Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spinningowe 2012!

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1108 odpowiedzi w tym temacie

#1 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 20 styczeń 2012 - 14:27

"W tym temacie spinningiści mogą się pochwalić swoimi zdobyczami złowionymi w 2012 roku.

Wpis powinien zawierać choćby w minimalnym stopniu opis połowu, mile widziane są zdjęcia.
Pozostałe wpisy niezgodne z założeniami czy regulaminem będą usuwane."

Kamil Z.

Dziś z kksm kolejny raz obalaliśmy mit o łowieniu okoni na spinning w zimie - z sukcesami. Złowiliśmy ich prawie 30, do tego bonus w postaci karasia i krąpia. Garbusiki przeważnie poniżej 20 cm, kilka 20-23 cm i jeden 28,5-29 cm. Karaś pod 26 cm, krąpik mikrus.

Pozdrawiam
Dawido

PS. Było dobrze. icon_smile.gif

Użytkownik Haczyk_Dawido edytował ten post 20 styczeń 2012 - 14:53

#2 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 20 styczeń 2012 - 17:34

CYTAT(Haczyk_Dawido @ pią, 20 sty 2012 - 15:27) Wyświetl post
Dziś z kksm kolejny raz obalaliśmy mit o łowieniu okoni na spinning w zimie - z sukcesami.

A jakiż to mit?? icon_mrgreen.gif
Okoń żeruje cały rok(są wiadomo lepsze i gorsze okresy), ale skoro w zimie "doi" się je z powodzeniem spod lodu, to jak go nie ma, to czemu by nie "normalnym" spinem?? icon_wink.gif

Gratuluję rozpoczęcia sezonu i otwarcia wątku.
Przyklejam i czekamy na kolejne wpisy.

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#3 kksm

kksm

Weteran

• Members
  • 996 postów

Napisano 20 styczeń 2012 - 17:40

Kamil ten mit tyczy się bardziej naszej rzeki. W okresie od grudnia do marca ciężko nawet 1 pasiaka na Prośnie trafić a ostatnio poławiam je z powodzeniem icon_smile.gif

#4 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 20 styczeń 2012 - 19:05

Kamilu, mniemam, że okonie, zwierzęta zmiennocieplne, są osowiałe za sprawą krytycznie niskiej temperatury. I właśnie ta ich nieruchliwość - co mi się wyłącznie zdaje - faworyzuje znacząco łowców wertykalnych, zauważ jak na filmach prezentujących żerowanie pasiaków pod lodem, wyglądają ich ataki w przynętę, tym spowolnieniem tłumaczyłem sobie dotychczasowe nasze zimowe klęski. W konsekwencji wychodzi na to, że przede wszystkim okoni nie znajdowaliśmy - miejsce, gdzie je obecnie łowimy, było zawsze o tej porze roku skute, zatem nie mogliśmy zrobić tego, co robimy terazzzzz. Cieszyć się z towarzystwa garbatych kumpli klasycznie łowionych. icon_mrgreen.gif Dobrym potwierdzeniem mojej hipotezy jest chociażby prowadzenie przynęty, jakie musimy wdrożyć z odejściem letnich miesięcy np. przy bocznym troku nie ma mowy o bezrozumnym kręceniu korbką, a dziś tym bardziej!

Wygląda to tak, o czym z pewnością dobrze wiesz, lecz napiszę dla innych, którzy chcieliby się popróbować, kksm nie będzie mi miał tego za złe: ...wolniutko "cyk-cyk" kołowrotkiem, szczytówką przeciągnięcie, "cyk-cyk"... znów przeciągnięcie, "cyk-cyk", przeciągnięcie, "cyk-cyk", stop (może być naprawdę długi) i poderwanie, "cyk-cyk", przeciągnięcie, "cyk-cyk" i tak do brania.

Tego największego okonia podobnie złowiłem, zarzuciłem zestaw, zacząłem zwijać, zadzwonił kumpel, wędkę między uda, przestaję działać rączką młynka, odbieram, chwilę gadam, po 30 sekundach jedną ręką zaczynam kręcić kataryną, w drugiej ciągle trzymam telefon, i natychmiastowy strzał! Tego typu brania są naprawdę częste.

C&R

#5 kksm

kksm

Weteran

• Members
  • 996 postów

Napisano 22 styczeń 2012 - 17:26

Dziś znowu gryzły, choć tym razem niemrawo. Jak widać na zdjęciu wiało, padało i coś tam brało icon_smile.gif

#6 galant

galant

Weteran

• Members
  • 864 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 23 styczeń 2012 - 19:54

Gratki chłopy za udane rozpoczęcie sezonu spinningowego. Ja planuję ruszyć w sobotę - tylko nie ze spinem, a na lód icon_wink.gif Ponoć od środy ma po mrozić icon_smile.gif Pozdrawiam

#7 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 26 styczeń 2012 - 13:29

Dank, Galant.

Mrozi, mrozi, z BT obleciałem dziś okoniowe miejscówki (niektóre po dwa razy) i ani brania. Wobec braku wyników pomknąłem do ujścia rzeczki do kanału, w zeszłym sezonie, na początku lutego, podczepiłem tam lechola 50 cm. Zaszedłem, oddałem rzut, subtelnie ściągnąłem - nic, drugi rzut - nic, trzeci rzut - telefon (znów się powtarza historia z telefonem), odbieram, ale nadal ściągam i bach! Siedzi! Niewielki, ale jest i najpewniej nie okoń... Ale zachciało mi się udawać kowboja i zamiast odłożyć komórkę, to dalejże zdaję relację live z holu rybki mojej rozmówczyni, no się wypięła oczywiście - oczywiście nie rozmówczyni. icon_mrgreen.gif Po jakichś dziesięciu minutach dzwoni do mnie kksm, umawiamy się wstępie na jutro. I co? Oddaję kolejną serię rzutów i tak gdzieś za piątym albo szóstym przytrzymanie, zacinam... ryba była nie do zatrzymania, po szalonym odjeździe (hamulec skręcony dość ostro, żyłka 0,16) spinka. Dla takiego spotkania (nieważne, że przegranego) warto dostać po nosie od temperatury. Podejrzewałem, że podczepiłem ponownie jakiegoś leszcza, jednak czy istnieje możliwość, ażeby przy przypadkowym zahaczeniu ryby paproch prawie został zdjęty z haka? Szkoda, że zamiast wklejanki nie miałem mojej kluski. Nie miałem przy sobie woblerów.
Podejrzewam jazie.

Choć pusty przebieg, to niemniej był to jeden z tych - wiecie - budujących. icon_smile.gif

Pozdrawiam

Użytkownik Haczyk_Dawido edytował ten post 26 styczeń 2012 - 19:45

C&R

#8 Wylogowany

Wylogowany

Wędkarz

• Members
  • 68 postów

Napisano 27 styczeń 2012 - 22:02

25.01.2012r

Wybrałem się na Oławę z zamiarem potrenowania techniki bocznego troka na okoniach, jednak kiedy zauważyłem, że coś podskubuje przynętę w połowie głębokości, to przerzuciłem się na standardowy jigg. Na końcu nieuzbrojonej w przypon/agrafkę żyłki wylądowało karmelkowe z czarnym pieprzem kopyto 5cm na główce 4g.

Zaopatrzony w Mikado Feeling 2,7m o c.w. do 13g (IM-7), kołowrotek Shimano Alivio 1000FB i linkę 0,16 zacząłem penetrację zatoczki metodą schodów w żółwim tempie.

Około godziny 10, czyli jakieś 20 minut od zmiany zestawu, poczułem lekkie przytrzymanie. Riposta zacięciem i... lekki opór bez żadnej walki. Po kilku sekundach jednak poczułem w dolniku silne udeżenia płetwy i słyszałem tylko brzęk hamulca, a wędzisko wygięło się w pałąk. Z początku myślałem, że zaciąłem szczupaka, ale to musiało być coś z mniej energicznie pracującą, za to masywną płetwą.

Hol przebiegał dość gładko, mimo jedej sytuacji krytycznej, kiedy rybka wpłynęła w pozostałości żeremia, ale udało naprostować sprawę.

Ustawiłem się odpowiednio do lądowania (po kolana w wodzie) i spostrzegłęm, że na końcu linki wisi ogromne bydle. Boleń. 74cm, 4,065kg, pięknie ubarwiona samiczka. Serce zaczęło jeszcze szybciej pompować mieszankę adrenaliny i krwi, kiedy sięgałem po nią ręką.
Lądowanie zakończone sukcesem. Życiówka poprawiona. Fotka, miarka, waga i wodowanie.

Czas do domu. Przecież o 14 idę do pracy...

Zdjęcie niezgodne z regulaminem forum

Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 27 styczeń 2012 - 22:05

#9 arbojar

arbojar

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 29 styczeń 2012 - 10:17

http://kolo22.ompzw....ne_u9fmskse.pdf
o co chodz z tym sumem czy okres ohrony się zmienił???

Użytkownik arbojar edytował ten post 29 styczeń 2012 - 10:18

#10 kubas1

kubas1

Weteran

• Members
  • 131 postów

Napisano 29 styczeń 2012 - 10:56

http://www.pzw.org.p...wu_ryb_2011.pdf

#11 Haczyk_Dawido

Haczyk_Dawido

Szajbus

• Members
  • 1165 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 14:24

CYTAT(Wylogowany @ pią, 27 sty 2012 - 23:02) Wyświetl post
Boleń. 74cm, 4,065kg, pięknie ubarwiona samiczka. Serce zaczęło jeszcze szybciej pompować mieszankę adrenaliny i krwi, kiedy sięgałem po nią ręką.

Świetna sprawa, gratulacje. icon_smile.gif Ja natomiast w czwartek miałem szansę tylko poczuć potwora po drugiej stronie linki, "walka" nie trwała długo, ryba robiła ze mną, co chciała - 15-20 metrowy odjazd i spinka z haka trokowego nr 8. icon_smile.gif Po konsultacjach z kolegami, doszedłem do wniosku, że musiał to być szczupak. Na marginesie: mam strasznie beznadziejny bilans ze szczupłymi +75 cm - 0:3.

Jak najkrótszego, zimowego odrętwienia, Koledzy.

Użytkownik Haczyk_Dawido edytował ten post 03 luty 2012 - 19:12

C&R

#12 Zander96

Zander96

Weteran

• Members
  • 191 postów

Napisano 22 luty 2012 - 14:14

Ja dzis wybrałem się pierwszy raz w tym roku ze spinem w ręku. Niestety nie miałem nawet puka. icon_sad.gif. Pogoda u mnie ładna tylko że ryby nie chcą współpracować.
Gdzie patyki, tam wyniki ! :)

#13 kalord

kalord

Weteran

• Members
  • 107 postów

Napisano 22 luty 2012 - 14:56

CYTAT(Zander96 @ śro, 22 lut 2012 - 17:14) Wyświetl post
Ja dzis wybrałem się pierwszy raz w tym roku ze spinem w ręku. Niestety nie miałem nawet puka. icon_sad.gif. Pogoda u mnie ładna tylko że ryby nie chcą współpracować.

Gdzie łowiłęś? Że już lodu nie ma.

#14 Zander96

Zander96

Weteran

• Members
  • 191 postów

Napisano 22 luty 2012 - 16:02

Wisełka oczywiscie icon_smile.gif
Gdzie patyki, tam wyniki ! :)

#15 lucek55

lucek55

Wędkarz

• Members
  • 54 postów

Napisano 23 luty 2012 - 11:54

CYTAT(kalord @ śro, 22 lut 2012 - 17:56) Wyświetl post
Gdzie łowiłęś? Że już lodu nie ma.

Wisła we Włocławku icon_smile.gif Sa odcinki Ktore wgl nie zamarzaja icon_smile.gif

#16 rybcok1985

rybcok1985

Wędkarz

• Members
  • 53 postów

Napisano 04 marzec 2012 - 12:13

Wczoraj z kolegą Bluzerem wybraliśmy się na podkrakowską rzeczkę w poszukiwaniu jazi..po około 30 minutach na brzegu zameldował się 50 cm jazior...icon_smile.gif
Początkowo przynęta były małe wobki do 3 cm,następnie zapiąłem malutkiego białego twisterka na 3g główce...rzut pod wystający konar,dwa bardzo wolne obroty korbką i lekkie pstryknięcie na szczęście zachowałem zimną krew i nie zaciąłem od razu,(jazie lubią podszczypywać przynętę)wtedy jeszcze wolniej zacząłem prowadzić i wtedy poczułem spory opór na kiju...zacięcie i jest!!!.początkowy byłem przekonany,że to leszcz lecz po krótkim holu,dostrzegłem jasno czerwone płetwy.Radość było ogromna.Po krótkiej sesji ryba wróciła do wody

Załączone miniatury

• 000_0652___Kopia.JPG
  • 000_06491.jpg
  • 000_06532.jpg
  • 000_06543.jpg
  • 000_06554.jpg

Użytkownik rybcok1985 edytował ten post 04 marzec 2012 - 16:35

#17 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 04 marzec 2012 - 12:53

CYTAT(rybcok1985 @ nie, 04 mar 2012 - 13:13) Wyświetl post
Wczoraj z kolegą Bluzerem wybraliśmy się na podkrakowską rzeczkę w poszukiwaniu jazi..po około 30 minutach na brzegu zameldował się 50 cm jazior...:)Radość była przeogromna

Piękna ryba! Gratulacje icon_smile.gif

A Blooser( icon_mrgreen.gif ) coś ułowił?? icon_wink.gif

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#18 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus