Skocz do zawartości

Zdjęcie

Połów W Zatoce

1 odpowiedź w tym temacie

#1 kuba98

kuba98

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 19 styczeń 2012 - 19:33

Witam, chciałbym się dowiedzieć w jaki sprzęt powinienem się wyposażyć łowiąc z brzegu zatoki. Liczę na flądry.

#2 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 11 luty 2012 - 23:55

CYTAT(kuba98 @ czw, 19 sty 2012 - 22:33) Wyświetl post
Witam, chciałbym się dowiedzieć w jaki sprzęt powinienem się wyposażyć łowiąc z brzegu zatoki. Liczę na flądry.

Witaj

Kiedyś w Dziwnowie fląderki brały mi z dna na białego i nie trzeba było do tego jakiejś ekstra wędki. Wydaje mi się, że to zależy od metody na jaką się nastawiasz i odległości na jakiej planujesz łowić. Jeżeli chcesz łowić z dna i gruntówką to dobierasz wędzisko z c.w. ciężarków jakie będziesz zakładał żeby odpowiednio daleko posłać zestaw i żeby nie był znoszony przez jakieś prądy wodne. Nie wiem jakie są warunki w tej zatoce ale to może być wędka z c.w. w przedziale 60 do 120g. Jeżeli warunki na to pozwalają możesz użyć feedera. To chyba będzie rozsądniejsze rozwiązanie niż spławikówka gdzieś nieopodal pomostu czy brzegu przy którym od razu jest głęboko, ale jeżeli okaże się, że i tam możesz trafić flądrę, to spławik przelotowy i coś powiedzmy z c.w. do 20 lub 30g.
Myślę, że nie będziesz potrzebował niczego specjalnego kupować. Spróbuj łowić na te wędki, które już masz.

Pozdrawiam
Wojtek icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych