Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mucha

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kj111

kj111

Weteran

• Members
  • 402 postów

Napisano 02 lipiec 2011 - 22:07

zastanawiam się od dłuższego czasu cz łowicie na większych rzekach jak Wisła czy Odra , teraz na muche nie łowi się już tylko pstrągów czy lipieni ale można sukcesywnie łapać klenie , bolenie czy szczupaki , w mojej okolicy nie widziałem nikogo łapiącego na muche na Odrze , chodzi mi głównie o takie ryby jak kleń , jaż , wzdręge a nawet wydaje mi się że płoć czy leszcz też by się połakomił , (czy okoń też wchodzi w gre) prosze o opis sprzętu oraz przynęt

#2 Divaldo

Divaldo

Wędkarz

• Members
  • 64 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 18:06

Opis sprzętu...powiedz pierwsze jaki masz budżet icon_wink.gif

#3 kj111

kj111

Weteran

• Members
  • 402 postów

Napisano 03 lipiec 2011 - 19:17

budrzet się dostosuje bardziej chodzi mi o sprzęt który nie będzie zniechęcał mnie do łowienia na wędke myśle żeby przeznaczyć jakieś 150-200 zł na kołowrotek jakieś 50-100 zł na sznur jakieś 50-100 zł i jeszcze jakieś 50 zł na reszte

#4 Dawid B

Dawid B

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 04 lipiec 2011 - 10:04

Witaj
Kołowrotek polecam Okume airframe
Wędkę konger WC jest bardzo fajnym kijem lub konger world champions.
Linka Cortland 333+
pozdrawiam icon_wink.gif

#5 Buszmen

Buszmen

Wędkarz

• Members
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo muchowe, Fotografia

Napisano 15 lipiec 2011 - 22:38

A ja polecam kołowrotek okuma slv 5/6 Wędzisko X-Fly Blue Label 10` #6 do tego sznur Cortland 6# jakieś muszki i na łowisko icon_biggrin.gif

Użytkownik Buszmen edytował ten post 15 lipiec 2011 - 22:45

#6 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 16 lipiec 2011 - 06:50

to prawda że wędka muchowa nie służy tylko do łowienia na rzekach górskich. Panuje jednak stereotyp i wędkarze często sami nie wiedzą że skutecznie można łowić na muchę inne gatunki ryb. Sam łowie na jeziorze wzdręgi płocie okonie na muchę a inni wędkarze patrzą ze zdziwieniem. Ja gustuje w sprzęcie taimen ale możesz szukać tańszego sprzętu. Ilu wędkarzy tyle dobrych rad moja jedyna radą jest aby iść do sklepu i samemu poczuć wędkę jak leży.

Wzdręgę płoć złowisz z powierzchni czyli zestaw na suchą muchę sznur pływający przypon koniczny i sucha mucha. Z innymi rybami już musisz pokombinować ze sznurem tonącym i w zestawie streamery lub nimfy

Pozdrawiam

#7 Buszmen

Buszmen

Wędkarz

• Members
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo muchowe, Fotografia

Napisano 17 lipiec 2011 - 09:01

CYTAT(Felix1988 @ sob, 16 lip 2011 - 09:50) Wyświetl post

Ja łowię na jeziorze płotki na sznur tonący. Nawet na suchą muszkę łowię na sznur tonący. A wędka to fakt musi sama w dłoni leżeć. Pamiętam jak kupowałem moją pierwszą muchówkę. Z radością poszedłem do sklepu w nadziei że pan który sprzedaje ma jakieś pojęcie o tym. Tak więc stałem się szczęśliwym posiadaczem wędki dragon 2,70 z najtańszym kołowrotkiem robinsona 5/6 i sznurem cortlanda #5. Jednak szybko męczył mi się nadgarstek. Przymierzyłem się do sprawdzenie innej wędki oraz kołowrotka. Poszedłem do sklepu i zbluzgałem sprzedawcę że kij i kołowrotek musi być wyważony bo inaczej nadgarstek się męczy. Mam teraz exori 3,10 m nad jezioro i nad rzekę w sam raz. Kołowrotek okumy też się dobrze sprawuje. Podczepiam go pod wędkę dragona i mogę łowić godzinami bez nadwyrężenia ręki.
Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych