Skocz do zawartości

Zdjęcie

Acta

85 odpowiedzi w tym temacie

#81 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 02 luty 2012 - 15:56

No to źle wiedziałeś, zastanów się ponownie....

A podpisanie to tylko pierwszy krok, acta ( w pełni ) wejdzie dopiero w 2013 ( data może się zmienić ), teraz mamy czas na działanie do ratyfikacji.

Tak, ok, rozumiem, rozmowy o równości i sprawiedliwości czy wartości inne niż kasa to w dzisiejszych czasach śmieszna żenada, należy mi współczuć....

Użytkownik OLO edytował ten post 02 luty 2012 - 16:00

#82 azzz78

azzz78

Weteran

• Members
  • 262 postów

Napisano 03 luty 2012 - 13:26

Esox2b-co do coca-coli-http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/koncerny-truja-oszukuja-"Niegodny tytuł \"Marketingu Złego Napoju\" przypadł koncernowi Coca-Cola za wodę Dasani. Swego czasu pisaliśmy w \"Przeglądzie\" o tym, jak w 2004 r. szefowie amerykańskiego giganta postanowili wprowadzić na brytyjski rynek wodę mineralną o wdzięcznej nazwie Dasani i \"symbolicznej\" cenie 95 pensów (1,35 euro) za pół litra. Organizacje konsumentów podniosły larum, gdyż Dasani, która miała się stać konkurencją dla renomowanych marek,

okazała się zwykłą kranówą.

Coca-Cola musiała wycofać swój godny pożałowania napój ze sklepów Zjednoczonego Królestwa. Dasani została także \"uhonorowana\" antynoblem przyznawanym na Harvardzie. Wydawało się, że po tej kompromitacji dyrektorzy koncernu zrobią wszystko, aby świat o kranówie zapomniał. Chciwość okazała się jednak silniejsza. Dasani nadal jest sprzedawana w USA, Argentynie, Meksyku, Brazylii i innych krajach Ameryki Łacińskiej. Coca-Cola nie zaprzecza, że w pięknych butelkach jest woda z sieci miejskiej, zachęca klientów do kupowania Dasani jako napoju \"wzbogaconego specjalnym zestawem minerałów, zapewniających czysty, świeży smak\". Światowa Federacja Konsumentów w ostrych słowach napiętnowała pazerność amerykańskiej firmy: \"Dostęp do takich rzeczy jak woda, jest podstawowym prawem konsumenta. Korporacje, jak Coca-Cola, poprzez butelkowanie i sprzedawanie tego uniwersalnego zasobu, stworzyły przemysł o wartości 100 mld dol., podczas gdy miliard osób na świecie nie ma dostępu do dobrej wody pitnej\".
Tak więc najpierw nas okradają na miliony by za chwilę oddać parę centów w imię sponsoringu i datków charytatywnych,ale po co mieli by coś oddawać?W imię dalszych zysków=podatki.
"Świat nie składa się z samych wyzyskiwaczy i krwiopijców"a i owszem składa się bo jedyna więź (oprócz rodziny) w relacjach społecznych to pieniądze=zyski i tak naprawdę nic innego się już nie liczy a pieniądze=zyski generują całą armie "wyzyskiwaczy i krwiopijców"
O co chodzi w ACTA o zyski,jaki my (społeczeństwo)z tego będziemy mieć zysk?Raczej żaden wręcz odwrotnie.

#83 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 03 luty 2012 - 14:09

CYTAT(azzz78 @ pią, 03 lut 2012 - 16:26) Wyświetl post
"Świat nie składa się z samych wyzyskiwaczy i krwiopijców"a i owszem składa się bo jedyna więź (oprócz rodziny) w relacjach społecznych to pieniądze=zyski i tak naprawdę nic innego się już nie liczy

Doceniam Twój wkład w wyjaśnienie zasad jakie obowiązują w świecie(ekonomi) a także to co jest najważniejsze w relacjach społecznych oraz jaki jest "prawdziwy" obraz koncernu Coca-Cola...
Masz pełne prawo z takim światem walczyć. Tylko pamiętaj, że sam stanowisz jego składową...
.................................
Czegoś chyba nie zrozumiałeś. Ja nie bronię jakiejś Coca-Coli czy innych "krwiopojczych" instytucji. Ja twierdzę, że jak nam chce się coś nakazać to należy to z nami przedyskutować. Sam protest nie dotyczy bezpośrednio jak świat jest urządzony tylko jak - w tym wypadku nasza rodzima - władza podejmuje decyzje. Jeżeli masz ochotę to pisz o tym a nie, że jakaś firma istniejąca na rynku generuje zyski. Bo co do licha ma przynosić straty? Jeżeli jesteś pracownikiem tej firmy to z czego miałaby płacić Ci pensję?
Więcej realizmu a nie bujania w obłokach.
Na koniec dodam, że nie oczekuję na polemikę z Tobą i jest mi obojętne jakich jeszcze u mnie drobiazgów się czepisz.

#84 ZbylR

ZbylR

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 03 luty 2012 - 15:21

CYTAT(azzz78 @ pią, 03 lut 2012 - 14:26) Wyświetl post
"Świat nie składa się z samych wyzyskiwaczy i krwiopijców"a i owszem składa się

Zgiń przepadnij krwiopijco!

#85 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 03 luty 2012 - 15:49

Premier Donald Tusk poinformował, że podjął definitywną decyzję o zawieszeniu procesu ratyfikacji umowy ACTA.

#86 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 03 luty 2012 - 16:09

CYTAT(OLO @ pią, 03 lut 2012 - 18:49) Wyświetl post
Premier Donald Tusk poinformował, że podjął definitywną decyzję o zawieszeniu procesu ratyfikacji umowy ACTA.

No i możemy przybić "piątkę" icon_smile.gif hehe
Wiec, to co napisałem wcześniej odniosło skutek. Wiedziałem, że będzie musiał to uwzględnić. Teraz to ja rozumiem i możemy wcześniejsze stanowisko zweryfikować icon_mrgreen.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych