Skocz do zawartości

Zdjęcie

Muchowe 2012

• Zamknięty Temat jest zamknięty
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 czaplasiwa

czaplasiwa

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 05 sierpień 2012 - 13:14

Zgodnie z tym co pisałem powyżej:
w okręgu katowickim spoko można połowić na muchę na rzekach:
Biała
Biała Przemsza
Czarna Przemsza.
Rzeki może nie takie jak Poprad czy też wszystkie Dunajce, ale zawsze to pstrągówki icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

#22 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 07 sierpień 2012 - 06:57

CYTAT(czaplasiwa @ nie, 05 sie 2012 - 16:14) Wyświetl post
Zgodnie z tym co pisałem powyżej:
w okręgu katowickim spoko można połowić na muchę na rzekach:
Biała
Biała Przemsza
Czarna Przemsza.
Rzeki może nie takie jak Poprad czy też wszystkie Dunajce, ale zawsze to pstrągówki icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Zgodze się ale:
CP się poprostu nie opłaca i jest trudna technicznie(przynajmniej ja tak uważam)
BP nie zwiedziłem za dokładnie wędrowałem koło błędowa tam jest to bardzo ciężkie łowienie.
Biała jaszcze nie byłem.

Wczoraj w końcu szybki wypad nad sołę w pororąbce odcinek między jeziorem międzybrockim i czanieckim 5:20 nad wodą do 9 efekt 2 okonie i jeden potokowiec (na oko 25 cm)

Potem pojedchałem nad jezioro łąka i pieknie powalczyłem z karasiami i linami na odległościówkę.

Pozdrawiam

#23 czaplasiwa

czaplasiwa

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 07 sierpień 2012 - 08:41

Powyżej, trochę dalej masz fajną Sołę w miejscowościach:
Wieprz
Węgierskiej Górce
Cisiec
Milówka
Rajcza.
Rybki może nie zaduże, ale czasami trafi się i okaz. Uwielbiam tamte strony.
Pozdrawiam życząc sukcesów w machaniu muchówką icon_biggrin.gif

#24 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 08 sierpień 2012 - 06:30

Węgierska górka jest moim ulubionym miejscem:D
Zwłaszcza okolice jazu;p

#25 czaplasiwa

czaplasiwa

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 08 sierpień 2012 - 08:17

Z ciekawych rzeczek jest jeszcze Koszarawa. Też warto na nie spróbować icon_wink.gif

#26 czaplasiwa

czaplasiwa

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 09 sierpień 2012 - 07:35

Jeżeli naprawdę chcesz połowić na muszkę zapraszam Ciebie do wizyty u Frania Sikonia w Białym Dunajcu.
http://www.podhubami...iejscowosci.htm
Spotykamy się tam u niego często. Są ludziska z całej Polski. Atmosfera jest niepowtarzalna a i kręcenia muszek można się nauczyć
http://www.szczurek....?...asc&start=0

#27 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 09 sierpień 2012 - 15:27

Dzisiaj kolejny wypad ze sznurkiem w ręku... icon_wink.gif Kilkanaście pstrążków na suchą muszkę udało się przechytrzyć. Rybki niewielkie, do 30cm. Trafiły się też 2 tęczaki...Sporo pustych brań i kilka spadów. Łowienie trudne technicznie, bo rzeczka niewielka, cała zakrzaczona, co jak na moje nikłe umiejętności okazało się niełatwym zdaniem. Po pewnym czasie niestety zaczęła iść mętna woda(wcześniejsze opady, jak i jakieś prace regulacyjne w górze rzeki) i pstrążki już tak chętnie do much się nie podnosiły...

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#28 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 14 sierpień 2012 - 01:41

gdzie suszysz muche Kamil ?
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#29 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 14 sierpień 2012 - 10:42

CYTAT(arcio99 @ wto, 14 sie 2012 - 02:41) Wyświetl post
gdzie suszysz muche Kamil ?

Wszelkie dolnośląskie większe i mniejsze ciurki icon_smile.gif Od Wałbrzycha, po Zgorzelec praktycznie icon_smile.gif Kwisa, Kaczawa, Bóbr, Bystrzyca i sporo innych icon_smile.gif

Teraz myślę, żeby spróbować na Odrze... icon_wink.gif

Pozdrawiam i napiętego sznura życzę!! icon_smile.gif

Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#30 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 16 sierpień 2012 - 12:51

Odświeżam wątek, bo dziś znowu udało się napiąć sznur icon_cool.gif Sezon powoli dobiega końca, więc wykorzystałem wolną chwilę i skoczyłem na pobliską rzeczkę, można by rzec @Arciowi do domu icon_wink.gif
Rybki cwane i nie tak chętne do zbierania, jak ostatnio, a może to po prostu mój ubogi(jeszcze icon_twisted.gif ) arsenał muszek im nie odpowiadał? Kilka wyjść, pustych brań, ze 4 spinki i 3 rybki na brzegu na imitacje chruścika(kręcone na sarnie, jak i CDC). Kropki już fajne, wszystkie 30+, największy, zmierzony w wodzie, w bliskiej okolicy 4 dyszek.

Postanowiłem tym razem jakąś zdobycz uwiecznić na fotografii, bo tak mało zdjęć w wątku... Mam wreszcie rybę pod nogami, gramolę się na brzeg, żeby zdjąć plecak i "dobyć" aparat, a w tym czasie rybka spokojnie ustawia się przy dnie i odpoczywa....Aparat ustawiony, chcę robić zdjęcie..a na końcu zestawu luz icon_wink.gif Bezzadziorowe haki to jest to!! icon_mrgreen.gif Z kolejnymi się już udało coś tam cyknąć...Aczkolwiek bez statywu i pilota, to nie robota... icon_wink.gif

Pozdrowionka

Kamil

Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#31 the_animal

the_animal

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 19 sierpień 2012 - 20:04

Śliczne zdjęcia ...

#32 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 19 sierpień 2012 - 21:07

CYTAT(the_animal @ nie, 19 sie 2012 - 21:04) Wyświetl post
Śliczne zdjęcia ...

Dzięki wielkie! Nie ukrywam, że fotografia wędkarska, to kolejny element naszego hobby, który bardzo jest mi bliski, bo oprócz wspomnień, to jedyna pamiątka z wypadów nad wodę icon_smile.gif
To jeszcze jedno, z tego wypadu... a jutro postaram się cyknąć coś nowego..... icon_mrgreen.gif

P.S
Po kliknięciu na zdjęcie, powiększy się ono do maxymalnego rozmiaru i wyostrzy, jak trzeba icon_wink.gif

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#33 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 20 sierpień 2012 - 15:22

w którym miejscu łowiles konkretnie? Gratulacje, mi osobiście nie udało się dorwać u mnie pstrąga większego niz ~35cm icon_razz.gif Ja obecnie siedząc w Norwegii próbuje cos polowic na muszke ale z miernym skutkiem, tutejsze kropki przepadają za blaszkami icon_wink.gif
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#34 czaplasiwa

czaplasiwa

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 20 sierpień 2012 - 17:21

Co dobre szybko mija icon_confused.gif
Zjechała się doborowa ekipa z : Bielska Białej, Mikołowa, Warszawy a potem gościli u nas ludziska z : Katowic, Zakopanego, Nowego Sącza, Zawoi, Makowa Podhalańskiego z kieleckiego i Bóg jeden wie skąd jeszcze
Pobyt na Białym Dunajcu spełnił oczekiwania nas wszystkich.
Muchowo było super. Dla każdego bez względu na wiek.
Była nauka łowienia na muszkę dla dzieci.

Przyjrzycie się jaki sprzęt przygotowaliśmy maluchom do nauki łowienia na nimfki icon_biggrin.gif

Mamy i babcia bacznie obsewowały wyczyny "młodziaków".

Najstarszy / mój wnuś / Kacper śmigał już prawdziwą muchówka.
Zaliczył łowienie: na mokrą muszkę i nimfy.
Muszę przyznać że jak na pierwszy raz wyszło całkiem nieźle i nie strzelał przy mokrej z "bata" ani nie poplątał nimf!!!! Wróży to nieźle na przyszłość.

Starszyzna także miała swoje zajęcia.
Kiedy Mikołaj Hassa / redaktor Wędkarskiego Świata i nasz przyjaciel / dowiedział się że będziemy z Wojtkiem - Renegatem u Frania natychmiast załatwił parę dni urlopu , wsiadł po pracy w autko i przybył do Białego Dunajca.
Wieczorem w zorganizowanym tam na stałe końciku wędkarskim kręciliśmy muszki pod okiem ekspertów.

Mikołaja Hassy

Roberta Zyzika - zawodnika startującego w zawodach muchowych / właściciel sklepu http://zakopianskiemuchy.pl/

Kręciliśmy:
nimfki

mokre i suche

oraz suche CDC

Po przyjeździe / skoro świt / sporej gromady kolegów po kiju ruszyliśmy na łowy.
Na pierwszy ogień poszła Białka Tatrzańska. Tam Franiu pokazał "góralską klasę " i zagiął nas lipieniem dobrze powyżej 40cm!!!!!
Potem krótka przerwa na regenerację sił

I śmigamy na Dunajec do..../ miejscowości nie zdradzę icon_wink.gif /
Tutaj niestety rybki są ale mniejsze niż na Białce.
Potem jeszcze chwila na Białym Dunajcu / który obławiałem z efektami przez tydzień pobytu/.

Jam ci to jest icon_lol.gif

Wojtek - Renegat icon_biggrin.gif

Pozostali koledzy łowiący w rynnach icon_eek.gif
Aby zachęcić do przyjazdu w te strony z muchówką oto jedna z rybek / tak na zachętę / chociaż w ciągu całego tygodniowego pobytu były pstrągi od 20 do 52 cm!!!!!!!!

Tradycyjny wieczorny pożegnalny grill z udziałem przesympatycznych gospodarzy: Ani i Frania Sikoniów

Wszystkim chętnym pragnącym pobyć choć trochę w tej "Oazie" wędkarstwa muchowego służę namiarami na Stanicę u Frania.

#35 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 21 sierpień 2012 - 18:03

Coś wspaniałego:D

Może w przyszłym roku się skuszę:D

#36 czaplasiwa

czaplasiwa

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 21 sierpień 2012 - 18:46

Taka mała zachęta do przyjazdu tak do Białego Dunajca jak i do Frania Sikonia
icon_biggrin.gif

Użytkownik czaplasiwa edytował ten post 21 sierpień 2012 - 18:47

#37 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 27 sierpień 2012 - 19:45

Witam

W sobotę odwiedziłem Sołę w Węgierskiej Górce.

Wypad bardzo udany.

Trafił się kropek poniżej 40 cm (Mój największy) na sucharka z samego rana powyżej jazu:D Gdy go odpinałem jakiś idiota rzucił kamieniem. Chyba myślał że go zjem.
Mały klonek też na suchą.
Oraz lipień co prawda niewielki skusił się na imitację kiełża ze złotą główką.

Zawsze łowiłem przy niskim stanie wody na Sole ale dopiero teraz nabrałem doświadczenia gdzie szukać ryb.
W każdym nawet małym zagłębieniu i warkoczu może kryć się ryba:D

Miałem też wiele brań nie zaciętych (małe ryby). Wyjścia z kryjówek agresywne ale puste brania(większe ryby).
Widziałem też potężne klenie ale nie chciał się skusić na muszkę.

Zebrałem kolejne doświadczenie!!

Niestety zdjęć nie mam bo jeszcze nie dorobiłem się aparatu wodo szczelnego (zawsze mam szczęście że się utopi).

Pozdrawiam

Użytkownik Felix1988 edytował ten post 27 sierpień 2012 - 19:46

#38 m.krzyk

m.krzyk

Wędkarz

• Members
  • 79 postów

Napisano 29 sierpień 2012 - 19:41

Koniec sezonu.. Za niedługo trzeba będzie go jakoś podsumować.. Ja dziś machałem nad Kaczawą w Złotoryji. Niezliczone ilości pstrązków do 20 cm.. MASAKRA. Już się na nie denerwowałem:) Woda strasznie niska, jednak najlepsze brania (dużych ryb) miałem w połowie lipca, woda była trzy razy wyższa, lekko trącona. Dziś krystalicznie czysta i niska woda nie dała żadnej wymiarowej ryby.. hmm cóż.. Może jutro.. Brania na praktycznie wszystko co miałem w pudełku.. I sucha, i mokra, i nimfa, pięknie brały też na streamerki.
Podzielę się z Wami jeszcze jednym doświadczeniem.. Ostatnio wędkowałem na Głomii, pięknej rzeczce w Wielkopolsce. Pstrągów dosyć sporo, ale nie łowiłem mniejszych niż 30 cm.. Spotkałem tam starego łowce okazów, opowiadał mi o takich pstrągach po 70cm. Mówił że jak jest dobry dzień można złowić 60-tkę bez problemu.. Przedzierałem się przez trawy, pokrzywy. Doszedłem do pięknej miejscówki, oczywiście podchodzenie do wody TYLKO na czworaka, bądź na leżąco, w innym przypadku ZAPOMNIJ o rybach. Miałem wtedy spining więc puściłem woblerka w odpowiednie miejsce, przytrzymanie i nagle potężne uderzenie, od razu odjazd w dół rzeki, słuchajcie nic nie mogłem zrobić trzymałem wędkę i patrzyłem jak upływa żyłki, masakra jakaś. Czekałem kiedy przestanie, ale on szedł dalej. Dokręciłem hamulec i wtedy w oddali kilkudziesięciu metrów wyskoczył wielki lorbas. No i - wytrzepał się z kotwiczki płynąc w dal.. Coś przepięknego.
Na Kaczawie nigdy czegoś takiego nie przeżyłem chociaż łowię już kilka lat. Największy pstrąg ok 40cm.
Zastanawiam się czy to wynika z bogatszej w pożywienie wody, czy może z ilości pstrąga w rzece.. Ilekroć łowię na Kaczawie spotykam ŁAWICE pstrągów potokowych.. Dziwaczna sprawa. Dziś w jednym dołku naliczyłem 15 pstrągów takich do maks 20 cm. Ale nie mniejszych niż 15.. Jak uważacie? czy gospodarka zarybień jest prowadzona nieprawidłowo?? Może jest go za dużo i nie może urosnąć.. Już kombinuję jak koń pod górkę.. Czekam na Wasze opinie.

#39 Buszmen

Buszmen

Wędkarz

• Members
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo muchowe, Fotografia

Napisano 29 sierpień 2012 - 20:59

Witam.
W niedziele byłem nad rzeką połowić lipienie na daleką nimfę. Na jednym zakręcie miałem piękne branie, ledwo brązka wpadła do wody od razu się zakotłowało. Zdążyłem zobaczyć wielki ogon i zaczęła się walka. Ryba wy brała mi cały sznur i troszkę podkładu. Po trzydziesto minutowej nie równej walce i bieganiu po krzakach w górę i w dół zobaczyłem że na haku uwiesiła się troć. Wtedy zrozumiałem że moje szanse są znikome, żyłeczka 0,14 to troszkę mało. Po upływie następnych 15 min ryba zaczęła słabnąć, podekscytowany tym że może uda mi się ją wyjąć chciałem ja podciągnąć bliżej. Zaczęła robić kolejny odjazd niestety nie zauważyłem pętli sznura na nodze. Nie zdążyłem go odplątać poczułem szarpnięcie wędziska, zobaczyłem odpływający ogon. Szczęście że używam haków bez zadziora to może rybce nic nie będzie.

#40 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 02 październik 2012 - 17:51

Witam wszystkich!!

Wraz z kumplem wybrałem się na "wypad wędkarski". 20.09.2012 do 24.09.2012
Główne założenia były takie:

Coś po suszyć.
Coś wypić.
Odprężyć się.

Pierwsze miejsce to Soła w Węgierskiej Górce.
Przerobiliśmy mojego Forda Couriera i mieliśmy hotel 5 gwiazdek;p obok monopolowy;p
Wypad bardzo udany pierwsze dwa dni muszka potem spin na odcinku Wisły poniżej zb. Goczałkowice.
Kumpel złowił parę małych pstrążków i małą brzane:)
Mi udało się wychaczyć Fajnego Lipienia.

Dołączam kilka fotek z wypadu;p

Ten koleś na fotce to mój kumpel.

Załączone miniatury

• 2.JPG
  • 3.JPG
  • 4.JPG
  • 5.JPG
  • 1.JPG

Użytkownik Felix1988 edytował ten post 02 październik 2012 - 17:52

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych