Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dzikie Łowiska - Katowice

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Leny86

Leny86

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 14:35

Witam,
Mozecie mi polecic jakies dzikie lowiska w okolicach Katowic?? Gdzie mozna lowic bez karty?? i co mozna na nich złowic?? jaka metoda wedkowania jest najlepsza??

Narazie byłem w :
Mysłowice - Transgór - spotkałem sie tam z okoniami, sumikami karłowatymi i malymi plotkami
Katowice - Grunfeld - plotki...
Katowice - ul.Ceglana - płotki..

Slyszalem rowniez o :

Sosnowiec - ul.Lenartowicza
Katowice - ul.Ligocka

nie wiem czy to sa nadal dzikie stawy poniewaz jeszcze na nich nie bylem..

#2 wedkarski-swiat

wedkarski-swiat

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 14 lipiec 2011 - 18:20

Bytom, ulica Odrzańska

POLECAM ten staw, masa okonia 20-40cm, sporo lina, karasia (spore sztuki nie są rzadkością), zatrzęsienie płoci 20-30cm, dużo szczupaka, są nawet sumy i sandacze

#3 Leny86

Leny86

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 16 lipiec 2011 - 21:31

CYTAT(wedkarski-swiat @ czw, 14 lip 2011 - 21:20) Wyświetl post
Bytom, ulica Odrzańska

POLECAM ten staw, masa okonia 20-40cm, sporo lina, karasia (spore sztuki nie są rzadkością), zatrzęsienie płoci 20-30cm, dużo szczupaka, są nawet sumy i sandacze

to jest ten stawik w ksztalcie jaja? czy ten powyzej w ksztalcie bumerangu?? (patrzac na zumi) tam mozna lowic bez karty tak?

#4 DuDi555

DuDi555

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 17 lipiec 2011 - 19:30

Oj Leny86... z wyłączeniem łowisk prywatnych nie możesz łowić bez karty.

Zapewne na takim łowisku nie spotkasz Straży Rybackiej, ale już z Policją możesz mieć problemy (łącznie z zarekwirowaniem sprzętu i sprawą w sądzie).
"Bynajmniej" to nie "przynajmniej"!
Znaj znaczenie słów, których używasz.

#5 wedkarski-swiat

wedkarski-swiat

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 19 lipiec 2011 - 17:28

CYTAT(Leny86 @ nie, 17 lip 2011 - 00:31) Wyświetl post
to jest ten stawik w ksztalcie jaja? czy ten powyzej w ksztalcie bumerangu?? (patrzac na zumi) tam mozna lowic bez karty tak?

To nie ten staw. Wpisz w zumi Bytom, Odrzańska 35 i od razu nad tym punktem jest staw w kształcie jaja (pierwszy staw od ulicy). Co do łowienia bez karty...chodzę nad ten staw od małego i nigdy nie widziałem tam ani policji ani straży rybackiej. Jest to dziki staw i można łowić bez karty. Łowię ryby juz ok 15 lat i ani razu nie miałem kontroli więc nie popadajmy w paranoje z rekwirowaniem sprzętu i mandatami

#6 kostek19G48

kostek19G48

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 19 lipiec 2011 - 21:08

Kolego wędkarski-świat, mógłbyś bliżej opisać ten staw:jaka metoda, na co rybki biorą, miejscówki.Z góry dzięki i POZDRO.

#7 Leny86

Leny86

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 19 lipiec 2011 - 22:36

CYTAT(wedkarski-swiat @ wto, 19 lip 2011 - 20:28) Wyświetl post
To nie ten staw. Wpisz w zumi Bytom, Odrzańska 35 i od razu nad tym punktem jest staw w kształcie jaja (pierwszy staw od ulicy). Co do łowienia bez karty...chodzę nad ten staw od małego i nigdy nie widziałem tam ani policji ani straży rybackiej. Jest to dziki staw i można łowić bez karty. Łowię ryby juz ok 15 lat i ani razu nie miałem kontroli więc nie popadajmy w paranoje z rekwirowaniem sprzętu i mandatami

dzieki za info icon_smile.gif zapamietam i napewno kiedys odwiedze icon_smile.gif a moze byles tam ostatnio i mozesz pochwalic sie jakimis sukcesami? icon_biggrin.gif

co do karty... to mysle ze tylko jakis nienormalny typ by chodzil po dzikich stawach i sprawdzal karty... uwazam ze policja raczej nie zaprzata sobie takimi sprawami glowy icon_razz.gif

#8 DuDi555

DuDi555

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 20 lipiec 2011 - 07:20

Panowie... działacie niedydaktycznie icon_evil.gif
Jeszcze trochę i w tym wątku zacznie się udzielanie informacji w stylu "gdzie nie kontrolują i można kłusować". icon_neutral.gif
Według prawa, bez karty wędkarskiej jesteś kłusolem i już. Prosto i jasno. Nieważne, czy ryby zabierasz, czy nie, na ile wędek łowisz, jakim sprzętem.
Do łowienia bez karty są łowiska prywatne/komercyjne.
Sama karta droga nie jest a sam egzamin też nie sprawia większych trudności. Inna sprawa, że ucząc się do niego, człowiek wyraża JAKIEKOLWIEK zainteresowanie przyrodą (np. dlaczego taki a nie inny okres ochronny) i zasadami zachowania na łowisku (a nie później jeden z drugim siada 2 metry od Ciebie i się dziwi, że masz z tym problem). Bez elementarnej wiedzy na temat ryb i ich połowu zapewne któregoś dnia taki KŁUSOWNIK zacznie łowić "na szarpaka"... no bo przecież ma wędkę i błystkę/kotwicę.
Biorąc pod uwagę, że na te łowiska np. "policja nie zagląda", to może zacznijmy na dzikich stawach zarzucać wędkę do sadzyka sąsiada, albo ciężkim spiningiem w ogóle mu go odholujmy icon_evil.gif

Odmienna sprawa, to wymaganie opłat rocznych na stawach, które nie znajdują się w rejestrze łowisk PZW danego okręgu. W tym temacie ja się nie wypowiem - nie zastanawiałem się nad tym - opłacam i łowię tam, gdzie wiem, że mogę.

EDIT: I jeszcze jedno - skoro policja tak rzadko sprawdza prawo jazdy tym, którzy nie łamią przepisów, to może im też zezwólmy na jazdę samochodem i jeszcze doradzajmy, gdzie, żeby ich nie złapano?

Użytkownik DuDi555 edytował ten post 20 lipiec 2011 - 07:29

"Bynajmniej" to nie "przynajmniej"!
Znaj znaczenie słów, których używasz.

#9 wedkarski-swiat

wedkarski-swiat

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 20 lipiec 2011 - 13:55

Dudi555 pokaż mi przepis zakazujący łowienia bez karty na stawach dzikich, nie podlegających pod PZW bo jak na razie to sie z tobą nie zgadzam. Sytuacje, które opisałeś są skrajnie nieetyczne i każdy kto ma chociaż troche kultury osobistej nie będzie tak postępował.

Co do stawu...w załączniku mapka z zaznaczonymi dobrymi miejscówkami. Najlepsze metody to spławik-tutaj biała ryba, spin na okonia i żywiec na szczupaka

Załączone miniatury

• odrzańska.jpg

#10 Borysgisz

Borysgisz

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 20 lipiec 2011 - 18:31

a co do tego stawu?? łapanie z gruntu warto?? czy tak jak mowisz raczej splawik i spin.?

#11 wedkarski-swiat

wedkarski-swiat

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 09:05

CYTAT(Borysgisz @ śro, 20 lip 2011 - 21:31) Wyświetl post
a co do tego stawu?? łapanie z gruntu warto?? czy tak jak mowisz raczej splawik i spin.?

Staw jest dosyć mały więc lepiej spławik ale na grunt też da rade

#12 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 21 lipiec 2011 - 09:16

CYTAT(wedkarski-swiat @ śro, 20 lip 2011 - 16:55) Wyświetl post
Dudi555 pokaż mi przepis zakazujący łowienia bez karty na stawach dzikich, nie podlegających pod PZW bo jak na razie to sie z tobą nie zgadzam. Sytuacje, które opisałeś są skrajnie nieetyczne i każdy kto ma chociaż troche kultury osobistej nie będzie tak postępował.

Kłania się kolego ustawa o rybactwie śródlądowym...
www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

#13 Diwo

Diwo

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 09:49

to jest jezioro na którym można łowić bez karty????

#14 trsl

trsl

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 14:17

Diwo w sumie to wszędzie trzeba mieć kartę wędkarską

#15 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 11:18

Nie ma coś takiego jak "dziki staw"Każda woda podlega jakiemuś użytkownikowi. Ogólnie właścicielem wszystkich wód jest państwo, natomiast użytkownikiem jest miasto,gmina,wieś,lasy,prywatny,itd.Prawo wodne dokładnie reguluje te zasady. Wędkować bez karty można na wodach będących w gestii prywatnego użytkownika, na resztę wód potrzebne jest zezwolenie, które może wystawić użytkownik tych wód. Wędkarzy obowiązuje RAP i gdyby tak dokładnie przestrzegać jego zapisu, to do karty musiałbyś wpisać wędkowanie na tej sadzawce,czyli datę i np.ul.Odrzańska. Fakt,że tam nigdy nie ma kontroli,bo i komu chce się chodzić po takich kątach, więc mówi się na tą wodę "dziki staw".Z tego co wiem to jeżdzi tam trochę wędkarzy,jedni coś złapią drudzy nie.Ci co narwą przyponów na zaczepach więcej tam nie jadą. A możesz powiedzieć co jest ze stawikiem przy działkach, to ten drugi powyżej.Dawniej to była woda sekcyjna wędkarzy z kopalni Dymitrow.

#16 oskar

oskar

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 21 maj 2016 - 12:24

dzień dobry chce powiedzieć że ma łowisko w sosnowcu na kisielewskiego obok gurki sirodulskiej morzna złowić tam okonia szczupaka i płoć

łowisko oczywiście bez karty polecam łowić na splawik a jak kto woli też na spining

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych