Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szukam Książek

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Apri

Apri

Wędkarz

• Members
  • 55 postów

Napisano 03 październik 2011 - 18:19

Cześć icon_mrgreen.gif
Jak w temacie, poszukuję książek, mam max miesiąc żeby je znaleźć. Szukam książek, lub ich części. Mam nadzieję, że mi w tym pomożecie. Oprócz zapłaty za tą makulaturkę, oferuję ładny uśmiech przez cały rok icon_mrgreen.gif

Szukam książek dotyczących inżynierii materiałowej lub materiałoznawstwa dla studentów inżynierii budowlanej lub uczniów techników budowlanych.
Ewentualnie jakieś referaty, artykuły, może napotkaliście sie na coś takiego w necie? Konkretny temat, który mnie interesuje dotyczy STALI, a dokładniej określenia charakteru jej naprężeń wywołanych zmianą temperatury. Interesuje mnie też sposób obliczania tych wartości.

Szukam też rysunków-przekrojów przykładowych umocnień skarp wykopów.

Ogólnie to szukam wszystkiego z budownictwa. Pomijając Prawo Budowlane, fundamenty, eksploatację obiektów budowlanych i architekturę.

Byłabym przeszczęśliwa gdybyście mieli coś z KONSTRUKCJI BUDOWLANYCH, ale wytłumaczone ludzkim językiem.

icon_biggrin.gif

Użytkownik Apri edytował ten post 03 październik 2011 - 18:20

#2 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 03 październik 2011 - 20:46

Gdzieś tu na forum czytałem o nęceniu ryb aromatyzowanymi cegłami ale to chyba wszystko co ma związek z budowlanką icon_smile.gif

#3 Apri

Apri

Wędkarz

• Members
  • 55 postów

Napisano 03 październik 2011 - 22:46

CYTAT(Wojtek@ @ pon, 03 paź 2011 - 23:46) Wyświetl post
Gdzieś tu na forum czytałem o nęceniu ryb aromatyzowanymi cegłami ale to chyba wszystko co ma związek z budowlanką icon_smile.gif

haha a ja już się cieszyłam, jak zobaczyłam odpowiedź na stronie głównej icon_mrgreen.gif Wy to potraficie człowieka sprowadzić na ziemię, zapamiętam to icon_evil.gif

#4 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 04 październik 2011 - 13:22

antykwariaty, allegro, e-booki (peb.pl) icon_smile.gif
Naprawdę jest tego sporo tylko trzeba chociażby odpalić google icon_wink.gif jeśli znasz tytuł, autora to masz z górki.

pierwszy lepszy ebook jaki znalazłem o materiałoznawstwie odnośnie twojego pyt dot. stali.
http://peb.pl/podrec...erialach-i.html
http://pbc.gda.pl/Co...wicz_metalo.pdf

Kombinuj, na studiach nikt Ci gotowca nie da icon_wink.gif
flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

#5 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 04 październik 2011 - 14:10

CYTAT(Homegeon @ wto, 04 paź 2011 - 14:22) Wyświetl post

Chyba, że masz dobrze wyposażony barek icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#6 Apri

Apri

Wędkarz

• Members
  • 55 postów

Napisano 04 październik 2011 - 15:35

CYTAT(Homegeon @ wto, 04 paź 2011 - 16:22) Wyświetl post
antykwariaty, allegro, e-booki (peb.pl) icon_smile.gif
Naprawdę jest tego sporo tylko trzeba chociażby odpalić google icon_wink.gif jeśli znasz tytuł, autora to masz z górki.

pierwszy lepszy ebook jaki znalazłem o materiałoznawstwie odnośnie twojego pyt dot. stali.
http://peb.pl/podrec...erialach-i.html
http://pbc.gda.pl/Co...wicz_metalo.pdf

No właśnie wymęczyłam wujka googla i nic sensownego nie znalazłam, właśnie dlatego piszę tutaj.
Nie znam ani tytułu, ani autora poszukuję takiej książki/takiego artykułu w którym będzie odpowiedź na moje pytania. Bardzo ciężko znaleźć coś na ten temat, ale dalej szukam i jednym ze sposobów na szukanie jest popytanie wśród znajomych.

Ale dziękuje za te materiały które podesłałeś, chociaż jedno już czytałam, na pewno nie zginie icon_smile.gif Przyda się w dalszej nauce.
Pozdrawiam

Użytkownik Apri edytował ten post 04 październik 2011 - 15:41

#7 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 04 październik 2011 - 18:05

zapytaj wykładowce po zajęciach albo na konsultacjach o tytuły
flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

#8 Apri

Apri

Wędkarz

• Members
  • 55 postów

Napisano 04 październik 2011 - 18:37

Te materiały mają mi pomóc w przygotowaniu się do egzaminu zawodowego i pewnego projektu. Niestety nie mam możliwości zapytania wykładowcy, bo jeszcze nie studiuję icon_biggrin.gif. Poradziłabym się nauczycieli, ale nie mam takiej możliwości, bo od jakiegoś czasu nie chodzę do szkoły i jeszcze kilka tygodni zostanę w domku.

Ale w jednym z linków, który mi wysłałeś był spis literatury. Część książek już przerobiłam, a kilka poszukam i mam nadzieję że w końcu w jakieś znajdę rozwiązania moich problemów icon_wink.gif

Użytkownik Apri edytował ten post 04 październik 2011 - 18:40

#9 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 04 październik 2011 - 20:01

O !!!

i wszystko jasne,

w końcu dopiero na studiach żeby przeżyć trzeba przejść ekspresowy kurs z kombinowania ... icon_biggrin.gif

... niektórzy do dziś z kombinerkami się nie rozstają icon_mrgreen.gif

ja mam coś z inżynierii ekstremalnej

Użytkownik Darczez edytował ten post 04 październik 2011 - 20:24

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#10 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 04 październik 2011 - 22:32

Wykładowcy z uczelni, być może także Twoi nauczyciele Apri, mogą posługiwać się adresami mailowymi, na które może będzie można natrafić wpisując ich koordynaty do googla. Wykładowców pod tym względem jest łatwiej namierzyć (bo niekiedy bujają się z wykładami po kilku różnych uczelniach). Przypuszczam, że gdybyś wysłała zapytanie do jakiegoś wykładowcy z Twojej branży, pomimo że nie studiujesz u niego, mógłby Ci z rękawa odpisać parę pozycji. Ale nie znam niestety takowych z nazwiska. Może na stronach właściwych uczelni (politechnik) można by coś znaleźć o konkretnych wykładowcach i napisać do nich że np. tym się interesujesz i prosisz o wskazanie gdzie takie zagadnienia są przystępnie opisane.
Przecież można być wolnym słuchaczem i żeby się do drugiego człowieka odezwać nie trzeba się zapisywać na studia icon_smile.gif
A jeżeli nawet wszystko zawiedzie, to pozostaje jeszcze coś takiego jak telefon i z tego co pamiętam z czasów technikum, są przerwy między lekcjami i także te długie i w pokojach nauczycielskich można łapać na telefon nauczycieli i poprosić o źródło do pracy w krótkiej rozmowie lub adres mailowy. A jak nie telefonicznie bezpośrednio z nauczycielem, to przez jakąś kumpelkę lub kolegę można z nauczyciela takie info próbować wydobyć. Ale nie wiem jak dokładnie wygląda Twoja sytuacja z kolegami i szkołą, więc to co piszę jest tylko gdybaniem.

#11 Apri

Apri

Wędkarz

• Members
  • 55 postów

Napisano 04 październik 2011 - 23:22

Darczez rozwaliłeś mnie icon_smile.gif
A Ty woju nieźle kombinujesz co do e-mailu kogoś z polibudy.

#12 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów

Napisano 04 październik 2011 - 23:37

CYTAT(Apri @ śro, 05 paź 2011 - 02:22) Wyświetl post
Darczez rozwaliłeś mnie icon_smile.gif
A Ty woju nieźle kombinujesz co do e-mailu kogoś z polibudy.

Darczez wie co mówi o studiach i ja to potwierdzam icon_smile.gif Przydaje się przy tym także podręczny sprzęt szpiegowski ale jak rozumiem jeszcze nie studiujesz więc nie będę się rozwodził po próżnicy icon_smile.gif
Przyszła mi jeszcze do głowy jedna rzecz a propos politechniki. Biblioteka uczelniana. Tam też są telefony i jak trafisz na kogoś, kto tam długo pracuje, to także może Ci coś podpowiedzieć. Zapytać w każdym razie nie zaszkodzi a studenci nie wszyscy korzystają z elektronicznych katalogów i także często pytają, więc mogą się po ogólnych tematach orientować co jest chętniej lub częściej pożyczane albo poszukiwane.
No i politechnika jako uczelnia nie jest jedna - ta najbliższa np. w Poznaniu ale jak Ci nie wyjdzie masz jeszcze Wrocław, Łódź, Warszawę nie wiem jak inne miasta. Także za którymś razem możesz coś trafić albo od razu icon_smile.gif

#13 Apri

Apri

Wędkarz

• Members
  • 55 postów

Napisano 05 październik 2011 - 16:17

CYTAT(Wojtek@ @ śro, 05 paź 2011 - 02:37) Wyświetl post
Darczez wie co mówi o studiach i ja to potwierdzam icon_smile.gif Przydaje się przy tym także podręczny sprzęt szpiegowski ale jak rozumiem jeszcze nie studiujesz więc nie będę się rozwodził po próżnicy icon_smile.gif
Przyszła mi jeszcze do głowy jedna rzecz a propos politechniki. Biblioteka uczelniana. Tam też są telefony i jak trafisz na kogoś, kto tam długo pracuje, to także może Ci coś podpowiedzieć. Zapytać w każdym razie nie zaszkodzi a studenci nie wszyscy korzystają z elektronicznych katalogów i także często pytają, więc mogą się po ogólnych tematach orientować co jest chętniej lub częściej pożyczane albo poszukiwane.
No i politechnika jako uczelnia nie jest jedna - ta najbliższa np. w Poznaniu ale jak Ci nie wyjdzie masz jeszcze Wrocław, Łódź, Warszawę nie wiem jak inne miasta. Także za którymś razem możesz coś trafić albo od razu icon_smile.gif

No faktycznie. Muszę pogłówkować. Będę w najbliższym czasie w Tychach, a to niedaleko Krakowa, więc myślę, ze tam uda mi się znaleźć to czego szukam.

Nieno ja chętnie poczytam o tym sprzęcie szpiegowskim itd. icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych