Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łowienie Podlowowe

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kuba1491

Kuba1491

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 12 listopad 2011 - 17:18

Witam.
W tym roku wybiorę się pierwszy raz na ryby zimą. Wędki narazie nie mam ale kupię, chcę zapytać w co się zaopatrzyć i co wziąć ze sobą aby było bezpiecznie.

#2 piotrgrambor

piotrgrambor

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 12 listopad 2011 - 18:40

CYTAT(Kuba1491 @ sob, 12 lis 2011 - 20:18) Wyświetl post
Witam.
W tym roku wybiorę się pierwszy raz na ryby zimą. Wędki narazie nie mam ale kupię, chcę zapytać w co się zaopatrzyć i co wziąć ze sobą aby było bezpiecznie.

kombinezon pływający

#3 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 14 listopad 2011 - 13:40

CYTAT(piotrgrambor @ sob, 12 lis 2011 - 21:40) Wyświetl post
kombinezon pływający

Niezależnie czy będziesz miał kombinezon czy nie to dobrze jest mieć przy sobie kolce (do wyciągnięcia się na lód), gdybyś nie uniknął kąpieli.

Dobrze też jest stawiać pierwsze kroki w wędkarstwie podlodowym u boku jakiegoś doświadczonego kolegi.
Podpowie a i w duecie też bezpieczniej.

Użytkownik esox2b edytował ten post 14 listopad 2011 - 13:45

#4 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 14 listopad 2011 - 18:05

Najlepsze bezpieczeństwo daje ZDROWY ROZSĄDEK

- nie włazić na lód samemu - szczególnie przy cienkim lodzie
- nie włazić na lód cieńszy niż 10 cm
- nie włazić na pierwszy lód na nieznanych zbiornikach

Sztuką jest się nie zmoczyć, a nie liczyć że uda się wydostać jak się lód załamie.

- dopiero później myśleć o jakiejś formie zabazpieczenia extra.

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#5 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania:ryby woda i przygoda

Napisano 14 listopad 2011 - 19:13

CYTAT(Darczez @ pon, 14 lis 2011 - 21:05) Wyświetl post
Najlepsze bezpieczeństwo daje ZDROWY ROZSĄDEK

- nie włazić na lód samemu - szczególnie przy cienkim lodzie
- nie włazić na lód cieńszy niż 10 cm
- nie włazić na pierwszy lód na nieznanych zbiornikach

Sztuką jest się nie zmoczyć, a nie liczyć że uda się wydostać jak się lód załamie.

- dopiero później myśleć o jakiejś formie zabazpieczenia extra.

Dodam :
- nie włazić na lód blisko szuwarów ( w szuwarach lód jest zawsze cieńszy !!! )
- nie włazić na lód w pobliżu upustów i dopływów
- nie włazić na lód w pobliżu oparzelisk i źródeł podwodnych

Pamiętajmy o tym , że pierwszy lód jest tylko pozornie mocny , jego grubość jest bardzo zmienna .
Jeżeli nie mamy towarzystwa to dobrym zabezpieczeniem są ... najzwyklejsze sanki , uważam jednak tak samo jak moi poprzednicy , że na łowienie pod lodowe nie powinniśmy nigdy wybierać się sami . Dbajmy o swoje zdrowie a w skrajnych przypadkach nawet o życie . icon_neutral.gif
Pozdrawiam .

#6 robisum1

robisum1

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 21 listopad 2011 - 18:01

od siebie dodam by byc szczegolnie ostroznym na tzw pierwszym i ostatnim lodzie jak i uwazac na lod przysypany sniegiem
Do wymienionego juz wyposażenia dołożę
Gwizdek
Kilkumetrowy sznur -linka w jaskrawym kolorze ktorym warto przwiazac sie w pasie przed wejsciem na lod
Pierzchnia - pika pozwoli na sprawdzanie lodu podczas wejscia na lod jak i podczas wedrowki po nim

#7 bolima

bolima

Wędkarz

• Members
  • 33 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 23:21

CYTAT(Kuba1491 @ sob, 12 lis 2011 - 18:18) Wyświetl post
Witam.

Wszystko ,co przeczytałeś poniżej w postach kolegów to czysta prawda ,ale pamiętaj ,że na lodzie najważniejszy jest zdrowy rozsądek i to on tak naprawdę decyduje o twoim bezpieczeństwie a czasami nawet życiu.Zasada numer dwa mówi nigdy na lód nie wychodź sam nawet jeśli jesteś najbardziej doświadczonym wędkarzem bo w razie czego gdy zaskoczy cię nieprzewidziana sytuacja masz na kogo liczyć .Pozdrawiam

#8 czaplak1983

czaplak1983

Weteran

• Members
  • 144 postów

Napisano 02 grudzień 2011 - 08:29

CYTAT(bolima @ pią, 02 gru 2011 - 00:21) Wyświetl post
Wszystko ,co przeczytałeś poniżej w postach kolegów to czysta prawda ,ale pamiętaj ,że na lodzie najważniejszy jest zdrowy rozsądek i to on tak naprawdę decyduje o twoim bezpieczeństwie a czasami nawet życiu.Zasada numer dwa mówi nigdy na lód nie wychodź sam nawet jeśli jesteś najbardziej doświadczonym wędkarzem bo w razie czego gdy zaskoczy cię nieprzewidziana sytuacja masz na kogo liczyć .Pozdrawiam

Dokładnie. Kiedyś sam się zaskoczyłem. Byłem na niby grubym lodzie i coś mnie tkneło by zmienić miejsce. 20 kroków i załamał się lód. Dlaczego skoro był gruby ? A dlatego, że było obok źródełko. Wierz mi ze w ciepłych ciuchach ja namokną długo się nieutrzymasz na powierzchni. I dotego ten szok. Jak zimna woda jak wlewa się na kręgosłup. Masakra. Całe szczęście, że byłem z ojcem i mieliśmy linę. Bo niewiem czy sam bym sobie poradził. Łowienie na lodzie w pojedynkę uważam za szaleństwo. U nas zdarzają się pseudo ludzie, którzy potrafią wyrypać w lodzie otwór 30x30. Jak jest lekki mróz i nawieje trochę śniegu to niema szans by to zobaczyć. Pstryk i już jedna noga do krocza w wodzie. A jak lód cienki to jesteś cały. Powodzenia icon_smile.gif

Użytkownik czaplak1983 edytował ten post 02 grudzień 2011 - 08:30

#9 Okonkowy/Spin

Okonkowy/Spin

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 02 grudzień 2011 - 14:32

Nie no trzeba dbać o bezpieczeństwo. Ja akurat nie łapałem do tej pory w zimę lecz miałem w tą zimę sprubować (kupiony sprzęt).
Lecz nie wiem czy to dobry pomysł tak na prawdę się boję na lud wchodzić. Się na czytałem opinni na temat -Wypadków NA zamarzniętym lodzie.!!
TvSpinning- http://www.youtube.com/user/TvSpinning

Filmy z wypraw wędkarskich.

#10 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 02 grudzień 2011 - 20:26

Ja nigdy na lodzi nie łowiłem, ale za to jeździłem od dziecka na łyżwach po różnych bajorach. Odpukać nigdy lód mi się nie zarwał i jakoś się nie boję na niego wchodzić.

#11 Okonkowy/Spin

Okonkowy/Spin

Wędkarz

• Members
  • 47 postów

Napisano 02 grudzień 2011 - 20:28

Wiesz na łyżwach po bajorach to i ja jeżdzę Ale nie próbowałem jazdy na łyżwach nad jeziorem.!!
TvSpinning- http://www.youtube.com/user/TvSpinning

Filmy z wypraw wędkarskich.

Weteran

• Members
  • 179 postów

Napisano 08 grudzień 2012 - 14:16

Na innym forum pisza na tema towych kombinezonow twierdzą ,że one nie pomagaja a nawet szkodza. Co wy o tym sądzicie.Bo miałem sobie w razie W zakupic taki kombinezon. A teraz to juz sma nie wiem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych