Skocz do zawartości

Zdjęcie

Muchowe 2012

• Zamknięty Temat jest zamknięty
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 m.krzyk

m.krzyk

Wędkarz

• Members
  • 79 postów

Napisano 18 styczeń 2012 - 23:22

Temat opisywałby nasze relacje z wypraw wędkarskich forumowych Muszkarzy. O ile chcecie taki temat!!?? Proszę o odpowiedzi, co Wy na to?
ostatnio łowię dużo pstrążków na Kaczawie.. piękna rzeka..ale pstrągi małe..więc fotek nie wstawiam.. Co jakiś czas trafiają się za to piękne lipienie i bardzo waleczne jak na styczeń.. no ale pewnie przez te pogodę.. Nie powiem, ale bardzo cieszy mnie taka właśnie aura -bo ryby żerują całe dnie..

Użytkownik m.krzyk edytował ten post 18 styczeń 2012 - 23:29

#2 hetti

hetti

Weteran

• Members
  • 462 postów

Napisano 31 styczeń 2012 - 22:42

CYTAT(m.krzyk @ czw, 19 sty 2012 - 00:22) Wyświetl post
Temat opisywałby nasze relacje z wypraw wędkarskich forumowych Muszkarzy. O ile chcecie taki temat!!?? Proszę o odpowiedzi, co Wy na to?
ostatnio łowię dużo pstrążków na Kaczawie.. piękna rzeka..ale pstrągi małe..więc fotek nie wstawiam.. Co jakiś czas trafiają się za to piękne lipienie i bardzo waleczne jak na styczeń.. no ale pewnie przez te pogodę.. Nie powiem, ale bardzo cieszy mnie taka właśnie aura -bo ryby żerują całe dnie..

Bardzo dobry temat. Ja w tym roku zaczynam przygodę muszkarską i mam nadzieję, że uda mi się coś w temacie wrzucic, wraz z fotką;)
Pozdrawiam.

#3 czaplasiwa

czaplasiwa

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 31 styczeń 2012 - 23:15

CYTAT(hetti @ śro, 01 lut 2012 - 01:42) Wyświetl post
Bardzo dobry temat. Ja w tym roku zaczynam przygodę muszkarską i mam nadzieję, że uda mi się coś w temacie wrzucic, wraz z fotką;)
Pozdrawiam.

Polecam Tobie zajrzeć na strony:
Stowarzyszenia Przyjaciół Białej Przemszy: http://www.bialaprze...l/luk/index.php
oraz
Renegat Fishing Team: http://www.renegat.c...tualnosci,1,,,1
W obydwóch kierunkach nie masz daleko a może... wciągnie Ciebie zapał nie tylko do łowienia, ale także do działania dla dobra którejś z rzek ? icon_wink.gif

Użytkownik czaplasiwa edytował ten post 31 styczeń 2012 - 23:16

#4 hetti

hetti

Weteran

• Members
  • 462 postów

Napisano 01 luty 2012 - 23:36

CYTAT(czaplasiwa @ śro, 01 lut 2012 - 00:15) Wyświetl post
Polecam Tobie zajrzeć na strony:
Stowarzyszenia Przyjaciół Białej Przemszy: http://www.bialaprze...l/luk/index.php
oraz
Renegat Fishing Team: http://www.renegat.c...tualnosci,1,,,1
W obydwóch kierunkach nie masz daleko a może... wciągnie Ciebie zapał nie tylko do łowienia, ale także do działania dla dobra którejś z rzek ? icon_wink.gif

Obejrzałem na szybko obie strony, myślę że wciągnie mnie nie tylko łowienie na muchę;)
Trzeba jakoś zadbac o nasze rzeki bo nie ma ich dużo.

#5 czaplasiwa

czaplasiwa

Weteran

• Members
  • 219 postów

Napisano 02 luty 2012 - 08:46

Przyjrzyj się im dokładnie . Są tam na prawdę fantastyczni ludzie którym się coś "chce" dobrego zrobić. Może warto było by spróbować przyłączyć się do jednej z nich.
icon_wink.gif

#6 Buszmen

Buszmen

Wędkarz

• Members
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo muchowe, Fotografia

Napisano 04 luty 2012 - 20:09

Fotek ryb niestety nie mam bo aparacik mi zwinęli z auta mam tylko z komórki same widoczki.
img2431.jpg
Byłem ostatnio na rzece Łebie pogoda była bardzo dobra pomimo lekkiego mrozu, wędkarzy nie było za wielu co mnie bardzo ucieszyło, postanowiłem połowić najpierw na spining potem na muchę. Poszedłem w moje ulubione miejsce wykonałem dwa rzuty spiningiem i wyciągnąłem troć 60 cm. Całusek i pa pa. Zmieniłem osprzęt na muchówkę po dłuższym łowieniu imitacją żabki zmieniłem na własnoręcznie ukręconego streamera.

Po chwili miałem ładnego 45 cm potokowca był wychudzony ale w dobrej kondycji wrócił do wody. Nic później już nie złapałem.

Szkoda że nie mam aparatu ;/

#7 Tevez

Tevez

Weteran

• Members
  • 225 postów

Napisano 07 luty 2012 - 20:34

CYTAT(Buszmen @ sob, 04 lut 2012 - 21:09) Wyświetl post
Fotek ryb niestety nie mam bo aparacik mi zwinęli z auta mam tylko z komórki same widoczki.
img2431.jpg
Byłem ostatnio na rzece Łebie pogoda była bardzo dobra pomimo lekkiego mrozu, wędkarzy nie było za wielu co mnie bardzo ucieszyło, postanowiłem połowić najpierw na spining potem na muchę. Poszedłem w moje ulubione miejsce wykonałem dwa rzuty spiningiem i wyciągnąłem troć 60 cm. Całusek i pa pa. Zmieniłem osprzęt na muchówkę po dłuższym łowieniu imitacją żabki zmieniłem na własnoręcznie ukręconego streamera.

Po chwili miałem ładnego 45 cm potokowca był wychudzony ale w dobrej kondycji wrócił do wody. Nic później już nie złapałem.

Szkoda że nie mam aparatu ;/

Ostatnio czyli kiedy? icon_smile.gif
Bo widzę że rzeczka nia zamarzła mimo że jest raczej wąska

#8 Buszmen

Buszmen

Wędkarz

• Members
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo muchowe, Fotografia

Napisano 24 marzec 2012 - 20:22

CYTAT(Tevez @ wto, 07 lut 2012 - 21:34) Wyświetl post
Ostatnio czyli kiedy? icon_smile.gif
Bo widzę że rzeczka nia zamarzła mimo że jest raczej wąska

nie jest taka wąska i tak szybko nie zamarza jeszcze nie widziałem jej całkowicie zamarzniętej

#9 woder

woder

Wędkarz

• Members
  • 92 postów

Napisano 03 maj 2012 - 12:45

Witam,strasznie nudą wieje w tym temacie.
Wczoraj chruścik zaczął rujkę a jaziory,zaczeły oczkować,wszystko od ok 19 wieczorem i trwało do późnej nocy .
Efektem łoienia było kilka jazi 30+ jeden 42 cm ,boleń ok 30cm i 2 miarowe klenie.

Załączone miniatury

• SAM_1752.JPG
  • SAM_1756.JPG
  • SAM_1759.JPG
  • SAM_1761.JPG

#10 m.krzyk

m.krzyk

Wędkarz

• Members
  • 79 postów

Napisano 14 maj 2012 - 19:37

Dzis dwie godzinki łowienia i chyba z 20 pstrążków takich do 25 cm. Jeden miarowy. Grubasek dał czadu -niesamowita walka..

Załączone miniatury

• 2012_05_13_10.36.55.jpg

Użytkownik m.krzyk edytował ten post 14 maj 2012 - 19:46

#11 m.krzyk

m.krzyk

Wędkarz

• Members
  • 79 postów

Napisano 16 maj 2012 - 05:05

efekty wieczornej pół godziny nad wodą... kilka pstrągów takich jak ten..

Załączone miniatury

• pstrążek.jpg

#12 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 16 maj 2012 - 05:49

Gratuluję regularnie łowionych ryb!
Jeszcze kiedyś się zabiorę za muchowanie...Machałem tym ustrojstwem.....nie taki diabeł straszny icon_wink.gif

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#13 m.krzyk

m.krzyk

Wędkarz

• Members
  • 79 postów

Napisano 16 maj 2012 - 08:19

He he.. Już w Legnicy widać jętkę, więc zaczyna się piękny czas.. Ale ostatnio też byłem na szczupakach.. i zmarnowałem trzy piękne brania na streamera.. Ale na muchówce, zdecydowanie hol jest bardziej emocjonujący.. Także Kamilu polecam bardzo te technikę bo przyjemności MASA!! icon_smile.gif)))

#14 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 16 maj 2012 - 11:56

CYTAT(m.krzyk @ śro, 16 maj 2012 - 09:19) Wyświetl post
He he.. Już w Legnicy widać jętkę, więc zaczyna się piękny czas.. Ale ostatnio też byłem na szczupakach.. i zmarnowałem trzy piękne brania na streamera.. Ale na muchówce, zdecydowanie hol jest bardziej emocjonujący.. Także Kamilu polecam bardzo te technikę bo przyjemności MASA!! icon_smile.gif)))

Ostatnio już byłem bliski nabycia podstawowego zestawu muchowego na szczupaczki, bo nie ukrywam, że temat mnie bardzo korci i nęci... icon_mrgreen.gif Ale niestety na razie oszczędności się gromadzą na sandaczówkę- musi być zachowana kolejność i priorytety icon_wink.gif

Ale nie ukrywam, że taki klimat bardzo mi się widzi.....:

Ff8-pbZBLs4

Ok. Kończę offtopa i czekam na foty szczupaczków na "muchi" icon_wink.gif

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 18 maj 2012 - 14:45

Mnie boli ,że w moich okolicach nie ma za bardzo łowisk gdzie by szczupak żerował przy brzegu i na dodatek przy powierzchni. Za głebopkie są to łowiska. A na innym lowisku lowienie szczupaków na muche utrudnia zarosniećie stawu i brak mozliwości wędkowania z łodzi. Zawsze chciałem spróbować takiego wędkowania szczupakow bo skoro 25cm daje tyle frajdy to co dopiero 50-70cm szczupak.

#16 gregory641

gregory641

Weteran

• Members
  • 626 postów
  • Zainteresowania:rybki siatkówka plażowa, koszykówka

Napisano 20 maj 2012 - 22:55

To ja też się pochwalę; 44cm kropkowanej radości icon_smile.gif

Załączone miniatury

• DSC00745.jpg

pozdro_600

#17 woder

woder

Wędkarz

• Members
  • 92 postów

Napisano 15 czerwiec 2012 - 19:09

Fajne macie kropki,troszkę zazdroszcze.
pozdr.

#18 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 06:53

Witam

Pierwszy raz w tym roku miałem muchówkę.
Niestety nie nad rzeką. Trening nad jeziorem Łąka efektem 1 wzdręga kilka brań. Niestety ryby nie żerowały intensywnie przy powieszchni.

Fotki niemam bo utopiłem telefon.

Pozdrawiam

W niedzielę w raz z kumplem postanowiliśmy pobrodzić po jeźorze łąka. On klasycznie na spławik a ja z muchą.
Efektem kumpel 12 wzdręg a ja 10. Wiele brań nie zaciołem... ale to i tak nieźle jak na 45 min wędkowania:D

Teraz kombinuje nad wypadem do Węgierskiej Górki...

Pozdrawiam

#19 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 30 lipiec 2012 - 20:04

No i stało się.... icon_wink.gif

Kontakt jakiś tam z muchówką miałem, na nizinnej rzece złowiłem przy pierwszych próbach kilka uklejek na sucharka...Przyszedł czas na większe ryby....

Wybierając się na pstrągi, wziąłem ze sobą oprócz spiningu muchówkę...I po pierwszym rzucie i wyjściu ryby do muchy tak się zawziąłem, że w tym dniu spinem nie rzuciłem... icon_wink.gif
Na imitację chruścika złowiłem jakieś 12-15 pstrągów, kilka rybek miało w okolicy 40centów, do tego 3-4 kleniki. Kilka pustych brań, wyjść itd.... Spadów, mimo bezzadziorowych haków, praktycznie nie miałem...

Zdjęć niestety tym razem nie robiłem, bo zbyt byłem zaaferowany łowieniem i kolejnymi próbami położenia muchy tam, gdzie wg mnie powinna wylądować.... icon_wink.gif

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#20 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 09:49

Chciał bym poznać tą rzekę unas na śląsku niestety niema zabardzo gdzie połowić na muchę zwłaszcza w okręgu katowickim;/

Użytkownik Felix1988 edytował ten post 01 sierpień 2012 - 09:49

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych