Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosz Podest Kombajn

35 odpowiedzi w tym temacie

#1 szwedziik124

szwedziik124

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 16 grudzień 2011 - 16:27

Witam wszystkich wędkarzy.

Od kilku miesięcy planuje zakup kosza, podestu wędkarskiego. Nie wiem jaki kosz wybrać dlatego, że się na nich za bardzo nie znam ( jedyne co słyszałem to to, że kosze JAXONA są bardzo liche - nie wiem czy to prawda). Interesuje mnie kupno kosza do ok 600 zł z niewielkim osprzętem ( półka boczna, parę fajek itp.) Byłbym bardzo wdzięczny gdybyście mi w tym doradzili. Z góry dziękuje szwedzio124

#2 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 12:58

Witaj!
Co do koszy Jaxona - rzeczywiście, dotychczasowe modele zbierały niezbyt pochlebne opinie. W tym roku wyszła jednak nowa seria - Jaxon Pro Match. Tutaj masz trochę informacji o nim od Tomka Horemskiego (sklep Leszcz w Poznaniu):
link
Sam jestem zainteresowany kupnem tego modelu z ramą pod siedziskiem na przyszły sezon.

Ten drugi też wygląda bardzo fajnie, ale wysokość umiejscowienia siedziska od podestu możesz regulować tylko przez podnoszenie siedziska na bocznych rurach, albo przez dodawanie kolejnych modułów pod siedzisko (np. dodatkowych kaset).

Kosze mają regulowane teleskopowo długość wszystkich nóg - dla mnie osobiście to bardzo ważne. Na zawodach na kanale brzeg jest równy w miarę, więc nie ma większego problemu z ustawieniem kombajnu, ale na mojej ukochanej Warcie sytuacje są naprawdę różne.
W sklepie fishing-mart.com.pl są te kosze obecnie chyba najtaniej - droższa wersja po 704 zł, tańsza po 569 zł. Są tam też wystawione na sprzedaż dodatki do nich - cena ich też nie jest przerażająca, jeżeli porównać z konkurencją...
Ostatnio trochę czytałem relacji ludzi, którzy mają te kosze już u siebie - podobno jakościowo są naprawdę baaaardzo przyzwoite, w tej cenie brak dla nich konkurencji na rynku! Ponadto jakość wykonania porównywana jest do kombajnów praktycznie dwukrotnie droższych.
W przypadku kupna tańszego kosza wraz z małym osprzętem (fajki, siatka, półka boczna, łapy do tyczki) przekroczysz niestety trochę 600 zł, ale masz nowy sprzęt o naprawdę dobrych parametrach.
Jeżeli chcesz, żebym napisał Ci o moich odczuciach co do tego sprzętu, to musisz poczekać gdzieś tak do lutego - wcześniej nie ma możliwości, żebym uzasadnił żonie konieczność dokonania tego zakupu icon_wink.gif Jak przepadam obiekt organoleptycznie, to mogę zdać relację co do moich wrażeń...

Użytkownik mikeus edytował ten post 18 grudzień 2011 - 13:01

Michał, 79', Okręg Konin

#3 szwedziik124

szwedziik124

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 17:23

Bardzo dziękuje że mi Pan doradził. Jednak mam jeszcze jedno pytanie jaki by wyniósł koszt tego tańszego kosza wraz z półką boczną, 2 fajkami ( do siatki oraz do karuzeli), grzebieniem który można dołączyć do kosza ? Będę musiał dokupywać do kosza nową siatkę z gwintem czy można jakoś dorobić ten gwint, żeby można było tą siatke wkręcić do fajki?

Pozdrawiam szwedzio124

#4 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 18:10

Nie ma sprawy.
Słuchaj, jedna sprawa - nie musisz mi pisać "Pan", chyba, że lepiej się z tym czujesz icon_biggrin.gif Michał jestem.

A wracając do tematu - jeśli policzymy kosz za 569 zł, do tego rogi do tyczki za 8 zł sztuka, a więc komplet za 16 zł, do tego siatka do odkładania tyczki za 18 zł, plus fajka do niej za 19 zł, do tego półka boczna za 65 zł (pełna, bez wycięcia na kuwetę), no i fajka do siatki za 17, to razem daje nam 704 zł. Przewyższa to Twój budżet o około 100 zł.
Możesz zastanowić się, czy boczna półka jest Ci na początek rzeczywiście niezbędna. Nie wiem, czy chcesz startować w zawodach, czy chodzi o rekreację i czasem powiedzmy zawody towarzyskie (na poziomie koła). Jeżeli ten drugi wariant, to masz dosyć czasu w trakcie łowienia, żeby sięgnąć poz kombajn po wiaderko z zanętą, czy procę do wstrzelenia robaków lub ziaren.
W sumie wszystko zależy, co chcesz na tej półce bocznej trzymać.
A tak z ciekawości - jaka tyczkę posiadasz? Albo jaką masz zamiar kupić?
Nie bardzo zrozumiałem, o co chodzi z siatką - czy myślisz o siatce do przechowywania ryb? Jeżeli tak, to musisz mieć siatkę z gwintem, bo inaczej nie zamontujesz jej do uchwytu (fajki) do siatki.

Użytkownik mikeus edytował ten post 18 grudzień 2011 - 18:12

Michał, 79', Okręg Konin

#5 szwedziik124

szwedziik124

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 20:16

Michał,
Łowię zazwyczaj na zawodach no i oczywiście treningach. Osiągam dość dobre wyniki. Łowie i będe łowił będę batem więc akcesoria do tyczki są mi niepotrzebne. A jeśli chodzi o grzebień to jest on mi potrzebny do odkładania batów ( jak wiadomo nad wodą są różne warunki. Czasami jest fala, sa delikatne brania, itd) Widziałem jak koledzy na zawodach mają porozstawiane stanowiska. Tyczka jest to wielki wydatek na którą nie mam pieniędzy, może ją sobie kupie jak trochę podrosnę. A z tą siatką to jest tak, że Mam siatke 180cm tylko ze jest bez gwintu i chodzi mi o to czy można by było ten gwint jakoś dorobić. A o półke boczną chodzi mi o to aby byla ona z kuweta ( i zastanawiam się czy to nie będzzie przeważać kosza). Pozdrawiam Kuba.

#6 szwedziik124

szwedziik124

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 21:49

Mam dobra wiadomość mój budżet zwiększył się do 750 zł

#7 szwedziik124

szwedziik124

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 19:01

Mam jednak wątpliwości co do tego mniejszego poniewaz wstawia sie go na bardzo malą głębkokośc

#8 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 20:50

Co od gwintu do siatki - raczej będziesz musiał ku,pić siatkę wyposażoną w gwint, bo nie bardzo wiem, jakby się miało go dorobić. W jakich zawodach chcesz startować? Jeżeli poniżej okregówki, to nie musisz bać się, że ktoś będzie wymagał 43 metrów sitaki, jak w GPX. Na okręgówce też nie wydaje mi się, żeby ktoś się czepiał.
Ja mam 3,5 metrową siatkę z kołnierzem między pierwszym i drugim metalowym pałąkiem, licząc od góry. Dzięki temu rozwiązaniu wreszcie przestałem wczepiać się zestawem w siatkę! Naprawdę niezły patent, ale taka siatka już trochę kosztuje.
Tak ta moja wygląda:
link
Długi czas używałem 3 metrowej okrągłej siatki Trabucco, a jej cena wynosiła jakieś 40-45 zł. Oczywiście posiadała gwint.
Coś w ten deseń, tylko dłuższa:
link
Z Jaxona jest taka, ale ma max. 2,4 metra:
link
Ma natomiast uchwyt do wkręcenia podpórki/uchwytu.

P.S.
Nie pisz posta pod postem, ale edytuj poprzednio napisany i dopisz w nim nowe uwagi. Zapobiegnie to otrzymaniu ....... upomnienia od moderatora icon_wink.gif
Pozdrawiam!

Aha, zapomniałem - wyjaśnij mi, o co chodzi z tą głębokością za małą, bo nie załapałem.
A w tym sklepie, który Ci podawałem (fishing-mart.com.pl), poniżej koszy, jest osprzęt do nich - tam półka z miejscem na kuwetę + kuweta wychodzą łącznie 75 zł.
Co do tyczki - w Twoim wieku i tak nie wchodzi w grę (na zawodach) dłuższa, niż 11,5 metra, a te są tańsze. Poza tym, gdybyś w przyszłości szukał, to na początek trzeba dobrze patrzeć na tzw. rynek wtórny: ogłoszenia, Allegro etc. Można tam wyłapać niezłe okazje w cenach, które można odczytywać bez zniechęcenia icon_biggrin.gif

Michał

Użytkownik mikeus edytował ten post 19 grudzień 2011 - 20:57

Michał, 79', Okręg Konin

#9 szwedziik124

szwedziik124

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 22:01

Z tym koszem to chodzi o to żeby go jak najdalej do wody wstawić. Brzeg jest prosty czym dalej wejdziesz tym lepiej bo ryba jest daleko. We woderach stałem zawsze w wodzie prawie po pas. (Wzrostu mam 180cm więc więc od powierzchni wody do dna było ok 75cm. Z tego co wyliczyłem to ten kosz wstawił bym na maksa na głębokość ok 45 cm.. jednak ja chciałbym ustawić ten kosz na głębokości ok 75 cmm i z niego łowić tak jak stałem we woderach. Czy nie lepiej by mi się teraz opłacila ta droższa wersja?

#10 Rafaal111

Rafaal111

Wędkarz

• Members
  • 94 postów

Napisano 20 grudzień 2011 - 20:00

O ile chcesz kupic kosz to zdecydowanie szukaj z okraglymi nozkami gdyz sam osprzet tzn uchwyty sa duzo tansze. Bardzo wazne sa zaciski tzn pokretla wysokosci aby trzymaly naprawde solidnie i nie luzowaly sie. Kolejna sprawa to wysokosc nozek. Swojego czasu sprzedawalem kosze roznych firm i prawde mowiac w kwocie jaka chcesz przeznaczyc na jego zakup cudow nie kupisz. Nie firma jest wazna, ale jakosc wykonania. Mialem okazje widziec i porownac kosze roznych firm i czesto zdarzalo sie ze kosze z tanszych firm byly lepiej wykonane jak te drozsze. Oczywiscie im bardziej rozbudowany zestaw tym drozszy. Kosze Jaxona to naprawde niezla artelnatywa ze wzgledu na ich nie wysoka cene w porownaniu do innych firm. Przed zakupem proponowalbym obejrzec o ile masz mozliwosc choc z doswiadczenia wiem ze sklepy wedkarskie sciaga kosze na ogol na zamowienie klienta ze wzgledu na ich wysoka cene. Sam tez probowalem wedkowac z takim koszem, ale do mnie nie przemawia ze wzgledu na stosunek gabarytow i masy do jego pojemnosci. Ale to tylko osobiste preferencje.

Użytkownik Rafaal111 edytował ten post 20 grudzień 2011 - 20:01

#11 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 20 grudzień 2011 - 20:35

Jutro będę w Poznaniu, i jak starczy mi czasu, to odwiedzę sklep "Leszcz". Z tego, co wiem, to Tomek Horemski ma te kosze na składzie, więc mam nadzieję, że uda się je nieco "pomacać". Jak coś, to napisze parę słów.
Dodatkowo chciałbym obejrzeć nową tyczkę Mavera: Medusa XM. U nas wchodzi na rynek na sezon 2012, ale na Wyspach oferowana była od 2011r. i zebrała sporo ciepłych recenzji. Jak wszystko dobrze pójdzie, to chyba się na nią skuszę na wiosnę.

Michał, 79', Okręg Konin

#12 szwedziik124

szwedziik124

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 22:41

Witam. Widziałeś ten kosz w poznaniu ?

#13 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 23:20

No witam!
Byłem w Poznaniu, niestety w Leszczu tylko 10 minut dosłownie - pieprzone korki, rozkopane ulice, pierwszy śnieg i inne dary losu...
Wracając do tematu - kosze z ostatniej dostawy się skończyły (przez jakieś 1,5 miesiąca sprzedali 15!), więc sprzedawca przy mnie zaczął rozpakowywać nowo dosłane - akurat trafiłem na ten droższy model, czyli ten, który mnie interesuje.
Moje odczucia są baaardzo pozytywne - sprzęt prezentuje się po prostu świetnie, w niczym nie przypomina starych kombajnów Jaxona (tych srebrnych). Spawy na rurkach wyglądają solidnie, co przy mojej wadze około 100 kg wydaje się istotne icon_biggrin.gif Wykończenie bez zarzutu, podoba mi się też ten czarno-niebieski design, bez głupich ekstrawagancji. Podest pokryty materiałem antypoślizgowym.
Po prostu - wszystko estetyczne i wyglądające na solidne. Reszta pewnie wyjdzie w praniu. Według mnie, gdyby nie było na nim napisu Jaxon, tylko np. Maver czy inny Sensas, dokładnie ten sam kosz stałby w sklepie z ceną praktycznie dwukrotnie wyższą.
Tak mi się skubany spodobał, że złożyłem już w Leszczu zamówienie icon_twisted.gif W przyszłym tygodniu (po świętach) pojadę jeszcze raz, żeby obejrzeć wspomnianą we wcześniejszym poście Medusę (mają ją mieć już na sklepie), to odbiorę kombajn z małym osprzętem - siatka do tyczki, dwie fajki (dłuższa i krótsza), mocowanie do siatki na ryby, dwa uchwyty do parasola, łapy do tyczki, karuzela Stonfo z kompletem pudełek.
A - jedna ważna sprawa. Pisałem wcześniej o różnych sklepach, bo w Leszczu obowiązywała dotąd zasada, że nie ma rabatów na wyroby Jaxona. Otóż okazało się, że już są! Kosz ten wystawiony jest za 799,50 zł, ale po rabacie 12% wychodzi 703,56 zł. Ja przekroczyłem 900 zł w zamówieniu, więc mam rabat 14% - cena kosza 687,57 zł.
Michał, 79', Okręg Konin

#14 ŁYSY

ŁYSY

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 22 grudzień 2011 - 09:21

Witam. Ja byłbym ostrożny z zachwytami nad koszami Jaxona. To nowy produkt i pozytywne opinie tak naprawdę będzie można wystawiać pod koniec przyszłego sezonu. Tak samo było z koszami Sensasa Panier Match 600 i 7000. Sprzedano ich sporo wiosną, a teraz nie ma problemu z kupnem używki icon_biggrin.gif . No ale czas pokaże. Teraz chciałbym się odnieść do wstawiania kombajnu do wody - zgodnie z przepisami nie można tego robić. W uzasadnionych przypadkach organizator może pozwolić na wstawienie do wody jedynie przednich nóg. Tak stanowią przepisy, a w rzeczywistości..... wiadomo icon_biggrin.gif Ale warto o tym pamietać, żeby się nie zdziwić.
Co do siatki, to ja jednak bym optował za wersją zgodną z przepisami czyli 4 m. I wcale nie chodzi mi tylko o przepisy - czasem wylosuje się takie stanowisko, że żeby sięgnąć głębszej wody konieczna jest naprawdę długa siatka, a zdrowie ryb jest najważniejsze.
Pozdrawiam. Kuba

Kuba, rocznik 1974, Pruszków/Skierniewice/Łomża

#15 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 22 grudzień 2011 - 10:29

ŁYSY, zgadzam się z całkowicie, to jest "oczywista oczywistość", że za rok będziemy mogli dopiero ocenić, ile warte są te kosze. Dlatego też pisałem, że ich wartość wyjdzie w praniu.
Inna sprawa jest taka, że w tym przedziale cenowym poważnej konkurencji to ja nie widzę... Oczywiście, nie mam wątpliwości, że kosz Rive będzie dobry, ale weźmy na przykład kosz Rive Station Ccomplete Verte RP D25, który ma 4 nogi teleskopowe z sześciu, łapy do tyczki, suport z 2 kuwetkami i fajkę do siatki, a jest w cenie około 1600 zł...
Co do siatki - od bardzo dawna używam siatek co najmniej 3 metrowych, bo są wygodne, a do tego nie martwię się, że po wędkowaniu nie będę miał co wypuścić, bo w siatce będę miał zupę rybną...
Moją siatkę 3,5 metrową spokojnie mogę okazać do mierzenia sędziemu - jak ją ździebko naciągnę, to i ponad 4 metry z długością wyjadę icon_razz.gif Na siatce nie jest przecież napisane, czy ma ona 3,5, czy 4 metry.
Michał, 79', Okręg Konin

#16 ŁYSY

ŁYSY

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 22 grudzień 2011 - 10:43

CYTAT(mikeus @ czw, 22 gru 2011 - 13:29) Wyświetl post
ŁYSY, zgadzam się z całkowicie, to jest "oczywista oczywistość", że za rok będziemy mogli dopiero ocenić, ile warte są te kosze. Dlatego też pisałem, że ich wartość wyjdzie w praniu.
Inna sprawa jest taka, że w tym przedziale cenowym poważnej konkurencji to ja nie widzę... Oczywiście, nie mam wątpliwości, że kosz Rive będzie dobry, ale weźmy na przykład kosz Rive Station Ccomplete Verte RP D25, który ma 4 nogi teleskopowe z sześciu, łapy do tyczki, suport z 2 kuwetkami i fajkę do siatki, a jest w cenie około 1600 zł...
Co do siatki - od bardzo dawna używam siatek co najmniej 3 metrowych, bo są wygodne, a do tego nie martwię się, że po wędkowaniu nie będę miał co wypuścić, bo w siatce będę miał zupę rybną...
Moją siatkę 3,5 metrową spokojnie mogę okazać do mierzenia sędziemu - jak ją ździebko naciągnę, to i ponad 4 metry z długością wyjadę icon_razz.gif Na siatce nie jest przecież napisane, czy ma ona 3,5, czy 4 metry.

Fakt, na siatkach nie ma napisów icon_biggrin.gif , a w przepisach nie określono jak mocno przy pomiarach można naciągać siatkę. Niemniej ja jestem w trakcie wyboru nowej siatki, takiej co będzie miała 4 m, bez udziału dwóch naciągających icon_twisted.gif . Nie chce mi się użerać z sędziami.

#17 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 22 grudzień 2011 - 11:20

CYTAT(ŁYSY0312 @ czw, 22 gru 2011 - 10:43) Wyświetl post
Fakt, na siatkach nie ma napisów icon_biggrin.gif , a w przepisach nie określono jak mocno przy pomiarach można naciągać siatkę. Niemniej ja jestem w trakcie wyboru nowej siatki, takiej co będzie miała 4 m, bez udziału dwóch naciągających icon_twisted.gif . Nie chce mi się użerać z sędziami.

Jasne, przy kupnie nowej siatki nie ma sensu bawić się w półśrodki i narażać się na niepotrzebny, dodatkowy stres na zawodach... Napisz później, na co się zdecydowałeś. W przyszłości będę chciał zmienić swoją okrągłą na jakąś kwadratową, to przyda się opinia o sprawdzonym produkcie.
Michał, 79', Okręg Konin

#18 ŁYSY

ŁYSY

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 22 grudzień 2011 - 11:45

Nie ma sprawy. Mam kilka upatrzonych modeli, ale przed zakupem poczekam na katalog Trapera, czy wypuszczą 4 m wersję swojej siatki. Od trzech lat użytkuję klubową siatkę Trapera, prostokątną z dwoma uchwytami, i uważam, że jest warta swoich pieniędzy (taka jak w linku: http://www.zakupywed...5_cm_1428.html). Dlaczego? Ano, szybko tonie dzięki grubym metalowym obręczom i materiałowi, dość szybko schnie, haczyki nie "czepiają się". Dzięki dwóm uchwytom można tak ustawić siatkę, że zastępuje balkonik icon_biggrin.gif (ja wtedy na krawędź zakładam kawałek przecietej wzdłuż otuliny do rur). I ostanie - wyjęcie z wody siatki z 20 kg ryby nie stanowi problemu, nic się nie pruje, a obręcze nawet się nie ugną. Miałem nawet pomysł, że jak nie będzie czterometrówki, to kupię drugą taką samą używaną, część odetnę i doszyję do pierwszej icon_razz.gif , a z pozostałości zrobię rezerwówkę na "prywatne" łowienie.
Pozdrawiam. Kuba

#19 ŁYSY

ŁYSY

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 26 grudzień 2011 - 17:55

Witam. Poszła w świat plotka, że wymóg posiadania 4m siatki zostanie przesunięty na rok 2014 icon_razz.gif
Ponadto niektóre okręgi min. mazowiecki we własnym zakresie planują utrzymać w mocy przepis o siatkach 3,5m. Chyba będzie trzeba wstrzymać się z zakupem aż do oficjalnego ogłoszenia regulaminu na bieżący rok. Podobno szykują się i inne zmiany min. w limicie przynęt. Pozdrawiam. Kuba

#20 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 26 grudzień 2011 - 18:45

CYTAT(ŁYSY0312 @ pon, 26 gru 2011 - 17:55) Wyświetl post
Witam. Poszła w świat plotka, że wymóg posiadania 4m siatki zostanie przesunięty na rok 2014 icon_razz.gif
Ponadto niektóre okręgi min. mazowiecki we własnym zakresie planują utrzymać w mocy przepis o siatkach 3,5m. Chyba będzie trzeba wstrzymać się z zakupem aż do oficjalnego ogłoszenia regulaminu na bieżący rok. Podobno szykują się i inne zmiany min. w limicie przynęt. Pozdrawiam. Kuba

Dokładnie to samo wyczytałem wczoraj. Powiem Ci, że jak będę zdecydowany już na zmiane na prostokąt, to zmienię na 4 m, ale dobrze, że moja 3,5 m na razie spełnia wymagania. Znam jednak wielu, którzy zakupili już 4m, bo od 2012r. miały być wymagane...
Michał, 79', Okręg Konin

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych