Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa Pontonu Sevylor

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 adistowicz

adistowicz

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 07 czerwiec 2011 - 14:00

moze ktos z bywalcow wie, gdzie w warszawie, olsztynie lub okolicach tych miast mozna naprawic uszkodzony ponton sevylora (w sensie, ze nie gumowy...). Uszkodzenie niestety nie jest zwyklym przebiciem czy rozdarciem. Puściły mianowicie zgrzewy w podłodze pontonu. Nie za bardzo wiem jak to opisac, bo fachowiec ze mnie jak z koziej itd. Chodzi o to, ze w wyniku tegoż wlasnie puszczenia zgrzewow, podłoga nie sklada sie z 6 kształtnych "wałeczków" tylko z 2 "wałeczków" i jednej "poduchy". Jakkolwiek głupio by to nie brzmiało, tak to wlasnie wyglada na chwile obecna. Ktos pomoze ???

pozdr
j.

#2 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 09 czerwiec 2011 - 10:00

Kiedyś miałem ten sam problem i żeden wulkanizator nie podjął się naprawy. Guma owszem ale sztuczne tworzywo nie. Kupiłem klej do butów i skleiłem w miejscach zgrzewu. Klej kropelka nie nadaje się, bo po wyschnięciu twardnieje i miejsca klejone puszczają. Klej do butów jest miękki i zgrzewy równo pracują. Przed zaklejeniem należy odtłuścić miejsca klejone , potem lekko docisnąć. Przed wypłynięciem sprawdz, czy wszystko jest ok. i czy w innym miejscu się nie odkleiło - tak miałem.

#3 jinx_da_cat

jinx_da_cat

Weteran

• Members
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, motoryzacja

Napisano 10 czerwiec 2011 - 12:35

W Warszawie jest/był taki zakład na ul. Bychowskiej...

www.przyjacielerudawy.pl
To co nie jest zabronione to jest dozwolone. Czego nie zabrania prawo tego nie pozwala wstyd!

#4 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 10 czerwiec 2011 - 21:38

Wydaje mi się, że może być ciężko. Nie ma co ukrywać sprzęt tego typu to raczej kategoria zabawek, a nie sprzęt profesjonalny.
Można spróbować kleju do foli PCV - do tzw. spawania na zimno.

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#5 adistowicz

adistowicz

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 12 czerwiec 2011 - 10:17

dziekuje wszystkim za chęć niesienia pomocy bliźniemu, ale. No wlasnie, jak zawsze jest jakies ale :
1. bychowska znalazlem w googlach, tylko, ze nie moge sie do nich dodzwonic; chyba po prostu tam podjade i juz. Dzieki wieśku icon_smile.gif
2. z tym klejeniem to chyba, ten-tego, nie za bardzo ... Ja wiem, ze to moja wina, bo nie umiem opisac co sie z moim pontonem stalo, niemniej chodzi o to, ze te zgrzewy co puscily, to zgrzwy WEWNĘTRZNE. Ale moze, wlasnie za waszymi poradami idąc, jakas strzykawka kleju elastycznego napuscic ?? jak myslicie ??
3. sadzilem w swej durnocie, ze jak sie ponad tysiac zl wydaje, ro mozna mowic o profesurce a nie jakiejs amatorszczyznie. I znowu blad rozumowania. Niemniej dzieki za podpowiedz jinx_da_cat

Reasumujac, poki co pozostaje klejenie strzykawka albo ewentualny mistrz z bychowskiej ...

#6 Liquid Pаtch

Liquid Pаtch

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 14:27

Samodzielną naprawę pontonu można przeprowadzić przy pomocy Liquid Patch. Jest to płynne PCV, a więc ten sam materiał co ponton. Po nałożeniu grubej warstwy tworzy się elastyczna łatka, nie potrzeba żadnych innych dodatkowych sprzętów czy łatek. Jednak ważne jest odtłuszczenie klejonej powierzchni, tak jak wspomnieli koledzy w komentarzach wyżej.

Użytkownik Liquid Pаtch edytował ten post 15 wrzesień 2017 - 13:44

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych