Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęt Na Żywca

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krzysiek96

Krzysiek96

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 26 grudzień 2011 - 20:24

Witam!

Czy ten zestaw nadaje się do połowu na żywca?:Wędka: Jaxon Accord ||| Kołowrotek: Jaxon Amado. Jak widzicie cena jest zachęcająca, bo wędkę można dostać za +/- 90, a młynek 60 zł. Jakieś sugestie? Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Użytkownik Krzysiek96 edytował ten post 26 grudzień 2011 - 21:51

#2 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 26 grudzień 2011 - 21:43

Dadzą radę. Nie wiem w jakim kierunku potrzebujesz sugestii do wędki i kołowrotka czy montowania zestawu (przy okazji wędka i kołowrotek to nie jest zestaw - zestaw dopiero się montuje na żyłce przewleczonej przez przelotki wędziska).

Pozdrawiam
Wojtek icon_smile.gif

P.S. Na temat łowienia na żywca było już na tym forum pisane i metodą tradycyjną ze spławikiem i bez spławika z gruntu. Żeby do nich dotrzeć przydatna jest opcja SZUKAJ. Gdybyś miał z tym problem a chciał skorzystać to daj znać.

#3 Krzysiek96

Krzysiek96

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 26 grudzień 2011 - 21:54

O faktycznie, dzięki za podpowiedź, źle się wyraziłem, już zmieniam tytuł. Moje pytanie dotyczyło tego, czy ta wędka z kołowrotkiem sprawdzi się jako żywcówka.

#4 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 27 grudzień 2011 - 11:22

CYTAT(Krzysiek96 @ wto, 27 gru 2011 - 00:54) Wyświetl post
O faktycznie, dzięki za podpowiedź, źle się wyraziłem, już zmieniam tytuł. Moje pytanie dotyczyło tego, czy ta wędka z kołowrotkiem sprawdzi się jako żywcówka.

Wędzisko o takim c.w. i takiej wadze przy długości 3,6m wskazuje, że może to być mocne wędzisko o sztywnej akcji. Do tego kołowrotek o odpowiednio dużym rozmiarze także wskazuje na możliwość jego użycia m.in. do żywcówki. Na zakończenie wspomnę, że Jaxon ma dobry serwis na miejscu więc jeżeli tego Ci trzeba (a z kaską krucho), to nie widzę przeciwwskazań.

Pozdrawiam
Wojtek icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych