Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uniwersalny Spinning-poszukuję

34 odpowiedzi w tym temacie

#1 belunio

belunio

Weteran

• Members
  • 371 postów

Napisano 17 lipiec 2011 - 12:04

Witam;
tak jak w temacie,szukam spinningu- uniwersalnego kija, który obsłuży małe woblery (3-5cm), małe obrotówki ( nr.0-1 ), ale również da sobie radę i będzie dobrze pracował przy woblerach boleniowych i szczupakowych, błystkach wachadłowych ( do około 24g )i obrotowych ( nr.2-3 ).
Wędka musi mieć szybką akcję, długość min.2,7m.
Łowię na rzekach, jeziorach i stawach ( głównie z brzegu ).

Mam kilka upatrzonych kijów, ale najpierw proszę o Wasze sugestie, bo nie czhcę aby się ktoś sugerował moim wyborem.
Przedział cenowy 250-500zł.

Z góry dzięki
Pozdrawiam

#2 Rapala

Rapala

Weteran

• Members
  • 220 postów

Napisano 17 lipiec 2011 - 12:19

Dragon Millenium Trout jest super icon_smile.gif/Zapomniałęm jak usunąć post icon_eek.gif

Użytkownik Rapala edytował ten post 17 lipiec 2011 - 12:22

C&R
Spinning Style
Bez doświadczenia nie ma łowienia :)

#3 belunio

belunio

Weteran

• Members
  • 371 postów

Napisano 17 lipiec 2011 - 20:39

CYTAT(Rapala @ nie, 17 lip 2011 - 13:20) Wyświetl post
Dragon Millenium Trout jest super pod tym względem icon_smile.gif

Dzieki za propozycję. Millenium to fajne kije, a ten Trout daje radę, tylko dla mnie za krótki.
Potrzebuję takiego min.2,7m.

Pozdrawiam

#4 Gugcio

Gugcio

Weteran

• Members
  • 852 postów

Napisano 17 lipiec 2011 - 21:07

Tysiac razy bylo pisane ze nie ma kijow uniwersalnych. Z tego co piszesz kij musial by miec CW: 2 - 30gr a takie wymogi jak ty masz ciezko pogodzic w jednym kiju. jak masz 500zl to wolalbym kupic 2 kije i miec frajde z lowienia jak sie wkorzac. Za 500 stowek mozna wybrac sobie 2 super kijki. W kazdym mlynku masz 2 szpulki, nawiniesz na jedna szpulke jakas zyleczke 0,16 - 0,18 ma druga 0,25 - 0,28 i mozna obsluzyc 2 kijki.

zdr
Homemade pracownia G-rod madafaka killa ;D

#5 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 17 lipiec 2011 - 21:31

CYTAT(Gugcio @ nie, 17 lip 2011 - 22:07) Wyświetl post
Tysiac razy bylo pisane ze nie ma kijow uniwersalnych. Z tego co piszesz kij musial by miec CW: 2 - 30gr a takie wymogi jak ty masz ciezko pogodzic w jednym kiju. jak masz 500zl to wolalbym kupic 2 kije i miec frajde z lowienia jak sie wkorzac. Za 500 stowek mozna wybrac sobie 2 super kijki. W kazdym mlynku masz 2 szpulki, nawiniesz na jedna szpulke jakas zyleczke 0,16 - 0,18 ma druga 0,25 - 0,28 i mozna obsluzyc 2 kijki.

zdr

Nic dodać nic ująć. Myślę, że nawet i 400 PLN może starczy na dwa przyzwoite patyki, a stówka na zestaw przynęt jak znalał.

PS: dobrze, że @Gugcio napisał to zamnie, bo mnie palce zaraz bolą jak czytam temat z takimi wymagania sprzętowymi.

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#6 byq44

byq44

Wędkarz

• Members
  • 54 postów

Napisano 17 lipiec 2011 - 21:39

Moim zdaniem Daiwa Infinity-Q 2,90m 5-40g. Spełnia wszystkie Twoje oczekiwania przynajmniej na papierze icon_smile.gif
Jakiś Team robił recenzje tego kija i wyszła lux. Ja bym odrazu zamienił swoją Vengeance 2,7m + Catana 3000RA na tą wędke.

Szimano Vengeance 2,7m 10-30gr + Spro Passion 470FD
Mikado Top Archer 220cm up 15gr + Szimano Catana 3000 RD

#7 belunio

belunio

Weteran

• Members
  • 371 postów

Napisano 17 lipiec 2011 - 21:51

CYTAT(Gugcio @ nie, 17 lip 2011 - 22:07) Wyświetl post

zdr

Są kije, którymi można łowić bardziej uniwersalnie.
Wędka nie musi mieć 2g c.w., aby łowić małymi woblerami, bo są spinningi od 5-7g., które dobrze operują takimi wabikami.
Nie mam zwyczaju łowić jednym kijem,a drugi targać na plecach, szczególnie jak jadę na nową wodę, a to czesto się zdarza.
Interesuje mnie wędka ,która w miarę możliwości pogodzi łowienie większą gamą przynęt.

Ps.
Darczez, jeśli nie umiesz odpowiedzieć ( doradzić ), to nie pisz nic, bo mnie oczy bolą.

#8 Gugcio

Gugcio

Weteran

• Members
  • 852 postów

Napisano 17 lipiec 2011 - 22:11

Kolego @Belunio uzytkownik @Darczez nie napisal nic bo nie chcial sie powtarzac. Skoro uwazasz ze jestem w bledzie twierdzac ze nie ma jednego kija ktory pokryje Jazia,klenia,bolenia,szczupaka,okonia do tego poradzi sobie z przylowem suma i bedzie mozna z nim skoczyc jako splawikowka na pobliska zwirownie polapac plotki na splawik to sam nie wiem gdzie sie chowalem. Skoro wiesz o istnieniu takich kijkow to kup i nie zawracaj ludziom glowy icon_wink.gif
Homemade pracownia G-rod madafaka killa ;D

#9 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 17 lipiec 2011 - 22:43

Jako typowa Warszawka jesteś najmądrzejszy więc zapitalaj do sklepu i kup sobie coś do 40 g.

Jak jakiś okoń czy kleń będzie chciał popełnić samobójstwo to pewnie się trafi, że nie będziesz mial pojęcia kiedy się wieszał na haku jest bez znaczenia bo będziesz miał kij uniwersalny.

Pamiętaj że jedynym ograniczeniem przy połowie na paprochy jest grubość żyłki, która musi przejść przez oczko haka - więc tu nie poszalejesz i góra 0,30 można zastosowć ...
... nie wiem czy to wystarczająco uniwersalne ...

Proponuję coś z pełnego włókna szklanego ... in the old style
, nie ma nic bardziej uniwersalnego ... jak trzeba to i przypier ....lić można w samoobronie.

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#10 Tomek M

Tomek M

Weteran

• Members
  • 293 postów

Napisano 17 lipiec 2011 - 23:53

Takim uniwersalnym kijem, zarówno na kleniojazia jak i na marlina jest niżej wskazany.

http://www.wedka-ele...a.bialystok.pl/

Nie wiem jak pracuje z woblerkiem 5cm czy obrotówką nr 0, ale ogólnie sprzęt zabójczo uniwersalny.

Pozdrawiam znad pięknego polskiego Bałtyku:D

Tomek

Piszę poprawnie po polsku.

#11 belunio

belunio

Weteran

• Members
  • 371 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 08:59

Twój komentarz Darczez jest nie na miejscu ''Jako typowa Warszawka jesteś najmądrzejszy więc zapitalaj do sklepu i kup sobie coś do 40 g''.

Jeżeli jesteś zwykłym Burakiem, to nie zabieraj głosu i nie obrażaj ludzi, bo ich nie znasz. Nie oceniaj kogoś ze względu na jego pochodzenie, kolor skóry etc.

#12 belunio

belunio

Weteran

• Members
  • 371 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 09:09

CYTAT(Tomek M @ pon, 18 lip 2011 - 00:53) Wyświetl post
Takim uniwersalnym kijem, zarówno na kleniojazia jak i na marlina jest niżej wskazany.

http://www.wedka-ele...a.bialystok.pl/

Nie wiem jak pracuje z woblerkiem 5cm czy obrotówką nr 0, ale ogólnie sprzęt zabójczo uniwersalny.

Pozostawiam ten post bez komentarza. Nadaje się do innego działu...

Dzięki byq44, muszę zobaczyć tą Daiwę. Możę mi będzie pasowała.

Pozdrawiam

Użytkownik belunio edytował ten post 18 lipiec 2011 - 09:13

#13 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 10:27

Podchodziłbym sceptycznie do takiego sprzętu.
Osobną sprawą jest możliwość posłania przynęty a co inne czucie pracy np. 5g woblera i 30g wahadłówki.
Może jest to technicznie możliwe, jednak ja sam nie potrafiłbym do czegoś takiego się przełamać.
Dlatego chętnie poznam opinie łowiących takim sprzętem i przy użyciu tak różnorodnych przynęt.

Jednak wolałbym nie czytać cytatów z jakiś artykułów gdzie wypowiedzi speców rożnej maści obliczone są jako chwyt marketingowy a nie rzetelna informacja.

#14 byq44

byq44

Wędkarz

• Members
  • 54 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 13:47

Chłopaki z Team-rapa testowali tą daiwe i bardzo chwalili więc chyba nie jest to sprzęt do tyłka. Ale każdy ma swoje zdanie. Ja na przykład odkąd kupiłem wędke szimano i kołowrotek katana jestem sceptycznie nastawiony do sprzętu tejże firmy. Co wędkarz to opinia.

#15 Tomek M

Tomek M

Weteran

• Members
  • 293 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 16:57

CYTAT(belunio @ nie, 17 lip 2011 - 15:04) Wyświetl post
małe woblery (3-5cm), małe obrotówki ( nr.0-1 ), ale również da sobie radę i będzie dobrze pracował przy woblerach boleniowych i szczupakowych, błystkach wachadłowych ( do około 24g )i obrotowych ( nr.2-3 ).
Wędka musi mieć szybką akcję

Panowie przecież to jest jakiś żart i tak należy to traktować. To jakby na forum motoryzacyjnym napisać, że poszukuje się ciężarówki, którą łatwo zaparkować na miejscu dla rowerów pod klatką i żeby spalanie mieściło się w granicach 4 litrów a osiągi były na poziomie Yamahy R1.

Nawet wspomniana Daiwa o bardzo szerokim spektrum c.w. nie odpowiada powyższej specyfikacji. Obrotówka "0" czy "1" to znacznie mniej niż te dolne 5 gram. Taki kij z paproszkiem nie będzie poprawnie ładował. I do tego jeszcze ta szczytowa akcja w wędce o tak niespotykanym zakresie c.w. Bzdura jakich "warsaw" dawno nie widziała.

Niedługo na forum zaczną pojawiać się tematy w stylu "witam poszukuję uniwersalnej wędki, którą można wykorzystywać jako ciężką karpiówkę, muchówkę oraz do łowienia na mormyszkę". Brzmi bzdurnie? Ale przecież do takich bzdur pytaniu Belunia już tylko maleńki kroczek. Jeśli będziemy się silić na dogadzanie takim gustom to z forum wędkarskiego niniejsze przeistoczy się w humorystyczne.

Użytkownik Tomek M edytował ten post 18 lipiec 2011 - 17:04

Tomek

#16 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 18 lipiec 2011 - 17:48

CYTAT(Tomek M @ pon, 18 lip 2011 - 17:57) Wyświetl post
Panowie przecież to jest jakiś żart i tak należy to traktować. To jakby na forum motoryzacyjnym napisać, że poszukuje się ciężarówki, którą łatwo zaparkować na miejscu dla rowerów pod klatką i żeby spalanie mieściło się w granicach 4 litrów a osiągi były na poziomie Yamahy R1.

W osiągach zapomniałeś o minimum 4 laskach tygodniowo icon_twisted.gif

Nawet wspomniana Daiwa o bardzo szerokim spektrum c.w. nie odpowiada powyższej specyfikacji. Obrotówka "0" czy "1" to znacznie mniej niż te dolne 5 gram. Taki kij z paproszkiem nie będzie poprawnie ładował. I do tego jeszcze ta szczytowa akcja w wędce o tak niespotykanym zakresie c.w. Bzdura jakich "warsaw" dawno nie widziała.

Napisać można wszystko. Papier, czy blank wsio przyjmie. Jak kij do 40g, który pozwoli spokojnie miotać wabiki typu duże, szczupakowe wahadło, a za chwilę precyzyjnie podać obrotówkę 0?? Może ktoś stwierdzi, że się da....Ok. Ale co dalej?
Że już nie wspomnę o noszeniu zapasu przynęt na każdego ww. drapieżnika..Jak ktoś nie chce nosić 2 kijów, to zawsze można zdecydować na jaki gatunek danego dnia się nastawiamy.

Niedługo na forum zaczną pojawiać się tematy w stylu "witam poszukuję uniwersalnej wędki, którą można wykorzystywać jako ciężką karpiówkę, muchówkę oraz do łowienia na mormyszkę". Brzmi bzdurnie? Ale przecież do takich bzdur pytaniu Belunia już tylko maleńki kroczek. Jeśli będziemy się silić na dogadzanie takim gustom to z forum wędkarskiego niniejsze przeistoczy się w humorystyczne.

Co poradzisz..... icon_neutral.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#17 Tomek M

Tomek M

Weteran

• Members
  • 293 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 18:14

CYTAT(Kamil Z. @ pon, 18 lip 2011 - 20:48) Wyświetl post
W osiągach zapomniałeś o minimum 4 laskach tygodniowo icon_twisted.gif
Napisać można wszystko. Papier, czy blank wsio przyjmie. Jak kij do 40g, który pozwoli spokojnie miotać wabiki typu duże, szczupakowe wahadło, a za chwilę precyzyjnie podać obrotówkę 0?? Może ktoś stwierdzi, że się da....Ok. Ale co dalej?
Że już nie wspomnę o noszeniu zapasu przynęt na każdego ww. drapieżnika..Jak ktoś nie chce nosić 2 kijów, to zawsze można zdecydować na jaki gatunek danego dnia się nastawiamy.
Co poradzisz..... icon_neutral.gif

A no nic. Gdyby takie głupoty były wytworem całkowitych żółtodziobów co to dwa razy wędkę w ręku mieli to nie byłoby w tym nic dziwnego. Wyjaśniłoby się co trzeba i tyle. Ale z tego co zobaczyłem na profilu kolegi belunia to przynajmniej w połowach ryb spokojnego żeru pierwsze kroki ma on dawno za sobą. Tym bardziej dziwić musi jego podejście.Trudno.

Problem w tym, że dziś jest mnóstwo taniego, łatwo dostępnego towaru na półkach sklepów wędkarskich i mnóstwo głupawych marketingowców wypisujących bzdury w reklamowych specyfikacjach sprzętu. Efekt tego taki, że coraz więcej ludzi postanawia, że wędkarstwo będzie ich hobby zanim jeszcze wezmą kij do ręki. Nie uczą się najpierw od starych wygów łowiących na danej wodzie, później na podstawie swoich doświadczeń i publikacji krążących w necie oraz księgarniach by wreszcie sięgać również do doświadczeń kolegów po kiju. Owa ścieżka się skróciła i zdaje się wyglądać tak: 1. fajna sprawa zostanę wędkarzem 2. loguję się na forum i zadaję pytanie o super sprzęt w super cenie 3. Wiem już dosyć. Kupuję własny sprzęt i idę pierwszy raz nad wodę 4. zakładam temat dlaczego nic nie mogę złowić 5. umiem już w maju czy czerwcu złowić szczupaczka 40cm znaczy jestem łowca teraz będę doradzał w temacie jaki sprzęt wybrać i jakie techniki stosować.

Spławik i inne fora są tego pełne.

I tu kółko się zamyka a sztuka jaką jest łowienie ryb się wulgaryzuje.

Powyższa uwaga nie odnosi się do kolegi Belunia, ma charakter ogólny.

Użytkownik Tomek M edytował ten post 18 lipiec 2011 - 18:25

Tomek

#18 byq44

byq44

Wędkarz

• Members
  • 54 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 20:12

Panowie:
1. Wedkarstwo to hobby i KAŻDY może zostać wędkarzem, to nie kardiochirurgia żeby trzeba było kuć 5-7lat
2. Mam wrażenie (może mylne) że koledzy polecacie mu ze 4 wędki (1-6gr;5-12gr;13-25gr itd) i oczywiście ze 4 kołowrotki bo na każdą gumke/wobler/obrotówke itd trzeba inną grubość no bo jak inaczej. NO dobra 2 kołowrotki bo każdy ma 2 szpule icon_smile.gif
3. Mnie mało interesuje czy czuje prace przynęty na wędce, mam DOBRZE CZUĆ BRANIE. Nie podnieca mnie "czucie" pracy przynęty bo jeżeli by tak było to bym sobie rów wykopał nadziałce, zalał wodą i rzucał żeby sie delektować pracą przynęty. Ale to tylko moja opinia.
4. Rozumiem, że jeżeli jakiś portal czy inna zorganizowana grupa zrobi test jakiegoś sprzętu i będzie on pozytywny to na pewno im zapłacili żeby chwalili ten sprzęt i nie warto tegoż sprzętu kupować.
5. Przerabiałem już etap tysiąca wędek na plecach i już z tego wyrosłem, już mnie nie bawi noszenie 4 wędek żeby mieć wędke na każdą rybe (mówie o spiningach) wolę mieć jedną dobrą wędke z większym zakresem CW i z przyjemnością sobie łowić. Na noszenie arsenału nie mam ani czasu ani ochoty ani siły ale kto co lubi icon_smile.gif

Powyższe punkty nie dotyczą ZAWODOWCÓW którzy z wędkarstwa mają kase i to czasami nie małą.

PS Jest jeszcze jedna ciekawa wedka: Daiwa POWERMESH Spin 3,05m 10-60g ale to na pewno szit icon_wink.gif i podobny dragon nie pamiętam nazwy icon_smile.gif

#19 Tomek M

Tomek M

Weteran

• Members
  • 293 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 21:47

CYTAT(byq44 @ pon, 18 lip 2011 - 23:12) Wyświetl post
Panowie:
1. Wedkarstwo to hobby i KAŻDY może zostać wędkarzem, to nie kardiochirurgia żeby trzeba było kuć 5-7lat
2. Mam wrażenie (może mylne) że koledzy polecacie mu ze 4 wędki (1-6gr;5-12gr;13-25gr itd) i oczywiście ze 4 kołowrotki bo na każdą gumke/wobler/obrotówke itd trzeba inną grubość no bo jak inaczej. NO dobra 2 kołowrotki bo każdy ma 2 szpule icon_smile.gif
3. Mnie mało interesuje czy czuje prace przynęty na wędce, mam DOBRZE CZUĆ BRANIE. Nie podnieca mnie "czucie" pracy przynęty bo jeżeli by tak było to bym sobie rów wykopał nadziałce, zalał wodą i rzucał żeby sie delektować pracą przynęty. Ale to tylko moja opinia.
4. Rozumiem, że jeżeli jakiś portal czy inna zorganizowana grupa zrobi test jakiegoś sprzętu i będzie on pozytywny to na pewno im zapłacili żeby chwalili ten sprzęt i nie warto tegoż sprzętu kupować.
5. Przerabiałem już etap tysiąca wędek na plecach i już z tego wyrosłem, już mnie nie bawi noszenie 4 wędek żeby mieć wędke na każdą rybe (mówie o spiningach) wolę mieć jedną dobrą wędke z większym zakresem CW i z przyjemnością sobie łowić. Na noszenie arsenału nie mam ani czasu ani ochoty ani siły ale kto co lubi icon_smile.gif

Powyższe punkty nie dotyczą ZAWODOWCÓW którzy z wędkarstwa mają kase i to czasami nie małą.

PS Jest jeszcze jedna ciekawa wedka: Daiwa POWERMESH Spin 3,05m 10-60g ale to na pewno szit icon_wink.gif i podobny dragon nie pamiętam nazwy icon_smile.gif

1. Wędkarstwo to hobby i każdy może zostać wędkarzem - zgoda, nikt tu przeciwnie nie twierdzi. Jeśli odniosłeś wrażenie, że uważam, iż to kardiochirurgia to widocznie mało precyzyjnie się wyrażałem. Mówiłem po prostu o powielaniu złych wzorców i te uwagi jak zaznaczyłem nie odnosiły się do konkretnej osoby biorącej udział w tej dyskusji.
2. Nie polecam mu 4 wędek. Polecam dwie. Osobiście uważam, że istnieje sprzęt uniwersalny trzeba mieć tylko świadomość ograniczeń takiego rozwiązania. Poszukiwanie uniwersalnej wędki do obrotówek "0" i szczupakowych czy boleniowych woblerów oraz 28 gramowych wahadeł zarazem to jaskrawy przykład niezrozumienia czym jest kij uniwersalny. I nie chodzi tu o czucie przynęty (bardzo ważną rzecz w spinningu, choć dla rzucania na "chybił trafił a nuż się coś trafi" rzeczywiście bez znaczenia) ale o tak prozaiczne sprawy jak możliwość rzucenia przynętą w odpowiednie miejsce oraz hol ryby.
3. Z testami różnie bywa niemniej jednak nic to do niniejszej dyskusji nie ma. Nawet owa Daiwa w swej deklarowanej rozpiętości ciężarów wyrzutowych nie spełnia kryteriów dla wymagań postawionych w tym temacie przez Belunia.
4. Nigdy nie nosiłem ze sobą nawet dwóch wędek więc nie wiem o czym mówisz. Na małego/średniego jeziornego szczupaka z brzegu mam 5-25g, które sprawdza się również w połowach okoni. Na rzeczne pstrągi również zabieram się z tą wędką. Uważam, że jest uniwersalna. Natomiast jeśli wybieram się w rejony gdzie występuje większa zdobycz lub zachodzi konieczność stosowanie cięższych przynęt to biorę mocniejszy kij.
5. Jeśli chodzi o tego powermasha w kontekście tego tematu to świetny wybór na obrotówki "0" i "1". Nadto kij z pewnością szybki tyle, że niezbyt szczególnie w wersji 3m.

Użytkownik Tomek M edytował ten post 18 lipiec 2011 - 21:49

Tomek

#20 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 19 lipiec 2011 - 10:51

CYTAT(byq44 @ pon, 18 lip 2011 - 23:12) Wyświetl post
Panowie:

Kolego !

To co Ci napisze nie jest próbą polemiki ale wyjaśnieniem mojego punktu widzenia.

Ad.1 - Masz rację, że każdy może spróbować zostać wędkarzem i chociaż to nie "kardiochirurgia" to jednak nauki i wiedzy wymaga.
Jeżeli chcesz się rozwijać to uczysz się przez cały czas a i tak woda obnaża luki w tej wiedzy.
Ad.2 - Wrażenie to spowodowane jest szerokim zakresem "uniwersalności" jakiej autor oczekuje od wędki i dlatego każdy doradzając z własnego doświadczenia (upodobania) opisuje inne kije. Gdyby zawęzić parametry to wydaje mi się, że znalazło by się coś w miarę uniwersalnego. Chociaż ja sam nie lubię takiego określenia.
Ad.3 - Być może "czucie pracy" przynęty zrodziło się w mojej wyobraźni, jednak w mojej ocenie jest to potrzebne żeby "poczuć branie".
Podam jako przykład wirówkę prowadzoną pod prąd gdzie można wyczuć jej pracę przy bardzo wolnym ściąganiu i tą samą wirówkę prowadzoną z prądem. Jak się dowiesz z jaką prędkością ją prowadzić jeżeli nie będziesz czuł pracy?
Podałem to jako przykład bo tak naprawdę stosuje się to (czucie pracy) do każdej przynęty żeby spining nie przypominał bezmyślnego machania nad wodą.
Ad.4 - Przykro mi ale najczęściej tak właśnie jest. Jest to znany i ogólnie stosowany chwyt marketingowy.
Nie wyklucza to faktu, że reklamowany w ten sposób sprzęt jest godny polecenia. Ja jednak wolałbym (przynajmniej na forum) poznać opinie bezpośredniego użytkownika a nie cytat z tekstu mniej lub bardziej sponsorowanego lub powtarzanie gdzieś usłyszanych opinii.

Pozdrawiam !

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych