20cm ale boimy sie o to że lod moze sie zalamac z takiego powodu ze co chwile bylo slychac jakby pekal pod nami i nie jestem pewny czy mamy sie denerwowac i bac, czy to normalne i mozna spokojnie wedkowac ;] ?

Witam .
Oczywiście należy zachować ostrożność i nigdy nie wybierać się na lód samodzielnie !!!.
Troszkę Was uspokoję .... takie trzeszczenie to jest normalne zjawisko i często występuje nawet na lodzie grubszym niż 20 cm. icon_wink.gif
Nie wybierajcie się nigdy na lód bez odpowiednich zabezpieczeń .... jakich - poszukajcie na forum .
Miłego i bezpiecznego wędkowania oraz grubego pasiastego . icon_biggrin.gif
Pozdrawiam .

#5 -M-A-T-I-_ESOX_

-M-A-T-I-_ESOX_

Wędkarz

• Members
  • 45 postów
  • Zainteresowania:motocykle

Napisano 04 luty 2012 - 22:25

Witaj.Tak to normalne takie trzaski.Świadczy to tylko o tym że lód jest mocny i śmiało można chodzić. Tak sobie pomyśl na chłopski rozum jak weźmiesz deskę to trzeszczy jak ją gniesz i jest zdrowa a jak będzie zmurszała trocinowa to się w rękach rozleci.To samo z lodem po paru dniach odwilży mamy w nocy dobre -10.wzmacnia się to i trzaska a i woda z roztopów wyciska go to pęka.Jak będzie kaszkowaty to zapewniam cię że trzaskać z hukiem nie będzie.Ale widzę że kolega reakcje ma dobre .To dobrze .Pamiętać należy że strach nie jest po to żeby się bać  tylko po to żeby ostrzegać przed niebezpieczeństwem mógł  oj tak szybko napisałem ale dodam że taki świeżutki i cieniutki jak namarza to też trzeszczy.To na marginesie dla młodych kolegów żeby nie włazili na taki bo na forum pisało że jak deska mocny. 

Użytkownik -M-A-T-I-_ESOX_ edytował ten post 04 luty 2012 - 22:30

#6 nowak005

nowak005

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 05 luty 2012 - 09:12

dzęki wszystkim za odpowiedzi ;]

#7 robi120

robi120

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 05 luty 2012 - 15:22

NIC SIE NIE BÓJ TYLKO ŁAP RYBY

#8 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 05 luty 2012 - 18:02

Pytenie jak najbardziej zasadne. Nigdy nie można lodu ocenić jako "bezpieczny". Takiego czegoś nie ma. I rzeczywiście, lepiej dmuchać na zimne...Trzaski na lodzie wcale nie muszą oznaczać, że zaraz będziemy dryfować na krze- wręcz przeciwnie, bo naprężenia w pokrywie są zawsze, więc i dźwięki się wydobywają. Po wielu dniach sporych mrozów nie jest to raczej oznaką niebezpieczeństwa, choć jak już koledzy wcześniej zaznaczyli- lepiej nie wejść na lód i odpuścić łowienie, jak nie mamy pewności, niż ryzykować zdrowie i życie nawet dla największego okazu....nie warto..jeszcze go dopadniemy icon_wink.gif

Pozdrawiam i jak najgrubszej tafli pod nogami!

Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#9 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 06 luty 2012 - 07:20

CYTAT(robi120 @ nie, 05 lut 2012 - 18:22) Wyświetl post

Zastanów się zanim coś napiszesz. Bierzesz odpowiedzialność za dzieciaka ( tylko przykład )który Cie posłucha i się utopi ?

A tak na marginesie to "łów" ryby a nie "łap" ryby, złapać możesz zapalenie płuc.

Użytkownik OLO edytował ten post 06 luty 2012 - 07:21

#10 Tevez

Tevez

Weteran

• Members
  • 225 postów

Napisano 06 luty 2012 - 22:30

dzisiaj chodziłem po 40 cm lodzie (płytki stawik) i także trzaskał icon_smile.gif

#11 Wędkarz71

Wędkarz71

Weteran

• Members
  • 131 postów

Napisano 26 sierpień 2012 - 22:55

CYTAT(robi120 @ nie, 05 lut 2012 - 17:22) Wyświetl post

zbyt mądre to nie było , jeśli masz jakieś obawy a sądzisz że lód jest słaby , a naprawdę chcesz wędkować idź na płytką wodę abyś w razie wpadki do wody miał możliwość wyjścia bo jak wpadniesz w wodę o głębokości 1-2 m to po tobie nawet koledzy nie pomogą.

#12 Rafaello

Rafaello

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 27 sierpień 2012 - 10:18

CYTAT(Wędkarz71 @ pon, 27 sie 2012 - 01:55) Wyświetl post
zbyt mądre to nie było [ciach]

Zbyt mądre to nie było - złota łopata dla Ciebie! Właśnie wykopałeś wątek sprzed pół roku! W sierpniu, w wakacje, wątek o chodzeniu po lodzie..?! LITOŚCI

#13 wiselka

wiselka

Weteran

• Members
  • 791 postów

Napisano 27 sierpień 2012 - 10:35

No temat nie potrzebny w polsce ale może jakiś polak mieszkający na drugim końcu świata teraz sobie go czyta bo u niego jest zima. icon_biggrin.gif

Ja też gdzieś szukałem wiadomości na temat bespiecznej grubości lodu i znalazłem takie info:
4cm-utrzyma psa
6cm-człowieka
8cm- dwoje ludzi
10cm- to bespieczna grubość do wędkowania czyli wiercenie i nie zastanawianie się ilu ludzi jest na lodzie i ile dziur już tam wywiercili
12cm- utrzyma samochód
Taki 20cm to jest chyba bespieczniejszy niż łodka na wodzie.

Wiadoma sprawa że czuć się bespiecznie nie można nawet na metrowym lodzie bo przecież można sie poślizgnąć i złamać noge.

W domu też można sie połamać, na ulicy może nas zabić samochód.

Tak dla jasności więcej ludzi ginie w samochodzi niż w samolocie a i tak się ludzie boją latać.

tak samo jest z lodem, mniej ludzi ginie pod lodem niż w lato kiedy go nie ma.

Ja się lodu nie boje ale jak ktoś się boi to niech sobie kupi dobry kombinezon albo koło ratunkowe icon_biggrin.gif

#14 Amur82

Amur82

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 12 wrzesień 2012 - 10:07

haha, wątek akuratny na tę porę roku icon_mrgreen.gif złota łopata icon_biggrin.gif ale informacje przedstawione przez wiselka są naprawdę pomocne, zawsze sprwdzenie grubości lodu ograniczy niebezpieczeństwo do minimum, dzięki za opis.

Użytkownik Amur82 edytował ten post 12 wrzesień 2012 - 10:09

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych