Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Dział - Środki Pływające

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marviz

Marviz

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 27 lipiec 2011 - 11:34

Witam wszystkich serdecznie,

Jako że forum jest ściśle powiązane z wodą nie mogę przemilczeć braku działu gdzie można było by wymieniać się wiedzą nt. Łodzi, Pontonów i wszystkim tym co z nimi związane.

Czy jest szansa aby taki dział powstał? Sam kupiłem niedawno łódź i z chęcią podyskutował bym z innymi posiadaczami.

Pozdrawiam,
Marcin.

#2 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Grunt, Spławik,Spinning

Napisano 27 lipiec 2011 - 18:11

Bardzo ciekawy pomysł, jako że sam przymierzam się do wymiany pływadła na większe + silnik z chęcią poczytam opinie uzytkowników na temat róznych pływadeł i napędów.
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#3 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 13:16

Przychylam się do po pomysłu icon_smile.gif
Sam wiosną kupiłem pływadełko, z silnikiem raczej poczekam do następnej wiosny icon_wink.gif ale dział by się przydał.

#4 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 02 sierpień 2011 - 15:34

Ciekawy pomysł icon_smile.gif
Temat zostanie poddany dyskusji wśród modów i podlinkowany Adminowi icon_smile.gif

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#5 Marviz

Marviz

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 05 sierpień 2011 - 23:22

Witam ponownie szanowne grono.

Ciesze się że pomysł ma szansę się przyjąć ale mam kilka małych (mam nadzieje, przydatnych) rad odnośnie nowego działu.

Proszę nie traktować tego jak wytyczne, bo doskonale wiem że jako administracja serwisu podejmiecie odpowiedzialne decyzje i tym bardziej nie mam w zamiarze czegokolwiek żądać. Jestem moderatorem na innym forum, może nie związanym z wędkarstwem, ale z doświadczenia wiem jakie skutki może mieć włożenie wszystkiego do jednego worka.

Miło było by aby temat łodzi nie był traktowany jako akcesorium w wędkarstwie ale jako odrębny dział który ze względu na swoją złożoność mógł by być podzielony na 3 podkategorie;

Środki pływające - Tu miejsce na dyskusję o łodziach, pontonach, kajakach wędkarskich, pompowanych pływadełkach lub innych środkach które wędkarza na wodzie unosić będą, także o budowie i modyfikacjach.

Silniki zaburtowe - Te spalinowe jak i elektryczne.

Akcesoria do śr. pływających - Niby błahostka ale jakże złożona, od wioseł po konsole sterowne, elektronikę; echosondy i systemy elektryczne, zabezpieczenia przed kradzieżą, uchwyty i windy trollingowe, kotwice, plandeki, przyczepki podłodziowe.

Pozdrawiam i liczę na owocną dyskusję.

#6 wolfik

wolfik

Szajbus

• Moderator
  • 1160 postów

Napisano 15 sierpień 2011 - 13:16

czy na pewno bedzie aż tyle tematów, żeby tworzyć aż trzy podfora ?

#7 Marviz

Marviz

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 04 październik 2011 - 15:00

Witam,

Panowie, czy ruszyło coś w sprawie nowego działu?

Mam juz masę tematów do poruszenia na start i wolał bym je rozpocząć w nowym dziale icon_smile.gif

Pozdrawiam,
Marcin.

#8 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 04 październik 2011 - 15:09

CYTAT(Marviz @ wto, 04 paź 2011 - 16:00) Wyświetl post
Witam,

Panowie, czy ruszyło coś w sprawie nowego działu?

Mam juz masę tematów do poruszenia na start i wolał bym je rozpocząć w nowym dziale icon_smile.gif

Pozdrawiam,
Marcin.

Czekamy na decyzję admina.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#9 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 06 kwiecień 2012 - 16:00

CYTAT(wolfik @ pon, 15 sie 2011 - 14:16) Wyświetl post
czy na pewno bedzie aż tyle tematów, żeby tworzyć aż trzy podfora ?

wolfik - to dobry pomysł, sezon niebawem. Każdemu przyda się trochę specjalistycznych informacji.

Można jeszcze dorzucić czwarte podforum "Akweny - zasady korzystania (ze środków pływających"

rusz temat - bo jakby troszku przycichł (chyba że przegapiłem* decyzję w tej sprawie)

*co nie było takie trudne icon_wink.gif

#10 arek2202

arek2202

Szajbus

• Members
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Grunt, Spławik,Spinning

Napisano 06 kwiecień 2012 - 22:05

Moim skromnym - wystarczy podział na :

Środki pływające + akcesoria (nie będzie tego aż tak dużo, bo większośc kolegów korzysta z podobnych rozwiazań, a nie ma co się rozdrabniać na temat np. 1001 sposobów na mocowanie echosondy.

Silniki zaburtowe - dośc istotny temat zasługujący na odrębność w celu łatwiejszego dostepu do potrzebnych informacji.

Co do akwenów - przepisy są raczej dosc jasne i nie ma sensu wrowadzac tutaj tak szerokiego tematu. Każdy udajac się nad dany akwen i tak powinien zapoznac się z aktualnym stanem prawnym, jaki na nim obowiązuje, a jak ktoś zasugeruje się nieaktulanymi infromacjami, może popaśc w jakiś konflikt...

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#11 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 07 kwiecień 2012 - 07:10

Pójście w kierunku zmniejszenia liczby podforum w dziale i ograniczenia ich do dwóch jest jakimś wyjściem, ale wtedy wystarczyłoby dodanie podforum "Środki pływające" w dziale "Sprzęt wędkarski"

Co do "Akwenów" to chodziło mi o miejsce do zadawania pytań prawno-regulamionowo-organizacyjnych związanych ze środkami. Tak wiem jest dział "Łowiska" ale to mogłoby być bardziej wyspecjalizowane miejsce.

Pojawią się pytania typu:
"Czy na łowisku "Bombalina" moge pływać na spalinowym?"
"Gdzie na łowisku "Bombalina" najlepiej zwodować dużo łódkę?"
"Mieszkam w "Bombalinowie", gdzie mogę zrobić kurs motorowodny?"
"Wybieram się z kumplem we trzech na ponton, czy wysatrcza nam dwa kapoki?"
Nawet gdyby miało tam być tylko 15 tego typu tematów to warto je oddzielić.

A jak nie wypali (pomysł) to hubert będzie miał więcej pracy icon_biggrin.gif
Przy dodawaniu "Wędkarstwo podlodowe" też były dylematy typu: Po co podforum dla kilku tematów?, a jest 160.O "Wędkarstwo morskie" nawet nie wspominam.

Użytkownik rekmar edytował ten post 07 kwiecień 2012 - 07:15

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych