Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywcowanie 2011

39 odpowiedzi w tym temacie

#1 angor

angor

Weteran

• Members
  • 480 postów

Napisano 02 październik 2011 - 16:34

W tym temacie łowcy drapieżników metoda żywcową mogą się chwalić swoimi zdobyczami złowionymi w 2011 roku.

Wpis powinien zawierać choćby w minimalnym stopniu opis połowu, mile widziane są zdjęcia.
Pozostałe wpisy niezgodne z założeniami czy regulaminem będą usuwane.

#2 angor

angor

Weteran

• Members
  • 480 postów

Napisano 02 październik 2011 - 16:43

Dziś od 7.15 na łowisku (w sumie troszkę jestem zły że tak późno). Cel- esox. Rozłożona żywcówka, po chwili bacik i zaczynam poławianie, na razie żywców. W między czasie pomagam podebrać szczupaczka wędkarzowi obok i ratuje mu życie udowadniając że ma mniej niż 50cm (miał dokładnie 47). Złowiłem żywczyki i bojka leci na wodę. Pierwsze próby to obłowienie brzegu a następnie rzuty dalej pod pas trzcin. Bingo! Spławik idzie pod wodę liczę do pięciu i lekko zacinam. Hol całkiem przyjemny i puki nie zobaczyłem co dynda na haku myślałem że już pierwszy szczupły. Niespodzianka w postaci pasiaka 32cm i ok 750g (tłuścioch straszny). Szybka fotka i ryba w dobrej kondycji wraca do wody. Potem już tylko dwa niezacięte brania...

Kłusownik kradnie ryby, kiedyś za kradzież ucinano rękę...
Zasadniczo należy za wszelką cenę unikać postrzału w głowę...
Jeśli problem da się rozwiązać, martwić się nie ma czym. Jeśli problemu nie da się rozwiązać, martwić się nie ma po co...
P Z W = Polacy Zabierają Wszystko

#3 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 02 październik 2011 - 20:03

CYTAT(angor @ nie, 02 paź 2011 - 17:43)  
...
Niespodzianka w postaci pasiaka 32cm i ok 750g (tłuścioch straszny). ...

Nie ma możliwości żeby okoń 32 cm ważył 0,75 kg.

Na początek łamiesz regulamin pisząc post pod postem.

Powodzenia w przyszłych łowach, najlepiej mniej baśniowych.

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#4 angor

angor

Weteran

• Members
  • 480 postów

Napisano 03 październik 2011 - 15:28

Żarty żartami ale nie wiem, może Ty ważysz ryby po wypatroszeniu? Emocje troszkę opadły i przyznam że troche przesadziłem z wagą; ale do średniaków czy chudzielców bym go nie przypisał- raczej pasiasta generalicja. Łamanie regulaminu?? To nie jest post pod postem tylko Temat i dodany pierwszy post więc nie spinaj Panie Kolego icon_smile.gif
Jeśli problem da się rozwiązać, martwić się nie ma czym. Jeśli problemu nie da się rozwiązać, martwić się nie ma po co...

#5 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 04 październik 2011 - 14:11

CYTAT(angor @ nie, 02 paź 2011 - 19:43)  
... Bingo! Spławik idzie pod wodę liczę do pięciu i lekko zacinam ... Niespodzianka w postaci pasiaka 32cm i ok 750g (tłuścioch straszny). Szybka fotka i ryba w dobrej kondycji wraca do wody. Potem już tylko dwa niezacięte brania...

Gratuluję tematu ... i pasiaczka !
Jak dla mnie bez znaczenia jego waga. Ważne, że cieszył. icon_cool.gif
Chociaż sam nie należę do specjalnych fanów tej metody to "podpowiem" : licz wolniej, albo zwiększ skalę icon_wink.gif

#6 angor

angor

Weteran

• Members
  • 480 postów

Napisano 04 październik 2011 - 16:52

Zwiększ skalę? Liczyć wolniej nie będe bo woje spudłować niż trafić szczupaka w żołądek a potem kilka minut odhaczać kotwicę. Co innego gdy łowię na trupa, wtedy stosuję haki bezzadziorowe i czekam dłużej bo na naszych wodach można tylko jeden hak/kotwicę mieć do przynęty naturalnej...

#7 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 04 październik 2011 - 19:50

CYTAT(angor @ pon, 03 paź 2011 - 16:28)  
Żarty żartami ale nie wiem, może Ty ważysz ryby po wypatroszeniu? Emocje troszkę opadły i przyznam że troche przesadziłem z wagą; ale do średniaków czy chudzielców bym go nie przypisał- raczej pasiasta generalicja. Łamanie regulaminu?? To nie jest post pod postem tylko Temat i dodany pierwszy post więc nie spinaj Panie Kolego icon_smile.gif

Kolego,
Ja w przeciwieństwie do Ciebie wiem co piszę bo podobnej wielkości okonie łowię regularnie wystarczy zajrzeć Spiningowe 2011.

Rozumiem, radochę ze złowienia takiego okona ... nie jest to rzecz codzienna dla wielu ...
..., ale po co naciągać !?
... oburzać się przy zwórceniu uwagi ?
... rzeczywistość nie oszukasz !

co do postów to 1+1=2 i tyle.

koniec off top ... i dyskusji.

POZDRO

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#8 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 05 październik 2011 - 13:24

CYTAT(angor @ wto, 04 paź 2011 - 19:52)  
Zwiększ skalę? Liczyć wolniej nie będe bo woje spudłować niż trafić szczupaka w żołądek ...

W Twoim wieku być tak zasadniczym i poważnym to bezcenne ! Byle by to nie było równoznaczne z brakiem poczucia humoru ... icon_wink.gif

#9 angor

angor

Weteran

• Members
  • 480 postów

Napisano 05 październik 2011 - 14:01

@esox trzeba rozgraniczyć to czy woli się złowić i wypuścić w wątpliwej kondycji czy nie złowić ale też nie kaleczyć. To temat na osobną dyskusję.

#10 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 05 październik 2011 - 17:32

CYTAT(angor @ śro, 05 paź 2011 - 17:01)  
@esox trzeba rozgraniczyć to czy woli się złowić i wypuścić w wątpliwej kondycji czy nie złowić ale też nie kaleczyć. To temat na osobną dyskusję.

Masz całkowitą rację.
To co zamierzasz zrobić nad wodą to jest Twoja sprawa i nic mi do tego, a moja rada była z PRZYMRUŻENIEM OKA ... szkoda, że potraktowałeś ją tak zasadniczo.
Nie przekonuj mnie też o wyższości Twoich racji bo tak naprawdę nie ma to dla mnie większego znaczenia. Wcześniej napisałem: "nie jestem fanem tej metody".
Już nie będę zaśmiecał Ci Twojego tematu.
Życzę powodzenia !

#11 angor

angor

Weteran

• Members
  • 480 postów

Napisano 09 październik 2011 - 19:51

W ubiegłą niedzielę taki oto się skusił na płoteczkę icon_smile.gif Nie mierzony i nie ważony.

Użytkownik angor edytował ten post 09 październik 2011 - 19:54

#12 DynkaKokos

DynkaKokos

Weteran

• Members
  • 803 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ,poszukiwanie skarbów,boks.

Napisano 10 październik 2011 - 06:31

W sobotę 2 brania na żywca = 2 szczupaki 30cm,51cm
C&R

#13 swider94

swider94

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 10 październik 2011 - 10:25

Witam w zeszłą sobotę miałem wielkie plany spinngowania na pobliskiej rzece Pszczynce, uzbroiłem się w gumy blachy, wobki itd. Jednak kumple w ostatniej chwili namówili mnie do udania się na zaniedbany staw PZW: http://gory-swietokrzyskie.strefa.pl/ gdzie kolega rok temu wychaczył sandała. No więc nie chętnie się zgodziłem, a że jest tam zakaz na spinn rozłorzyłem karpiówkę i zarzuciłem zestaw gruntowy z 5cm karasiem do uskoku (2,5m głębokosci) przy trzczinach ok 20m od brzegu. Po 5 min swinger zaczyna pikać, myślę więc mały żywiec to pewnie ten za****ny sumik karłowaty, którego jest tam od groma, ale branie jak na niego bardziej agresywne - zaciąłem... Karpiówka od raz się wygieła ryba wybiera żyłkę, walka ostra i po kilku minutach szczupak ukazuje się w podbieraku, Stałem osłupiały dobre kilka min miał 80cm i warzył 4kg nie spodziewałem się takiej ryby w takim kaczoku!!!
Z dedykacją dla Łukasza i Wojtka!!

Załączone miniatury

• my_pike.jpg

Użytkownik swider94 edytował ten post 19 maj 2014 - 12:47

#14 DynkaKokos

DynkaKokos

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 10 październik 2011 - 17:23

CYTAT(swider94 @ pon, 10 paź 2011 - 13:25)  
Witam w zeszłą sobotę miałem wielkie plany spinngowania na pobliskiej rzece Pszczynce, uzbroiłem się w gumy blachy, wobki itd. Jednak kumple w ostatniej chwili namówili mnie do udania się na zaniedbany staw PZW gdzie kolega rok temu wychaczył sandała. No więc nie chętnie się zgodziłem, a że jest tam zakaz na spinn rozłorzyłem karpiówkę i zarzuciłem zestaw gruntowy z 5cm karasiem do uskoku (2,5m głębokosci) przy trzczinach ok 20m od brzegu. Po 5 min swinger zaczyna pikać, myślę więc mały żywiec to pewnie ten za****ny sumik karłowaty, którego jest tam od groma, ale branie jak na niego bardziej agresywne - zaciąłem... Karpiówka od raz się wygieła ryba wybiera żyłkę, walka ostra i po kilku minutach szczupak ukazuje się w podbieraku, Stałem osłupiały dobre kilka min miał 80cm i warzył 4kg nie spodziewałem się takiej ryby w takim kaczoku!!!
Z dedykacją dla Łukasza i Wojtka!!

Fajny stawik , warunki jak najbardziej dla takich szczupaków.

Szczupak ładny ale zdjęcie szczupaka który ma uwalony pysk od błota to już nie ładne !!
C&R

#15 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 10 październik 2011 - 18:26

@świder94 fajowa torpeda! Brawo!
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#16 angor

angor

Weteran

• Members
  • 480 postów

Napisano 10 październik 2011 - 18:31

@ponury, nie czepiaj sie bo nie ma czego. Widać że nie jest to suchy piasek który może "uszkodzić" rybę tylko jakiś brzegowy błotnisty podkład więc.... Piękna rybka i tyle!

#17 DynkaKokos

DynkaKokos

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 10 październik 2011 - 20:09

CYTAT(angor @ pon, 10 paź 2011 - 21:31)  
@ponury, nie czepiaj sie bo nie ma czego. Widać że nie jest to suchy piasek który może "uszkodzić" rybę tylko jakiś brzegowy błotnisty podkład więc.... Piękna rybka i tyle!

Zdjęcie jednak nieestetyczne , pisze jak jest !

Jak ty wolisz oglądać ryby pokryte błotem , ok twoja sprawa !

Użytkownik ponury edytował ten post 10 październik 2011 - 20:12

C&R

#18 angor

angor

Weteran

• Members
  • 480 postów

Napisano 10 październik 2011 - 20:21

Ale stękasz chłopie. Powiedz że zazdrościsz pięknego esoxa i tyle, zrozumiemy bo nie każdemu trafiają się talie ładne (jak na nasze krajowe realia) szczupaczki.

#19 DynkaKokos

DynkaKokos

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 10 październik 2011 - 20:35

CYTAT(angor @ pon, 10 paź 2011 - 23:21)  
Ale stękasz chłopie. Powiedz że zazdrościsz pięknego esoxa i tyle, zrozumiemy bo nie każdemu trafiają się talie ładne (jak na nasze krajowe realia) szczupaczki.

Oczywiście ,że zazdroszczę 80 to kawał szczupaka .

Napisałem, że zdjęcie mi się nie podoba a tu wpadł Chuck Norris do swojego tematu i chciał zabłysnąć...

A tak poza tematem to wpadło mi twoje hasło w oko .

Ty chyba bierzesz to z własnego doświadczenia?

Bo co nie zaglądnę w twoje stare tematy,posty pojawiają się słowa "wypatroszyłem" "zabiłem".

Użytkownik ponury edytował ten post 10 październik 2011 - 20:35

C&R

#20 resu

resu

Weteran

• Members
  • 220 postów

Napisano 11 październik 2011 - 01:34

przestańcie tam szczekać na siebie.

prezentowany przez kolegę Kazia... 80cm 3.20kg

Jak wziął ? Nie wiem - nie było mnie pod wodą w chwili brania icon_wink.gif

...na płoć 16cm. Wędzisko karpiowe,metoda spławikowa, grunt 1,5 metra,głębokość 3-4m

24092011363.jpg

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych