Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywcowanie 2011

39 odpowiedzi w tym temacie

#21 angor

angor

Weteran

• Members
  • 480 postów

Napisano 11 październik 2011 - 13:32

CYTAT
Napisałem, że zdjęcie mi się nie podoba a tu wpadł Chuck Norris do swojego tematu i chciał zabłysnąć...

A tak poza tematem to wpadło mi twoje hasło w oko .

P Z W = Polacy Zabierają Wszystko

Ty chyba bierzesz to z własnego doświadczenia?

Bo co nie zaglądnę w twoje stare tematy,posty pojawiają się słowa "wypatroszyłem" "zabiłem".

O kurczęta.
Jeden- zabłysnąć to może pierwsza gwiazdka na Boże Narodzenie.
Dwa- Jeślibyś miał troszke więcej IQ niż liter ma Twój nik drogi kolego to zauważyłbyś zgryźliwą ironię w tym haśle (PZW- polacy...)
Trzy- Chcę link do jakiegokolwiek mojego posta ze słowami typu "wypatroszyłem/zabiłem rybę".
Czekam z niecierpliwością.

#22 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 11 październik 2011 - 15:02

Temat brzmi Żywcowanie 2011 i tego się trzymajmy. Jakiekolwiek teraz dywagacje, śledztwa na własną rękę, czy próby prowokacji i odejścia od tematu będą usuwane, a ich autorzy "nagradzani" ostrzeżeniami.

Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#23 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 12 październik 2011 - 18:57

Jak napisałem wyżej, dalsze przerzucanie się "pozawątkowymi" tekstami, wzajemne obrażanie się itd. nie będzie tolerowane. Panowie @angor i @ponury- 14 dni przerwy od forum.

Wracamy do tematu Żywcowanie 2011

Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#24 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 13 październik 2011 - 09:03

CYTAT(swider94 @ pon, 10 paź 2011 - 13:25) Wyświetl post
Z dedykacją dla Łukasza i Wojtka!!

Chyba się nie znamy ale dzięki serdeczne za dedykację icon_smile.gif Winszuję pięknej ryby icon_smile.gif

#25 karas0306

karas0306

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 14 październik 2011 - 20:40

Witam. Dzisiaj z kolegami w południe wybraliśmy się na zalew Soliński na żywca, ale niestety z powodu złej pogody nie udało się nam nic złowić. Ale spędziliśmy miło czas przy ognisku icon_biggrin.gif

#26 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 12 listopad 2011 - 18:44

Pozwolę sobie lekko odświeżyć temat, choć nie wiem dlaczego jest on tak mało popularny czyżby tak nie wielu z nas łowiło tą metodą.
A może nie ma się czym chwalić? Bo jak widać temat spinningowy rozwija się znakomicie. Ja do tej pory w tym sezonie złowiłem ok 10 szczupaków +/- 50 cm więc nie było się czym chwalić.
A więc do rzeczy wybrałem się na ryby wczoraj rano, na miejscu byłem o godz 6.15 było jeszcze troszkę ciemno, na łowisko zaszedłem 6.30 rozłożyłem sprzęt i zarzucone zestawy były już o 7. Aby zarzucić wędki musiałem wchodzić do wody, nie było głęboko ale miałem zwykłe kalosze więc nogi w moment marzły. Mijał czas korki stały nie ruchomo a ja coraz bardziej marzłem, więc wpadłem na pomysł żeby rozpalić ognisko kiedy tak układałem znalezione patyki, ok godz 10 zauważyłem chowający się korek, chwila i zacięcie i wyholowałem szczupaka 55cm i 1,2kg. W planie miałem pobyt gdzieś do południa lecz zmotywowany zdobyczą postanowiłem zostać dłużej. Kiedy po południu ognisko przygasało a mnie znów zrobiło się zimno poszedłem znów nazbierać opału, ok godz 15 układając patyki spojrzałem na spławiki i zauważyłem, że jednego nie ma. Ale myślę gdzieś spłyną , patrze dookoła nie ma , napinam żyłkę prosta więc kontrolne zacięcie i stały opór myślę zaczep, ale szybko zorientowałem się, że to ryba i nie mała. Po chwili wyholowałem szczupaka 85 cm i 5 kg. Mogę powiedzieć, że jestem z siebie dumny bo to moja życiówka. Ucierpiał tylko kołowrotek bo wyholowywując rybę na płytką wodę złapałem ją w ręke w rezultacie czego moja okuma znalazła się w wodzie. Więc wieczorem czekała mnie jeszcze rozbiórka kołowrotka.
W załączniku fotki :

zamieszczamy tylko zdjęcia zgodne z regulaminem forum

Załączone miniatury

• Zdjęcie0111.jpg

Użytkownik Zbynek edytował ten post 12 listopad 2011 - 19:17

#27 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 14 listopad 2011 - 16:27

CYTAT(Zbynek @ sob, 12 lis 2011 - 21:44) Wyświetl post
Pozwolę sobie lekko odświeżyć temat, choć nie wiem dlaczego jest on tak mało popularny czyżby tak nie wielu z nas łowiło tą metodą.
A może nie ma się czym chwalić? Bo jak widać temat spinningowy rozwija się znakomicie. Ja do tej pory w tym sezonie złowiłem ok 10 szczupaków +/- 50 cm więc nie było się czym chwalić.
A więc do rzeczy wybrałem się na ryby wczoraj rano, na miejscu byłem o godz 6.15 było jeszcze troszkę ciemno, na łowisko zaszedłem 6.30 rozłożyłem sprzęt i zarzucone zestawy były już o 7. Aby zarzucić wędki musiałem wchodzić do wody, nie było głęboko ale miałem zwykłe kalosze więc nogi w moment marzły. Mijał czas korki stały nie ruchomo a ja coraz bardziej marzłem, więc wpadłem na pomysł żeby rozpalić ognisko kiedy tak układałem znalezione patyki, ok godz 10 zauważyłem chowający się korek, chwila i zacięcie i wyholowałem szczupaka 55cm i 1,2kg. W planie miałem pobyt gdzieś do południa lecz zmotywowany zdobyczą postanowiłem zostać dłużej. Kiedy po południu ognisko przygasało a mnie znów zrobiło się zimno poszedłem znów nazbierać opału, ok godz 15 układając patyki spojrzałem na spławiki i zauważyłem, że jednego nie ma. Ale myślę gdzieś spłyną , patrze dookoła nie ma , napinam żyłkę prosta więc kontrolne zacięcie i stały opór myślę zaczep, ale szybko zorientowałem się, że to ryba i nie mała. Po chwili wyholowałem szczupaka 85 cm i 5 kg. Mogę powiedzieć, że jestem z siebie dumny bo to moja życiówka. Ucierpiał tylko kołowrotek bo wyholowywując rybę na płytką wodę złapałem ją w ręke w rezultacie czego moja okuma znalazła się w wodzie. Więc wieczorem czekała mnie jeszcze rozbiórka kołowrotka.
W załączniku fotki :

zamieszczamy tylko zdjęcia zgodne z regulaminem forum

Do dzisiaj uważałem, że przy ognisku najbardziej rozgrzewa zbieranie opału icon_wink.gif
Od teraz widzę, że jest to skuteczny "sposób" w łowieniu na żywca icon_razz.gif
Pozostaje tylko pogratulować ! icon_cool.gif

#28 Anywhere@

Anywhere@

Wędkarz

• Members
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Naturalne dźwięki

Napisano 14 listopad 2011 - 19:44

Zbynek pogratulować sukcesu i ładnej rybki icon_smile.gif Lubię oglądać takie fotki choć zarys ryby i dłoni wskazuje na fotomontaż icon_smile.gif) hehe
Po siatce w wodzie wnoszę, że szczupaczkiem pochwaliłeś się także w domu? icon_mrgreen.gif
Fajna miejscówka. Próbowałeś tam także łowić spinningiem?

#29 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 15 listopad 2011 - 01:40

@esoxs2b Dziękuje
@Anywhere@ Twierdzisz, że zrobiłem fotomontaż ? Uważasz, że wkleiłem swoją rybę na jakiś plener ? Czy jakąś rybę na swój plener ? I jaki zarys ty tam widzisz ? To 100% oryginalne zdjęcie. A gdyby było tak jak mówisz nie było by na nim widać wspomnianej przez ciebie siatki. A poza tym nie potrafił bym czegoś takiego zrobić.
Tak pochwaliłem się nim w domu.
A co do miejscówki to fakt bardzo fajna, owocna i trudno dostępna i niewygodna do łowienia ale to może i jej urok.
Tak próbowałem łowić tam na spinning ale czepiały mi się same maluchy.
Drugiej tej właściwej rybki nie mogę pokazać bo trudno było by zrobić fotkę trzymając ją w ręku a druga robić zdjęcie a leżąca na ziemi być pokazana nie może.
Co ciekawe w czwartek po południu szukałem kompana na ryby i chętnych nie było, teraz nagle chętni sami się zgłaszają icon_smile.gif

#30 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania:ryby woda i przygoda

Napisano 15 listopad 2011 - 08:48

CYTAT(Zbynek @ wto, 15 lis 2011 - 04:40) Wyświetl post
@Anywhere@ Twierdzisz, że zrobiłem fotomontaż ?
Co ciekawe w czwartek po południu szukałem kompana na ryby i chętnych nie było, teraz nagle chętni sami się zgłaszają icon_smile.gif

Witam .
Jak chcesz dalej łowić na tej fajnej miejscówce to lepiej nikomu nie pokazuj . icon_mrgreen.gif
Na tym zdjęciu nie widzę żadnego fotomontażu - ja Ci wierzę .
To , że nagle masz dużo chętnych do wspólnego wędkowania wcale mnie nie dziwi . icon_wink.gif
Gratuluję udanego połowu .
Pozdrawiam .

#31 Mikros

Mikros

Weteran

• Members
  • 210 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 20:38

Witam . W tym roku na moim jesiennym łowisku dużo słabiej szczupak reaguje na przynęty sztuczne .Również ja dałem się namówic metodzie żywcowej efekty jakieś tam są chociaż szczupaki są wybredne .Bardzo dziwne ale u mnie szczupaki biorą na mniejsze przynęty , przykładem jest koleś który łowił na okoniowej żywcówce - czyli z małym hakiem i spławikiem - regularnie łowi szczupaki kalibru 50-60 cm . A na większe żywce niestety takich brań nie ma ;(
"Wędkarstwo to sposób na życie "

#32 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 21:31

Ja dziś byłem ponownie w tym samym miejscu co ostatnio, palenie ogniska nie pomogło, efektów brak, ale główną przeszkodą był lud na powierzchni :/ troszkę rozwaliłem gałęzią i puściłem żywce bliziutko, więc dupa :/

#33 Anywhere@

Anywhere@

Wędkarz

• Members
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Naturalne dźwięki

Napisano 18 listopad 2011 - 00:00

CYTAT(Zbynek @ pią, 18 lis 2011 - 00:31) Wyświetl post
"...główną przeszkodą był lud na powierzchni :/ "

Lud ? Łowiłeś pomiędzy ludźmi ? icon_smile.gif)) hehe Swoją drogą to musieli być morsami, żeby teraz wchodzić do wody.
W sprawie mojej wcześniejszej wypowiedzi uprzejmie wyjaśniam, że niczego nie stwierdziłem i nie pisałem, że coś gdzieś wklejałeś. Napisałem tylko o moim wrażeniu, bo tylko tyle mogę napisać nie będąc ekspertem od fotografii. Domyślałem się przed zaakceptowaniem postu, że się obruszysz (sam pewnie napisałbym na Twoim miejscu podobnie) ale od czasu do czasu trzeba coś naszym forum ożywić w dyskusji icon_smile.gif hehe Gdybym miał trochę bliżej do Ciebie, myślę że zgłosiłbym się na ochotnika żeby z Tobą powędkować icon_smile.gif

Pozdrowionka dla wszystkich

#34 kj111

kj111

Weteran

• Members
  • 402 postów

Napisano 25 listopad 2011 - 16:33

ja dzisiaj lece i zobaczymy w tamtym tygodniu to 2 sandacze takie do 30 cm okoń 40 cm 0,5 kg i miętus ale on na fileta z dorsza

#35 DynkaKokos

DynkaKokos

Weteran

• Members
  • 803 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ,poszukiwanie skarbów,boks.

Napisano 25 listopad 2011 - 18:26

Gratulacje .

Jakieś footki będą?
C&R

#36 kj111

kj111

Weteran

• Members
  • 402 postów

Napisano 28 listopad 2011 - 20:33

raczej nie będzie nie biore aparatu na ryby a z telefonu na komputer nie mam przejściówki ale to miejsce jest rewelacyjne byłem tam w piątek i nie mogłem złapać żywca a miałem wklejanke zaczełem łapać i do 21 dwa sandacze jeden 43cm a drugi nie wiem ale do 30 złapać tam sandacza to nie problem ale wymiarowego to trudno

#37 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 28 listopad 2011 - 21:39

Nie wymiarowymi rybami to nie ma się co chwalić. Ja przestałem opisywać ryby (szczupaki) +/- 50 bo nie ma się czym zbytnio chwalić a ty o nie wymiarkach nam tu piszesz.

#38 Radek-c57

Radek-c57

Weteran

• Members
  • 288 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 16:02

A co ci przeszkadza jak ktoś opisze niewymiarową rybę, mnie na przykład cieszą nawet te małe pewnie dlatego że nie łowie za dużo ty widocznie łowisz same duże no to nie opisujesz tych małych...
Łowię, bo lubię;)
filmy online http://zalukaj.tv/polecony,668661/ filmy online
Nie bój się eksperymentów, amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Titanic'a

#39 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 30 listopad 2011 - 04:27

CYTAT(Radek-c57 @ wto, 29 lis 2011 - 19:02) Wyświetl post
A co ci przeszkadza jak ktoś opisze niewymiarową rybę, mnie na przykład cieszą nawet te małe pewnie dlatego że nie łowie za dużo ty widocznie łowisz same duże no to nie opisujesz tych małych...

Wydaje mi się, że w regulaminie tego forum jest coś napisane na temat niewymiarowych ryb ale dokładnie nie pamiętam. Radek nie bierz do siebie, że te które Ty łowisz są niewymiarowe. Przyjdzie czas, że trafi Ci się większy okaz.
Zbynek - fajna rybka.

Użytkownik Wojtek@ edytował ten post 30 listopad 2011 - 04:30

#40 kj111

kj111

Weteran

• Members
  • 402 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 06:52

nie można wklejać zdjęć nie wymiarowych ryb , ja łapie różnie i rekordy były ale o tej poże to ciesze się nawet z małego sandacza bo my mamy mało tej ryby i teraz jak machnie jeszcze ogonkiem do wody to duma aż rośnie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych