Skocz do zawartości

Zdjęcie

Palnik Do Przerębla

34 odpowiedzi w tym temacie

#21 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 02 listopad 2011 - 21:42

CYTAT(Stary52 @ śro, 02 lis 2011 - 21:46) Wyświetl post
Witam .
Mam troszkę inne doświadczenie ...

Doświadczenia to masz dokładnie takie jak ja,
więc dlatego jedyny możliwy sens jaki widzę to konieczność zachowania ciszy przy "otwieraniu" starego otworu w lodzie przy połowie białej ryby - płoć, leszcz, lin np. na splawik szczególnie na dość płytkim i niedużym łowisku.

Tak sobie tylko kombinuję skąd ten dziwny pomysł z palnikiem mógł się pierwotnie wziąść icon_confused.gif

#22 Uklejowy_magik

Uklejowy_magik

Bulterier Spławika

• Moderator
  • 1238 postów

Napisano 04 listopad 2011 - 21:19

@Rafaal111
Mimo napisania dość jasno, że się nie upieram przy tym pomyśle, dalej jeździsz po mnie jak po wariacie. Jeszcze raz powtórzę, że temat wymaga wyjaśnienia, dokładnego sprawdzenia (z tego grona nikt jeszcze w praktyce tego nie próbował). Głupi nie jestem i potrafię sobie wyobrazić, że to nie jest metoda najlepsza, ale jestem też ciekawy świata. Powtarzam, że nie znalazłem w polskim internecie wystarczających informacji (prócz kilku wzmianek o tym, że kilka osób używa tej metody z powodzeniem, ale nie napisali jak długo to trwa i na jakim lodzie).

Do odgrzewania starych dziur mogłoby się nadawać, ale skoro i tak bierzemy świder to po co dźwigać kolejne kilogramy? Chyba, że jak wyżej zależy nam na ciszy. Co do okonia to hałas faktycznie wpływa pozytywnie na ich zainteresowanie, więc wypadałoby wręcz trochę pohałasić icon_smile.gif

Panowie ja czekam na gruby lód i pewnie pokuszę się nawet o jakiś filmik, byśmy wszyscy mogli zobaczyć jaki będzie dokładny przebieg i wynik pojedynku OGIEŃ versus LÓD icon_wink.gif

#23 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania:ryby woda i przygoda

Napisano 04 listopad 2011 - 22:20

CYTAT(Uklejowy_magik @ sob, 05 lis 2011 - 00:19) Wyświetl post
@Rafaal111
Mimo napisania dość jasno, że się nie upieram przy tym pomyśle, dalej jeździsz po mnie jak po wariacie.

Panowie ja czekam na gruby lód i pewnie pokuszę się nawet o jakiś filmik, byśmy wszyscy mogli zobaczyć jaki będzie dokładny przebieg i wynik pojedynku OGIEŃ versus LÓD icon_wink.gif

Witam .
Nikt się z Ciebie nie śmieje , ot takie drobne żarty ....
Na ten " filmik " poczekamy - ciekawe co z tego wyjdzie . icon_wink.gif
Pozdrawiam .

#24 Rafaal111

Rafaal111

Wędkarz

• Members
  • 93 postów

Napisano 05 listopad 2011 - 21:41

CYTAT(Uklejowy_magik @ sob, 05 lis 2011 - 00:19) Wyświetl post
@Rafaal111
Mimo napisania dość jasno, że się nie upieram przy tym pomyśle, dalej jeździsz po mnie jak po wariacie.

Uklejowy Magiku prosze Ciebie ogarnij sie i przeczytaj jeszcze raz z zrozumieniem. Wskaz mi prosze fragment w mojej wypowiedzi, ktorym jak twierdzisz jezdzilem po Tobie jak po wariacie.

To czym chcesz zrobic dziure w przereblu jest kwestia Twoich osobistych preferencji. Mozesz uzyc swidra, piki, siekierki, jesli tylko chcesz uzywaj palnika skoro sadzisz ze to najlepsza opcja dla Ciebie, badz uwarunkowania fizyczne nie pozwalaja na uzycie sprzetu napedzanego sila wlasnych rak. O ile jestes zdrowy i nic Tobie nie dolega uwierz mi zanim wytopisz otwor w lodzie takim palniczkiem ja zapewne zdaze wywiercic kilka dziur swidrem. Swider to najlepsze rozwiazanie moim zdaniem. Nie mniej jednak palnik ma jedna zalete jest cichy w porownaniu z swidrem i pika. Dodatkowa jego zaleta to mozliwosc ogrzania rak itd. Osobiscie nie widzialem nigdy zeby ktos na Wisle uzywal takiego palnika, a lowilem duzo.

Zapytales o opinie na alternatywna metode wykonania przerebla i forumowicze wypowiedzieli sie w tej kwestii. Kazdy nas lowi na innych lowiskach i co sie sprawdza na jednym nie koniecznie musi sprawdzic sie na drugim. Przykladowo pamietam lata gdzie lod na Wisle badz przyleglych do niej knalach dochodzil do grubosci co najmniej 50 cm.
Moj dziadek i ojciec uzywali piki lowiac na tym samym lowisku, ja uzywam swidra i piki Tatowej i po prostu nie wyobrazam sobie robienia przerebli palnikiem choc nieraz przydalby sie do ogrzania rak.

#25 Uklejowy_magik

Uklejowy_magik

Bulterier Spławika

• Moderator
  • 1238 postów

Napisano 07 listopad 2011 - 20:53

Nie muszę przytaczać wcześniejszych słów, bo wystarczy ostatni post by wskazać na to, że nie do końca wiesz za czym postuluje w tym temacie.

CYTAT
Mozesz uzyc swidra, piki, siekierki, jesli tylko chcesz uzywaj palnika skoro sadzisz ze to najlepsza opcja dla Ciebie, badz uwarunkowania fizyczne nie pozwalaja na uzycie sprzetu napedzanego sila wlasnych rak. O ile jestes zdrowy i nic Tobie nie dolega uwierz mi zanim wytopisz otwor w lodzie takim palniczkiem ja zapewne zdaze wywiercic kilka dziur swidrem.

Z uporem maniaka powtórzę ( i zaraz chyba poważnie zwariuje icon_wink.gif) Nie uważam tego za najlepszą metodę, w sumie, póki nie zostanie ona sprawdzona trudno uważać ją za jakąkolwiek metodę robienia dziur. A tym zdaniem utnę już chyba wszelkie zarzuty co do moich podlodowych poglądów: również uważam, że świder nie ma sobie równych icon_wink.gif

Mały off o ogrzewaniu rąk. Też zdaje mi się to szalone. Rozumiem, że nie układa się rąk z boków płomienia, bo łatwo o poparzenie, tylko kładzie ręce na przedłużeniu płomieni w bezpiecznej odległości, ewentualnie wyżej (?). Jakie może to mieć zalety? Bo łatwiej sobie wyobrazić to niż wypalanie dziur i ogrzewanie rąk palnikiem wydaje się być najgorszą z możliwych metod. Chyba, że stosujecie z powodzeniem i chętnie o tym poczytam icon_smile.gif

#26 THOR WŁADCA GROMU

THOR WŁADCA GROMU

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 11 listopad 2011 - 17:42

Wytopić dziurę w lodzie palnikiem to myślę dość trudne zadanie. Powód prosty. podgrzewając lód będzie tworzyła się woda która skutecznie będzie odcinała dostęp płomienia do wybranego kawałka lodu i w konsekwencji utworzy się spora kałuża wody.
Uważam że jest to bez sensu. Posłuchaj kolegów i kup świder

#27 szydlos

szydlos

Weteran

• Members
  • 177 postów
  • Zainteresowania:rybki

Napisano 26 listopad 2011 - 18:51

dobre jaja sie zrobiły ,co najlepsze niektórzy naprawde sie wkręcili icon_mrgreen.gif

#28 mepsik

mepsik

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 15 grudzień 2011 - 11:40

CYTAT(Uklejowy_magik @ pią, 04 lis 2011 - 23:19) Wyświetl post
Mimo napisania dość jasno, że się nie upieram przy tym pomyśle, dalej jeździsz po mnie jak po wariacie. Jeszcze raz powtórzę, że temat wymaga wyjaśnienia, dokładnego sprawdzenia (z tego grona nikt jeszcze w praktyce tego nie próbował). Głupi nie jestem i potrafię sobie wyobrazić, że to nie jest metoda najlepsza, ale jestem też ciekawy świata. (...)

Kolo, chyba jeszcze nie ostygłeś po wakacyjnych upałach icon_razz.gif Jak dla mnie napisz sobie z tą ciekawaścią świata do Pogromców Mitów. Wszystko ci sprawdzą, wyjaśnią i powstanie fajny odcinek. Ja mogę pomóc i doradzić w kwestiach wedkarsko-praktycznych. Dla mnie latanie po lodzie z palnikiem i butlą acetylenu na grzbiecie to jakiś komletny absurd. Świder na pewno jest szybszy, lżejszy i wygodniejszy. Ale jak chcesz wyważać otwarte drzwi - twój problem, twój palnik. Boję się tylko, czy z takimi pomysłami, na palniku się zatrzyma. Może zaraz komuś przyjdzie do głowy wywalanie dziur w lodzie serią z kałacha? Szybko, efektownie, mniej do noszenia i do tego jeszcze ten stukot nabojów o taflę i brzęk latających na wszystkie strony łusek. Okonie same będą na lód wyłazić. Powodzenia!

#29 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 18 grudzień 2011 - 01:52

A może zamiast palnika takie rządzenie do robienia przerębli? icon_mrgreen.gif
nxtZ8EtkI6E

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#30 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 18 grudzień 2011 - 11:03

Jaguar Ty to jesteś agent, już widzę tę poranną przyczajkę i cichutkie podchodzenie na paluszkach po lodzie żeby rybek nie odstraszyć a potem odpalenie tej kopary i zdzieranie pół tonową łychą lodu z jeziorka icon_mrgreen.gif heheh

Mimo wszystko ze wszystkim pomysłów najbardziej spodobał mi się ten z mieczem świetlnym rycerzy JEDI (czyt. dżedaj) icon_wink.gif

A tak na serio, to polecam film "Dwaj zgryźliwi tetrycy", tam na łowienie na lodzie mają bardzo fajny patent zarówno na robienie otworów w lodzie jak i późniejsze łowienie - polecam icon_smile.gif

Pozdrawiam
Wojtek icon_smile.gif

Użytkownik Wojtek@ edytował ten post 18 grudzień 2011 - 11:22

#31 Herson

Herson

Wędkarz

• Members
  • 54 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 12:21

Pomysł zaczerpnięty chyba z filmu "Stacja arktyczna Zebra".

W realu do przebicia się przez 10cm lodu, potrzebna będzie 30kg butla z propan-butanem i ze dwie godziny grzania lodu.

Jaki sens ma taki sposób?

#32 Tevez

Tevez

Weteran

• Members
  • 225 postów

Napisano 31 styczeń 2012 - 14:20

i co próbował ktoś ? icon_biggrin.gif

#33 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 02 marzec 2012 - 16:16

Przy końcu sezonu wydaje mi się zasadne zapytać autora pomysłu: jakie były efekty nowatorskiego rozwiązania?
Źle by było gdyby temat zakończył sie na samym pomyśle i nie dowiedzielibyśmy się jakie przyniosło to efekty.

#34 Uklejowy_magik

Uklejowy_magik

Bulterier Spławika

• Moderator
  • 1238 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 15:06

Bardzo nieczęsto tutaj bywam, niestety koledzy zawiodłem i być może odgrzejemy temat dopiero zimą. Lód miał 30 cm zobaczymy jak bedzie tej zimy. Głupio mi, ale tego nie sprawdziłem icon_sad.gif

#35 arr

arr

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 28 wrzesień 2012 - 18:20

dziś na allegro znalazłem lodołamacz za 180 000 zł : http://allegro.pl/st...2635012658.html
warto się spieszyć bo w sezonie wędkarskim(podlodowym) cena pewnie skoczy...

...a co do podgrzewania czy wypalania dziury, to jak byłem mały sam na to wpadłem, od Taty wziąłem palnik gdzie wlewało się paliwo i pompką pompowało powietrze, płomień był spory, tylko, że nie nadawało się to do wypalania dziur, bo jak kolega z góry napisał, woda szybko się gotowała i roztapiała lód na około, a lód pod nią był zimny. Musiałbyś mieć coś czym odsączałbyś lub wypompowywał wodę z dziury icon_biggrin.gif Mnie nie wychodziło za cholerę icon_razz.gif

Użytkownik arr edytował ten post 28 wrzesień 2012 - 18:27

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych