Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestaw Bez Splawika

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomcioadamcio

Tomcioadamcio

Weteran

• Members
  • 180 postów

Napisano 14 październik 2011 - 21:12

Witam.
Ostatnio przyszedl mi do glowy bardzo ciekawy( moim zdaniem) pomysł a mianowicie wymyslilem że:
zrezygnuje ze splawika, obciązenia, a do głownej żyłki przywiąze tylko przypon wolframowy albo stalke z hakiem lub kotwica na koncu. na hak lub kotwice mala plotka lub ukleja. Chcialbym zeby żywiec pływał na takiej glebokości na jakiej chce plywac i zeby nie musial za soba ciagać np splawika i obciązenia. Czy waszym zdaniem tak zmontowany zestaw moze przyniesc efekty( licze na okonia albo szczuplego).

#2 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 14 październik 2011 - 23:16

Witaj

Wydaje mi się, że na trupka można ten pomysł wypróbować a na żywca będzie większe ryzyko plątania lub zahaczania o podwodną roślinność (żyłka nie będzie utrzymywana nad żywcem przez spławik, tylko swobodnie będzie opadać na dno).

Pozdrawiam

#3 k1967-67

k1967-67

Weteran

• Members
  • 279 postów

Napisano 15 październik 2011 - 06:13

Krótko to głupi pomysł żywiec ,będzie pływał po powierzchni wody.

#4 woder

woder

Wędkarz

• Members
  • 92 postów

Napisano 18 październik 2011 - 19:18

Metoda jest dobra, mam kolegę który łowi tak bolenie żerujące blisko brzegu .
Najlepiej łowić na małych odległościach i czasem kontrolować luz żyłki .
pzdr.

#5 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 19 październik 2011 - 06:47

Po powierzchni ? E tam, wręcz odwrotnie. Przestraszony ( człowiekiem, hakiem ) schowa się w pierwszej przeszkodzie podwodnej i drapieżnik go nie znajdzie. Dlatego żywcujemy ze spławikiem, by rybka nie chowała się "w dnie". Aczkolwiek nie próbowałem tej metody, może gdyby co jakiś czas pociągnąć za żyłkę by ruszyć żywczyka z pod przeszkody którą sobie ba pewno znajdzie....

#6 mikeus

mikeus

Weteran

• Members
  • 904 postów

Napisano 19 październik 2011 - 07:03

CYTAT(OLO @ śro, 19 paź 2011 - 07:47) Wyświetl post
Po powierzchni ? E tam, wręcz odwrotnie. Przestraszony ( człowiekiem, hakiem ) schowa się w pierwszej przeszkodzie podwodnej i drapieżnik go nie znajdzie. Dlatego żywcujemy ze spławikiem, by rybka nie chowała się "w dnie". Aczkolwiek nie próbowałem tej metody, może gdyby co jakiś czas pociągnąć za żyłkę by ruszyć żywczyka z pod przeszkody którą sobie ba pewno znajdzie....

A nie wchodzimy tu już w zakres tzw. "miganego"?
Michał, 79', Okręg Konin

#7 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 19 październik 2011 - 12:04

CYTAT(mikeus @ śro, 19 paź 2011 - 10:03) Wyświetl post
A nie wchodzimy tu już w zakres tzw. "miganego"?

A co to za ustrojstwo ten "migany" ? icon_smile.gif))))))))))) Może śmigany? icon_smile.gif hehe

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych