Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Karta Wedkarska

27 odpowiedzi w tym temacie

#21 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 05 January 2012 - 09:14 AM

CYTAT(Fifi @ śro, 04 sty 2012 - 19:10) Wyświetl post
kontaktowalem sie z PZW i nie trzeba miec karty aby wykupic zezwolenie na lowienie i wtedy wlasnie jest sie niezrzeszonym i oplata jest drozsza, podrawiam

Większej bzdury nie słyszałem... icon_evil.gif Nie masz prawa łowić bez karty wędkarskiej! Chyba, że jesteś obcokrajowcem na stałe mieszkającym za granicą!

2. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

§ 1

1. Prawo do wędkowania w wodach użytkowanych przez Polski Związek Wędkarski mają członkowie PZW i osoby nie zrzeszone w PZW, posiadający kartę wędkarską, przestrzegający zasad ujętych w niniejszym Regulaminie, po opłaceniu stosownych składek.
2. Zasady wydawania kart wędkarskich regulują przepisy ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym, z późniejszymi zmianami.
3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.
(...)
www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

#22 Fifi

Fifi

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 05 January 2012 - 02:00 PM

CYTAT(jinx_da_cat @ czw, 05 sty 2012 - 09:14) Wyświetl post
Większej bzdury nie słyszałem... icon_evil.gif Nie masz prawa łowić bez karty wędkarskiej! Chyba, że jesteś obcokrajowcem na stałe mieszkającym za granicą!

2. PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW

§ 1

1. Prawo do wędkowania w wodach użytkowanych przez Polski Związek Wędkarski mają członkowie PZW i osoby nie zrzeszone w PZW, posiadający kartę wędkarską, przestrzegający zasad ujętych w niniejszym Regulaminie, po opłaceniu stosownych składek.
2. Zasady wydawania kart wędkarskich regulują przepisy ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym, z późniejszymi zmianami.
3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.
(...)

tak mi napisano z PZW ze strony www.pzw.org.pl wiec chyba ludzie pracujacy tam najlepiej wiedza jakie sa przepisy wiec predziej poslucham rady od nich niz tych z forum, jesli to jest nieprawda to ja mam prawo niewiedziec a jesli oni mi tak napisali to nie moja wina ale jednak mysle ze oni wiedza co mozna a co nie, pozdrawiam

#23 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 05 January 2012 - 02:42 PM

Jak widzisz kolega jinx podał ci podstawę prawną z RAPR (regulamin amatorskiego połowu ryb).
I to nie my sobie ten regulamin na forum wymyśliliśmy tylko został stworzony przez PZW.
Jeśli napisałeś, że mieszkasz za granicą i chcesz powędkować to cię potraktował jak obcokrajowca. Jeśli nie to po prostu wprowadził cię w błąd pewnie w myśl zasady "kasa wpadnie" a ty się nad wodą martw jak przyjdzie kontrola. Bo oni podeprą się RAPR i leżysz.
Już nie roztrząsajmy tematu bo chyba wszystko było powiedziane w tym temacie, zrób sobie te kartę i będziesz miał spokój, mniejsze opłaty.

#24 Fifi

Fifi

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 05 January 2012 - 02:59 PM

w razie czego bede mogl sie podeprzec owym emailem od PZW.....na wyrobieniem karty sie zastanowie bo sie moze przydac w przyszlosci

#25 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 05 January 2012 - 03:05 PM

Ale wydrukujesz go i będziesz woził ze sobą nad wodę ? Czy jak ? Strażnik może powiedzieć, że zostałeś wprowadzony w błąd, co nie zwalnia cię z przestrzegania rapr.

#26 Fifi

Fifi

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 05 January 2012 - 05:36 PM

nie niebede ale wrazie czego bedzie dowod, ja moge niewiedziec co dla PZW to obcokrajowiec i chyba sie kwalifikuje jesli tak mi napisano, opisalem cala sytuacje i powiedziano mi ze nie musze miec karty wiec jesli wprowoadzono mnie w blad to ie z mojej winy

#27 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 05 January 2012 - 05:46 PM

Więc jeśli powiedziałeś, że mieszkasz zagranicą i podpięli cię pod obcokrajowców to jedyne wytłumaczenie ale wtedy zapłacisz naprawdę słono, zresztą sprawdź na stronie danego okręgu bo to jeszcze od tego zależne.

Użytkownik Zbynek edytował ten post 05 January 2012 - 05:48 PM

#28 Tevez

Tevez

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 06 January 2012 - 10:14 PM

CYTAT(Fifi @ czw, 05 sty 2012 - 15:59) Wyświetl post
w razie czego bede mogl sie podeprzec owym emailem od PZW.....na wyrobieniem karty sie zastanowie bo sie moze przydac w przyszlosci

zacytuj co Ci odpisano

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium