Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziennikarskie Hieny

26 odpowiedzi w tym temacie

#1 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2996 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 09 styczeń 2012 - 15:30

Widzieliście film na którym słychać jak prokurator wojskowy płk Mikołaj Przybył strzela do siebie? Widzieliście co robi jedna menda dziennikarska!!!!! Ta w czerwonej bluzie forda!! Zamiast udzielać pomocy i drzeć ryj o pogotowie łapie za kamerę i filmuje!!
A później gdy jeden z dziennikarzy bodajże z głosu wielkopolski czy jakoś tak prosi o pomoc to operatorzy(w tym ta szmata w czerwonej bluzie) tylko filmują!

Mam szczerą nadzieję że prokurator zajmie się tą sprawą z urzędu. Dowód filmowy jest, wszakże mendy same się sfilmowały.
I powinni dostać najsurowszą z możliwych kar!!!!!!! icon_evil.gif Za nieudzielenie pierwszej pomocy.

#2 -M-A-T-I-_ESOX_

-M-A-T-I-_ESOX_

Wędkarz

• Members
  • 45 postów
  • Zainteresowania:motocykle

Napisano 09 styczeń 2012 - 15:52

oni poszukują tylko sensacji żeby się sprzedało ludzkie życie nie ma dla nich żadnych wartości co do kary to moim zdaniem powinni przynajmniej dostać po 10 lat ale morze macie inne zdanie na ten temat ale znojąc polskie sondy dostaną wyroki w zawieszeniu i sprawa ucichnie

Użytkownik -M-A-T-I-_ESOX_ edytował ten post 09 styczeń 2012 - 15:59

#3 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 16:06

Jaguar uważaj, jakaś "Menda" przeczyta ten wątek i zrobi na Ciebie nagonkę. Zgada się z innymi "Mendami" i Cie zniszczą...

Teraz we wszystkich programach informacyjnych będą mieli co gadać... tylko o to im chodzi... "wojnę" rozpętali icon_evil.gif
Teraz będą tygodniami nawracać i spekulować!

Jestem takiego zdania jak Wy, odpowiedzialność za brak udzielenia pomocy...

Użytkownik Piotr PGr edytował ten post 09 styczeń 2012 - 16:09

#4 -M-A-T-I-_ESOX_

-M-A-T-I-_ESOX_

Wędkarz

• Members
  • 45 postów
  • Zainteresowania:motocykle

Napisano 09 styczeń 2012 - 17:18

ja staram się ograniczyć oglądanie tv bo to zwykłe mydlenie oczu nie dawno dopiero nie dawno otworzyłem szeroko oczy tym tak naprawdę wszystkim chodzi polecam zobaczyć wszystkie te filmiki http://www.youtube.c...ayer_detailpage

#5 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 09 styczeń 2012 - 17:22

"... kasa Misiu, kasa ..."

#6 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2996 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 18:32

CYTAT(Piotr PGr @ pon, 09 sty 2012 - 17:06) Wyświetl post
Jaguar uważaj, jakaś "Menda" przeczyta ten wątek i zrobi na Ciebie nagonkę. Zgada się z innymi "Mendami" i Cie zniszczą...

Teraz we wszystkich programach informacyjnych będą mieli co gadać... tylko o to im chodzi... "wojnę" rozpętali icon_evil.gif
Teraz będą tygodniami nawracać i spekulować!

Jestem takiego zdania jak Wy, odpowiedzialność za brak udzielenia pomocy...

Zapraszam te mendy może coś zdziałają.
I co się okazało? Ten w czerwonej bluzie to z TVP był a nie jak sądziłem z TVN-u. A jakie niewiniątko robił, "myślałem że zemdlał" ta może jak zobaczył gnata w swojej dłoni icon_wink.gif
U mnie ulica aż huczy od tego. Nawet zakapiory z bramy wieszają psy na operatorach kamer.

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#7 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Grunt, Spławik,Spinning

Napisano 09 styczeń 2012 - 19:36

Jeden polityk ich ładnie nazwał - ŚCIERWOJADY i to moim zdaniem ładnie określa to, co robią teraz dziennikarze. Ma być sensacja, krew i łzy, a wiec oglądalnośc! Nie dziwi więc, że pokaża w tv wszystko, aby zaistnieć.

Druga stroną medalu pozostanie fakt, że mnie jako jednostkę wybitnie aspołeczną i apolityczną zastanawiają tego rodzaju fakty, że jakiś człowiek, za coś tam odpowiedzialny, wybiera taką formę wyjścia z sytuacji. Czy gdyby był niewinny, strzeliłby sobie w łeb? Może on był w coś zamieszany, może jego podwładni byli uwikłani, a może jego przełożeni cisnęli go z góry i nie wytrzymał? Tak naprwadę h.. wie i my szaraki nigdy sie nie dowiemy, ale jeżeli prokuratura generalna staje po drugiej stornie barykady z prokuratorem wojskowym to sprawa nie jest błaha i trzeba szybko posprzątać pod dywan, bo media mędą węszyć, a po wypowiedziach widac, że wojsku to mocno nie na rękę... Kto odsłużył swoje w MONie, łatwiej zrozumie, co mam na mysli...

Czy nie dziwi też fakt nikogo, że śp. A.Lepper powiesił się i nie towarzyszyła temu jakaś wielka afera?
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#8 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2996 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 19:52

Wiesz, racja że musiał mieć powód by do siebie strzelać. Dla mnie to iż przeżył świadczy o tym że musiał mieć jakieś wątpliwości bo tak mógł by sobie strzelić w skroń i po człowieku a tak pewnie miał nadzieję że przeżyje i uda się na emeryturę/rentę i dadzą mu spokój.

Wielce możliwe iż swoim oświadczeniem spowodował że opinia publiczna dowie się o jakiejś aferze w którą jest uwikłany prokurator generalny skoro tak ostro zareagował i może jeszcze wysokiej rangi oficerowie?
Może się jeszcze okazać iż Smoleńsk jest skutkiem jakiegoś konfliktu o którym nie wiadomo. Tylko możemy to domniemywać.
Wszakże mówią że nosił broń bo były ataki na jego mieszkanie i samochód. Może prawdą jest iż próbował się ktoś go już pozbyć ale się ciągle nie udawało i niejako przyparty do ściany próbował się uratować czy wskazać kto mu zagraża. Może doszedł do wniosku iż za dużo powiedział i nic dobrego go nie czeka. Tego nie wiemy.

Mam tylko nadzieję że sprawa ujrzy światło dzienne. A jeśli nie to prośmy Boga niech ześle wielką falę co zmyje ścierwo z tego świata lub rozdupczy ten świat i każdy dostanie to na co zasłużył.

Umieraliście tak młodo,

#9 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 20:30

CYTAT(jaguar56 @ pon, 09 sty 2012 - 20:52) Wyświetl post
Mam tylko nadzieję że sprawa ujrzy światło dzienne. A jeśli nie to prośmy Boga niech ześle wielką falę co zmyje ścierwo z tego świata lub rozdupczy ten świat i każdy dostanie to na co zasłużył.

I pod tym się podpisuję w 100%.

Swoją drogą, żołnierze zawodowi nie mają z tego co mi wiadomo, pozwolenia na broń. Jest ona im udostepniana na zasadach "wojskowych" i nie mają prawa, oprócz sytuacji przewidzianych w Regulaminie Sił Zbrojnych, wynoszenia ich poza teren jednostki wojskowej. Własnie leci info na Polsta2, gdzie podają, ze płk miał broń prywatną, więc warto by wyjaśnić, czego tak lękał się pan pułownik? Kto i czemu tak mu groził i dybał na jego zycie? Przecież wszyscy wiedzą, że prokuratorzy inwigilowali i podsłuchiwali telefony dziennikarzy, co godzi w konstytucyjne rpawa obywatela... A idąc krok dalej, co gdyby wycelował ten pistolet w stronę dziennikarzy?

Smoleńsk to już wogóle nczym lądowanie w Roswell lub zamach na JFK. Komus bardzo zalezy, aby ta sprawa nie ujrzała w pełni swiatła dziennego, a to co POlska robi w tym temacie na drodze z Rosją woła o pomster do nieba. Wszystko tajne przez poufne, rodzinom szybko wypłacono odszkodowania, ofiary pochowano też dosć szybko. Co ciekawe, rodziny poległych zołnierzy na misjach musza się dopraszac odszkodowań na drodze sądowej... Cała ta polityka śmierdzi...

Zawsze marzył mi się dzień, aby polityków i osoby odpowiedzialne za bałagan w tym państwie spotkało to, co J.Carrey'a w filmie Kłamca, Kłamca. Taki np tydzień mówienia tylko prawdy, bez możliwości kłamstwa - oj wiele by się działo...
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#10 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2996 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 20:39

CYTAT(arek2202 @ pon, 09 sty 2012 - 21:30) Wyświetl post
Zawsze marzył mi się dzień, aby polityków i osoby odpowiedzialne za bałagan w tym państwie spotkało to, co J.Carrey'a w filmie Kłamca, Kłamca. Taki np tydzień mówienia tylko prawdy, bez możliwości kłamstwa - oj wiele by się działo...

Oj by się działo. Martwi minie tylko jedna rzecz? Że w ten tydzień nie było by telewizji, radia, internetu albo przynajmniej wiadomości bo by musieli cały program wypikać icon_mrgreen.gif

Umieraliście tak młodo,

#11 Kartofel

Kartofel

Weteran

• Members
  • 470 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ;p, różne sporty, muzyka, komputer

Napisano 09 styczeń 2012 - 20:40

Wątpie nawet w to żeby takich ludzi spotkała kara jeżeli teraz takie rzeczy się dzieją ...

#12 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 22:25

CYTAT(Kartofel @ pon, 09 sty 2012 - 21:40) Wyświetl post
Wątpie nawet w to żeby takich ludzi spotkała kara jeżeli teraz takie rzeczy się dzieją ...

Najsmutniejsze jest to, że pozostajemi tylko się z Tobą zgodzić i to wszytsko, co mogę zrobić... To walka z wiatrakami, kiedys próbowałem, ale trzeba mieć wileki zapas funduszy , potężn koneksje i całą armię prawników.

#13 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 10 styczeń 2012 - 19:30

Słuchajcie a może powód nie ratowania był prozaiczny i po prostu to była ustawka, że prokurator strzeli w policzek a tamten z kamerą zaczai się tak jakby został sytuacją zaskoczony i wiedział że nie zrobi sobie krzywdy i dlatego nie szedł ani nie wzywał pomocy.
Wszystko się dobrze skończyło icon_smile.gif Żyje prokurator a rana jest powierzchowna.

#14 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 21:09

CYTAT(Wojtek@ @ wto, 10 sty 2012 - 20:30) Wyświetl post
Słuchajcie a może powód nie ratowania był prozaiczny i po prostu to była ustawka, że prokurator strzeli w policzek a tamten z kamerą zaczai się tak jakby został sytuacją zaskoczony i wiedział że nie zrobi sobie krzywdy i dlatego nie szedł ani nie wzywał pomocy.
Wszystko się dobrze skończyło icon_smile.gif Żyje prokurator a rana jest powierzchowna.

Wojtku@, wyczytałem w Twoim profilu, żeś starszy ode mnie, więc w pierwszym odruchu trochę mnie zdziwiło Twoje zdanie, ale po głębszym zastanowieniu faktycznie może mieć to sens.

Oczywiście informacje podawane w mediach są odpowiednio przygotowane, ale też ktoś nie bez powodu zniszczył niedoszłemu samobójcy samochód, a podobno nawet otruto psa. Człowiek ów bał się podobno o siebie i rodzinę, więc gdyby taka akcja faktycznie była "ustawiona", z prawdopodobnie osoby podejrzanej o jakieś tam machloje, stałby się ofiarą całej sprawy, a w dodatku na tapecie dziennikarzy, więc dybanie na jego zdrowie stało by się dla kogokowliek mocno ryzykowne. Tak, czy siak - sprawa sięga znacznie wyżej, co widac po tym, co dzieje się na szczeblach najwyszych prokuratury krajowej i wojskowej.

#15 Radek-c57

Radek-c57

Weteran

• Members
  • 289 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 21:12

Zobaczcie jak oni spokojnie wchodzą ,, jurek" wchodzi spokojnie z telefonem w ręce nawet nie podszedł. Drugi wchodzi omawiany kamerzysta i w chwili gdy brał kamerę nikogo jeszcze przy poszczelonym nie było. żadnych krzyków żadnego zdziwienia . zresztą zobaczcie sami http://wiadomosci.wp...ex.html#m944056.
Łowię, bo lubię;)
filmy online http://zalukaj.tv/polecony,668661/ filmy online
Nie bój się eksperymentów, amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Titanic'a

#16 Pablito

Pablito

Weteran

• Members
  • 462 postów
  • Zainteresowania:Wedkarstwo,Fotografia

Napisano 10 styczeń 2012 - 21:12

CYTAT(Wojtek@ @ wto, 10 sty 2012 - 19:30) Wyświetl post
Słuchajcie a może powód nie ratowania był prozaiczny i po prostu to była ustawka,

Wojtek przeszło mi to tez przez myśl,tzn całe to targnięcie się na własne życie,choć jakoś w głowie nie chce mi sie zmieścić,że ktoś strzela bądż co bądz sobie w głowe z zamiarem tylko
delikatnego okaleczenia..pewnie jak naprawdę było,co za ty jeszcze się kryje nigdy się nie dowiemy.W każdym razie cały ten scenariusz obserwuje z wiekim zainteresowaniem..
Ostatnimi czasy w ogóle dzieją sie dantejskie sceny..

Samobójstwo ŚP Endriu,okoliczności jego zajścia jak i całe postepowanie rozpłyneły się niczym kamfora..Nie jestem raczej typem teori wielkich spisków,nie opisuje-komentuje filmików
treścią ''słychać strzały'' choć w przypadku pułkownika słychać nawet przeładowanie broni,ale jak patrze na to co się dzieje na naszej scenie politycznej,mam wrażenie,że po raz kolejny w naszej historii jesteśmy bliscy od wielkiej rewolucjii...a w ludzkości od wielkiego wybuchu icon_mrgreen.gif

Co do samego zachowania dziennikarzy,o których wspomniał Jaguar...To jest zapalnik do tematu-na jakim jesteśmy etapie rozwoju emocjonalnego,a właściwie cofania się w rozwoju...

...Długi temat,można pisac i pisać..Przy wódeczce nocy by zabrakło..

edit.

Jeżeli ktoś rzeczywiście chce się targnąć na swoje życie, a jest wojskowym, to wie w jaki sposób strzelić - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 b. szef MON Bogdan Klich. W ten sposób skomentował nieudaną próbę samobójczą prok. płk. Mikołaja Przybyła.

Użytkownik Pablito edytował ten post 10 styczeń 2012 - 22:45

Wędkarskie wyprawy 2013r.
Cyprinus Carpio & Ctenopharyngodon idella

Wschod-Zachod Slonca Fazy Ksiezyca
Pogoda IMGW

#17 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów

Napisano 11 styczeń 2012 - 00:38

O i Ciebie "bracie" widzę zainetresował ten temat?icon_smile.gif

Dodam tylko, że właśnie nie zawsze ci wojskowi mają wszytsko ogarnięte ;( Byłem, więc wiem... Po mądrych szkołach przychodzili czasami tacy , co nie znali podstaw obsługi i działania AK47 czy P64.Tak, tak za moich czasów były 64, których pociski na 50 metrach można było w czapkę łapać, a teraz pewnie same Glocki w MONie icon_wink.gif Wyczytałem, że oebcnie armia posiada P-83 Wanad lub Wist P-94, ale te dane mogą być nieaktulane, zresztą niewiele to wnosi do tematu. Faktem jest, że strzelania były dwa - trzy razy w roku, zależy od jednostki i rzadko brała w nich udział kadra. Ona miala takie strzelania osobno, pewnie dlatego, żeby szweje służby zasadniczej nie zawstydzali panow oficerów icon_wink.gif
Reasumując - ci którzy siedzieli na misjach lub jednostkach liniowych coś tam wiedzą o broni, a co może wiedzieć płk prokurator, który całą służbe spędził za biurkiem?

Troche dywagacji technicznych:

Pójdę dalej, być może myląc się w mojej skromnej wiedzy, ale wystrzelony pocisk NIGDY nie leci prosto, po wystrzeleniu z lufy. Ma oczywiscie wysoką temperaturę, niesie za sobą masę gazów strzelniczych, a także posiada rotację i to bardzo dużą. Nie bardzo mogę zrozumieć, jak ów człowiek trzymał ten pistolet, że ranił się tylko w policzek? Przecież przykładając lufę do twarzy w jakikolwiek sposób, nie da się w zasadzie ominąc kości, chyba że strzela się w policzek z boku, mając w pełni otwarte usta (jakby chcieć ugryźć jabłko) i celując idealnie w poziomie. Spóbujcie w domu z jakimś przedmiotem "pistoletopodobnym" wycelowac sobie w głowe i ominąc elementy kostne na lini potencjalnego strzału... Wychodzi mi tylko pozycja wspomniana wyżej.

Więc albo ten człowiek tak właśnie celował, albo z jakichs powodów miał cholernie dużo szczęscia, bo kulka odbita od czegokolwiek zniekształca się i robi masakryczne spustoszenie w organiźmie, własnie przez chaotyczny tor powstaly po odbiciu kuli. Chyba każdy wie, że najgorsze obrażenia w skutkach (pomijając miejsce postrzału) daje właśnie pocisk odbity zwany też rykoszetem.

Tu nasuwa się moje kolejne pytanie, czy ten strzał padł aby na pewno z broni załadowanej amunicją ostrą?... Faktycznie widać w relacji, że nikomu zbytnio nie spieszno do ratowania człowieka, a w linku podanym wyżej widać w ostatniej sekundzie materiału nad postrzelonym pochyla sie jakas osoba, tylko nie widać, kiedy weszła na salę... Wiem, wiem - teoria spiskowa się kłania, ale zawsze twierdziłem, że ludzie uwierzą w to, co pokaże telewizja.

Mała dygresja jak USA znalazło kosmitów i po katastrofie powiedziano ludziom,że to szczątki UFO. Jakby bezczelnie mówili prawdę wiedząc, że nikt w to nie uwierzy icon_wink.gif A do dziś nie wiadomo, co stamtąd zabrano...

Nie będę tu udawał CSI - są od tego inne służby w naszym kraju, ale faktem jest, że źle się dzieje i pozostaje mi współczuć temu człowiekowi, bo musiał mieć mega ciśnienie i jakiś straszny bałagan w głowie, aby sięgnąć po takie rozwiązanie ;( To też pokazuje, pod jaką musiał być presją, pytanie tylko czyją?

Użytkownik arek2202 edytował ten post 11 styczeń 2012 - 00:56

#18 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 11 styczeń 2012 - 18:47

Panu Prokuratorowi grożono i jednocześnie nikt nie prowadził, ani nie prowadzi dochodzenia na ten temat. Nie bardzo mogę sobie wyobrazić brak reakcji ze strony śledczych w przypadku groźby i to na dodatek wobec wysokiej rangi prokuratora.
Jedynie jakie wszczęto to o skradziony rower i zniszczone kołpaki w samochodzie.
Czy tak wyglada dybanie na czyjeś życie ?
Prokurator wygłasza oświadczenie a następnie dokonuje samookaleczenia i jak wyjaśnia następnego dnia do mikrofonu, że była to sprawa honorowa, na znak protestu przeciw rozwiązaniu prokuratury wojskowej.
Nie piszę o próbie samobójczej a o samookaleczeniu, bo co to za strzał którym zadaje sobie powierzchowną ranę, na tyle niegroźną, że następnego dnia osobiście udziela wywiadu. Nie chodzi mi o to, że powinien zginąć... Strzelając do siebie wiedział, że nic złego sobie nie zrobi...
Strzelać do siebie żeby ratować Prokuraturę Wojskową ? Brzmi to jak makabryczny żart.
Mnie całe to zajście przekonuje do jak najszybszego rozwiązania tej instytucji.
Bo do czego ona jest potrzebna ? Do ścigania naszych żołnierzy za błąd w Afganistanie, domagając się najcięższych kar . Oceniając wypadek w takich samych kategoriach jak by miał miejsce w czasie pokoju a nie na wojnie. Co za zbieg okoliczności... to była sprawa Pana Prokuratora.

Jest to dla mnie w równej części tragiczne co i groteskowe zachowanie, a na temat dziennikarzy do wcześniejszych wypowiedzi dodam, że może gdybyśmy tak chętnie nie "kupowali" sensacji to nie byłoby za nią tyle pogoni

Użytkownik esox2b edytował ten post 11 styczeń 2012 - 21:54

#19 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania:ryby woda i przygoda

Napisano 11 styczeń 2012 - 20:45

Moim skromnym zdaniem jest to jedna wielka mistyfikacja w niezbyt dobrym wykonaniu . Przez ostatnie lata nasza armia ulegała systematycznemu okrajaniu kadrowemu , zlikwidowano służbę zasadniczą , wiele jednostek , placówek itd. Cięto wszędzie , tylko jakoś ilość stanowisk generalskich i starszo-oficerskich proporcjonalnie nie malała ? ( nie wspomnę o ponad 100 etatach kapelańskich ) stosunek szeregowych żołnierzy do kadry zaczyna być śmieszny . Zlikwidowano WSI , prawdopodobnie są jakieś " przymiarki " do prokuratury - i to tu bym szukał przyczyn ostatnich zdarzeń .
Moja wypowiedź to tylko takie moje osobiste dywagacje na ten temat . icon_neutral.gif

#20 Kartofel

Kartofel

Weteran

• Members
  • 470 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ;p, różne sporty, muzyka, komputer

Napisano 11 styczeń 2012 - 21:41

A Ja uważam Panowie, że jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych