Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spinningowe 2012!

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1108 odpowiedzi w tym temacie

#41 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 13 marzec 2012 - 18:34

CYTAT(kksm @ wto, 13 mar 2012 - 16:41) Wyświetl post
Dla ożywienia tematu taka sobie fotka. Po długim biczowaniu wody cel osiągnięty - pierwszy polodowcowy (po roztopach) okonek prośniany xD heh

Mała rzecz a Cieszy zwłaszcza ze teraz na przedwiosniu w naszych wodach martwica ... icon_eek.gif oby tak dalej !

#42 kksm

kksm

Weteran

• Members
  • 996 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 19:55

Dzisiaj jako, że qwiateq i ja mieliśmy wolne uderzyliśmy razem.

Początkowo na nieznanym odcinku naszej rzeki trafiały się tylko niechciane podrostki szczupaków xD Wobler bonito qwiatqa nadzwyczaj im się podobał icon_smile.gif. Trafił się też jakiś przypadkowy mały okoń.
Później stwierdziliśmy, że warto uderzyć tam gdzie ryba jest i okonie faktycznie tam były. Trafiały się jakieś skubnięcia i jeden fajny sztukas wyjechał na brzeg - jaką ma fajną miedzianą płetwę grzbietową icon_smile.gif

Ogólnie był on miłym akcencikiem dzisiejszego dnia. Od przyszłego tygodnia na bank się zacznie już na dobre...

Użytkownik kksm edytował ten post 14 marzec 2012 - 19:58

#43 GutekF1

GutekF1

Wędkarz

• Members
  • 63 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 21:17

CYTAT(kksm @ śro, 14 mar 2012 - 20:55) Wyświetl post
Dzisiaj jako, że qwiateq i ja mieliśmy wolne uderzyliśmy razem.

Początkowo na nieznanym odcinku naszej rzeki trafiały się tylko niechciane podrostki szczupaków xD Wobler bonito qwiatqa nadzwyczaj im się podobał icon_smile.gif. Trafił się też jakiś przypadkowy mały okoń.
Później stwierdziliśmy, że warto uderzyć tam gdzie ryba jest i okonie faktycznie tam były. Trafiały się jakieś skubnięcia i jeden fajny sztukas wyjechał na brzeg - jaką ma fajną miedzianą płetwę grzbietową icon_smile.gif

Ogólnie był on miłym akcencikiem dzisiejszego dnia. Od przyszłego tygodnia na bank się zacznie już na dobre...

gratuluje połowu, ale cóż to za fota w której tło wymieniałeś ?

#44 kksm

kksm

Weteran

• Members
  • 996 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 21:23

Tło jest tylko rozproszone a nie wymienione xD

#45 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 23:08

Fajne foto;) Ale wedke już mogłeś oszczędzić w PF-ie icon_wink.gif
Nieformalne forum krakowskiego koła "ZWIERZYNIEC"
http://www.forumkola...zyniec.fora.pl/

#46 GutekF1

GutekF1

Wędkarz

• Members
  • 63 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 23:54

jak kto woli, ale mi się ten efekt nie podoba icon_wink.gif

#47 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 15 marzec 2012 - 15:10

Efekt zapewne poto aby zakamuflowac łowisko icon_smile.gif
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...

#48 kksm

kksm

Weteran

• Members
  • 996 postów

Napisano 15 marzec 2012 - 16:36

Dokładnie xD Przynajmniej trochę... Dla dobra rybek.

A wy jak nikt nawet nie chodzi za pasiakiem czy cuś?

#49 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 15 marzec 2012 - 16:42

CYTAT(kksm @ czw, 15 mar 2012 - 17:36) Wyświetl post
Dokładnie xD Przynajmniej trochę... Dla dobra rybek.

A wy jak nikt nawet nie chodzi za pasiakiem czy cuś?

Pewnie ze bym chodził i juz miał wyniki ale tam gdzie one teraz sa to dopiero odmarza .... icon_twisted.gif

#50 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 15 marzec 2012 - 17:30

Popieram takie dbanie o dobro rybek icon_wink.gif to co najważniejsze jest.

Ja byłem 2 razy ze spinningiem, ale ustawiać i testować woblerki. Za pierwszym razem nawet nie próbowałem łowić, za drugim oddałem kilka rzutów...
Może jutro wyskoczę i zacznę "moje spinningowe 2012!" icon_smile.gif

Ps
Spławikową rybkę już zaliczyłem icon_smile.gif podczas ostatniego ustawiania, wiozłem na kilka przepuszczeń od kumpla spławikówkę i uwiesił mi się kleks icon_razz.gif

#51 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 16 marzec 2012 - 18:14

Jeden Maciej (Baran88), drugi Maciej (kksm) i ja. Zostaliśmy dziś nad Prosną przez jakiegoś dziadygę nazwani "młodymi kłusownikami" - "bo jest okres ochronny na drapieżnika", poprosiłem, ażeby nadgorliwiec społeczny zatelefonował na policję albo straż rybacką, niestety nie doczekaliśmy się adekwatnych służb co do naszego występku, aby wlepiły Nam po mandacie lub nawet zamknęły w mamrze.

Skąd się tacy ludzie biorą?

Tak więc kłusowaliśmy... cztery okonie i maciupkiego sandacza.

@Piotrze, kłusowniku, czekamy na Twoje trofea. icon_wink.gif

Użytkownik Haczyk_Dawido edytował ten post 16 marzec 2012 - 18:17

C&R

#52 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 16 marzec 2012 - 22:33

CYTAT(Haczyk_Dawido @ pią, 16 mar 2012 - 19:14) Wyświetl post
@Piotrze, kłusowniku, czekamy na Twoje trofea. icon_wink.gif

Ja jedyne rybki jakie widziałem to w 2 miejscach narybek pod brzegami. Nad Wartą nie było widać żadnego ataku, żadnego zaoczkowania... potrzebne chyba kilka ciepłych dni żeby coś się ruszyło, w zacienionych miejscach leżały jeszcze resztki lodu. Na niektórych "dołkach" z rana lód jeszcze pływał, popołudniu znikł icon_wink.gif

Chciałem ukłusować grubego zwierza. Jak z kolegom maszerowaliśmy wałem, najpierw "krowie" tropy na piachu. Wiedziałem co je zostawiło, ale zdziwiła mnie ich ilość, myślałem że zwierzęta przechodziły przez wał w tą i z powrotem. Po chwili obok nas pokazało się stado około 30 jeleni, widok imponujący! Szkoda że tylko nielicznym zostały jeszcze okazałe wieńce na głowie (chyba stado byków, nie znam się...). Do tej pory na żywo widywałem tylko pojedyncze sztuki... Tak jak by oddaliły się od nas na bezpieczne ~100m, spokojnie, bez paniki i maszerowały równolegle wzdłuż wału w tym samym kierunku co my, trwało to około 10minut...
Próbowałem do nich "strzelać" aparatem, ale za słabiutki ten mój sprzęcik i fotograf ze mnie marny. Teraz oglądałem foto, chciałem coś wstawić, ale tylko pnie drzew na 1planie wyraźne a dalej wszystko rozmazane icon_evil.gif

Użytkownik Piotr PGr edytował ten post 16 marzec 2012 - 22:34

#53 skydriver

skydriver

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 17 marzec 2012 - 09:42

Wczoraj 2 godznki ze spinem nad Ruda w poszukiwaniu kleni, ...rzeka piekna, zero kontaktu z ryba... coz, moze jeszcze za wczesnie:)

#54 kksm

kksm

Weteran

• Members
  • 996 postów

Napisano 17 marzec 2012 - 17:44

Ostatnio udaliśmy się z bocznym trokiem i była okazja jako, że było nas 3 do pstryknięcia paru fotek, które całkiem fajnie wyszły. Oto te pstryknięte mojemu rybowi xD

Pogoda idzie w dobrym kierunku - teraz z górki.

#55 DynkaKokos

DynkaKokos

Weteran

• Members
  • 803 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ,poszukiwanie skarbów,boks.

Napisano 17 marzec 2012 - 18:28

Niezłe zdjęcia icon_wink.gif Gratulacje
C&R

#56 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 17 marzec 2012 - 18:34

CYTAT(kksm @ sob, 17 mar 2012 - 18:44) Wyświetl post
Ostatnio udaliśmy się z bocznym trokiem i była okazja jako, że było nas 3 do pstryknięcia paru fotek, które całkiem fajnie wyszły. Oto te pstryknięte mojemu rybowi xD

Pogoda idzie w dobrym kierunku - teraz z górki.

I co kksm widze ze seledyny zazeraja juz?? icon_smile.gif icon_smile.gif

#57 kksm

kksm

Weteran

• Members
  • 996 postów

Napisano 17 marzec 2012 - 19:07

Nie tak glosno hehe

#58 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 17 marzec 2012 - 21:03

CYTAT(kksm @ sob, 17 mar 2012 - 20:07) Wyświetl post
Nie tak glosno hehe

No to cichooo.... icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif

#59 toolmate

toolmate

Weteran

• Members
  • 722 postów

Napisano 18 marzec 2012 - 13:54

Dzisiaj zameldowałem się nad stawem w mojej okolicy, warunki nie były tak łatwe, większa część nadal zamrożona. Ogólnie zdziwiły mnie dobre brania, choć do zdjęcia zapozował tylko jeden większy z okoni (było sporo 20 cm i kilka małych szczupaczków). Wczoraj chciałem pstryknąć fotkę jaziowi ale chyba nie spodobał mu się ten pomysł i postanowił się spiąć icon_smile.gif

Załączone miniatury

• DSC03231.JPG

#60 Bluzer

Bluzer

Szajbus

• Members
  • 1075 postów

Napisano 19 marzec 2012 - 11:40

Zapowiadane w telewizji nadzwyczajne (jak na marzec) upały w weekend pozwoliły z wyprzedzeniem zaplanować całodniowe spiningowanie. Z obawy przed tym ,ze nad wode po zimowym przestoju ruszą tabuny wedkarzy, postanowilismy z Łukaszem( @Rybcok1985) jechac w poszukiwaniu nowych miejsc. Ewentualne brania/ryby potraktowalismy jako ekstra dodatek do wypadu icon_wink.gif

Po dotarciu na miejsce nie musielismy długo czekać by przekonać się o atrakcyjności nowopoznanego łowiska icon_wink.gif

Nieduży ,ale na pewno wyjatkowy bo PIERWSZY w tym roku!

20 minut trwało przygotowanie riposty przez Łukasza. Przyznam,ze dość udanie mu wyszła icon_mrgreen.gif

Jeszcze przed podebraniem, gdy ryba była w wodzie, nadto optymistycznie oszacowaliśmy klenia na półmetrowa kluske. icon_biggrin.gif Ostatecznie taśma zatrzymuje się 4 cm wcześniej

Łukasz,spiningowy know-how , w kilka godzin pózniej dowalił do pieca już na całego...

Piekny ,zdrowy,zdziczały i....

...zarłoczny! jeszcze dobrze nie poryzł tego co wczesniej upolował ,a już startuje do twistera icon_eek.gif

Wszystkie ryby złowione były na malutkie "gumisie",co pozwoliło sie przłamać i przekonac do łowienia na malutkie gumki nie tylko okoni

Dzięń udany,co do tego nie ma najmniejszych watpliwosci, bo i pogoda dopisała i ryby były,ale głównym sprawcą banana na gębie jest odkrycie nowej,ciekawej miejscówki.

Rybcok1985.... icon_eek.gif ....ja nie wiem jak Ty to robisz....
Graty raz jeszcze! icon_mrgreen.gif

Użytkownik Bluzer edytował ten post 19 marzec 2012 - 11:43

Nieformalne forum krakowskiego koła "ZWIERZYNIEC"
http://www.forumkola...zyniec.fora.pl/

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych